Voorkeur op Vletgaarsmaten Konijnen omgekomen bij brand in schuur Holtens Nieuwsblad 5 SGP kiest flinterdun voor Vletgaarsmaten Zwanen moeten wijken voor Vletgaarsmaten Bijeenkomst ANBO Holten Opbrengst collecte PvdA kiest toch voor Vletgaarsmaten Te weinig deelname Run-Bike-Run HOLTEN-In een be sloten vergadering van de gemeenteraad, bleek na stemming geen meer derheid te bestaan voor een nieuw industrieter rein op Lokerbroek. Tij dens de commissieverga dering Grondgebied bleek echter toch nog niet elke partij voor hon derd procent een goed besluit te hebben kun nen nemen. Te weinig sternen in gemeenteraad voor bouw nieuw industrieterrein Lokerbroek Natuur Dinsdag 20 maart 2007 Ondertussen is de Wet Voor keur Gemeente (WVG) veran derd van Lokerbroek naar Vlet gaarsmaten. De raad heeft daardoor nog tot en met 30 mei de tijd om zich eventueel te be denken, anders is Lokerbroek echt van de baan en gaat de voorkeur uit naar het vergroten van Vletgaarsmaten. "Vletgaarsmaten III wordt om lijst door de Spoordijk, Doorlo- pendedijk, de N 332 en de Bo- terbeek", geeft wethouder Wim Stegeman aan. Hijzelf is echter groot voorstander van Loker broek. En dat stak hij dan ook niet onder stoelen eii banken tijdens de commissievergade ring. "Ik ben nog steeds van mening dat Lokerbroek het beste is. We krijgen nu een degradatie van erdedivisie naar amateurs, om het in voetbaltermen te zeggen. Rijssen zit nu in de subtop en dat wilden we voortzetten met Lokerbroek. Het zou zorgen voor een sterke economie in de gemeente". Ook Henk Wolterink van Kring Werkgevers Rijssen is het daar mee eens. Hij was een van de insprekers tijdens de commis sie. Volgens hem zit Rijssen na genoeg vol, wat betreft indus trieterrein. Het liefst zag hij een uitbreiding van Plaagslagen. Maar door de ecologische zone daar, is dat niet mogelijk. "Als Rijssense bedrijven wegmoeten uit Plaagslagen en een kans krij gen om bij de A1 te komen, dan maar naar Lokerbroek. Maar HOLTEN - Deze zwanen moeten wellicht in de toekomst een andere plek zoeken om lekker te kunnen zwemmen. De bouwgrens van industrieterrein Vletgaarsmaten verschuift steeds meer hun richting uit. Zeker nu de gemeente de voorkeur heeft gelegd op dit terrein in plaats van Lokerbroek. foto: johan bolink HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 29 maart om 14.30 uur in dorpshuis De Bosch kamp een bijeenkomst voor le den. Het eerste deel van de middag wordt ingevuld door de jaarver gadering. Herman Koetsier zal als nieuw bestuurslid toetreden. Daarna zal mevrouw Hiddink verhalen vertellen en gedichten voordragen. HOLTEN - De Jantje Beton Col lecte leverde een opbrengst op van 1.862,99 euro op. De collecte vond plaats in de week van 5 tot en met 10 maart en werd in Holten georgani seerd door Scouting de Waar- denborch, peuterspeelzalen Dribbel, Kruimeltje en "t Knöt- terheukske. Zij krijgen de helft van de op brengst. HOLTEN - Ruim zesduizend konijnen zijn omgekomen door de rook en hitte als gevolg van een brand in een schuur van een konijnenhouderij. Een naastgelegen schuur met vier duizend konijnen is niet getrof fen. De schuur waarin de brand woedde is aan de buitenzijde in tact gebleven maar binnenin uitgebrand. Omstreeks kwart voor twee vannacht is er bij de brandweer meldkamer melding gedaan van een brand in een schuur van een konijnenhouderij aan de Lambooysweg 1 in Holten. Bewoners van een naburig erf werden wakker van een sterke brandlucht. Aan de buitenzijde van de schuur werden geen vlammen aangetroffen. Wel was er sprake van een flinke rookontwikkeling rondom het pand. Verkenning door de brandweer wees uit dat er korte tijd een heftige brand binnen in de schuur had ge woed die, vermoedelijk door een gebrek aan zuurstof, zich zelf voor een groot deel had ge doofd. De bluswerkzaamheden wer den verricht door twee tankau tospuiten van de korpsen Hol- voor Rijssenaren is Vletgaars maten absoluut geen oplossing. Dan gaan ze nog liever ergens anders heen, buiten de ge meente". Wolterink zag het liefst dat de grote Rijssense bedrijven rich ting Lokerbroek zouden gaan en daardoor in Rijssen zelf plaats zouden maken voor nieuwe kleine bedrijven. Nadat er tijdens een besloten vergadering van de gemeente raad niet genoeg steun was voor Lokerbroek, werd het voor keursrecht veranderd naar uit breiding van Vletgaarsmaten. HOLTEN - PvdA stemde toch voor Vletgaarsmaten. Remi de la Haije: "De hoeveel heid te ontwikkelen industrie terrein kan minder zijn dan de berekende behoefte van 51,5 hectare. Hierdoor zou Loker broek kleinschaliger uit kunnen vallen". Dan is het volgens de PvdA eenvoudiger om Vlet gaarsmaten uit te breiden. Daarnaast blijkt de achterban van de partij tegen Lokerbroek te zijn. Toch wil de partij de resterende tijd tot eind mei gebruiken om tot een uiteindelijk besluit te ko- HOLTEN - Vooral bij SGP was tijdens de commissievergade ring van vorige week dinsdag, toch nog twijfel te ontdekken. Voor Vletgaarsmaten of toch voor Lokerbroek. Vooral omdat net weer nieuwe gegevens naar buiten waren gekomen. Zoals het herziene rapport MER, waar Lokerbroek positief naar voren komt en de kostenberekening waaruit blijkt dat Vletgaarsma ten 5 euro per vierkante meter duurder uit gaat vallen dan de zelfde oppervlakte op Loker broek. Juist dit laatste telde mee in de overweging van SGP om voor Vletgaarsmaten te kiezen. De partij was hierbij van oude cijfers uitgegaan, waaruit het te genovergestelde bleek. Nu Stegeman met andere getal len aan kwam zetten, wilde de partij zeker niet meteen over stag gaan. "Onze voorkeur gaat uit naar Vletgaarsmaten, met aangeven dat deze keuze flin terdun is", zegt Steunenberg. "De financiële overweging is geen duidelijk verhaal, maar nu is het mosterd na de maaltijd!" Burgemeester Bort Koelewijn probeerde echter de SGP nog eens te laten nadenken over hun besluit, nu het nog kan. "Het gaat om een groot belang voor de gemeenschap. Daarom is het zeer belangrijk zorgvuldig de voor- en nadelen af te wegen. Ik proef bij sommige partijen dat het voor hen op enkele pun ten nog onduidelijk is om tot een zorgvuldige besluitvorming te komen". dag gehouden Run-Bike-Run. In totaal kwamen er namelijk maar slechts vijftig deelnemers opdagen. Te weinig, vindt zowel de atletiekvereniging als de on dersteunende buurtvereniging Beuseberg. Deelnemers blijken het parcours te zwaar tè vinden. Vooral omdat er eerst moet wor den hardgelopen endaarna ge fietst. Tot slot moeten de loop schoenen dan nog een keer aan. Er wordt gedacht aan een andere activiteit of de onderdelen van het evenement te veranderen. Omdat er behoorlijk wat voor werk moet worden verricht en er veel vrijwilligers op de been zijn, staat dit in schril contrast met het aantal deelnemers. Bart van Zeist werd uiteindelijk eerste op de langste afstand. Martijn Paalman moest zat net een minuut onder hem. Kees Timmerman uit Den Ham werd derde. Bij de veteranen won Henk Bokhove uit Nijverdal. Bij de 50+ was Richard Beldman eerste. De snelste dame bleek Brigitte Landewee uit Boekelo. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, KoBingserf 4,7451 XC Holten. Door heftige rookontwikkeling kwamen vele konijnen om het leven. foto: sander scheperman ten en Markelo. Brandweer Hengelo (Ov) assisteerde. De eigenaar van de konijnen houderij was dermate aangesla gen dat hij nog kort is behan deld door het personeel van de ambulance. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@vvhk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b2ieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5