Begin de dag met ontbijtclub Wakker worden! Holtens Nieuwsblad 11 Regels carbid schieten versoepeld Lening voor Jubileumfeest Reeperbahner starters woningmarkt Gezellig met de club gaan ontbijten HOLTEN - De Nutri tion Club is komen over waaien uit Mexico. Nu kunnen ook Holtenaren gezellig bij elkaar komen om te praten over ver antwoorde voeding. Maar ook elk ander on derwerp is welkom. De Nutrition Club is meer dan alleen praten over gezond eten en drinken Februari zacht en somber Een van de zachtste februarimaanden Ingezonden Gezond nutrition Dinsdag 20 maart 2007 DIJKERHOEK Schlagerrock band de Reeperbahner Stim- mungsmacher viert zondag 1 april om 16.00 uur haar vijfjarig bestaan in 't Bonte Paard. Het voorprogramma wordt ver zorgd door Diezei met zangeres Gerjanne Meijerman. Vervol gens betreden de Reeperbahner Stimmungsmacher het podi um. Ze zullen optreden Richard Jansen en Alan Gascoigne. Het feest wordt afgesloten door Boh Foi Toch. Kaarten kosten in de voorverkoop 10 euro en zijn verkrijgbaar bij de VW Holten, 't Bonte Paard of via info@stim- mungsmacher.nl. De Nutrition Club is namelijk veel meer dan alleen maar af vallen. Het gaat om je welzijn. Werken aan je gezondheid en aan je lichaam. Net als Annet Stegink heeft zij een praktijk van Herbaiife aan huis. De Nutrition Club is hier dan ook onderdeel van. Maar het is niet noodzakelijk om lid te zijn van Herbaiife om aan de Nutrition Club mee te doen. "Iedereen is welkom op de club en kan elke dag tussen halfne- gen en tien uur binnen komen waaien", zegt Dinie. "Kun je niet, dan is dat geen enkel pro bleem", legt Annet uit. "Daar naast mag je altijd iemand mee- nemen. Ook kinderen meene men is geen enkel probleem". De eerste keer is gratis, dus extra reden om eens langs te komen. Afvallen en gezond eten is hele maal in. Steeds meer mensen gaan op hun voeding letten en willen gezonder leven. Maar hoe doe je dat nou? Hoe krijg je alle noodzakelijke voedingsstof fen binnen en kun je lekker en vooral fit en vol energie voelen. Met elkaar kan tijdens de Nutri tion Club dit worden besproken in een gezellige, ongedwongen sfeer. Of gebruik maken van de massagestoel. "We proberen elke keer een an der thema aan de ochtend vast te binden", legt Dinie uit. "Le den van de club kunnen zelf hiervoor ideeën inbrengen". Dat kan om een sms-les voor ouderen gaan, maar ook bij voorbeeld praten over een leuk boek. "We willen bijvoorbeeld ook wat sportiefs doen, zoals Nordic Walking. Of we nodigen een kapster, pedicure of astro loge uit voor een lezing". Het is de bedoeling dat net als in Mexico-én Duitsland, er steeds meer van deze clubs ontstaan. Annet: "Wij gebruiken de prak tijkruimte van Dinie, maar het kan ook een huiskamer zijn". Voor meer informatie: Dinie Wegstapel aan de Dorperdijk 17A, telefoon 0548-361229. HOLTEN - Dinie Wegstapel en Annet Stegink zijn sinds kort de Nutrition Club begonnen aan de Dorperdijk 17A. Niet alleen voor volwassenen. Kinderen zijn ook welkom. Er wordt gezellig met elkaar tips en ideeën aan elkaar verteld over gezond eten en drinken. Maar daarnaast zijn er diverse thema's te bedenken. Bijvoorbeeld een lezing door een pedicure, sportief bezig zijn met Nordic Wal king of een sms-cursus voor ouderen. OP ZEVENDE PLAATS Met in Holten een gemiddelde temperatuur van 5.8 graden, Es- pelo 5.4 graden en De Bilt 6.0 graden tegen een langjarig ge middelde van 3.0 graden ein digde februari op een gedeelde zevende plaats in de rij van de zachtste februarimaanden sinds 1901. Op de eerste plaats in deze lijst staat februari 1990 met een gemiddelde tempera tuur van 7.6 graden in De Bilt. Vrijwel de hele maand was het zacht te noemen, alleen van 5 tot en met 10 februari was het in delen van het land licht winters. In Holten werden slechts vier ijsdagen genoteerd (minimum temperatuur lager dan 0.0 gra den), het langjarig gemiddelde bedraagt dertien vorstdagen: Op 8 februari werd in Holten de laagste temperatuur van deze maand geregistreerd van -3.3 graden, in Espelo -3.4 graden. Ijsdagen (maximumtempera tuur lager dan 0.0 graden) kwa men in Holten en omstreken en in De Bilt niet voor. Het norma le aantal ijsdagen bedraagt er- twee. Ook in de rest van ons land kwamen geen ijsdagen voor, dit is toch wel uitzonder lijk voor februari. De hoogste temperatuur van 12.4 graden in Holten, Espelo 12.0 graden werd op 24 februari gemeten. Ook werd het een natte maand, hier volgen de cijfers: Rijssen 106.0 mm (het meeste) dan Beuseberg met 96.0 mm, Hol ten 82.2 mm en Espelo 73.5 nun en Dijkerhoek 83.5 mm en tot slot De Bilt noteerde 68.0 mm tegen 48.0 mm normaal. In het hele land viel meer neerslag dan normaal. Tijdens het licht win terse tijdvak van 5 februari tot en met 10 februari viel de neer slag soms en lokaal in de vorm van sneeuw. Op 8 februari was het zelfs op uitgebreide schaal; Ik lees zo net een bericht waarin staat dat de politiek zich zorgen maakt over het zogenaamde 'indrinken' en daarom de kroe gen maar eerder vol wil hebben. Een ridicule overweging van de dames en heren in hun ivoren toren. De nieuwe sluitingstijden zouden op 01.00 uur gezet moe ten worden. Dit zou overlast voorkomen van jongeren die te veel zouden drinken. Het vreemde aan dit bericht is dat er wordt gesproken over het later sluiten van de horeca, te weten de enige keer deze maand en in de winter. Er ontstond een tijde lijk sneeuwdek van enkele cen timeters tot ca. 9.0 cm plaatse lijk op de Veluwe. Rijssen kreeg een sneeuwdek van 9.0 cm, Holten 4.6 cm en Espelo 4.0 cm, Beuseberg 7.0 cm, Dijkerhoek kwam aan 6.0 cm Ook werd er een weeralarm af gegeven door het KNMI, maar achteraf was het niet nodig ge weest, want er viel minder dan verwacht werd. Op 10 februari veroorzaakte sneeuw, gevolgd door regen met ijzelvorming, in het noorden van land voor glad heidsproblemen. Terwijl er in Holten en naar het zuiden toe niks aan de hand was. Natte da gen waren 13 en 25 februari met in Holten 12.8 mm en 10.2 mm, Espelo 12J mm en 9.7 mm, Beuseberg 13.0 mm en 12.0 mm, Rijssen 10.0 mm en 18.0 mm en Dijkerhoek 11.0 mm en 10.0 mm. Februari was somber met landelijk gemiddeld 60 uren zonneschijn tegen 78 uren normaal. De vliegbasis Twente kwam als somberste uit de bus met 48 zonuren. De Bilt kwam niet verder dan 57 uren, het langjarige gemiddelde bedraagt er 79 uren. Een langer tijdvak met veel of juist weinig zon kwam deze maand niet voor. Alleen 15 februari was een zeer zonnige dag met in het hele land acht uren zonneschijn. Op negen dagen scheen de zon in Holten niet. Op vijf dagen kwam er mist voor. Zo beleef den we opnieuw weer een te zachte maand die geen ijs ople verde zodat de ijsbanen er ver laten bij lagen. Dit is al het vier de opeenvolgende jaar dat geen ijsvorming opleverde. We ma ken bijzondere tijden mee wat het weer betreft; heel bijzonder dus. Weerman, Freddie Paalman 01.00 uur. Vreemde passage als je bedenkt dat de horeca nu al tot 01.00 uur open is. Ze zullen wel bedoelen éérder sluiten. De kroegen in Holten moeten na melijk om 01.30 uur de tap kraan sluiten. Overigens een tijdstip waarbij ik me afvraag hoe het dan moet met de men sen die om halftwaalf gewoon nog even gezellig een paar uur tjes met elkaar het weekend wil len doorbrengen? Zij worden gestraft omdat politie 's nachts geen zin heeft om op te treden HOLTEN - De meldplicht rond het carbidschieten tijdens Oud en Nieuw zal worden versoe peld. Wie carbid wil gaan schieten kan dit een of twee dagen van tevoren doorgeven bij de ge meente of de politie. Nu stond hier enkele weken voor. "Omdat het gemeentehuis tij dens de kerstvakantie dichtzat, tegen een klein groepje onrust stokers. Gaat de supermarkt str aks ook eerder dicht omdat de politie geen zin meer heeft om winkeldiefstal aan te pakken? En volgens mij is de oorzaak van de meeste onrust op onze pla neet het geloof, dit gaan we toch ook niet op bepaalde tijden ver bieden? Je moet rekening houden met de tijdsgeest. Supermarkten zijn langer open in de weekenden, mensen sporten veel 's avonds kwamen sommigen in proble men en konden hun plek niet op tijd doorgeven", geeft burge meester Bort Koelewijn aan. "Daarom willen we het nu gaan versoepelen, zodat aangifte en kele dagen van tevoren nog kan". Aangeven kost verder niets, maar zorgt ervoor dat be kend is waar wordt geschoten. De meldplicht is vorig jaar voor en willen na die tijd even rustig douchen, eten en zich klaarma ken voor de avond. Dan is het zo elf uur. Dan is het toch raar dat je dan nog maar twee uurtjes de horeca in kan. Dit alleen omdat je eerder op de avond verplich tingen hebt. Verplichtingen die weer een bijdrage leveren aan verschillende ondernemers en verenigingen in Holten. Nee, de betutteling die in Den Haag is ingezet dringt nu wel heel hard door tot in ons Keunedarp. Fat soenlijk winkelen in Holten is het eerst ingegaan. Vooral op initiatief van de cardbidschie- ters in de Beuseberg. Hiermee en met de opgestelde regels waar het schieten aan moet vol doen, hopen ze te voorkomen dat er ongelukken gebeuren. Met de kans dat het schieten met carbid wordt verboden. In totaal zijn er negentien meldin gen binnengekomen. niet mogelijk en voor het mooie aanzien van het centrum hoef je ook niet in Holten te blijven, tenzij je van nieuwe apparte menten houdt! Moeten we dan straks voor een biertje ook al buiten de gemeentegrens op zoek? Holten, wordt een slaap- gemeente en de politiek zingt lachend 'Slaap kindje slaap'. Stopt allen met schaapjes tellen en laat u niet instoppen! Ik ben nog lang niet moe, u wel? Laurens Jan Stam HOLTEN - De leeftijd van be ginners op de woningmarkt die in aanmerking kunnen komen voor een starterslening, wordt opgetrokken van 30 naar 35 jaar. De goedkope lening is al leen aan te vragen voor de koop van een bestaande woning. "Naar nieuwbouw is op dit mo ment al een behoorlijke vraag. Zouden we de regeling ook hier voor laten gelden, dan wordt die vraag alleen maar groter", geeft wethouder Wim Stegeman aan. Beginners die een huis kopen met een maximale waarde van 203.000 euro in Rijssen of 223.000 euro in Holten, kunnen in aanmerking komen. De maximale lening die kan wor den aangegaan is 20 procent van de waarde van de woning, tot een maximum van 35.000 euro. Het rentepercentage van de le ning is de eerste drie jaar 0 pro cent. Ook hoeft er dan nog niet worden afgelost. Daarna wordt de rente voor 12 jaar vastge steld. L y'.A.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11