Handbal damesteam nu op gedeelde derde plaats Holtens Nieuwsblad 7 Annejet van der Zijl komt naar Boschkamp SG Waerdenborch reikt twee waardecheques uit Koelewijn houdt weblog bij Extra voordeel nieuw bieblid Jovink stopt met optreden Stichting Jumelage Rijssen-Holten zoekt kunstenaars voor expositie Kortnieuws Natuur Boswachter op bezoek in bibliotheek HOLTEN - De Stichting Jumelage Rijssen-Holten is blij dat kunstenaars uit de gemeente hun mede werking hebben toege zegd bij het houden van een expositie van kunst werken tijdens de jume lageweek van maandag 11 tot en met 16 juni. Crossmotor onderuit Dierenambulance zoekt vrijwilligers Gambaduo Nineo Dinsdag 13 maart 2007 HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn begeeft zich op het digitale pad. Op de gemeentesi te www.rijssen-holten.nl houdt hij een weblog bij. Een weblog is een soort dag boek. Wekelijks vertelt hij wat een burgemeester zoal doet en wat er zich afspeelt in het ge meentehuis. "Mijn streven is u iedere week een kijkje in de ge meentelijke keuken te geven, in het wel en wee van een burge meester in een gemeente met mim 36.000 inwoners. Over die onderwerpen die niet in de krant staan", staat er in het in leidende verhaaltje. HOLTEN - Nieuwe bibliothee- kleden worden tijdens de boe kenweek van 14 tot en met 24 maart extra warm onthaald. Zij krijgen een bon voor het boe kenweekgeschenk en een boe- kenbon van 5 euro. Het thema van de boekenweek is Lof der Zotheid: scherts, satire en ironie, geïnspireerd op het boek van Erasmus uit 1509. Op zondag 18 maart kan men met het boekenweekgeschenk in de hand gratis met de trein reizen. LAREN - De Achterhoekse rock band Jovink en de Voederbie tels maakt de tournee van 2007 nog af en dan is het mooi ge weest. Het concert in Laren (Gld.) in oktober, eigenlijk ge pland voor het vijftienjarig jubi leum, zal nu het laatste optre den worden. Er volgt geen af- scheidstournee en na het af scheidsconcert zijn er ook geen optredens meer. De redenen zijn gezondheid en dat de Jo- vinks wil stoppen op het hoog tepunt. Kunst en jumelageweek Hiervoor hebben zij zich ver enigd in een tijdelijke werk groep onder auspiciën van de Kulturele Raad Rijssen. De contacten met de partner steden Steinfurt en Winterberg zullen in de derde week van juni tijdens een feestweek in het middelpunt van de publieke aandacht staan. Deze Duitse week heeft tot doel de sinds en kele tientallen jaren opgebouw de vriendschapsbanden op een zo breed en aantrekkelijk moge lijke wijze onder de aandacht te brengen. Naast sport, cultuur, onderwijs, toerisme en tal van andere activiteiten heeft de kunst een prominente plaats in het weekprogramma. Kunst werken van kunstenaars uit de drie partnersteden zullen gedu rende een week in het voorma lige gemeentehuis van Holten worden tentoongesteld. Een aantal kunstenaars uit Steinfurt en Winterberg heeft te kennen gegeven hun beste werken ter beschikking te stellen. De commissie staat naar eigen zeggen voor een moeilijke taak maar ziet haar voornemen als een boeiend experiment. Om dat de ruimte in het gemeente huis aan de Smidsbelt te be perkt is_voor een groot aanbod van kunstwerken, zullen bij de keuze hiervan zeker behoorlijke eisen ten aanzien van de kwali teit, uitvoering en afmetingen moeten worden gesteld. Toch wil zij iedere kunstenaar uit Rijssen of Holten, al dan niet professioneel, maar wel gevor derd en 'gedreven', uitnodigen aan deze manifestatie deel te HOLTEN - De handbaldames van Holten speelden zondag middag in een volle sporthal 't Mossink de topper tegen Mars- na om de derde plaats in de re gioklasse B. Uit had Holten ruim met 22-16 van Marsna verloren en men vond dat er iets was goed te ma1 ken. Zoals te verwachten was gaven beide teams elkaar wei nig toe. Holten had meer varia tie in het spel, maar vanuit de linker opbouw was Marsna re gelmatig erg gevaarlijk. Holten had het initiatief, maar wist nooit verder uit te lopen dan 2 treffers. De 7-7-stand bij rust gaf dan ook een terecht beeld van de eerste helft. Ook na rust bleef Holten de ploeg die telkens op voorsprong kwam. Een prettig feit was, dat alle toegekende strafworpen deze middag door Paulien Schooien en Dörthe van Ooijen feilloos werden benut! Tot ver in Eline Berends in de afronding tegen Marsna. Holten won de top per met 15-14. foto: johan bolink de 2e helft bleef het gelijk op gaan. Met nog ruim 2 minuten te spelen kwam Holten voor met 15-14. Het inmiddels qua spanning gelouterde team van Samir Saba speelde die laatste 2 minuten zeer kundig naar een HOLTEN - Schrijfster Annejet van der Zijl komt-woensdag 21 maart in de Boschkamp vertel len over haar werk. Annejet werkte als journaliste bij, HP/ De Tijd, waar zij zich specialiseerde in reconstructies en portretten. Haar eerste boek gaat over een kunstenaarsgroep op het landgoed 'Jagtlust' in het Gooi in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. De lezing wordt georganiseerd door de bibliotheek Rijssen- Holten en de Stichting Kunst en Cultuur Holten. Het begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar in de bibliotheken en bij de Stichting Kunst en Cultuur. Toegang voor bibliotheekleden bedraagt 7 euro, voor niet-leden 8 euro. einde en boekte daarmee een welverdiende 15-14 zege op de tegenstander uit Meerssen. Alle ander toppers wonnen hun wedstrijden, zodat AAC '89 en Holten nu zijn gestegen naar een gedeelde derde plaats. HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch reikt dinsdag 13 maart twee cheques uit met een totale waarde van 22.000 euro. Dit geld is afgelopen december door leerlingen van de school bijeengebracht op de thema dag, en de periode daarna. Er werden twee projecten ge steund, elk met een bedrag van 11.000 euro. De projecten wa ren: een bakkerijtje in de Filip pijnen (Boquig) waardoor de dorpsbewoners een bron van inkomsten krijgen en De Maku- la foundation, die een basis school in Uganda bouwt in een sloppenwijk. Bij het laatste pro ject komt hier nog een bijdrage van Wilde Ganzen/ ICCO bij. Vertegenwoordigers van de projecten zullen de bedragen uitgereikt krijgen. nemen. Zij kunnen voor 31 maart contact opnemen met Gerda van der Linden, telefoon 0548-512186, Wim Kwaker- naak, telefoon 0548-362782 of Karin Zwaving telefoon 0548- 618212. Het is voor het eerst dat beoefenaren van beeldende kunst en fotografie uit de beide kernen en de partnersteden ge zamenlijk exposeren. Hierbij wordt door hen bewust aange sloten bij de doelstelling en uit gangspunten van het partner schapbeginsel. EENZIJDIG ONGEVAL HOLTEN - Op de doorlopende dijk in Holten vond zaterdag 10 maart een eenzijdig ongeval plaats. Een 23-jarige man kwam ten val met zijn crossmotor toen hij tij dens het rijden met zijn voet per ongeluk de grond raakte. Het gevolg was een gecompliceerde beenbreuk. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis in Deventer. MET SPOED HOLTEN - De Dierenambulan ce zoekt vooral in de gemeente Rijssen-Holten nog vrijwilligers. De ambulance is zeven dagen per week, 24 uur per dag op roepbaar en kan alleen maar rij den als er voldoende vrijwilli gers zijn. Minimale eisen zijn: affiniteit met dieren, tweemaal per maand, 24 uur beschikbaar zijn, in het bezit zijn van een rijbe wijs en een minimale leeftijd hebben van 21 jaar. Uiteraard kunnen vrijwilligers zelf aange geven op welke dagen ze be schikbaar zijn. Dit kan per maand wisselen. Werken op de Dierenambulance geeft veel voldoening en daarnaast werk je in een leuke groep met vrij willigers in een gezellige sfeer. Als vrijwilliger kan men ingezet worden als chauffeur of bijrij der. De chauffeur heeft de die renambulance bij huis staan en als er een melding is, haalt de chauffeur de bijrijder op en gaan ze altijd samen naar de melding. In principe rijden ze van 08.00 tot 22.00 uur uit en bij calamiteiten kan het gebeuren dat er ook 's nachts moet wor den gereden. De nieuwe vrijwilliger gaat de eerste tijd mee als derde man om te leren en ervaring op te doen. Na verloop van tijd wordt er gekeken en gewaagd hoe het bevalt en worden er in overleg verdere afspraken gemaakt. Voor meer informatie: 06-21 456 285. CONCERT BATHMEN - Stichting Muziek- kring Bathmen verzorgt zondag 25 maart om 15.00 uur in de Dorpskerk van Bathmen een optreden van het gambaduo Nineo. HOLTEN - De boswachter van Staatsbosbeheer kwam afgelopen donderdag 8 maart op bezoek in de Holtense bibliotheek. Hij gat daar aan kinderen uit de groepen vijf en zes, uitleg over schutkleuren in de natuur. Vragen als: 'waarom zijn vrouwtjeseenden bruin' en 'waarom hebben bloemen vaak felle kleuren' werden beantwoord. foto: gert perdon

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7