I5f 76117 mmmmp Voortman keukens M.I.lkf .T.llll \T\ «mm *^verijssel VAN 15.00-18.00 UUR KOOPAVOND ZATERDAG •?fi5:iSï rtiesi VOOR ELKE BEZOEKER STAAT ER EEN HEERLIJK GLAS CHAMPAGNE KLAAR AL 35 JAAR EEN BEGRIP IN UW REGIO! www.voortmankeukens.nl Bekendmaking donderdagIJ VrtUDA(f\ zaterdag ^>9.0n^, -N 09.30-17.00 m.M Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom RUSSEN Nijverheidsstraat 40 Tel. 0548-53 55 55 Ma-woe 09:00 -18:00 Za 09:30 -17:00 Do en Vr koopavond tot 21:00 uur Startnotitie voor de milieueffectrapportage gebiedsontwikkeling Luchthaven Twente e.o Startnotitie vastgesteld De provincie Overijssel en de gemeente Enschede hebben een startnotitie vastgesteld voor de milieueffectrapportage gebiedsontwikkeling Luchthaven Twente e.o. Deze milieueffectrapportage wordt opgesteld om de mogelijke effecten in beeld te brengen van de herontwikkeling van de huidige militaire vliegbasis Twenthe naar een regionale burgerluchthaven, met inbegrip van versterking van de groene inbedding van de luchthaven en een herschikking van de toegestane oppervlakte voor bedrijventerrein. Voor zo'n gebiedsontwikkeling zijn verschillende besluiten nodig: een wijziging van het streekplan Overijssel, een passende beoordeling volgens de natuur beschermingswetgeving, een Luchthavenbesluit volgens de te wijzigen Wet luchtvaart en wijziging van de bestemmingsplannen in Enschede, Hengelo, Oldenzaal, Dinkelland en Losser; een voorstel tot wijziging van de Wet luchtvaart is in behandeling bij de Tweede Kamer; de wijziging houdt onder meer in dat Provinciale Staten een Luchthavenbesluit kunnen nemen. In de startnotitie geven Overijssel en Enschede aan welke varianten en welke aspecten onderzocht gaan worden,. Daarmee is de startnotitie richtinggevend voor de vast te stellen richtlijnen voor de inhoud van het op te stellen milieueffectrapport. Omdat hierbij de besluit-m.e.r. en de plan-m.e.r. worden gecombineerd, vormt de startnotitie daarnaast ook een aanzet voor de gewenste reikwijdte en het gewenste detailniveau van het milieueffectrapport. De gemeente Enschede heeft hierbij, vooruitlopend op een nieuwe exploitant, de rol van initiatiefnemer voor de luchthavenactiviteiten waarvoor de provincie Overijssel een Luchthavenbesluit zal moeten nemen. De provincie Overijssel is primair verantwoordelijk voor de wijziging van het Streekplan, Opstellen richtlijnen voor milieueffectrapportage Naar aanleiding van de startnotitie wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om een zienswijze te geven en opmerkingen te maken over de gewenste inhoudelijke richtlijnen voor de milieu effectrapportage. Ook de onafhankelijke commissie,voor de Milieueffectrapportage brengt over de vast te stellen richtlijnen advies uit en betrekt daarbij de binnengekomen zienswijzen. Daarnaast wordt de wettelijke adviseurs advies gevraagd. De bestuurlijke gesprekspartners in Duitsland wordt eveneens de gelegenheid geboden te reageren. Vervolgens zullen Provinciale Staten van Overijssel de richtlijnen vaststellen, waarin definitief wordt bepaald welke aspecten en alternatieven in de milieueffectrapportage moeten worden onderzocht. In de richtlijnen worden tevens de reikwijdte en het detailniveau voor het op te stellen MER vastgeïegd. Provinciale Staten doen dat na overleg met de gemeentebesturen van Enschede, Hengelo, Oldenzaal, Losser en Dinkelland. Opstellen milieueffectrapportage Na vaststelling van de richtlijnen wordt de milieueffectrapportage daadwerkelijk opgesteld. Als de milieueffectrapportage klaar is en aanvaardbaar is bevonden kan iedereen te zijner tijd een -zienswijze daarover indienen. Ook de onafhankelijke commissie voor de Milieueffectrapportage en de wettelijke adviseurs brengen daar dan weer advies over uit. Het uiteindelijke voorstel voor het streekplan en het Luchthavenbesluit, met een voorstel over de vraag in welke vorm en omvang burgerluchtvaart en andere activiteiten mogelijk gemaakt zullen worden, wordt door Gedeputeerde Staten van Overijssel aan Provinciale Staten voorgelegd nadat zij de milieu effectrapportage en de reacties daarop grondig hebben kunnen bestuderen en met de betrokken gemeentebesturen overleg hebben gevoerd. Waar ligt de startnotitie ter inzage? De startnotitie kan van 12 maart tot en met 23 april 2007 op de volgende plaatsen worden ingezien: 1bij de publieksbalie van het stadskantoor van Enschede (Hengelosestraat 51), van 8.00 - 12.30 uur, alsmede buiten deze uren na telefonische afspraak (053 483 11 11); 2. elke werkdag tijdens werkuren in het stadskantoor van Hengelo, afdeling Milieu, Burg. Jansenplein 33 te Hengelo en buiten deze uren na telefonische afspraak (074 245 96 55); 3. bij de publieksbalie in het stadhuis van Oldenzaal, Ganzenmarkt 1, 7571 CD Oldenzaal, ma 12.30 - 20.00 uur, wo 8.30 - 17.00 uur, di, do en vr 8.30 - 13.00 uur. Buiten deze uren na telefonische afspraak (0541 588 167); 4. Gemeente Dinkelland, gemeentehuis te Denekamp, Burg. Hoogklimmerstraat 2, op de kamer van het team Communicatie, 1e etage, ma-vr van 8.30 - 16.30 uur; 5. gemeentehuis van Losser, publiekbalie, ma, di, wo en vr van 8.30 - 12.30 uur, do ook van 13.30 - 18.00 uur; 6". alle overige gemeentehuizen in Twente, te weten Almelo, Borne, Haaksbergen, Hellendoorn, Hof van Twente, Rijssen-Holten, Tubbergen, Twenterand en Wierden; 7. op werkdagen van 9.00 - 17.00 uur bij provincie Overijssel, receptie, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. Indien u de stukken bij de eenheid EMT wilt inzien, verzoeken wij u een afspraak te maken met mevrouw Y.T. Steggink-Peters (telefoon 038 499 75 65). Desgevraagd bestaat de mogelijkheid om de stukken buiten deze uren in te zien. Een exemplaar van de startnotitie kunt u downloaden van de website www.luchthaventwente.nl, of aanvragen bij mevrouw Y.T. Steggink-Peters (telefoon 038 499 75 65). Meer informatie en achtergronddocumenten zijn eveneens te vinden op de website www.luchthaventwente.nl. Naar wie moet u uw schriftelijke reactie zenden en voor wanneer? Vanaf 12 maart 2007 tot en met 23 april 2007 kunnen zienswijzen ten behoeve van de opstelling van de richtlijnen schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, of per e-mail via postbus@overijssel.nl. Informatieve inloopbijeenkomsten, mogelijkheid voor mondelinge reactie De provincie Overijssel organiseert openbare informatieve inloopbijeenkomsten in de gemeenten in de omgeving van de luchthaven. Hier wordt de Startnotitie toegelicht en kunnen belangstellenden vragen stellen en mondeling hun zienswijze op de op te stellen richtlijnen geven. De bijeenkomsten worden gehouden op: 19 maart 2007, van 16.00 - 20.00 uur in Café-restaurant Kothman, Enschedesestraat 127 in Oldenzaal (vanaf 20.00 uur vinden er een informatieavond en een forumdiscussie plaats samen met het Comité tegen doorstart vliegveld Twente, bestuurders en belangstellenden); 26 maart 2007, van 16.00 - 20.00 uur bij Frans op den Bult, Hengelosestraat 6 in Deurningen; 27 maart 2007, van 17.00 - 21.00 uur in het stadhuis van Hengelo; 29 maart 2007 van 16.00 - 20.00 uur in het stadhuis van Enschede, 2 april 2007, van 19.00 - 22.00 uur in'De Vereeniging, Dorpsstraat 7 in De Lutte. Uw reactie wordt door de provincie doorgezonden naar de commissie voor de Milieueffectrapportage, die de reactie bij haar advies over de richtlijnen betrekt. Degenen die hebben gereageerd op de startnotitie ontvangen een afschrift van het advies van de commissie, en van de definitieve Richtlijnen die door Provinciale Staten worden vastgesteld. provincie

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 16