'Boake' heeft het moeilijk 'Andere' Judas in toneeluitvoering Holtens Nieuwsblad Paddentrek maand eerder Holtens Nieuwsblad 9 Aanleveren snoeihout Kort nieuws via contactpersonen Paasvuren dreigen vanwege strenge regels te verdwijnen Bouwen Snoeihout stapelen voor het beste resultaat Abel in filmhuis HOLTEN - Het is een traditie die ver terug voert, maar de paasbo- akens in Holten konden binnenkort wel eens ver leden tijd zijn. Te veel re gels beperken de moge lijkheden. - - - Caravankeuring leden WN Holten Te snel en met slok op achter het stuur Leren omgaan met emoties Dinsdag 6 maart 2007 Het is ieder jaar weer een heel spektakel: de wedrace naar de hoogste paasboaken in Holten. Jongelui uit de vier verschillen de buurtschappen zoeken van af januari naar hout om de bo- akens te laten groeien. Maar re gelgeving van de gemeente dreigt roet in het eten te gooien. Deze bepaalde namelijk dat op veel plekken de paasboaken niet mocht verrijzen, vanwege de brandveiligheid. En daar zijn de boakenbouwers op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Neem bijvoorbeeld de buurt schap Dijkerhoek. "We hebben een plek gevonden aan de Pas- mansweg en ook met het hout vinden loopt het wel aardig. Ie dere zaterdag gaan we naar de Holterberg om groenhout te zoeken; de bult groeit mooi", al dus woordvoerder Peter-Mar- tijn Meenderink. "Toch is het heel moeilijk een geschikte plek te vinden door alle regels." zo moeilijk dat Meenderink vreest voor behoud van de traditie. "Ik denk dat dit jaar eigenlijk al uit stel van executie is. Als de zaken niet veranderen, denk ik dat er volgend jaar geen paasvuren meer zijn in Holten. Althans, niet op de traditionele manier." Die mening is ook Jan-Willem Wegstapel van buurtschap Hol- terbroek toegedaan. "De regels die er momenteel gelden voor de brandveiligheid ervaren wij als zeer negatief. Het maakt het voor ons bijna onmogelijk nog een plek te vinden." Overigens heeft Holterbroek die voor dit jaar nog wel gevonden aan de Doorlopendedijk. Maar de strenge regelgeving snapt Weg stapel niet zo goed. "In Goor bij voorbeeld staat het paasvuur pal naast een woonhuis. En dan hebben ze hier, uitgerekend de gemeente met de grootste tradi tie in paasvuren, van die strenge regels." -:-V HOLTEN - Op vier plekken in het buitengebeid van Holten is de strijd in volle gang. Wie bouwt dit jaar de hoogste boake? Buurtbe woners kunnen de 'boakebouwers' helpen. Even een belletje naar de contactpersoon is voldoende. (FOTO: SANDER SCHEPERMAN) Zoals ieder jaar is er ook voor de inwoners van Holten gelegen heid om snoeihout bij de ver schillende paasvuren af te leve ren. Dit is mogelijk na overleg met de contactpersonen. Dat is voor de Beuseberg (locatie Rus- sendijk): H. Coster, telefoon 06- 12 80 97 06. Dijkerhoek (locatie Pasmansweg): P.M. Meende- ring, telefoon 06-1812 58 64. Es- pelo (locatie Raalterweg): E. Krikkink, telefoon 06-42 73 67 51. Holterbroek (locatie Dor- perdijk): J.W. Wegstapel, tele foon 06-17 73 67 75. HOLTEN - Het verhaal van Ju das is bij velen bekend en vormt het onderwerp van het toneel stuk 'Een man genaamd Judas'. Toch is het verhaal dat toneel vereniging V T vrijdag 23 maart opvoert anders dan an ders. In het stuk zijn de omstandig heden en hoofdrolspelers gelijk aan het bijbels verhaal. Toch is er iets afwijkends aan het ver haal. Achter het verraad van Ju das Iscariot schuilt hier meer dan zoals we het kennen. Nico van Riessen, de man die Judas speelt, licht toe: "Ook hier is Ju das een verrader, maar we ver tellen meer." De beweegrede nen voor het verraad blijken in het stuk namelijk nobel te zijn. "Judas verraadt Jezus omdat hij meent in Jezus God te zien. Door hem te verraden wil hij HOLTEN - In Filmhuis Holten draait donderdag 15 maart de Nederlandse film Abel. Loes Luca, Olga Zuiderhoek en Henri Garcin spelen de hoof drollen in deze film van Alex van Warmerdam uit 1986. De voor stelling in de ontmoetingsruim te van het dorpshuis begint om 20.15 uur. De entreeprijs is 3,50 euro. Nico van Riessen sppeit Judas. De reacties na de try-out in Nieuw Heeten waren lovend. foto sander scheperman hem dwingen zijn godheid te openbaren. Judas heeft hogere bedoelingen met het verraad." Het stuk is een bewerking van een boek dat twee Franse au teurs ooit bedachten. Onder hand is het stuk toe aan zijn der de versie. "We hebben het in de volledige Nederlandse versie voor het eerst in 2004 gespeeld. Destijds waren we met dertien auteurs. Vervolgens is het stuk bewerkt en ingekort. We wilden het allemaal iets sneller en flits- ender. Daarbij is ook het aantal acteurs beperkt: van dertien naar zes." Dit bewerkte stuk werd in 2005 opgevoerd en nu is, na een nieuwe bewerking, het tijd voor de derde ronde. "Het stuk duurt nog twee uur en dat is lang genoeg, omdat we veel spelen in kerken. Kerkban ken lenen zich niet zo goed voor een lange zit." De reacties na de try-out in Nieuw Heeten waren lovend. 'Een man genaamd Judas' is vrijdag 23 maart in de Neder lands hervormde Kerk aan de Kerkstraat 11 te zien. Het stuk begint om 20.00 uur. BI) AUTOBEDRIJF HUZEN HOLTEN - De afdeling Veilig Verkeer Nederland Holten biedt caravanbezitters uit Holten en omgeving ook dit jaar weer de gelegenheid hun caravan op veiligheid te laten beoordelen, voordat ze op vakantie gaan. De caravan wordt getest op veilig heid, technische conditie en het voldoen aan de wettelijke voor schriften. De technische keuring wordt uitgevoerd door medewerkers van Autobedrijf Erik Huzen, In dustrieterrein Vletgaarsmaten in Holten. De politie adviseert over aan te brengen verbeterin gen of nieuwe voorschriften. De kosten bedragen 15,00 euro voor niet-leden van Veilig Ver keer Holten. De keuringsdagen zijn vrijdag 30 en zaterdag 31 maart. Aanmelden bij Autobe drijf Erik Huzen, telefoon 0548- 36 61 01. In overleg wordt het keuringsmoment afgesproken. CONTROLE ESPELODIJK HOLTEN - De politie contro leerde vrijdag op snelheid op de Espelodijk te Holten. Twee be stuurders die te snel reden, wer den aangehouden voor het rij den onder invloed van alcohol houdende drank. Een 40-jarige bestuurder uit Raalte had een promillage van 1.16 en een 43- jarige man uit Oldemarkt 0.86. EVENWICHT HOLTEN - In het integraal the rapeutisch centrum aan de kei- zersweg 25 in Holten wordt woensdag 28 maart een infor matieavond gehouden over 'emotioneel evenwicht'. Opga ve en inlichtingen bij Carola, te lefoon 0548-36 31 23 of Gijs, te lefoon 0546- 82 15 90 of via www.eigen-wijs-heid.com. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingseif 4,7451 XC Holten HOLTEN - Sinds 2005 wordt ie der voorjaar een paddenwand aan de Broekweg in Holten ge plaatst door mensen van Stich ting Behoud Natuur en Land schap Holten en Omgeving. Omdat de paddentrek dit jaar een maand eerder op gang kwam, werd de wand al op vrij dag 23 februari geplaatst. Diezelfde avond konden al de eerste 120 padden veilig overge zet worden. Dit overzetten ge beurt door een groepje vrijwilli gers, die iedere avond en och tend de padden uit de ingegra ven emmers halen en deze naar het water aan de andere kant van de Broekweg brengen. In de afgelopen jaren zijn ieder keer wel zo'n tweeduizend pad den op deze manier 'overgezet'. Dit jaar heeft de Stichting een bijdrage uit het coöperatiefonds van Rabobank West Twente ontvangen voor het padden- project. Zeer welkom om de aanschaf van materiaal te beko stigen. Wie de paddentrek en het over zetten van nabij wil meemaken, kan contact opnemen met Jetty Dorresteijn telefoon 36 26 20. Ook nieuwe vrijwilligers zijn van harte welkom. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9