Sprekers uit beide kernen op vergadering Gemeentebelang Gouden speld voor vogelliefhebber Boswachter vertelt in bieb over schutkleuren effeweg.nl Speciaal voor lezers van deze krant Hele podium bezet door turnsters DOS Reumafonds collecteert volgende week Oranje -17 op Koerbelt tegen Noord Ierland Romantische Strasse Rondreis Roemenië Berlijn en Polen Bohemen en Praag Thüringen Erfurt Dinsdag 6 maart 2007 HOLTEN/RIJSSEN - Een bos wachter van Staatsbosbeheer brengt op donderdag 8 en 15 maart een bezoek aan de bibli otheken in Holten en Rijssen. De boswachter vertelt kinderen van groep vijf en zes van de ba sisschool over schutkleuren in de natuur. Op 8 maart bezoekt de boswachter tussen 9.00 en 10.30 uur de bibliotheek in Hol ten en op 15 maart om dezelfde tijd de bibliotheek in Rijssen. Ieder jaar verzorgt Staatsbosbe heer in samenwerking met de Overijsselse bibliotheken een actie met als doel kinderen meer bekend te maken met na tuur en het opzoeken van infor- FRANK WALDER GERRY WEBER WEBER EDITION made in de bibliotheek. In het kader van deze actie vertelt een boswachter aan de hand van een presentatie en andere ma terialen over een bepaald the ma. Dit jaar is het thema schut kleuren in de natuur. Vragen als 'waarom zijn vrouwtjeseenden bruin' en 'waarom hebben bloemen vaak felle kleuren' worden allemaal door de bos wachter beantwoord. Voorafgaand aan het bezoek van de boswachter in de biblio theek hebben de docenten een lesbrief ontvangen. In de les brief staan verschillende op drachten die de kinderen al van tevoren kunnen maken. Hier door is er in de les al aandacht besteed aan het thema en is de boswachterochtend écht een klap op de vuurpijl! Na de pre sentatie van de boswachter krij gen de kinderen een vragenlijst die ze kunnen invullen. Een aantal van de vragen kunnen ze direct invullen, voor de andere vragen zullen ze de informatie moeten opzoeken in de biblio theek. Als ze de vragenlijst voor 6 april weer bij de bibliotheek inleveren maken ze kans op een middag op stap met de bos wachter voor de hele klas. RIJSSEN - De 12-jarige Gaby Schuurman, Ilse Wessels en Aniek Rolleman van gymnas tiekvereniging DOS hebben af gelopen zaterdag tijdens de voorwedstrijd in Ommen het totale podium voor zich op geëist. Ze werden respectieve lijk eerste, tweede en derde. Sa men met veertig andere turn sters namen zijn deel aan wed strijden in de zesde divisie, cate gorie jeugd, niveau 10 voor een plaats in de regionale finale. De drie Rijssense turnsters komen zaterdag 31 maart tijdens het Overijssels kampioenschap in Vroomshoop in actie. HOLTEN/ RIJSSEN - Het Reumafonds houdt van 11 tot en met 17 maart een collecte. Dat is hard nodig, zeker nu uit onderzoek in samenwerking met TNO blijkt dat reuma een volksepidemie dreigt te worden. Een op de vijf mensen in Neder land boven de twintig jaar heeft last van een vorm van reuma. Uit de nieuwe cijfers blijkt het om 2,3 miljoen mensen te gaan. Het Reumafonds vindt deze nieuwe cijfers verontrustend. Zonder zicht op behandeling of genezing wordt reuma een epi demie en zoveel patiënten kan de zorg straks niet aan. Reuma is niet één ziekte, maar een verzamelnaam voor ruim honderd verschillende aandoe ningen aan spieren en gewrich ten. RIJSSEN - Het Nederlands elftal onder 17 speelt woens dag 7 maart op het sport park De Roerbelt aan de Arend Baanstraat in Rijssen een oefeninterland tegen de leeftijdgenoten van Noord- lerland. Het duet begint om 19.30 uur. Op de dag van de wedstrijd kunnen alle jeugdleden van Excelsior'31 tot en met de A- jeugd - vanaf 18.30 uur - in de jeugdcommissiekamer een gratis entreekaartje be machtigen. op vertoon van hun ledenkaarL De andere lareiven zijn. staanplaats (volwassene) 1,50 euro, voor jeugd tot en met 14 jaar 1,00 euro, tribuneplaatsen 2,00 euro. Voor voetbalvereni gingen en scholen geldt een groepsarrangement (groep 20 personen inclusief bege leidingvan 13,50 euro. HOLTEN/RIJSEN - Gemeente belang Rijssen-Holten houdt woensdag 14 maart een alge mene ledenvergadering in zaal Vosman aan de Oranjestraat in Holten. Voor het eerst worden vooraanstaande sprekers uit beide kernen uitgenodigd. Gemeentebelang is na de sa menvoeging van de beide ge meenten steeds op zoek ge weest om Gemeentebelang breed in de gefuseerde gemeen ten te integreren. Dit is met wis selend succes de afgelopen ja ren geschiedt. Aan het begin van dit jaar is door het bestuur van Gemeentebelang veel aan dacht geschonken om deze in tegratie af te ronden. Er zijn nieuwe leden geworven in met name de kern Rijssen en het be stuur is uitgebreid met een Rijs- senaar. Om nu ook de leden het integratiegevoel te geven is er dit jaar voor het eerst gekozen om na de het besloten gedeelte van de ledenvergadering voor aanstaande sprekers uit beide kernen uit te nodigen. René Tijhuis van Lucky en Co verzorgt een inleiding over het sociale uitgaansleven van de jeugd in met name Rijssen-Hol ten. Hij zal dieper ingaan op het uitgaansleven van de jeugd an no 2007 en dan ook de rol die Lucky hierin vervult. Na hem zal de voorzitter van de plaatselijke GLTO- kem Holten alle in en outs van Natura 2000 uitvoerig toelichten. Veel gelegenheid zal er ook zijn voor het stellen van vragen aan de beide heren. Doordat het tweede deel-van de ledenvergadering een openbare is, hetgeen uniek is in de ge schiedenis van Gemeentebe lang, worden alle belangstellen den uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. De vergade ring begint om 21.00 uur. Johan Beltman was beduusd maar ook verguld met zoveel eervertoon. (eigen foto) RUSSEN - Johan Beltman is tij dens de jaarvergadering van vo gelvereniging Zanglust onder scheiden als 'bijzonder gewaar deerd lid' van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers (NBvVJBeltman kreeg de bijbe horende gouden speld uitge reikt door H. van de Wal, hoofd bestuurslid van de NBvV. Voor deze hoge onderschei ding, komen alleen leden in aanmerking die zich gedurende circa 25 jaar in een bestuurlijke functie verdienstelijk hebben gemaakt binnen de NBvV. Belt man voldeed ruimschoots aan die eis. Zo is hij ruim 25 jaar be stuurslid geweest van Zanglust waarin hij de functies van secre taris, voorzitter en ringcommis- saris vervulde. Beltman was be duusd onder zoveel eerbetoon maar hij was er ook wel verguld mee. De leden H. ter Denge en D. Nij- kamp werden eveneens in het zonnetje gezet, omdat zij 25 jaar lid van Zanglust en de NBvV wa- supervoordelige busreizen supervoordelige busreizen 5 dagen 12 dagen 4-5 dagen 5 dagen 5 dagen Vertrekdata 2,16 april, 14 mei, 11 juni, 2,23 juli, 6,20 augustus Inclusief 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal dinerbuffet 2 maal stadswandeling Praag o.l.v.gids Vervoer per luxe touringcar Vertrekdata 23 april, 9 juli, 6 aug., 17 sept., 1 okt. Inclusief 4 hotelovernachtingen in een overnachtingshotel 7 hotelovernachtingen in Roemenië 11 maal ontbijt 11 maal diner Rit met paardenwagen Folkloristische muziekavond Vervoer per luxe touringcar Omschrijving Beleef uniek Roemenië! Ervaar traditie en folklore, bezoek authentieke kloosters en dorpjes, maak een rondrit door Maramuresch en geniet van de veelzijdige natuur, bezoek de'Sixtijnse kapel van het Oosten', de Rode Zee, Bazna, het huis van Dracula, Boekarest en Sibiu! Vertrekdata 26 maart, 2,16 april, 2,9,23 juli Inclusief 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal dinerbuffet 1 drankje bij dinerbuffet 4 maal avondprogramma Stadswandeling Erfurt Vervoer per luxe touringcar Omschrijving Bezoek het centrum van het Duitse geestesleven en de kunstwereld. Beleef een dans- en bingoavond, geniet van de prachtige stad Erfurt met o.a.de unieke Kramerbrücke, bekijk de'Tuinen van Erfurt' en maak een rondrit door hetThüringer Woud. Ook bezoekt u Weimar en kunt u kristalgrotten bekijken. Vertrekdata: 9 april, 23 juli, 13 augustus, 10 september, 15 oktober, 19 november Inclusief 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijt 4 maal diner Stadswandeling Würzburg o.l.v.gids Vervoer per luxe touringcar Omschrijving Bekijk in de middeleeuwse stad Rothenburg o/d Tauber authentieke vakwerkhuizen, burchten, kerken en musea! Maak een natuurrondrit, bezoek Bad Mergentheim, Würzburg en het'Kulturdenkmal an der Romantische Strasse': Dinkelsbühl. Vertrekdata: 26 maart, 2,13,27,30 april, 4,17 mei, 1,18 juni Inclusief 3/4 hotelovernachtingen in een 4* hotel 3/4 maal ontbijtbuffet 4 maal dinerbuffet (bij 5 daagse reis) Vervoer per luxe touringcar Omschrijving Geniet van veelzijdig Berlijn en prachtig Polen. Maak een stadsrondrit door Berlijn, bekijk de Brandenburger Tor, Alexander- platz, de Reichstag en Checkpoint Charlie! Geniet van een prachtige rondrit door het Poolse landschap, bezoek Sublice, bekijk een scheepslift in Niederfinow en bezoek een klooster in Neuzelle! Omschrijving Bezoek fantastisch Praag! Laat u rondleiden door de boven- en benedenstad, bekijk het astronomisch uurwerk en het oude centrum, zie hoe Boheems glas wordt gemaakt en geniet van de grillige natuur in het Boheemse paradijs.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7