Crossteam doneert aan Ronald McDonald huis Begunstigeravond van oudheidkamer Holtens Nieuwsblad 5 Peuterdansen Kinderen hangen aan Geen reclame bouwmarkt langs de weg Reismarkten Oad succes SWOH biedt hulp aan 65-plussers Simavi in actie voor kinderen Jaarvergadering van Rode Kruis Zes bestuurders te hard op Raalterweg HOLTEN - De verbin ding tussen Rijssen en Holten staat een beetje scheef. Radio 350 is na melijk driftig op zoek naar vrijwilligers en be stuursleden; het liefst uit Holten. Lokale omroep Radio 350 voor functies in het bestuur op zoek naar Holtenaren Dinsdag 6 maart 2007 Verbinding beetje scheef HOLTEN - De afgelopen we ken heeft Oad haar Reismark ten in Hengelo, Den Haag en Eindhoven georganiseerd. In totaal bezochten zo'n tien duizend bezoekers deze Reis markten en kijkt Wim Grams- ma van de Holtense reisopera tor tevreden terug. "Met het verstrekken van reis informatie in de vorm van dia- en dvd-presentaties en een persoonlijk antwoord van Oad-medewerkers op vragen van de bezoekers, voorziet Oad met de organisatie van de Reis markten duidelijk in een be hoefte." Oad is voornemens ook vol gend jaar weer een reismarkt te organiseren. Onder andere via de Oad-reisgidsen, www.oad.nl/beursagenda en de ANVR-reisadviseurs zullen de vakantiegangers daarover weer uitgebreid geïnformeerd worden. HOLTEN - Spektakel en emotie komen zaterdag 24 maart sa men op crosscircuit de Imhof in Holten. Naast de teampresenta tie om 14.00 uur van het Euro- ticket Crossteam, met onder an dere MX-3 coureur Erik Davids, is er voor iedere motorcrosser de gelegenheid öm ook zijn hart te laten spreken. Tijdens de pre sentatie van het team in de spe ciaal hiervoor geplaatste tent van MAC de Holterberg, wordt ook aandacht worden besteed aan het sponsorproject voor dit seizoen, namelijk het Ronald McDonald Huis. Het is het tweede seizoen van de samenwerking tussen be drijfsleven en motorsport. Het internationale bedrijfsleven, zo als de Hotel van der Valk Groep in Duitsland en de provincie Karinthië in Oostenrijk, zijn na melijk niet alleen hoofdsponsor van het Euroticket Crossteam, zij dragen ook hun financiële steentje bij om het Ronald Mc Donald Huis in Zwolle te voor zien van een aansprekend sponsorbedrag. Naast het overhandigen van een geldbedrag aan leden van het bestuur van het Ronald Mc Donald Huis zullen Erik en Al lan Davids zich ook presente ren. Andere crossers mogen tij dens de presentatie zelf op het circuit rijden, mits in het bezit van een geldige licentie, of om vragen te stellen aan en tips te ontvangen van Erik Davids. HOLTEN - De Stichting Welzijn Ouderen Holten biedt hulp aan 65-plussers bij het invullen van belastingformulieren. Belang stellenden dienen daarvoor zelf contact op te nemen met de SWOH. Senioren met een maxi muminkomen tot 42.520,00 eu ro (AOW pensioen) kunnen in aanmerking komen voor oude- renaftrek en aftrek buitengewo ne uitgaven in verband met ziekte en ouderdom, zoals kos ten van een dieet, bril tandarts, hoorapparaat. Het kantoor van de SWOH is ge vestigd aan de Gaardenstraat 29 te Holten en geopend op maan dag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur. telefonisch is de SWOH bereikbaar op 0548-36 4910. COLLECTE HOLTEN - De collecte voor Simavi wordt gehouden van maandag 18 tot en zaterdag 24 maart. Het thema voor dit jaar is gezondheidszorg. HOLTEN - De jaarlijkse alge mene ledenvergadering van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Holten wordt maan dag 19 maart gehouden. In die vergadering wordt onder andere het jaarverslag van de secretaris, het financieel ver slag van de penningmeester en het jaarverslag van Welfare doorgenomen. Alle leden van het Rode Kruis zijn welkom in café De Biester te Holten, aan vang 20.00 uur. SNELHEIDSCONTROLE HOLTEN - Op vrijdag 2 maart had van 10.00 tot 12.00 uur een snelheidscontrole plaats op de Raalterweg in Holten. De toegestane snelheid is daar 80 kilometer per uur. In totaal werden 195 voertuigen op snelheid gecontroleerd. Daar van waren er zes in overtre ding. De hoogst gemeten snel heid was 116 kilometer per "Vooral voor het bestuur van het station zoeken we nog men sen uit Holten. We zitten met elf mensen in dat bestuur en daar van zijn er eigenlijk maar drie uit Holten. Voor een iets beter evenwicht is het mooi als we er in ieder geval één iemand uit Holten bij zouden kunnen krij gen." De bestuursmatige kant slaat dus een beetje door naar de Rijssense kant. Hoe is dat op de werkvloer? "Daar hebben we eigenlijk wel een goede verde ling weten te krijgen. Uit zowel Rijssen als Holten hebben we verschillende vrijwilligers bin nen ons team." Maar de verde- ander soort programma wil gaan maken. Voor het draagvlak dat radio 350 wil zijn is het volgens Kuipers van belang dat de verdeling tus sen beide plaatsen goed is. "Als bestuur zien we toe op een goe de verdeling. Maar dat betekent niet dat iedereen zomaar een programma kan presenteren. We zijn geen piraat." Mensen die geïnteresseerd zijn in een functie bij radio 350 kun nen een kijkje nemen op de website: www.radio350.nl. Leef tijd speelt geen rol, ervaring is meegenomen en enthousiasme is een voorwaarde. HOLTEN - Er komen geen re clameborden van Fixet Klus- markt langs de Keizersweg en Aaltinksweg. De gemeente heeft een verzoek daartoe afgewezen. Fixet had gewaagd drie recla meborden te mogen plaatsen, omdat het bedrijf wat verder van de weg gelegen is. Daarom zou bewegwijzering voor de bouwmarkt zeer belangrijk zijn. De gemeente heeft het verzoek echter afgewezen om te voorko men dat langs de weg allerlei verschillende borden worden geplaatst Dat doet volgens de gemeente afbreuk aan de beeldkwaliteit. De lokale omroep voor Rijssen en Holten noemt zichzelf de verbinding tussen Rijssen en Holten. Maar momenteel is het aandeel Holten in het radiosta tion ietwat onderliggend. Voor zitter Henny Kuipers legt uit: ling mag dan wel in orde zijn, dat betekent niet dat het alle maal soepel verloopt. "Nee, de balans is redelijk goed, maar het aantal zeker niet. We kunnen er nog wel vijf tot tien mensen bij gebruiken. In allerlei functies zijn ze welkom", licht Kuipers -De omroep is eigenlijk op zoek naar drie soorten vrijwilligers voor het radiostation. "Ten eer ste zoeken we mensen die een radioprogramma willen maken. Mensen die de moeite willen nemen en het enthousiasme hebben om een mooi program ma te maken." Daarnaast is ra dio 350 op zoek naar mensen die technische ondersteuning kunnen bieden en tot slot zoe ken we vrijwilligers met redac tionele ervaring. Mensen die re portages kunnen maken." Dat laatste is van belang aangezien radio 350 in de toekomst een HOLTEN - De oudheidkamer Hoolt'n houdt donderdag 8 maart haar jaarlijkse begunsti geravond. Deze heeft plaats in de Kandelaar, aan de Stations straat te Holten en is toeganke lijk voor begunstigers, genodig den en andere belangstellen den. Het programma begint om 20.00 uur en de zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Voor de pauze worden de aan wezigen door het bestuur in het kort op de hoogte gebracht van de gang van zaken in het afgelo pen jaar bij de oudheidkamer. Daarna wordt middels een pre sentatie een buurschap onder de loep genomen door leden van de fotowerkgroep. Dit keer het betreft de boerderijen rond de Zuurberg, met als uitgangs punt 'huisnummering 1811 - 1850'. Na de pauze verzorgt professor dr. Anne van der Meiden een le zing. In deze regio is Van der Meiden onder andere bekend om zijn preken in het Twents. In zijn lezing zal hij vertellen over de manier van geloven bij de Friezen, Saksen, Zeeuwen en Limburgers. En welke invloed de volksaard, streektaal en hei dense gebruiken hadden op de aard van het Saksische geloof. Voor aanvang, tijdens de pauze en na afloop van de begunsti geravond kunnen de aanwezi gen zich op de hoogte te stellen van een aantal activiteiten van de oudheidkamer. Zo zijn er het afgelopen jaar zijn weer veel ar tikelen binnengebracht bij de oudheidkamer. Een aantal van de deze artikelen is te bezichti gen. Verder is een aantal exem plaren uit de collectie mari niersuniformen te zien. Tot slot toont de werkgroep Genealogie met een aantal voorbeelden wat zij aan informatie kunnen bie den over met name Holtense fa milies. HOLTEN - Het was druk zondagmiddag in de Boschkamp. Dat Marja Minderman goed met kinderen kan omgaan werd snel duide- j lijk wanneer je staat te kijken. Als Marja vertelt van het poesje op de bank, hangen de kinderen aan haar lippen. Veertien peuters en IVUil lllcUWJ evenveel ouders of grootouders zijn aanwezig deze middag. Nadat het verhaal van de poes is verteld worden de gedragingen van de poes omgezet in een dans. De peuters doen vol overgave precies wat Minderman wil. Op dat principe berusten alle dansen deze middag. FOTO: johan bounk belastingformulieren IN CAFÉ DE BIETSER Erik Davids is net op tijd hersteld van zijn schouderblessure voor de teampresentatie op 224 maart. eigen foto

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5