Geld superfeest naar goede doel Holtens Nieuwsblad 13 Geld uit Oranjefonds voor jongerenwerk Werk cursisten in Boschkamp Bijeenkomst Christenunie Hoe vind en houd je vrijwilligers Tekening Grote zaal en horeca bij nieuw Kulturhus Kort nieuws Clubs profiteren van inzamelingsactie LTO komt bijeen in Bonte Paard HOLTEN - De kogel is eindelijk door de kerk. Holten krijgt een grote zaal en wel meteen aan het nieuwe Kulturhus. Met bus naar EO's nationale zingdag Schieven te gast bij snijmaïskem Naast grote zaal voor 350 personen ook plaats voor horecagelegenheid TO Kulturhus krijgt grote zaal I HOLTEN - Zeven cursisten van I Ingrid Lamberts exposeren de- i ze maand hun werk in dorps- I huis De Boschkamp. De cursus- I leider stelt zelf ook een paar I schilderijen tentoon. Lamberts I verzorgt voor het derde jaar in I successie schilderlessen in De I Boschkamp. Daar komen ieder I jaar een kleine tien belangstel- I lenden op af. De groep komt I eens in de veertien dagen bij- I een. Lamberts be-denkt een I thema, waar de cursisten mee I aan de slag kunnen. Bij deze ex- I po-sitie hangt ook werk van I mensen die nog maar net zijn I begonnen. COLLECTE I HOLTEN - Deze week wordt in I het hele land de Jantje Beton I Collecte gehouden, een collecte I voor en door het jeugdwerk i waarbij 50 procent van de op- I brengst bestemd is voor de I deelnemende clubs. I De andere helft van de op- I brengst besteedt Jantje Beton I aan allerlei zinvolle projecten I voor de jeugd in Nederland. I Jantje Beton staat voor kinderen I en vrije tijd. Hij vindt het heel I belangrijk wanneer kinderen in I hun vrije tijd spelen. Wanneer I kinderen spelen, hebben ze niet I alleen op het moment zelf veel I plezier, maar doen ze ook nog I eens allerlei indrukken en erva- I ringen op die essentieel zijn I voor hun ontwikkeling. Op die I manier wil Jantje Beton ze voor- I bereiden op een actieve deelna me aan onze samenleving. Wanneer kinderen samen spe len, leren ze samenleven. Ook dit jaar gaan er weer vele vrijwilligers op pad om te col lecteren. Scouting de Waarden- borch en de peuterspeelzalen Dribbel, Kruimeltje en "t Knöt- terheukske komen aan de deur. I JAARVERGADERING HOLTEN - De LTO, afdeling Noord Rijssen-Holten houdt j maandag 19 maart een jaarver- gadering. Deze heeft plaats bij café restaurant Het Bonte Paard aan de Deventerweg 87 in Hol- ten en begint om 19.00 uur. Na j het officiële gedeelte komt er ie- mand van de gemeente spreken over de nieuwe regels met het betrekken tot de verstrekking I van vergunningen binnen de I gemeente. HOLTEN/RIJSSEN - Een super- I feest organiseren, er een mooi I bedrag aan overhouden en dit vervolgens aan het goede doel schenken. Johan Brinkman kreeg het allemaal voor elkaar. I Brinkman is als oprichter van I de website gajijookmee.nl een I bekende van Lucky-eigenaar I René Tijhuis en kreeg in die I hoedanigheid de mogelijkheid I een feest te organiseren in de uitgaansgelegenheid. Vervol gens hoorde Brinkman van de I Quake talentactie van televisie- I zendef TMF. "De actie was be- doeld voor talent in diverse ca- De gemeente heeft jarenlang geprobeerd een goede zaal in Holten te krijgen voor optre dens van bijvoorbeeld de Hol- tense Muziekvereniging en to neelverenigingen. Het zou on derdeel moeten worden van het nog creëren Kulturhus. IN GELREDOME HOLTEN/RIJSSEN - De EO viert dit jaar haar 40-jarig jubileum en de werkgroep EO-Rijssen zorgt dat iedereen uit Rijssen er bij kan zijn. Zaterdag 21 april is er een Ne derland Zingdag waarmee de EO het jubileum luister wil bij zetten. Een dag waarop zo'n tiendui zend liefhebbers van koor- en samenzang samenkomen in het Arnhemse Gelredome. Eén van de sprekers tijdens de dag is ds. Arie van der Veer, voorzitter van de EO. De dag begint om 10:00 uur en duurt tot ongeveer 16:00 uur. De werkgroep van de EO Rijs sen eo zal bij voldoende deelna me een busreis organiseren. Opgeven hiervoor kan voor 1 april bij D. Baan, tel. 0548- 517090. Toegangskaarten voor het eve nement dienen zelf gekocht te worden. JAARVERGADERING HOLTEN - Snijmaïskem vereni ging Holten houdt woensdag 7 maart haar jaarlijkse bijeen komst. Als spreker is de heer ScJiieven van For Farmers uit genodigd. Schieven houdt een leiding over maïs en de wereld markt. Onderwerpen die aan de orde komen zijn 'wordt er stralcs nog maïs verbouwd voor de voeding van de koe of varken of wordt dit verdrongen om maïs te telen voor de energie produc tie'? 'En wat zouden de gevol gen of kansen kunnen zijn voor de Nederlandse boeren'? De bij eenkomst in zaal Vpsman be gint om 20.00 uur. tegorieën Wij hebben ons inge- scfireven voor de categorie or ganisatietalent. Brinkman orga niseerde een hardstylefeest met zowel gevestigde namen als aanstormende talentvolle dj's. Entree en drankopbrengst ging in eerste instantie naar de afbet aling van diverse zaken, maar de winst besloot Brinkman te doneren aan het goede doel. Ruim drieduizend euro haalde Brinkman op met zijn actie en dat geld gaat naar de Stichting tegen Zinloos geweld, bekend van het lieveheersbeestje. Nu maakt de gemeente nog ge bruik van het gemeentehuis op Smidsbelt. Maar als straks de nieuwbouw in Rijssen klaar is, verhuizen alle Holtense afdelin gen naar het nieuwe kantoor. Hierdoor zal midden 2008 het pand aan Smidsbelt leegt ko men te staan. Dit zal dan wor den omgedoopt tot Kulturhus, waar verschillende verenigin gen een plekje zullen krijgen. Ook komt er ruimte voor de WV en krijgt het politiebureau er een eigen ingang. Veel verenigingen klaagden RIJSSEN - De Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk Holten heeft 5000 euro gekregen uit het Oranje Fonds. Deze bijdrage zal besteedt worden aan de verhui zing van het jongerenwerk bin nen Holten, naar de Liezen- boerderij. Het Oranje Fonds is het groot ste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het onge- over het ontbreken van een gro te zaal in Holten. De politiek vond dat een zaal mooi bij het Kulturhusgedachte past. Het mooiste zou zijn, wanneer hiervoor Gebouw Irene ge bruikt zou kunnen worden. Dat veer 20 miljoen euro uit aan or ganisaties en projecten in Ne derland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds sociale cohesie, partici patie, integratie en sociale vei ligheid en vermindert het socia le uitsluiting. Ronald van der Giessen, direc teur: "Het Oranje Fonds wil met zou een mooie verbinding kun nen zijn tussen dorpshuis De Boschkamp en het Kulturhus. Ook werd gekeken naar de Kan delaar. Beide mogelijkheden vielen tij dens de onderhandelingen ech ter af. Er werd in het gemeentehuis zelf creatief nagedacht, waarna er een goede oplossing ont stond. Achter het pand, waar nu het beeldje van een korhoen staat, is ruimte voor taps toelo pende zaal. Naast een podium, kunnen hier zo'n 350 stoelen deze bijdrage een aanjaagfunc tie hebben en voor de organisa ties daadwerkelijk een verschil maken in de opzet en uitvoer van hun project." Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk: 0548-36 27 55, of neem een kijkje op www.seeyouhol- ten.nl RIJSSEN - De Christenunie houdt dinsdag 6 maart om 20.00 uur een verkiezingsavond in de Hoeksteen, Kroonnweide 2 in Rijssen. De lijsttrekker, Marjan van der Bent, zal de avond inleiden. Daarna komen ook de kandidaten Freek Nieu- wenhuis (nummer 2) en Tjeerd Oostra (nummer 3) aan het woord. Aan de hand van stellin gen zullen publiek en kandi daat-statenleden gaan discus siëren. Na de pauze houdt bur gemeester B. Koeiewijn een in leiding over de relatie tussen ge meenten en provincie. worden geplaatst. Volgens wet houder Willem ter Schure groot genoeg voor Holten. "Met be hulp van schuifwanden, kan de zaal groter en kleiner worden gemaakt". Naast Holtense verenigingen, zou de multifunctionele zaal ook door derden kunnen wor den gebruikt. Bijvoorbeeld voor theater, muziek of toneel. Aan de zijde van de dorpskerk, waar nu parkeergelegenheid is, zou ruimte zijn voor horeca. Wie de uitbater zal worden, is verder nog niet bekend. HOLTEN - Vrijwilligers zijn en blijven een belangrijk funda ment onder veel verenigingen. De gemeente onderkent dit en houdt 15 maart een avond over vrijwilligers. Werving en behoud zijn de twee belangrijkste pijlers onder een goed vrijwilligersbeleid. Onder het motto 'het werven, behouden van vrijwilligers en het opzetten van vrijwilligersbe leid' is er donderdag 15 maart een bijzonder interessante avond over vrijwilligers. De avond wordt gehouden nadat een aantal sportverenigingen te kennen heeft gegeven meer te willen weten over dit onder werp. Om niet alleen deze, maar alle sportverenigingen in de gelegenheid te stellen om iri- formatie te verwerven, is er een algemene informatieavond ge organiseerd. Opgeven voor deze avond kan het best via geurt.leppink(®ver- satewl.nl ofvia tel. 0548-5146 74 of 06-30 38 70 05. Na opgave volgt bericht over de locatie. lohan Brinkman wist met zijn feest ruim drieduizend euro op te halen voor het goede doel. foto: sander scheperman HOLTEN - Het gemeentehuis in Holten zal straks worden voorzien van een grote zaal waar zo'n 350 mensen kunnen zitten. Daarnaast is er ruimte voor een horecagelegenheid. Hiermee is het nieuwe Kulturhus helemaal af.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13