Muzikale scholenstrijd tussen de beste rappers e scholenstrijd il»"™ Holtens Nieuwsblad 11 WD-kandidaat Pieter Schipper zet in op goed draaiende economie Lezing over energietekort Auto weg na inbraak Wat in het vat zit, verzuurt niet voor pupillen Blauw Wit HOLTEN - Pieter Schipper is de nummer vijf op de verkiezingslijst van de WD voor de Pro vinciale Statenverkiezin gen. Hij is straks, mits hij verkozen wordt, het eni ge liberale statenlid met ervaring in die hoedanig heid. Kort nieuws Nieuwsgierig naar mening van burger Bouw honderden extra woningen Feest Dinsdag 6 maart 2007 'Oost moet west achterna' HOLTEN - Benjamin Adamah geeft vrijdag 16 maart een lezing over de zogenaamde nulpunt revolutie. In de lezing laat Ada mah de aanwezigen bewust worden van de dreigende ener gietekorten en een uitgeputte aarde en reikt hij mogelijkhe den aan er iets aan te doen. De lezing is in De Kandelaar en be gint om 20.00 uur. De entree prijs is 5,00 euro. Opgave vooraf is noodzakelijk. Dat kan via hol- ten.bezieling@planet.nl of tele foon 0547-35 22 27. Hij is druk en zal dan ook best een beetje opgelucht zijn als de provinciale statenverkiezingen straks achter de rug zijn. Het Holtense statenlid Pieter Schip per steekt dan ook veel tijd en energie en tijd in de campagne om de WD een goed resultaat te laten boeken tijdens de sta tenverkiezingen. "Ik ben permanent bezig om persberichten te versturen en de internetpagina van de pro vinciale WD op peil te hou den." Want Schipper gelooft niet in partijfeestjes waar alleen de eigen leden op komen dra ven. Dan is het internet wat hem betreft minstens zo be langrijk. "Er zijn mensen die vaak op de zeepkist staan, ik doe het een beetje op deze manier." Schipper staat op de vijfde plek voor de WD en is straks het eni ge statenlid dat ook een verle den heeft als statenlid. "Dat is een beeld dat je bij meer partij- HOLTEN - De voorjaarseditie van het Holter Politiek Café wordt gehouden op dinsdag avond 20 maart. Zoals altijd in grand café 't Keuntje aan de Dorpsstraat 29. Deze voor iedereen toegankelij ke bijeenkomst staat mede in het teken van de uitslag van de verkiezingen voor Provinciale Staten. Twee onderwerpen staan centraal. Onderwerpen waarbij het provinciaal bestuur namelijk een dikke vinger in de pap heeft. Wim Dalhuisen treedt op als discussieleider. De discussie in het politiek café zal gaan over het plan van de gemeente Rijssen-Holten om een nieuw groot industrieter rein - het Lokerbroek - aan te leggen bij Holten aan de Al. In samenhang daarmee zal de ontwikkeling van het platteland ter sprake worden gebracht. Bij beide onderwerpen heeft het provinciaal bestuur een door slaggevende stem. De gemeen te zal hier heel weinig kunnen uitrichten zonder medewerking en ziet, het aantal staten gaat ook terug van 63 naar 47. Lo gisch dus dat er veel ervaren mensen verdwijnen." Van de 47 toekomstige statenle den zal meer dan de helft nieuw zijn. De WD wil de komende vier jaar inzetten op een goed draai ende economie. "We doen het in Overijssel best goed, maar het oosten van de van de provincie. Het comité Holter Politiek Café heeft daar om een aantal deskundige Sta tenleden uitgenodigd. Uiter aard zijn ook burgemeester, wethouders en raadsleden ge vraagd naar het politiek café te komen. Het idee om Lokerbroek aan te leggen is zeer omstreden. De politieke partijen in Rijssen- Holten zijn in meerderheid voorstander van het plan. Te genstemmen in politiek en be volking beweren echter dat er op deze manier zo langzamer hand niet veel overblijft van het karakter van Holten als toeris tenplaats. De ontwikkeling van het platte land is een ander verhaal. Men is het er in het algemeen wel over eens, dat met het teruglo pen van de agrarische sector, er wel wat moet gebeuren om de leefbaarheid te behouden. Met levensvatbare agrarische bedrij ven en zo mogelijk uitbreiding van de natuur en recreatieve mogelijkheden. provincie blijft wel achter op het westelijke deel. Dat is iets waar we iets mee moeten." Op welke manier heeft Schip pers ook al bedacht. "Door randvoorwaarden te scheppen voor goed ondernemerschap. Dat betekent inzetten op ver keer en een betere aansluiting van het onderwijs op de ar beidsmarkt", aldus Schippers. Het Statenlid hoopt op zeven zetels voor de WD. BURGERPANEL HOLTEN - Ruim vierduizend inwoners van Holten-Rijssen ontvangen morgen een uitnodi ging mee te doen met het digi tale burgerpanel. De groep is sa mengesteld na en steekproef en werkt anoniem. De leden van het burgerpanel wordt een paar keer per jaar gevraagd hun me ning te geven over uiteenlopen de onderwerpen. Het eerste on derwerp is glasvezel. Alleen de inwoners die gebruik kunnen maken van een internet kunnen meedoen aan het bur gerpanel. Wie zich aanmeldt, wordt voor de het volgende on derwerp automatisch digitaal benaderd. Voor dit jaar staan drie enquêtes op de rol. De an dere twee onderwerpen zijn nog niet bekend. Het gemeen tebestuur van Rijssen-Holten wil inwoners via het burgerpa nel meer betrekken bij allerlei gemeentelijke besluiten. Ande re Twentse gemeente als Twen- terand maken al gebruik van een burgerpanel. CROTE BEHOEFTE HOLTEN - De gemeente wil de komende jaren ruim 235 extra woningen in Holten laten bou wen. Het te bouwen contingent is verhoogd van 160 naar 395 huizen. Dat is volgens de ge meente nodig om aan de wo ningbehoefte te kunnen vol doen. In Rijssen zouden 350 ex tra huizen moeten verrijzen. Deze woningen worden groten deels op zogeheten herstructu- reringslocaties binnen de kom gebouwd. Met de extra woningen hoopt de gemeente een inhaalslag te kunnen maken. Om diverse re denen hebben vele bouwplan nen de afgelopen jaren vertra ging opgelopen. Er is ook een grot aantal nieuwbouwwonin gen nodig om aan de vraag te kunnen voldoen, zo blijkt uit het woningbouwprogramma van de gemeente. In Holten komt vooral nieuwbouw in fase I van De Liesen. In de komende drie jaren worden 105 wonin gen in De Liesen gebouwd, waarvan 16 in de sociale huur sector. Op de Kol zijn 82 huizen gepland. In Rijssen wordt de ko mende jaren op inbreidingslo- caties en Veeneslagen ge bouwd. RIJSSEN/HOLTEN - Pedro Al- ves van scholengemeenschap Reggesteyn is de grote winnaar van de Rijssens-Holtense finale rappen rondom de Urban Poet ry Battle 2007. Deze rapwed- strijd, waaraan de scholen Reg gesteyn, Pius X en Waerden- borch deelnamen, vond vorige week woensdagavond plaats tij dens een teenageparty in disco theek Lucky Co. Alves gaat door naar de provin ciale finale op 19 april in Hedon in Zwolle. Hij rapte in zijn moe dertaal, het Portugees, over zijn leven dat hij ziet als een reis. De jury beoordeelde de rap-acts op flow, tekst en presentatie. De prijs bestond, naast de deelna me in Zwolle, uit muziekbon- nen. De jury deelde mee dat ook de andere deelnemers indruk wekkende teksten rapten en een swingende presentatie had den neergezet. "Ik doe het voor De plaatselijke rap-battle werd gewonnen door Pedro Alves. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Reggesteyn en niet voor me zelf', benadrukte Alves op het podium. Na de wedstrijd vond er nog een optreden plaats van rapper Yes-R. Eind 2005 organi seerde de bibliotheek Rijssen- Holten voor het eerst een Urban Poetry Battle. Dit was zo succes vol dat acht andere Overijsselse bibliotheken besloten hierbij aan te haken en zo te komen tot een provinciale rapbattle. HOLTEN - Na een woningin braak aan de Diessenplasstraat in Holten is vorige dinsdag nacht een auto buitgemaakt. De daders hadden een deur ge forceerd en zo de toegang tot de woning verschaft. De bewoners van dit pand ont dekten dat naast enkele goede ren ook hun auto was meege nomen. De auto betreft een Mercedes C180 kleur antraciet, kenteken: 96-DF-DR. Door de eigenaar werd bij de politie aan gifte gedaan. HOLTEN - Blauw Wit'66 E3 werd vorige week alsnog gehuldigd voor het behaalde kampioenschap van de najaarscompetitie 2006. Alle spelers kregen een medaille en een roos, voor de leiders was er een mooie bos bloemen en natuurlijk was er voor iedereen patat met limonade. Op de foto van links naar rechts: Zittend: Roy Schuppert,.Teun Scholman, Denny Avezaath, Alex Beldman Dion Riet man. Staand: Jamo Veltkamp, Stefan Dijkink, Bram Aanstoot, Gerritjan van Dam. Staand achten Mike Kolkman (trainer), Bert Riet man (leider)Dinant Aanstoot (leider)Dirk Jan Schuppert (leider). Op de foto ontbreekt David Liebrecht. foto: paul de vriier.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11