Garantie voor jeugdwerk 'Provinciaal geld is van de burger' Workshop dansen met peuters Holtens Nieuwsblad 7 Leerlingen verkopen voor Young Africa Roofvogels Imposante vleugels boven Erve Deijk Website voor voetbalreizen Gemeente staat voor 12.000 euro garant voor Holtens jongerenwerk. HOLTEN-Het jonge renwerk is Holten heeft sinds kort de sleutel ge kregen van de Liezen- boerderij. Nadat het voorste deel door de jon geren is ingericht, kan er worden verhuisd van de gymlokaal aan de Tuin straat naar het nieuwe onderkomen aan de La- renseweg. d\ Kortnieuws NBvP over runnen zorgboerderij Nota over woningbouw in 2007 Midweekspecial kijkt terug op carnaval Workshop vogels kijken Vrijwilligers gezocht voor bezorging Holtenaar aangehouden Dinsdag 27 februari 2007 Ingehuurde jongerenwerkers van Elixer Jeugdwerk Projecten zorgden voor begeleiding van de jongeren. Dit wordt nu overgenomen door Patricia van Erven en Ga- briëlle de Bruin van Socuwe. Patricia begeleidt de groep 14- plus en Gabriëlle de groep 16- plus. Op verschillende avonden (14- pus op donderdag en de 16-plus op dinsdag, woensdag en vrij dag) in de week komen maken de groepen gebruik van de Lie- zenboerderij. Voor de extra kosten zou een malig een bedrag van 9.798,36 euro via de gemeente beschik baar moeten komen. Verder heeft Socuwe in 2007 een subsidie nodig van 44.235 euro om personeelskosten, ex ploitatiekosten en activiteiten- kosten te kunnen dekken. Om een tekort in de exploitatie kosten dekkend te houden, zou er jaarlijks 10.000 euro extra be schikbaar moeten komen. De kosten van de inrichting van de Liezenboerderij is geraamd op 5.000 euro. Als het Socuwe niet lukt de be groting wat betreft de inrich tingskosten dekkend te krijgen door het werven van geld via fondsen en sponsoracties, zou de gemeente garant moeten staan voor een bedrag van 12.000 euro. De gemeente vindt de over dracht van het jongerenwerk en de continuïteit daarvan erg be langrijk. Als daar een gat in zou -vallen, bestaat de kans dat de binding met de jongeren en vrij willigers wegvalt. Bovendien wordt dan de geïn vesteerde tijd en energie over de afgelopen periode van de jonge renwerkers teniet gedaan. HOLTEN - Bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten wordt donderdag 1 maart om 14.00 uur een gratis roofvogelshow ge houden. Deze wordt verzorgd door Gerrit en Jannie Zandvoort. Wie niet kan komen, krijgt 3 mei, 12 juli en 18 oktober herkansin gen. Want ook dan vliegen de roofvogels uit. Voor meer informatie: Erve Deijk, telefoon 0548-366169. Of neem een kijkje op de web site van de familie Zandvoort: www.valkerijrijssen.nl foto: sander scheperman HOLTEN - SG De Waerden- borch leerlingen uit klas 3 Vm- bo, afdeling Handel Adminis tratie, komen in actie voor de Stichting Young Africa. In het kader van een project ver kopen zij dinsdag 6 maart in tien Holtense winkels en ban ken Afrikaanse producten. De verkooppunten zijn herkenbaar aan vlaggen. De artikelen die te koop worden aangeboden, zoals stenen beeldjes en kralenfiguurtjes. De opbrengst gaat naar de Stich ting Young Africa. HOLTEN - Stond hij in 2003 nog op nummer veertien van de kandidatenlijst voor de Provin ciale Statenverkiezingen. Nu is hij met stip de tweede man van de PvdA Overijssel: Holtenaar Wim Dalhuisen. Jarenlang was hij als raadslid en wethouder actief in de gemeen te. De afgelopen vier jaar zette hij zijn ervaring in als lid van Provinciale Staten in de Overijs sel. Bij de verkiezingen op 7 maart is zijn inzet duidelijk: een sterk en sociaal Overijssel, waarin het provinciale geld werkt voor de burger en niet op de plank blijft liggen. "En dat geld moet vooral werken voor die mensen die dat het hardste nodig hebben", zegt Wim. De afgelopen jaren is hij onder meer druk geweest om de fi nanciële stukken die in de pro vincie behandeld worden lees- HOLTEN - Oad Reizen en KNVB hebben samen voetbalreisbu- reau.nl gestart. Het is het online reisbureau waar kaarten en ar rangementen voor wedstrijden van het Nederlands elftal, van buitenlandse clubs uit de Bun- desliga, Premier League of Pri- mera Division te boeken zijn. Maar ook arrangementen voor het bezoeken van trainings kampen. Rw Wim Dalhuijsen steeg met stip van de veertiende plek naar de tweede, op de verkiezingslijst van PvdA Overijssel. baar en toegankelijk te maken. Dalhuisen: "Provinciaal geld is van de burger. Die moet kun nen zien wat er mee gebeurt." Een ander stokpaardje is het provinciale Actiefonds waar hij initiatiefnemer van is. Uit dit fonds konden vele miljoenen direct worden ingezet voor zin volle projecten in gemeenten. "Bijvoorbeeld voor het project Aanval op de Uitval, waarin schooluitval, uitval op de ar beidsmarkt en uitval van kans armen wordt verkomen. Geld voor poppodia, creatieve eco nomische projecten of stads vernieuwing. Of een bijdrage aan de ontwikkeling van het re giodrama Van jonge leu en oale groond." Wim wil de komende vier jaar in Provinciale Staten nog meer be reiken voor de inwoners van Overijssel. Samenwerken is daarbij het motto. Samenwer ken met burgers, maatschappe lijke organisaties en andere overheden. 'Als het maar effec tief, transparant en democra tisch gaat', zegt hij. Meer informatie is te vinden op www.pvdaoverijssel.nl HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt zondag 4 maart van 14.30 tot 15.15 uur in De Bosch kamp een workshop dansen met peuters. Veel peuters vinden dansen leuk. Nu kan men als ouder, grootouder of oppas samen met de peuter aan een workshop dans deelnemen. De workshop staat onder leiding van Marja Minderman. Zij is een van de auteurs van het dansprogram- ma Peuters dansen, deel 1 en 2. Dansen is een leuke manier om de motorische en muzikale ont wikkeling van peuters te stimu leren. In de workshop is onder meer aandacht voor: muziek bij spe cifieke dansbewegingen. Het vrij reageren op de muziek en het stimuleren van verschillen de dansbewegingen is het doel. Stappen, rennen, wiegen of ba lanceren en springen kunnen aan de orde komen. Dansen met materiaal en dan sen naar aanleiding van materi aal. Materialen kunnen een ex tra stimulans zijn om tot bele ving te komen. De kosten bedragen 5 euro per volwassene met peuter. Voor meer informatie, reserveringen en voorverkoop kan men con tact opnemen met SoCuWe: te lefoon 0548-36 27 55. GEZAMENLIJKE AVOND ESPELO - De NBvP's van Dij- kerhoek, Holten en Espelo hou den dinsdag 6 maart om 20.00 uur een gezamenlijke avond in Het Trefpunt aan de Valeweg in Espelo. Hanneke Willemink vertelt dan over wat er allemaal komt kij ken bij het runnen van een zorgboerderij. Mr. Blomhert van de rechtbank Almelo vertelde maandag 19 fe bruari over zijn werk als kinder rechter. De dames kregen uitleg over het strafrecht en het civiele recht. De volgende afdelingsavond van NBvP Espelo wordt 19 maart gehouden. Het thema is dan Stichting Transplantatie nu. Voor het verdere programma kan men de agenda in deze krant raadplegen. VERSCHILLENDE BOUWPLANNEN HOLTEN - Omdat er nieuwe bouwplannen zijn in Holten, moet de Nota Woningbouw 2007 worden vastgesteld door de gemeente. Zo worden er tot en met 2011 ongeveer honderdtwintig wo ningen gebouwd in het nieuwe plan De Liesen aan de Larense- weg. Verder zal een begin worden ge maakt aan de woningbouw in De Kol en staan er diverse bouwplannen op papier in het centrum van Holten. De basis voor het gemeentelijke woonbeleid ligt vast in de Woonvisie die in 2004 is vastge steld. Een van de hoofduit gangspunten van deze Woonvi sie is het volgen van de ontwik kelingen om zonodig bij te kun nen sturen. PROGAMMERING RADIO 350 HOLTEN - In de Midweekspe cial op Radio 350 wordt woens dag 28 februari van 20.00 tot 21.00 uur, het tribunaal en dankwoord van Prins van Catan en burgemeester bij café Boer- biet uitgezonden. Radio 350 is in Holten te vinden op 105.2 MHz. Via de kabel: 104.1 MHz. VIER CURSUSDAGEN MARKELO - IVN Markelo houdt op de dinsdagen 6,13, 20 en 27 maart van 19.30 tot 21.30 uur een cursus vogels kijken. Cursusleiders zijn A. Langen- doen en Th. Aarsen van de Vo gelwerkgroep Midden Overijs sel. De cursus wordt gehouden in het IVN Hochhuisje, W. Götte- laan 3 in Markelo. Kosten: leden/ donateurs 28 eu ro; niet-leden 36 euro. Opgave en info bij: S. Haan tele foon 0547- 362747. BIBLIOTHEEK HOLTEN HOLTEN - Vrijwilligers die bi bliotheekboeken willen bezor gen kunnen zich melden bij Fenna Pas, telefoon 0548- 366414. HOLTEN - In een woning aan de Dorpsstraat in Holten werd zaterdag 24 februari omstreeks 2.00 uur een 32-jarige Holtenaar aangehouden. Hij moet nog een gevangenisstraf uitzitten van 27 dagen en een geldboete betalen van 228,75 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7