Handbalsters winnen met hak over sloot van Haarle Holtens 5 Expositie aquarellen van schildercursisten n a *11* Pakito Mellissa Prins doet mee aan voorleeswedstrijd Liedjes over vroeger Open Deur over spotten HOLTEN - De gemeen te Rijssen-Holten houdt met de Sportraad Over ijssel donderdag 15 maart om 19.30 uur een avond over het werven van sportvrijwilligers. Speciale avond sportverenigingen over werven en behouden van vrijwilligers 'Lokerbroek onnodig' Dinsdag 27 februari 2007 Sportvrijwilligers werven Het verenigingsleven staat of valt met de inzet van vrijwilli gers. Deze vrijwilligers maken de sport mogelijk en zijn mede bepalend voor de kwaliteit van het sportaanbod. Alleen daar om al is het nodig om te investe ren in de kwantiteit en de kwali teit van dit kader. Een tekort aan vrijwilligers is een van de grootste knelpunten die verenigingen ervaren bin nen de georganiseerde sport. Heeft men voor alle kleine en grotere verenigingstaken vol doende menskracht beschik baar? Zijn alle beschikbare ta lenten bekend en worden die wel optimaal gebruikt? Komen de vrijwilligers uit alle geledin gen van de vereniging? Zijn jong en oud vertegenwoordigd? Hoe is de verdeling tussen mannen en vrouwen en zijn er bijvoor beeld ook allochtonen die hand- en spandiensten verrich ten? De antwoorden op deze vragen zijn vaak ontkennend. Het is van groot belang om structureel aandacht te hebben voor de twee belangrijkste pij lers van goed vrijwilligersbeleid: werving en behoud. Het vinden van voldoende vrij willigers om de verschillende ta ken binnen de sportverenigin gen uit te voeren, is voor veel clubs een groot knelpunt. Zo vindt de roep om (bestuurlijk) kader vaak geen gehoor. Daar om wordt een structurele aan dacht voor het werven, behou den en waarderen van vrijwilli gers steeds belangrijker. Een vrijwilligerskorps is vitaal en krachtig als alle talenten op timaal worden benut en ieder een gelijke kansen heeft. Vitali teit betekent ook een actief be leid wat betreft aandacht voor en waardering van de vrijwilli gers en de werving van nieuwe vrijwilligers en zo te zorgen voor een evenwichtige samenstelling van het vrijwilligerskorps. Opgave voor deze bijzonder in teressante avond kan op diverse manieren. Bellen met 0548- 514674 of06-30 38 7005. E-mail: geurt.leppink@versatel.nl; schrijven t.a.v. Verenigingsadvi seur gemeente Rijssen-Holten p/a G. Leppink, Watermolen 59-208 7461AZ Rijssen. Opgeven kan tot uiterlijk 3 maart. Na die datum ontvangt elke deelnemende vereniging bericht waar de avond zal wor den gehouden. RIJSSEN - Met de megahits Li ving On Video en Moving On Stereo staan de heren van Paki to al maanden in de top van alle binnen en buitenlandse charts. Ook in Nederland en zaterdag 3 maart in Lucky zorgen deze he ren al maanden voor overvolle dansvloeren. De hits zijn de afgelopen perio de het vaakst als ringtone ge- download. Er is voor al deze optredens geen voorverkoop. De aanvang is om 21.30 uur Voor meer info: www.lucky.nl Lucky Co, Morsweg 8e Rijs sen. Telefoon 0548-544422 HOLTEN/ RIJSSEN - Melissa Prins uit groep zeven van basisschool De Regenboog deed afgelopen woensdag mee aan de voorlees- wedstrijd. Deze werd gehouden in de bibliotheek van Rijssen. Zij las voor uit het boek Link van Carry Slee. Uiteindelijk kreeg Masha Jansen uit Rijssen de eerste prijs, als beste voorlezer van de gemeente. foto: gert perdon i uit groep zeven van basisschool De Regenboog deed afgelopen woensdag mee aan de voorlees- i de bibliotheek van Rijssen. Zij las voor uit het boek Link van Carry Slee. Uiteindelijk kreeg Masha ds beste voorlezer van de gemeente. FOTO: GERT PERDOf Holten liet het de eerste helft er een beetje bij zitten. Maar kwam in de tweede helft helemaal terug. foto: iohan bolink HOLTEN - Willemien Grobben was te gast bij de Bejaardenso ciëteit Holten. Zij bracht verha len en liedjes in het dialect over vroegere tijden. Dit viel behoorlijk in de smaak bij de aanwezigen. Zo vertelde ze over de veranderingen in het dorp, zoals de Smidsbelt van vroeger en de dorpstoren. Die van de schrik, ineens helemaal wit werd. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zondag 4 maart om 19.00 uur een Open Deurdienst ge houden. Het gaat deze keer over spotten. Een onderwerp waar de laatste tijd veel over geschreven wordt. Spreker is ds. Seelemeijer uit Steenderen. Verder zal een gospelkoor uit Deventer medewerking verle nen. HOLTEN - In de derby tegen Leerkes Haarle hebben de da mes van Holten het zichzelf erg moeilijk gemaakt. Door de ne derlaag van koploper Marsna en het gelijke spel van Heeten, kon Holten bij winst dichterbij de top kruipen. Holten liet zich het eerste kwar tier echter volledig inpakken. Door snelle breaks van Haarle, keek Holten binnen tien minu ten al tegen een 2-7 achterstand aan. Dat ook de zeer zwak lei dende scheidsrechters daar hun deel in hadden, was zonder meer waar. Holten liet zich daardoor te veel afleiden en kwam zelfs halverwege de eer ste helft zelfs met 4-12 achter. In de volgende 10 minuten begon het een beetje te lopen. Holten zag kans de achterstand terug te brengen tot 8-14. Na rust bleef het rommelig. Holten kreeg enkele dubieuze tijdstraffen tegen, waaronder een vier minuten straf voor Jes sica Smit. Holten hervond zich zelf en begon aan een inhaal race. Haarle ging steeds zenuw- achüger spelen en met nog vier minuten te spelen schoot Jo- landa Karsten de 17-17 in het doel. In de volgende aanval was het aanvoerdster Monique Plantinga die de 18-17 op het bord bracht. Haarle maakte op nieuw gelijk. In de slotseconden werd een vrije worp fraai uitge speeld en kon Dörthe van Ooij- en de verdiende 19-18 scoren. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van het dorpshuis De Boschkamp hangen in de perio de van 23 februari tot 30 maart aquarelschilderijen. Deze zijn gemaakt door de cursisten van Ingrid Lamberts. Zelf zal ze ook enkele werken exposeren. Op deze expositie vindt men werk van cursisten die pas in september 2006 voor het eerst een aquarel hebben gemaakt, maar ook van meer ervaren cur sisten die drie jaar of langer be zig zijn. Met belangstelling volg ik al eni ge tijd de discussies over het eventueel aan te leggen bedrij venterrein Lokerbroek. Vorige week besteedde ook het Hol tens Nieuwsblad (20 februari 2007) hier opnieuw aandacht aan door meldfhg te maken van een reactie van D66. Ik wil graag reageren en aan het gesprek iets toevoegen. Op 12 december 2006 werd in Holten een informatie- en in spraakavond gehouden over het eventuele tweede bedrij venterrein op Holtens grondge bied, het Lokerbroek. Tijdens deze bijeenkomst wer den meteen ook de resultaten van een in Rijssen-Holten ge houden enquête gepresen teerd. Van meer dan 12.000 aangeschreven adressen kwa men slechts zo'n 500 formulie ren terug. De aanwezigen hoor den echter dat dit geen slechte opbrengst genoemd mocht worden. Persoonlijk vond ik het echter ronduit verbijsterend. Het was opvallend dat de voor standers van Lokerbroek zich blijkbaar vastgebeten hadden in het aanleggen van dat tweede bedrijventerrein en het niet uit breiden van het bestaande Vlet- gaarsmaten. Hun motieven wa ren echter niet overtuigend, vooral niet waar het de ver meende behoefte aan bedrijfs ruimte betreft. De tegenstanders werden door de voorstanders welwillend aangehoord, maar leken toch wel tegen dovemansoren te praten. Zij wezen op een tegen onderzoek waaruit blijkt dat de behoefte aan ruimte voor be drijven veel geringer is dan de cijfers waar de gemeente van uitgaat. Bovendien noemden zij Aquarelschilderen is altijd een verrassing door de onverwachte effecten van het water. Het feit dat je hiermee moet spelen en het aan de andere kant ook in de hand moet houden, maakt deze techniek aantrekkelijk. Belangstellenden kunnen op werkdagen terecht in het dorps huis aan de tuinstraat 2 om de expositie gratis te bezichtigen. Voor meer informatie kan men bellen met de Stichting voor So ciaal Cultureel Werk voor Hol ten, telefoon 0548-36 27 55. de landschappelijke waarde van het open landschap in een zich dichtbouwend Nederland. Ze wezen op het agrarische karak ter van het gebied, de belangen van de boeren en het toerisme, de mogelijke problemen voor de waterhuishouding en de voortgaande verrommeling van het landschap. Nu meldt het Holtens Nieuws blad dat D66 heeft ingebracht dat er nog iets heel bizars mee speelt in de motivatie voor het bedrijventerrein Lokerbroek. Het onderzoeksbureau Hasko- ning vermeldt namelijk dat be drijven uit Rijssen zich niet graag zouden vestigen op een bedrijventerrein in Holten. Men zou zich om sociaal-maat schappelijke redenen niet met het dorp willen identificeren. Daarom claimt men een eigen bedrijventerrein dat duidelijk los ligt van de kem van Holten. Het moet toch niet gekker wor den! Hiermee wordt de indruk bevestigd dat er inderdaad nog andere redenen dan redelijke zijn om een tweede industrie terrein aan te leggen en niet over te gaan tot uitbreiding van Vletgaarsmaten. Het zou wel heel bedroevend zijn als mede op basis hiervan gekozen wordt voor de aanleg van een tweede industrieterrein. Het gemeentebestuur zou echt eens opening van zaken moe ten geven, want het is zuur te moeten toezien dat op basis van ondoorzichtige besluitvorming onze prachtige woonomgeving wellicht nog verder wordt aan getast. G.B.M. Wiggers, Holten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5