Holtens Nieuwsblad 3 Wanneer wilt stoppen met werken? Voorverkoop Normaal van start Koffieochtend met Karei Bosman Wintersport nekt W Holten in wedstrijd tegen Haarle Agenda KI mmB HOLTEN - Na een uit stekende serie voor de win terstop is Holten de ouver ture van de tweede sei zoenshelft slecht bevallen. H3 ESPELO - De voorverkoop van kaarten voor het optreden van Normaal op vrijdag 8 juni in Es- pelo is begonnen. Kaarten kosten 17,50 euro per stuk en kunnen worden besteld door het verschuldigde bedrag over te maken op rekening 3285.44.701. Onder vermelding van Normaal Espelo. Vermeld ook het adres waar de kaarten naartoe moeten worden ge stuurd. De verzending begint vanaf 25 april. De voorverkoop loopt zolang er kaarten voorradig zijn maar ui terlijk tot 1 juni. Mochten er daarna nog kaarten over zijn, dan zijn die voor 20 euro te koop aan de tent. HOLTEN - De laatste koffieoch tend van dit seizoen wordt vrij dag 9 maart van 10.00 tot 11.30 uur gehouden in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat. Karei Bosman komt met zijn gi taar, zijn mooie verhalen en ge dichten om de aanwezigen met een luchtig literair, muzikaal programma te vermaken. Poë zie van dichters als Vondel en Willem Wilmink worden door Karei Bosman voorzien van he dendaags commentaar. Een ochtend waarbij de tijd voorbij zal vliegen. Vanaf halftien zijn belangstel lenden welkom. De toegang is gratis. Verlies W Holten *e*K»l m, i m hjLfZ?*, JM1 mm V7- W Holten voetbalde zeer slecht Er misten dan ook vier mensen uit het basiselftal. In een schandalig slecht eerste kwartier gaf Holten de hele wed strijd uit handen en stond er na dertien minuten al een 3-0 ach terstand op de borden in Haarle. Wat leu köit nóóit noar'n zin dbo. Hèwe ne Prins Carnaval dent met dech met de ge meenteraad, goat der een stel lööp'n diet det neet ansteet. Ene, van dezelfde koppel, blèèf ter zitt'n. En wat zeg den, toent zem vreug'n woe- ranime? "Ik loat mie duur zö'n schertsfiguur neet vót jaag'n". Det is ók zoolt in de wó-nne wriem'n. Doar stööt ie ach- duuzend Hoolter met vuur'n kop. Die veult zich deepe kwetst. Gèn ene hooft der vuur de Hooltèr op zied. Wie goat aansumme ók neet an de kaante. Woerumme dan toch zukke woord'n? Vuur ne prins diet het beste met öóns vuur hef. Een kisje alcoholvrie bier en een spölleke, Mens erger je niet, vuur iederene. Doar hooi toch neet vuur op de löppe te gao! Woerumme trouw'ns ne ver gadering op camavalsdöön- derdag oaver alcoholsmati- gingsbeleid. N'Dag det a viem'ndartig joar 'n slótte! wórdt op e haald in het Hoolt'nse gemeentehuus. Wie bedech det? Det is toch de good'n verzeuk'n? Rekke- ning hóóld'n met aandent, det is óóns toch amoal bie e brach. Ai det neet doot dan geet der wat mis. Dan köit op de klo:mp'n anveuln, dan raakt ter leu compleet van slag, man! Tèèg'nstelling'n hooi neet op te bloaz'n, ma ie mött ter ok neet vuur weg lóóp'n. Ai antoa met meka war'n bliem'n zitt'n, hai noa oflööp gezellig een alcohol vrie biertje nömm'n en ok nog könn'n mens erger je niet'n. Woerumme möss det noe zóó? Loawet amoa ma lo- at'n röst'n. Het zal wa giss'n bliem'n. Det zall't ok wa bliem'n met die machtige móóie waag'n van de Babbieloniers. De éér ste pries in Hoolt'n. Öönder- weg noar Dè-mter vleuige in de braand. Nóóit zöw we wèèt'n of ze doar èèrs hadd'n könn'n word'n. Eigelijk hèè- moa neet belangriek, ai der bie stille stoat wat ter amoal mis had könn'n goa. Trouwens det "schertsfiguur" had in Hoolt'n, bie zien'n op- toch, toch ma móói, dikke tienduuzend man langs de kaante stoa en in Dè-mter wa viem'ntwintigduuzend. Ikdè- nke wa det Chris van Catan achteraf blie is detter een paar roadsleed'n gung'n dross'n. Noe wéét héél Oaveriessel det er in Riess'n-Hoolt'n carnaval e viert wórdt. Carnaval, met nen optoch van viem'nzeum- tig nummers, woet iederene respek vuur hef in Keune- darp. Det is't, het petje der vuur of nèmm'n, oit ter noe hèèmoa met eens bint, ja of nee! En det deur öónz'n Hoolter börgemeister en de börgemeister van Dè-mter. Wis en waarachtig! De Vèèrkaante Viejkop De directe concurrent uit de vijf de klasse H kon na hartelust counteren en de Holtense spe lers liepen als een kip zonder kop naar voren. Trainer los Bakker kon als excuus opvoeren dat vier mensen uit het basiselftal van de laatste wedstrijden ontbraken. Van der Pluijm, Nijland en aan voerder Klaasses hadden de kick- sen ingeruild voor de lange latten en Stam zat een wedstrijd schor sing uit. Dan moest ook nog Stoevebelt, net terug van een blessure, op de bank beginnen. Koetsier moest al in de eerste twee minuten zijn blakende vorm etaleren, maar moest in de zesde minuut toch het antwoord schuldig blijven bij een mislukte voorzet van de linksback van Haarle. Hierna leek Holten wak ker te zijn geschud, maar een paar minuten later lag de 2-0 al in het net. Een vrije trap mocht tus sen twee verdedigers vrij inge kopt worden over de kansloze Koetsier. Hierna stond Koetsier nog eenmaal de 3-0 in de weg, maar in de dertiende minuut was, na wederom een fout in de verdediging een fenomenale kn al van de gevaarlijke Haarlese spits niet te pareren voor de Hol tense doelman. Hierna zwalkte Holten nog een kwartiertje door en herpakte het zich na een dik half uur spelen. Hulleman werd opgeofferd om de aanval te ver sterken met de fysiek sterke Bak ker. Tijdens de thee werden har de woorden gesproken en werd er voor de tweede helft een fat soenlijke pot voetbal geëist waar in iedereen zich aan de vooraf ge maakte afspraken zou houden. Holten leek deze lessen op te vol gen, want er werd inderdaad meer gevoetbald en de verdedi ging liep niet als een blinde mee naar voren. Holten combineerde dan ook aardig een paar keer richting het doelgebied van Haarle. Maar inzetten van Van der Wal en de ingevallen Stoeve belt misten kracht. In deze fase voetbalde Holten niet alleen te gen Haarle maar ook tegen de kleine man in het zwart. De leids man leek te 'flyeren' met gele kaarten iedere keer als er een du el was met een Holtenaar in de buurt. Daarnaast negeerde hij enkele malen de vlaggenist van de roodzwarten en liet hij het irri tante tijdrekken en 'matennaai en' van de thuisploeg met open ogen toe. Tien minuten voor tijd leek hij toch een keer vóór Holten FOTO: JOHAN BOUNK te fluiten toen hij een overtre ding op Bakker promoveerde tot een strafschop. Maar met ballen vanaf de stip hebben de spelers van Holten moeite en ook dit keer vergat Reijlink de bal het doel in te jagen. MAART Demonstratie roofvogels, Erve De- ijk Churchillstraat 19, donderdag 1 maart 2007, 14:00 Voorjaarsrit enduro Beuseberger- weg 37 Holten, zaterdag 3 maart 2007, 8:30 Postzegelshow, Boschkamp, zater dag 3 maart 2007, 13:00 - 17:00 Omloop van Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 4 maart 2007, 9:00 - 10:00 Workshop Dansen met peuters, Boschkamp, zondag 4 maart 2007, 14:30-15:15 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 5 maart 2007 Begunstigersavond Oudheidkamer Hoolt'n met Anne van der Meiden, Kandelaar, donderdag 8 maart, 19:00 Koffieochtend met Karei Bosman, Boschkamp, vrijdag 9 maart 2007, 10:00 - 11:30 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 12 maart 2007 Jaarvergadering buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kande laar, dinsdag 13 maart 2007, 14:30 Nationale Daltondag, Holterenk- school, woensdag 14 maart 2007, 8:30-12:15 NBvP Espelo: Stichting Transplanta tie NuTrefpunt, maandag 19 maart 2007, 19:45 NBvP Holten, lezing door Thea Kroe- se over streekcultuur Pasen, Zaal Vos man, woensdag 21 maart 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, don derdag 22 maart 2007 Passage Holten: Gerrit Hazewinkel. Tussen carnaval en Pasen, Kandelaar, donderdag 22 maart 2007, 20:00 Compostactie supportersvereniging der Roodzwarten, Holten, donderdag 22 maart - vrijdag 23 maart Toneelvoorstelling Een man ge naamd Judas, Dorpskerk Holten, vrij dag 23 maart 2007, 20:00 V T Holten: toneelstuk Een man genaamd judas, Hervormde kerk, vrij dag 23 maart 2007, 20:00 Nieuw: Rabobank introduceert Rabo Zicht op Later. Daarmee krijgt u samen met uw adviseur direct inzicht in uw financiële toekomst. Iets voor u? Maak dan nu een afspraak bij uw Rabobank. www.rabobank.nl Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3