Auto hlmlWkl CDA zichtbaar in Overijssel met Theo on tour' CDA-bloemetje voor gemeenschapszin CDA Test: Seat Altea XL Stationwagon 1.9 TDI Stylance Ruimte SIGNALEMENT Slotmanifestatie met Jan Peter Balkenende Doet u ook mee? Kies voor toekomst! Stem 7 maart 2 I Dinsdag 27 februari 2007 23 inderdaad heeft nie- Alles draait in de Seat Altea XL om sportiviteit en ruim te. Want zelfs de luxueuze Stylance met een rijke uit rusting heeft een aparte styling in het interieur. Kijk maar naar de ronde klok ken van het dashboard en de randen langs de midden console. Alhoewel Seat niet overdadig met kleur speelt, ziet het er allemaal goed uit en zijn ook keurige materialen gekozen. De zit- positie is wat hoger dan bij een normale middenklas ser. maar niet zo hoog als bij een ruimtewagen. Betalen per centimeter L X B X H: 4.467 x 1.768 x 1.581 mm Wielbasis: 2.578 mm Kentekengewicht: 1.419 kg Laadvermogen: 645 kg Trekgewicht geremd: 1.400 kg Motor: viercilinder, 8 kleps dieselmotor Cilinderinhoud: 1.896 cm3 Max. vermogen: 77 kW/105 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 250 Nm bij 1.900 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 12,6 sec. Topsnelheid: 183 km/h Gem. verbruik: 1 op 18,5 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 29.095 euro (Stylance met roetfil- ter) Fabrikanten doen hun best met nieuwe modellen te ko men en zo zette Seat de Altea duidelijk sportiever neer dan de gemiddelde midi-ruimtewagen. En dan roept de klant toch om meer ruimte. Die vraag wordt nu ingevuld met de Seat Altea XL Stationwagon, die inderdaad alleen maar ex tra volume biedt. In de middenidasse heeft Seat een groot aanbod met de Leon, Altea en Toledo, allemaal op dezelfde bodemgroep. De To ledo is ook al een Altea met lan gere en qua design sterk gewij zigde achterkant, die niet zo aansprekend is. Wat dat betreft scoort de XL-versie van de Al tea meteen veel beter. Tot en met de portieren is de XL gelijk aan de bestaande Altea, alleen is de beplating van de achter deuren iets aangepast. Daar achter is de auto simpelweg verlengd met een grotere derde zijruit en langere overhang. Doel was uiteraard het vergro ten van de mogelijkheden in het interieur. De winst is vooral te vinden bij het bagagevolume dat nu in standaardopstelling maar liefst 532 liter groot is. Dat betekent 123 liter meer ten opzichte van de normale Altea die 18,7 centimeter korter is. Niet alleen de bagage profiteert van deze ingreep, ook de ach terpassagiers staan op winst. De achterbank is namelijk in lengterichting verschuifbaar en het verstelbereik is bij de XL met enkele centimeters ge groeid. In de achterste stand hebben de achterpassagiers praktijk ook maar een of twee keer per jaar tijdens een vakan tie. Verder is de Altea XL een probleemloze familieauto met inderdaad volop ruimte. Nu zou men verwachten dat door de extra lengte nu ook zeven zitplaatsen mogelijk zijn. Maar helaas biedt Seat deze optie niet aan. De meerprijs voor de XL ten opzichte van de korte Altea be draagt gemiddeld zo'n duizend euro. De serie begint met de 1.4 Reference voor 20.995 euro. 1.9 TDI in luxueuze Sty lance uitvoering kost 29.095 euro met roetfïlter. Plus: Door de langere achterzijde aantrekkelijk meer bagage ruimte, moderne inrichting met een tikkeltje sportieve vormgeving, veel ruimte op alle zitplaatsen. Min: Door de langere achterkant levert de.Altea in aan dynamiek mand daar te klagen. Je kunt er bijna met je benen over elkaar zitten. Ook de hoogte is prima, omdat de daklijn wat verder is doorgetrokken. Verder is het interieur natuurlijk volledig be kend en overgenomen van de bestaande Altea. In het rijden is er van de lange re carrosserie normaal gespro ken niets te merken. Dat is wel enigszins het geval als de baga geruimte maximaal wordt be laden, maar dat gebeurt in de ADVERTORIAL ZWOLLE - Het CDA is tot aan de verkiezingen elke dag onderweg in Overijssel. Onder het motto 'Theo on tour', wordt elke ge meente minimaal één keer, maar in de meeste gevallen meerdere keren bezocht om de mensen in Overijssel te ontmoeten. Daar bij wordt gebruik gemaakt van een speciale 'Theo on tour' auto. Dankzij de inzet van een groot aantal vrijwillige chauffeurs is het mogelijk om lijsttrekker Theo Rietkerk elke dag door de provin cie te rijden. "In onze campagne willen we graag zoveel mogelijk mensen in Overijssel ontmoeten. Daar is het merendeel van de werkbezoeken en programma's ook op gericht. Ik wil graag we ten wat er onder de inwoners van Overijssel leeft. En natuurlijk pro beer ik ook onze CDA plannen voor de komende vier jaar onder de aandacht te brengen", aldus Rietkerk. Het CDA is overigens niet alleen zichtbaar in verkiezing stijd. "Ook de afgelopen vier jaar Theo Rietkerk nam de 'Theo on tour' auto vorige week in gebruik. FOTO MARC VAN HECK vonden vrijwel dagelijks ontmoe tingen plaats tussen inwoners en ondernemers in Overijssel en de CDA-gedeputeerden en Statenle den. Daar gaan we in de komen de periode ook mee door", aldus Rietkerk. De 'Theo on tour' auto is duidelijk herkenbaar met diver se stickers op de motorkap, de zij kant en de achterruit. De auto is beschikbaar gesteld door Lenfe- Vrijwel alle 32 CDA-Staten-kandidaten hebben twee weken geleden, op Valentijnsdag een boeket bloemen bezorgt bij mensen, die zich belange loos inzetten voor hun naaste of de samenleving. "Dat leek ons als CDA Overijssel een leuke aanleiding om hen eens te bedanken. Dat doen we eigenlijk veel te weinig", zegt lijsttrekker Theo Rietkerk, die zelf bloemen uitdeelde in zijn woonplaats Kampen en in Wierden. "Mensen, die zich inzetten voor buurten, wijken of een naaste, die maken het verschil. We mogen heel dankbaar zijn voor al dat vrijwilligerswerk", aldus CDA-lijst- trekker Theo Rietkerk. "Naastenliefde, gemeenschapszin, respect en ver antwoordelijkheid zijn zaken, die door mensen worden vormgegeven en ingevuld. Je kunt ze niet 'maken' met regels of door het beschikbaar stel len van geld. Dat realiseren we ons heel goed als CDA. rink auto's in Almelo. Bij de offi ciële ingebruikname waren ook de Almelose wethouder Anton Sjoers en Statenkandidaat Jack Blom aanwezig. RAALTE - Minister-president Jan Peter Balkenende is maandag 5 maart om 19.30 uur in de Lee- ren Lampe bij de slotmanifesta tie van het CDA Overijssel voor de Statenverkiezingen op 7 maart. Hij spreekt hier samen met lijsttrekker Theo Rietkerk. De bijeenkomst wordt geopend en gepresenteerd door partijse cretaris Henk Bleker. Daarna spreekt Theo Rietkerk. Vervol gens spreekt Jos Werner, frac tievoorzitter in de Eerste Kamer en tevens lijsttrekker bij de Eer ste Kamerverkiezingen. Minis ter-president Balkenende sluit' om 20.30 uur de manifestatie. Word dan nu proeflid voor €19,95 tot januari 2008! O |a, ik word proeflid. O ik wil graag eerst meer informatie. Naam Adres Pc/plaats Tel/e-mail Geboortedatum Stuur de bon in een envelop zonder postzegel naar: CDA, Antwoordnummer 1700, 2501WB Den Haag. Of ga naar www.cda.nl/lidworden m/v Ik ben trots op Nederland. Met elkaar hebben we veel bereikt. Ik zie kansen om Nederland nog beter te maken. Een welvarend land, een land dat zekerheid biedt en vooral een land dat zich kenmerkt door onderling respect. Dat is de toekomst waar ik voor kies. En dat wil ik graag samen met u doen Ab

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 23