Provincie opent deuren op 3 maart Bekendmakingen Aanpassing subsidie plafonds 2007 Kort nieuws Open Dag provinciehuis Zwolle Eerste Kamer De Statenverkiezingen zijn dubbel belangrijk. De leden van Provinciale Staten kiezen namelijk de leden van de Eerste Kamer. De verkiezingen van Provinciale Staten zijn daarmee ook van rechtstreeks belang voor de landspolitiek. De eerstvolgende Eerste Kamerverkiezingen zijn op 29 mei 2007. Op die dag komen in alle twaalf provinciehuizen de leden van Provinciale Staten bij elkaar om hun stem uit te brengen. De Eerste Kamer beoordeelt de wetsvoorstel len van het Kabinet die door de Tweede Kamer zijn aanvaard. De Eerste Kamer kan die voorstellen inhoudelijk niet veranderen, maar alleen aannemen of verwerpen. De debatten in de Eerste Kamer beper ken zich tot de grote lijnen. De leden letten er vooral op of een wetsvoor stel niet in strijd is met de grondwet of met andere wetten en regels. Programma Open Dag 10.00 uur Provinciehuis open 10.30 uur Optreden Wim Schluter in de Plaza 11.00 uur Opening door Commissaris van de Koningin mr. Geert Jansen 11.10 uur Lezing prof. dr. Anne van der Meiden over Kwaliteit van Overijssel 11.30 uur Lijsttrekkersdebat in de Statenzaal 12.00 uur Optreden Overijssels Byzantijns Koor in de Plaza 12.30 uur Aanbieden petitie provinciaal Grote Stedenbeleid door Henk Jan Meijer, burgemeester van Zwolle, en Myra Koomen, wethouder van Enschede 13.00 uur Optreden Wim Schluter in de Foyer 13.15 uur Inloopdebat in de Statenzaal 13.30 uur Optreden Overijssels Byzantijns Koor in de foyer 13.45 uur Inloopdebat in de Statenzaal 14.15 uur Inloopdebat in de Statenzaal 15.00 uur Sluiting De hele dag optredens van: Mimespeler Martin Forget. Goochelaar Henk Amoldus. Muziekgroep De Nieuwe Helden. En presentaties van: Verkiezingsfilmpjes door Windesheimstudenten. Alle twaalf partijen op de grote verkiezingsmarkt. Stemwijzerhoek. Het werk van de provincie Overijssel. De Overijsselse bibliotheken met voorleeshoek en kinderactiviteiten. RTV-Oost 'In de Wandelgangen'. De Open Dag staat in het teken van de provinciale verkiezingen op 7 maart en daarom mag het politieke debat niet ontbreken. Om 11.30 uur vindt het eerste grote verkie zingsdebat plaats waar alle lijsttrek kers aan deelnemen. Onderwerpen die ter sprake komen zijn onder andere: luchthaven Twenthe, jeugdbeleid, woningbouw op het platteland, verkeersproblematiek en aandelen Essent. Na het plenaire debat, volgen drie themadebatten waarin deze onder werpen verder uitgediept worden en belangstellenden volop de mogelijkheid krijgen mee te discus siëren. Verkiezingsmarkt Op de verkiezingsmarkt staan de twaalf provinciale partijen klaar om u te informeren over hun partij en hun programma. Een uitgelezen kans voor kiezers om zich te oriën teren zodat iedereen op 7 maart een gedegen keuze kan maken. Wie er nog niet helemaal uit is, kan de provinciale stemwijzer invullen tijdens de Open Dag om de poli tieke voorkeur te toetsen. Beleef en doe mee De provincie Overijssel is trots dat niemand minder dan prof. dr. Anne van der Meiden een lezing verzorgt tijdens de Open Dag Van der Meiden praat over de,kwaliteit van Overijssel. Daarnaast mag de provincie een groot scala Overijsselse artiesten verwelkomen tijdens de Open Dag. Cabaretier Wim Schluter, gooche laar Henk Arnoldus, het Overijssels Byzantijns Mannenkoor, muziek groep de Nieuwe Helden en mime speler Martin Forget maken alle maal hun opwachting op 3 maart. Of voel u een tv-ster op de set van het programma 'In de Wandelgangen'. Hier kunt u met RTV-Oost presentator Henk Jan Karsten of met andere bezoekers in discussie gaan. Ook de Overijsselse bibliotheken zijn aanwezig met activiteiten voor jong en oud. Er is een voorleesstoel voor jonge kinderen, er zijn com putergames en voor volwassenen is er een gezondheidsinformatiepunt ingericht. Puzzel Benieuwd naar alles wat de provin cie doet? Tijdens de Open Dag kan iedereen op actieve wijze ontdek ken waar de provincie voor staat. Meedoen is het motto, kinderen én volwassenen ontdekken door middel van puzzels en opdrachten waar de provincie zich mee bezig houdt. Meer informatie De Dag van Overijssel duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. Bezoekers krijgen een leuke attentie. Een groot deel van het beleid van de provincie Overijssel wordt uitge voerd door middel van de prestaties die instellingen en organisaties uit het zogenaamde maatschappelijk middenveld leveren. Omdat zij met deze prestaties bijdragen aan het publieke belang van de provincie Overijssel, worden voor deze gele verde prestaties subsidies verstrekt. Met de criteria en randvoorwaarden die aan de subsidieverlening zijn verbonden, stellen wij tot doel dat ons provinciale beleid zo effectief en efficiënt mogelijk en rechtma tig wordt uitgevoerd zodat we de beoogde resultaten^kunnen reali seren. Op basis van artikel 3.40 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 3 lid 1 van de Algemene De provincie Overijssel opent zaterdag 3 maart haar deuren voor het publiek. Tijdens deze Open Dag bent u van harte welkom om een kijkje nemen in het gedeeltelijk gerenoveer de provinciehuis en om in debat te gaan met de provinciale bestuurders. Kijk voor het volledige programma en meer informatie over de Open Dag op www.overijsselkiest.nl. subsidieverordening Overijssel 2005 hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel een aantal subsidiepla fonds voor 2007 aangepast. De aanpassingen zijn gepubliceerd in Provinciaal Blad 2007-009. De oor spronkelijk vastgestelde lijst is eind december 2006 gepubliceerd in Provinciaal Blad 2006-128. De aangepaste lijst met regelingen, subsidieplafonds en contactperso nen is beschikbaar via www.overijssel.nl, evenals de Algemene Subsidie Verordening 2005 en het Uitvoeringsbesluit subsidies Overijssel 2007. De aan gepaste lijst met subsidieplafonds ligt tot 31 mei 2007 ter inzage in de hal van het provinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. Overijssel Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl J' At •wan .ro»

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20