Midgetgolfbaan krijgt extra overdekte serre Holtens Nieuwsblad 9 Hans Tutert stopt als voorzitter Triathlon Bergruitertjes 'Een bedrijf uit Rijssen vestigt zich niet graag op een bedrijventerrein in Holten' Cursus Holterberg Contouren hoofdsteunpunt steeds meer zichtbaar vogels kijken Bijeenkomst CDA HOLTEN - Volgens D66 Rijssen-Holten heeft Holten iets wat Rijssen zegt hard nodig te heb ben. En wel grond voor een bedrijvenlocatie aan de Al: Lokerbroek. Kortnieuws Kwaliteit groeit met de jaren Dinsdag 20 februari 2007 ÏÏB D66: Lokerbroek onnodig HOLTEN - Britt Barvelink be haalde met haar pony Beuken- hofs Sundra een derde prijs, in de klasse L categorie D, in het progressieve springparcours, op 3 februari te IJsselmuiden. Beau Barvelink behaalde op 10 februari in Balkbrug, met haar pony Xarola een zesde prijs in het klassieke springparcours, klasse M categorie D en E in handicap. Aniek Wolfkamp was 11 februari aanwezig op de in- doordressuurwedstrijd te Ma- riënheem. Zij behaalde met haar pony Oki-Doki een eerste prijs in de klasse B categorie A. Ze verdiende 185 punten. "Die keus is onnodig, want op Vletgaarsmaten is voldoende ruimte. Het bureau Haskoning werd ingehuurd om duidelijk te gaan maken dat de locatie Lo kerbroek de enige goede zou zijn", benadrukt Dick van der Torre van D66. "Met stijgende verbazing zal de lezer van het rapport Haskoning kennis ne men van de argumentaties". De onderzochte argumenten zouden in het voordeel van Lo kerbroek pleiten. Echter, D66 vindt zoveel beweringen die er met de haren bijgesleept lijken te zijn, dat ze gebruik hebben gemaakt van de inspraakreactie die tot 1 februari mogelijk was. "Wat ons buitengewoon ergert en als aspect in het rapport zelfs niet aan de orde wordt gesteld, is de voortgaande verromme ling langs de Al", zegt hij. Uit de rapportage blijkt dat men zich vanuit het Rijssense hele maal niet wenst te vestigen op het bestaande terrein Vletgaars maten en daarom een eigen en prominente locatie wenst. Een citaat uit het rapport maakt dat duidelijk volgens Van der Torre. Citaat: 'Een bedrijf uit Rijssen vestigt zich over het algemeen niet graag op een bedrijventer rein in Holten, hetgeen sociaal maatschappelijk zo ontstaan is. Vletgaarsmaten III is typisch een Holtens bedrijventerrein, terwijl Lokerbroek wel duidelijk los van de kern Holten te be schouwen is'. "Als dat waar is, dan is dat een diep treurig standpunt," vindt de D66'er. "Een groot Vletgaarsmaten zou niet passen in de hoeven- en boslandschappen in de omge ving en nog gekker wordt het als wordt beweerd dat het ook het dorpse karakter van de kern Holten zou aantasten. Een be drijventerrein aan de andere kant van een provinciale weg en ver uit zicht van een kem, geeft daar geen enkele aanleiding voor. Ook zou Lokerbroek door de hoogspanningsmasten al een stedelijk karakter hebben en Vletgaarsmaten een lande lijk. Van der Torre: "Lokerbroek is in 2004 als landbouwontwik- kelingsgebied aangewezen en meer boeren zullen door een bedrijventerrein worden getrof fen dan op Vletgaarsmaten". CARNAVALSOPTOCHT VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De Beuseberg pakte dit als thema en lieten enkele oud-Beusebergse spelletjes zien. Zoals Mens verbergje niet, Emmertje emmertje, Koetje wip en Mi-kado. Terwijl koperdieven met een panty over,het hoofd, een wa gentje voorttrokken met daarin oud koper. Op zoek naar nieuw waar voor hun gading. De EHBO trok hun eigen cara van mee in de optocht. 'Je ziet ze ook overal'. De EHBO was tij dens Keunedarp Lacht gekozen tot Keunedarper van het Jaar en kon dus niet tijdens de optocht ontbreken. Adjudant Arjan Vros werkt bij de brandweer. Zijn collega's hadden een serie kleine brand weerwagentjes gemaakt. Ge bouwd over zitgrasmachines. 'De Keunedarpse brandweer haalt de mini's van stal, want de Borkeld is te smal'. Doorgangen op dit vakantieterrein zijn vaak te begroeid om er met een grote brandweerwagen te komen. Ook de Kelclerblaffers hadden het thema brandweer genomen en reden op een grote ladder wagen mee in de optocht. Club Excellent liet een grote narrenkop voorbijrijden, terwijl Jan Schooien en Hans Steunen berg van OCH met een TNT- brievenbus langsliepen. '33.000 euro vuurwerkschade in Rijssen en in Holten 3.600 euro. Dat de Riessender 't veur de Hoolter mar neet verknalt'. Kijkers waren behoorlijk te spreken over de kwaliteit van de wagens. Ook Gerard Grave van de optochtcommissie vindt de optocht steeds beter worden. "We hebben behoorlijk wat in schrijvingen, maar dat vind ik niet het belangrijkste. De wa gens zijn van zeer hoge kwali teit. Dat komt ook doordat de bouwers ruimte hebben om een wagen te maken". Zo ston den in het oude gebouw van Ni- do aan de Industriestraat ver scheidene wagens. "De bou wers helpen elkaar. Heeft ie mand te weinig verf of hebben ze een stuk hout nodig, dan is er altijd wel een andere club die dat wil geven. Als ze ergens al leen een wagen bouwen, blijft het er meestal bij", zegt Gerard. "Daarnaast zien ze van elkaar wat er wordt gemaakt, waar door een gezonde rivaliteit ont staat." HOLTEN - Educatief Centrum Rijssen houdt 8 maart de cursus vogels kijken. In deze cursus wordt aandacht besteed aan be kende, maar ook minder beken de vogelsoorten in onze omge ving. Ook herkenning in het veld met oog en oor vormt een belangrijk deel van de cursus. De cursus is vier donderdag avonden van 19.30-21.30 utfr. Excursies worden gepland op de Borkeld en de Holterberg. Men kan zich voor 21 februari aanmelden: 0548-512946. RIJSSEN - In het kader van de verkiezingen voor de Provincia le Staten op woensdag 7 maart, belegt CDA Rijssen-Holten een openbare verkiezingsavond op maandag 26 februari om 20.00 uur. De avond wordt gehouden in de Rozengaard, Rozengaarde 59 te Rijssen. De avond is bedoeld als infor matie- en discussie met als on derwerpen: jeugdbeleid/jeugd zorg, vrijwilligersbeleid en ou derenbeleid. HOLTEN - Er wordt op dit moment druk gewerkt aan de bestrating van het hoofdsteunpunt op de Holterberg. Bijna 1,5 kilometer bazaltkeien wordt in de grond geklopt. Maar ook andere (sierbestrating komt eraan te pas. Het moet uiteindelijk een groot plein worden met vele wandelpaden en twee parkeerterreinen. Een bij Woody's en een bij het Losse Hoes. De bedoeling is om het geheel eind maart klaar te hebben. De officiële opening volgt dan waarschijnlijk ergens in mei. foto: harry broeze HOLTEN - De Vincent Bokaal werd zaterdag 20 januari verre den. Dit is een onderlinge wed strijd tussen de leden van de po nyclub. Er waren uiteindelijk drie prijzen te verdelen. Dres- suurkampioen is geworden Emmalie den Heijer. Zij reed met haar pony Kinkie H, de meeste punten bij elkaar, na melijk 193. De titel springkam- pioen ging naar Britt Barvelink. Britt wist, met haar pony Beu kenhof s Sundra, beide man ches foutloos te blijven en het parcours ook nog eens in een zeer snelle tijd te rijden. Club kampioen werd Emmalie den Heijer, zij nam de Vincent Bo kaal mee naar huis en ook Kin kie kreeg nog een mooie prijs. Een deken van sponsor Asiades. HOLTEN - Hans Tutert is ge stopt als voorzitter van Stichting Triathlon Holten. Enige tijd geleden gaf hij al aan wegens drukke werkzaamhe den, op termijn zijn functie als voorzitter te moeten neerleg gen. Door recente ontwikkelingen heeft hij daar nu al voor moeten kiezen en zal het bestuur voor lopig bestaan uit zes personen. Het bestuur zal bekijken hoe het voorzitterschap de komende periode zal worden ingevuld. Op termijn wordt gezocht naar een definitieve invulling van al le bestuursfuncties. Uiteraard zal de Stichting Triathlon Holten werken aan de voorbereidingen van de 23ste triatlon op 6-7 juli 2007. Dit fes tijn zal ook in 2007 een bijzon der evenement worden. HOLTEN - Henrie Vukkink van Bikerent Holten is druk bezig met de uitbreiding van het pa viljoen bij de midgetgolfbaan op de Holterberg. Zo komt er achter een stuk bij en aan de voorkant een serre die plaats geeft voor 25 mensen. "Via het Nationaal Park en de gemeente wordt het verder aan gekleed met heide, graspollen en vijfhonderd boompjes", ver telt Henrie. "Verder komen er bij het terras speeltoestellen te staan". De midgetgolfbaan ligt aan het hoofdsteunpunt waar nu druk aan wordt gebouwd. Enkele grote bomen zijn tijdens de afgelopen storm omgevallen. "Er zijn wat bomen ontworteld. Die hebben enkele bankjes meegenomen, maar zijn verder niet op de banen zelf gevallen". Wel is het geheel kaler gewor den, terwijl dat niet de bedoe ling is. "Het moet voor de spe- Er wordt druk gewerkt om de midgetgolfbaan op tijd klaar te krijgen voor de opening van het steunpunt. foto: harry broeze Iers een verrassing zijn wat de volgende baan is, waarop ze moeten spelen. Maar met die aanplant van extra boompjes, kunnen we het geheel mooi aankleden". Er wordt dan ook hard gewerkt er een mooie showtuin van te maken, welke een lust voor het oog gaat wor den. "We hebben vijfduizend tulpenbollen in de grond ge stopt".

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9