Ook regels voor ATB'ers L Jongerenwerk eindelijk op z'n plek Daltondag bij Holterenk Holtens Nieuwsblad 7 60 Zes dames slagen voor examen EHBO-cursus Optocht Hoge kwaliteit praalwagens Sponsor TTV Holten 'Als men zich aan de regels houdt heeft niemand last van elkaar' HOLTEN-Met de re gelmaat van de klok ver schijnen er negatieve ar tikelen over mountainbi- kers in natuurgebieden in de kranten. Vooral wandelaars zeggen last te hebben van de fietsers. "Als men zich in dit ge bied aan de regels houdt, hebben beide groepen beslist geen last van el kaar", verzekert bos wachter Sjaak van Dijk van Staatsbosbeheer. Kortnieuws Burgemeester krijgt positieve reacties Vuurwerk helemaal gaan verbieden? Bibliotheek bezorgt boeken aan huis Vrijwilligers gezocht Dinsdag 20 februari 2007 Hij doelt in dit geval speciaal op het terrein op de Sallandse Heu velrug. Aan kennis van die regels ont breekt het nog wel eens en daar door ontstaan wrijvingen. Van Dijk legt uit: "In de eerste plaats zijn er de mountainbikeroutes, die zijn duidelijk aangegeven. Daarnaast is er winteront- heffing voor de leden van CC'75, de Wieier Vereniging Holten en de Tour Club Rijssen. Dit zijn de verenigingen rond de Sallandse Heuvelrug. Zij mogen in clubkleding en in groter clubverband met licentie op zaterdag en maandag van 13.30 tot 16.30 en op zondag van 9.00 tot 11.30 uur hun sport uitoefenen in bepaalde gebie- den van SBB ten zuiden van RW35. De winterontheffing geldt van november tot en met februari." Omdat juist de 'rustzoekers' zondagmorgen vroeg gaan wandelen, kunnen zij wel eens verrast worden door een groep ATB'ers. Maar die ATB'ers moe ten zich wel degelijk aan de re gels houden. "Als ze zich niet netjes gedragen, zijn ze hun clubkleding niet waard. Als we zoiets horen nemen we maatre gelen", zegt Gert-Jan Braas van CC'75. Emmy Rensen van de Wandel sportvereniging Haarle vindt het nuttig dat fietsers en wande laars over en weer contact heb ben. De club houdt jaarlijks twee grote wandeltochten. De ATB- route op de Hellendoomse berg is nog vier tot zes weken onbe rijdbaar door de storm. HOLTEN - De kwaliteit van de praalwagens was dit jaar hoger dan anders. Duidelijk was te zien dat de vele groepen erg hun best hebben gedaan om zo goed mogelijk uit de bus te komen. Ook werden diverse onderwerpen aangesneden, zoals kannibalen die de kolonisten Prins en Adjudant onweerstaanbaar vonden. FOTO: IOHAN BOLINK HOLTEN - Zes dames deden af gelopen maandag 12 februari EHBO-examen. Allen zijn ge slaagd: A Elmerink-Stevens, K.H.G Keizer, JAM. ten Have, E.W. Spakman-Stevens, R van der Tol en J.H. Oolbekkink. De opleiding werd in twaalf avonden gegeven door kaderin structeur H. Rietberg en arts docent De Zwart. Bij voldoende belangstelling start de EHBO in het najaar een nieuwe cursus. Meer info vindt men op de web site: www.ehbo-holten.nl HOLTEN - Het nieuwe jonge renwerk heeft sinds afgelopen woensdag 14 februari de sleutel gekregen van de Liezenboerde- rij. Het voorste deel is nu kaal opgeleverd, dus de jongeren gaan eerst winkelen om zelf het interieur in te richten. "Daar komt de bar", zegt Patri cia van Erven. "En verder moe ten we nog bekijken. We gaan eerst naar de Ikea". In het achterste deel van de boerderij aan de Larenseweg zit de Stichting Kinderopvang West Twente. "De gemeente huurt het voorste deel van hen voor het jongerenwerk", legt In ge Hiddink van Stichting voor Sociaal Cultureel Werk uit. "Tot dat alles klaar is, blijven de jongeren nog op de huidige lo catie in het gymnastieklokaal aan de Tuinstraat", geeft ze aan. "Ondertussen gaan we contac- HOLTEN - De firma DAJAAC uit Holten is bereid gevonden om de nieuwe shirts van tafelten nisvereniging Holten te spon soren. DAJAAC is gespeciali seerd in consultancy en interim management. De shirts zijn voor het jeugdteam en alle seni oren teams. Het jeugdteam kre gen er ook nog shorts bij. Dit team is vorig seizoen kampioen geworden. De jongeren maken een promotiefilmpje om subsidie te verdie nen van de Rabobank. foto: harry broeze ten leggen met de nieuwe buurt". De bedoeling is om er twee groepen jongeren in onder te brengen. Donderdagsavonds vanaf 14 jaar en dinsdags-, woensdags- en vrijdagsavonds vanaf 16 jaar. Patricia van Erven zal de jongste groep begeleiden. En Gabriëlle de Bruine de oud ste. Veel fondsen en verenigingen, zoals het Oranjefonds, Stichting Zonnige Jeugd, Fundatie Van den Santheuvel-Sobbe, Jantje Beton en CV De Fienpreuvers, hebben geld gegeven aan het jongerenwerk in Holten. Verder loopt er een aanvraag bij het Rabo Projectprijs Extra. Hiervoor werd afgelopen woensdag een promotiefilm ge maakt door de jongeren. Inge: "Er zijn drie genomineerden: Theaterspektakel David, het jongerenwerk en Stichting Maarkets Landschap, die een film maken. Tijdens een leden vergadering van de Rabobank wordt dan gestemd wie de eer ste prijs van 5000 euro, de twee de van 3000 euro en de derde van 2000 euro krijgt" HOLTEN - Voor het eerst wordt woensdag 14 maart de Nationa le Daltondag gehouden. Ook de Holterenkschool doet hieraan mee. Zo is het mogelijk voor pa pa's, mama's, opa's en oma's om lessen bij te wonen. Ruim honderd jaar. geleden bracht Helen Parkhurst haar onderwijsideeën voor het eerst in de praktijk in de plaats Dal ton in de Amerikaanse staat Massachusetts. Het Daltonplan werd in 1928 voor het eerst toe gepast op een Nederlandse school. Samenwerking, zelf standigheid en verantwoorde lijkheid zijn hierbij de belang rijkste uitgangspunten. Kinde ren wordt geleerd hoe zij de vrij heid moeten hanteren. Hierbij wordt ze ook geleerd dat er grenzen zijn. De Holterenkschool heeft een verlenging van het Daltoncerti ficaat met vijf jaar gekregen. Dit zal 14 maart worden onthuld en een mooi plaatsje in de school krijgen. Iedereen is van 8.30 tot 12.15 uur uitgenodigd om te ko men kijken. Er is open huis met een videopresentatie over het Daltononderwijs, een fotogale rie en presentaties van de me dezeggenschapsraad en onder nemingsraad. Verder vertellen leerlingen over hun ervaringen op school en zijn lessen te vol gen. AFSCHAFFEN VUURWERK HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn heeft veel positieve reacties gekregen om het vuur werk tijdens oud en nieuw af te schaffen. "Iemand uit Friesland atten deerde mij op London Ontario in Canada. Hier zou ook geen vuurwerk worden afgestoken. Maar zou er op een plek evenementenvuur werk worden gebruikt", vertelt Koelewijn. Juist hetzelfde waar hij aan zit te denken. Niet thuis nog eigen handig rotjes afsteken, maar op enkele plekken in de gemeente waar professionals een vuur werkshow geven. Dit standpunt van de gemeente is een laatste redmiddel. De burgemeester benadrukt: "We zijn niet tegen vuurwerk, maar wel tegen de jaarlijks terugke rende hoge schade". Dit jaar werd voor ruim 37 duizend euro vernield. Goed voor de aankoop van kunstgras, waarbij het ook nog mee onderhouden had kunnen worden. Weggegooid geld, vindt Koele wijn. Daarom schreef hij een brief naar de Vereniging van Neder landse Gemeenten om zich sterk te maken voor het afschaf fen van vuurwerk. Met de brief wil hij polsen of er meerdere ge meenten jaarlijks met een hoge schadepost zitten en er voor voelen vuurwerk te verbieden. Maar niet alle reacties waren positief. Zo kreeg Koelewijn een e-mail van een bezorgde moe der. Haar zoon van acht zou dan straks nooit vuurwerk af mogen schieten. Verder vond een vuurwerkver koper de maatregel wel erg kort door de bocht. Want volgens hem levert niet al leen vuurwerk schade op, maar bijvoorbeeld ook discogangers die richting huis gaan. uw MENING HOLTEN - Wat vindt u als lezer van een eventueel verbod op het afschieten van vuurwerk? Zegt u: "Vuurwerk, dat is het mooiste wat er is". Of bent u het eens met de burgemeester en vindt u: "Vuurwerk, dat zou ver boden moeten worden". Mail ons uw standpunt en waarom u dat vindt naar: whk.rijssen@whk.wegener.nl EXTRA SERVICE HOLTEN - Al enige jaren be zorgt de bibliotheek boeken bij mensen die slecht ter been zijn of om een andere reden de bi bliotheek niet kunnen bezoe ken. Niet voor iedereen die van lezen houdt, is het vanzelfsprekend om naar de bibliotheek te gaan. Vooral ouderen hebben soms moeite om de deur uit te gaan. Om deze reden bezorgen vrij willigers van de bibliotheek al enige jaren boeken aan huis. Belangstellenden kunnen zich melden bij Tiny Bekkemens of Fenna Pas, bibliotheek Holten, telefoon 0548-366414. De bibliotheek zorgt dan dat een vrijwilliger geschikte mate rialen thuis bezorgt. De bibliotheek heeft naast ge wone romans, ook boeken met extra grote letters, luisterboe- ken, tijdschriften en dvd's be schikbaar. Mensen die materia len thuisbezorgd willen krijgen betalen alleen de contributie van de bibliotheek. Het bezor gen kost niets extra. HOLTEN - Vrijwilligers die bi bliotheekboeken willen bezor gen kunnen zich melden bij Fenna Pas, telefoon 0548- 366414.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7