Inloopmiddag over plannen Kulturhus Professor: 'Ik denk niet dat ik in de goede tijd zit' Holtens Nieuwsblad 5 Carnaval op Radio 350 Stemadvies op internet Hockey 'Kijk, daar is onze koning' C-7 kinderen HOLTEN - De Ge meente Rijssen-Holten heeft net als enkele an dere gemeenten in Twente en Salland beslo ten om volgend jaar geen subsidie meer te geven aan de Regionale VW Sallandse Heuvelrug Reggeland. De Regio VW zal weer worden teruggebracht naar enkele lokale VW-besturen Kort nieuws Uitslagen Holtense deelnemers Wagen Babyloniërs vliegt in brand Voorleeswedstrijd WMO-magazine huis aan huis Dinsdag 20 februari 2007 VW weer terue naar lokaal SS" Het gemeentebestuur gaat in 2008 dit geld weer geven aan de lokale VW. Voor het bestuur van de Regionale VW Sallandse Heuvelrug Reggeland, die vijf jaar geleden ontstond doordat plaatselijke VW 's in deze regio gingen samenwerking, kwam dit besluit zeer hard aan. In de Regio VW werken de gemeen ten Rijssen-Holten, Raalte, Twenterand, Wierden, en Hel- lendoorn samen. Met name van de Holtense ondernemers kwam kritiek dat de Regio VW zich teveel richt op Twente. Al ruim een jaar kwamen van de kant van lokale ondernemers geluiden dat men weer terug wilde naar een lokale WV. Mee speelde dat de deelnemende VW's deels kozen voor Salland en een ander deel voor Twente. Ook was men het er niet mee eens dat alle gemeentes in het werkgebied van de regionale WV Sallandse Heuvelrug Reg geland niet hetzelfde betaalden. Voorzitter P.P. Metscher van de Regionale WV Sallandse Heu velrug Reggeland vindt het be sluit van de gemeente zeer te leurstellend. "Alles moet nu weer teruggedraaid worden ter wijl de Regio WV net goed draait. We hebben alle prakti sche zaken wat betreft de aan sturing van de VW-winkels goed op orde en ook financieel gaat goed". Na de fusie in 2002 heeft de re gionale VW ruim twee jaar no dig gehad om de organisatie goed neer te zetten. Er wordt nu al drie jaar met een positief fi nancieel resultaat gedraaid. "Net nu we van de fusie de vruchten plukken, zoals kosten besparing, efficiënter werken, centrale administratie en in koop wordt de samenvoeging weer ongedaan gemaakt". De Regionale WV Sallandse Heuvelrug Reggeland heeft de afgelopen vijf jaar een aantal succesvolle projecten opgezet zoals de regionale fietsvierdaag se, de uitgifte van een VW gids van de Sallandse Heuvelrug/ Reggeland, de uitgifte van een speciale fiets- en wandelkaart van de regio, de gezamenlijke lay-out van de fiets- en wandel routes en de organisatie van een Nordic Walking Tweedaagse. Wagens: Eerste prijs: kinderen Bekker- nens. Tweede prijs: kinderen Klein Teeselink. Derde prijs: Frank Boode, Rosanne Vosse- belt, Ten Velde/ Scheperman. Loopgroepen: Eerste prijs: Amy Boersma. Tweede prijs: Koen Keizer. Derde prijs: Demi Wesseldijk, Lotte Keizer en Ymke Ophof, Id- wer de Vries, Christy Evers, Ro bin Koenis, Berbel Brinks. HOLTEN - In het gemeentehuis van Holten wordt dinsdag 20 fe bruari van 17.00 tot 18.30 uur een inloopmoment gehouden voor de plannen van het Kultur hus Holten. Er is een plan opgesteld voor het omzetten van het huidig ge meentehuis naar een Kultur hus. Het is een schetsontwerp dat de globale contouren aan geeft. Naast interne aanpassin gen binnen het bestaande ge bouw krijgt het Kulturhus ook een horeca en multifunctionele OPTOCHT IN DEVENTER HOLTEN - Enkele praalwagens uit Holten deden afgelopen zondag mee aan de optocht in Deventer. Hier werden ook prijzen ver diend. Eerste prijs wagens: Club Gigantisch. Tweede prijs wa gens: Brandweer Holten. Gein- prijs: Club '90. Pechprijs: Baby- loniërs. PECHPRIJS HOLTEN - De Babyloniërs heb ben tijdens de optocht in Deventer de pechprijs gekre gen, omdat hun wagen onder weg naar Deventer gedeeltelijk in vlammen is opgegaan. Hier bij deed zich geen persoonlijk letsel voor. R1JSSEN - In de bibliotheek in Rijssen wordt woensdag 21 fe bruari de plaatselijke finale van de Nationale Voorleeswedstrijd plaats. Het voorlezen begint om 19.00 uur. Er zijn negen deelnemers uit de groepen 7 en 8 van basisscholen in Rijssen-Holten, die ieder een fragment voorlezen uit een zelf gekozen boek. De winnaar van de plaatselijke finale gaat door naar de regionale ronde op 13 maart in Wijhe, waarna een Overijsselse finale volgt. Uitein delijk kan de leerling de lande lijke finale op 23 mei in Utrecht bereiken. Vorig jaar werd de Rijssense Ninorta Lahdo twee de in de provinciale finale. ruimte tot haar beschikking. Dit betekent dat het bestaande ge bouw wordt uitgebreid. Een tekening waarop het con ceptplan is uitgewerkt, is er ook te zien. Direct omwonenden hebben persoonlijk een uitno diging ontvangen. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Men kan vragen stellen over het plan en eventuele op- en aan merkingen kenbaar maken. Contactpersoon voor deze plannen is Johan Mensink: j.mensink@rijssen-holten.nl UITLEG OVER WMO HOLTEN - De vijf samenwer kende gemeenten Hellendoom, Tubbergen, Twenterand, Wier den en Rijssen-Holten brengen deze week een nieuwe en infor matieve uitgave uit: het Wmo- magazine met praktische infor matie over de Wet maatschap pelijke ondersteuning. In de week van 12 februari wordt het magazine in de vijf gemeenten huis aan huis ver spreid. Elke gemeente heeft haar eigen magazine met eigen informatie. Het magazine kent een aantal vaste regionale pagi na's met algemene informatie over de Wmo en een aantal pa gina's met specifieke eigen ge meentelijke informatie over de Wmo. De Wet maatschappelijke on dersteuning brengt veranderin gen met zich mee. In het Wmo magazine kan men lezen wat dit in de praktijk voor mensen be tekent. In het Wmo magazine wordt onder andere ingegaan op hulp bij het huishouden, vrijwilligerswerk en mantelzorg. Ook zijn er praktische adressen over de Wmo in terug te vinden en wordt informatie gegeven over het gemeentelijk zorgloket. Inwoners die na het lezen van het magazine nog vragen heb ben kunnen terecht bij de ge meentewinkel in Rijssen. Inwoners geen magazine ont vangen en graag een exemplaar willen ontvangen, kunnen een Wmo magazine afhalen bij het zorgloket in de gemeentewinkel of bij de publieksbalie in Hol ten. Daarnaast kan men een magazine opvragen bij Com municatie 0548-854 466. Met gespannen gezichtjes kijken de kinderen naar de professor en de mensen uit een andere tijd. (Foto: Harry Broeze) HOLTEN - Wie nog een keer van carnaval wil genieten, kan woensdag 21 februari van 20.00 tot 21.00 uur terecht bij Radio 350. Tijdens het programma de Mid- weekspecial wordt verslag ge daan van de sleuteloverdracht en de goodwillavond. Wie wil genieten van foto's, kan terecht op de website www.midweekspecial.nl. HOLTEN - De verkiezingen voor de Provinciale Staten wor den woensdag 7 maart gehou den. Trouw en de Vrije Universiteit van Amsterdam hebben het Kieskompas online gezet voor de komende Statenverkiezin gen. Mensen kunnen terecht op www.kieskompas.nl voor een stemadvies. HOLTEN - De Holterenkschool heeft afgelopen donderdag 15 februari het Project Reis door de tijd geopend. Met veel rook, bliepjes en lampjes, stapte de verstrooide professor Martin Slempher uit een tijdmachine. "Er klopt helemaal niets van!", roept hij naar de kinderen. Alle groepen hadden zich verza meld in de gemeenschaps ruimte. "Ik denk niet dat ik nu in de goede tijd zit, want het ziet er hier heel anders uit". Hij wil weer terug in de machi ne stappen, maar bedenkt zich op het allerlaatste moment. "Of zullen we iemand uit een ande re tijd hierheen halen?" Ja, dat willen de kinderen wel. De professor draait aan het wieltje en zet dit op Steentijd. "Yabadabadooo!" klinkt het en twee holbewoonsters stappen uit de machine. Daarna volgen nog inwoners uit de Riddertijd, de Middel eeuwen en de Romeinse tijd. Telkens gingen daarna twee groepen mee, om te leren over die periode in de geschiedenis. "Met z'n allen gaan we een reis maken door de tijd. En over twee weken moeten jullie me kunnen vertellen in welke tijd ik thuis hoor". Martin Stempher is in het dagelijks leven hoofd van de school. "Ér zal tijdens de les sen ruim tijd worden inge ruimd om aandacht te beste den aan het project", geeft hij aan. HOLTEN - "Kijk, daar is onze koning", riep een van de jongste hockeyclubleden. Heren 1 reed met een wagen einde prehistorische tijd. De wagen voor de jeugd, aangekleed met het spraakmakende kunstgras gevolgd door een loopgroep met zwijntjes, onder het motto, Holtense zwijnen zijn het zat, wij gaan voor de kunstgrasmat, maakte deelname compleet.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5