'Provincie gaat over directe leefomgeving van mensen' TVn hebben verbouwd!!! Geheel bij elkaar passende interieurs, door stylisten samen gesteld, worden in onze zaak tentoongesteld WesseCs Woninainricfttin I Maar Ctefst 18 shmvkamers op de eerste verdieping hebhen wij in-stijCingericht. Mies afgestemd op tiet meukCdat de hoofdzaak van uw woning is. 'Daarom hebben we open huis op Xom geheel vrijblijvendvinnen lopen om eens ideeën op te doen. Ons team staat u graag te woord voor een goed en gedegen advies. Dinsdag 20 februari 2007 12 ADVERTORIAL Vertrou Vertrouwen in men sen, vertrouwen in el kaar' is het motto waarmee het CDA meedoet aan de Provinciale Verkie zingen van woensdag 7 maart. Lijsttrekker Theo Rietkerk was de afgelopen vier jaar gedeputeerde Ruimte en Milieu in Over ijssel. Vorige week werd hij door 826 Nederlandse ge deputeerden en leden van Provinciale Staten gekozen tot beste gedeputeerde van Nederland. "On vermoeibaar, optimis tisch en respectvol", wordt hij door collega's gekwalificeerd. ZWOLLE - De Provinciale Sta tenverkiezingen hebben minder impact dat de gemeenteraad- of Tweede kamerverkiezingen, beseft Rietkerk.Ik hoop dat de opkomst in Overijssel hoger zal zijn dan vier jaar geleden, dat we boven de 50 procent uitkomen. Dat de opkomst bij Provinciale Statenverkiezingen niet zo hoog is, heeft er alles mee te maken dat de provincie in de ogen van de burgers minder zichtbaar lijkt." Middenveld flvjE Maar de provincie heeft wel dege lijk invloed op de directe leefomge ving van mensen, benadrukt Riet kerk. "Wij financieren en faciliteren zaken op het gebied van zorg, cul tuur, landbouw, natuur en leef baarheid. Ook het decor van het dagelijkse leven (de directe leefom geving), waarin mensen wonen, Theo Rietkerk voor de Zwolse stadsgracht. wordt mede door de provincie be paald. En wij maken ons sterk voor bereikbaarheid via weg en spoor en andere economische ontwikkelin gen, zodat de werkgelegenheid groeit. Ook bij kleinere kernen. Het CDA wil niet op de stoel van ge meenten gaan zitten en ook niet ta ken van het Rijk nog eens overdoen. Vergelijk het met voetbal: dan is de provincie het.middenveld. De spits is de gemeente en de verdediging het Rijk. Afhankelijk van het onder werp vallen die op." Vertrouwen CDA 'Vertrouwen' staat centraal bij het CDA. "Wij vinden vertrouwen be langrijk", stelt Rietkerk. "De over heid moet randvoorwaarden scheppen voor de burgers en ruim te maken zodat zijn zich kunnen ontwikkelen. Wij hebben vertrou wen in de kracht van mensen. Het CDA is er van overtuigd dat men sen groeien als zij verantwoorde lijkheid krijgen. Burgers moeten -niet tegen bureaucratie en regels aanlopen. Wat wij doen heeft direct gevolgen voor de mensen. Maar onze partij durft dat aan, want we staan midden in de samenleving en midden tussen de mensen. Om dat tot uitdrukking te brengen hebben we vorige week op Valentijnsdag in heel Overijssel mensen, die zich in zetten voor de samenleving, in de bloemetjes gezet Jeugdwerk CDA Het CDA zet bij de verkiezingen in op jeugdwerk. "Gezinnen zijn be langrijk voor de toekomst en daar- Foto Dirk Hol om willen we ook naar de jeugd kij ken. Zij gaan uiteindelijk de toe komst vormen. Wij steken als CDA graag onze energie in zaken die sa menbinden, verantwoordelijkheid zit bij het CDA in de genen." Be langrijk zijn ook ouderen. Zo wil het CDA dat ouderen op het platte land langer zelfstandig kunnen wo nen. Er komen daarom op het plat teland meer mogelijkheden voor woonruimte van mantelzorgers. "Om mantelzorg te leveren aan ou deren met indicatie mag worden bijgebouwd op het platteland. Ou deren hoeven zodoende niet naar verzorgingshuizen in dorp of stad. CDA Bovendien is het voor ouderen na tuurlijk veel prettiger als ze in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen en deelnemen aan de maat schappij." Op het platteland is het CDA ook actief met het fenomeen Kulturhusen. Hierin is een groot aantal diensten en functies in on dergebracht. Het CDA heeft de Kul turhusen geïntroduceerd vanuit Scandinavië. "Daar hebben we er nu zo'n vijftig van in Overijssel. Het zijn de kloppende harten van vitale gemeenschappen." Woningbouw CDA Het CDA heeft grote plannen voor de periode tot 2011maar heeft ook de afgelopen vier jaar stevig aan de weg getimmerd. "Alles wat we heb ben gezegd, hebben we ook gedaan, wij zijn niet van de loze beloftes. We hebben de woningbouw in de provincie aangejaagd, zo'n vijfdui zend zijn er jaarlijks gebouwd, zo wel in de steden als op het platte land. De steden zijn beter bereik baar en het platteland is vitaler. We hebben de wachtlijst in de jeugd zorg weggewerkt, en we hebben het landelijk gebied een enorme impuls gegeven. Ook in de landbouw heb ben we een structurele verbetering naar duurzame economische ont wikkeling. De bereikbaarheid is ook verbeterd, en er komt nog extra geld voorde N35, N340, N18, N50, A1, en A28. En we hebben extra geïnvesteerd in bijvoorbeeld hart van Zuid in Hengelo, de Rivieren wijk in Deventer, de binnensteden van Kampen en Zwolle en de Velve Lindenhof in Enschede." Op maandag 5 maart wordt de CDA-campagne vanaf 19.30 uur afgesloten in de Leeren Lampe in Raalte. - i nte rieit r-verCfcB I ina-cade au-6a By Hoinvstraat 29 Hijssen Tel: 0548-512550

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 12