Hoolter Korhanen krijgt cheque van Rabobank Holtens Nieuwsblad 5 1 J CD-spelers uit truck Benefiet Concert brengt geld op voor Project Rambura Fotowedstrijd gemeente FNV helpt bij belastingen HOLTEN - De gemeen te is ten einde raad. De vuurwerkschade van ge meentelijk meubilair komt uit op 37.563 euro. "En dan hebben we de vernielingen van de TNT- brievenbussen nog niet eens meegerekend", zegt burgemeester Bort Koe- lewijn. Vuurwerkschade loopt op tot 37.563 euro. Gemeente wil vuurwerk verbieden Kortnieuws Vergunningaanvraag telefoonmasten Column Workshop met perspectief Dinsdag 12 januari 2007 Gemeente ten emde raad Hij stuurt daarom ook een brief naar de Vereniging van Neder landse Gemeenten om steun te krijgen het vuurwerk dan maar te verbieden. Volgens Koelewijn zijn er meerdere gemeenten die jaarlijks kampen met hoge vuurwerkschade. Wanneer de ze de brief ondersteunen, hoopt hij op actie bij het ministerie van VROM. Bleek vorig jaar de schade 'be perkt' gebleven te zijn tot 23.300 euro. Nu stijgt het weer naar 37.563 euro. Vergelijkbaar met twee jaar geleden. Terwijl de ge meente er alles aan heeft ge daan om de kosten nog verder terug te dringen naar 10.000 eu ro. Een meldlijn bijvoorbeeld. Burgers die vuurwerkvandalen aan het werk zagen, konden een speciaal nummer bellen. Wer den de vandalen gepakt, dan kon de burger rekenen op een beloning. Scholen werden be zocht om vuurwerkvoorlichting te geven. Scholen mochten daarnaast 1.000 euro tegemoet zien, wanneer de schade onder de 10.000 euro uit zou vallen. Het mocht allemaal niet baten. "Van dat geld kunnen we ook kunstgras kopen en onderhou den", benadrukt Koelewijn. "Het is gewoon weggegooid geld, dat uiteindelijk door ieder een in de gemeente betaald moet worden. Zo'n euro per in woner". Volgens hem mist het verantwoordelijkheidsgevoel bij de inwoners, wat betreft het gemeentelijk meubilair op straat. "Dat wordt door ons alle maal betaald en is dus ook van iedereen". Er werden zo'n tweehonderd verkeersborden vernield, ter waarde van 120 euro per stuk. Daarnaast sneuvelden negen lampen door vuurwerk in de fietstunnel in de Rijssense Haarstraat. Het enige wat volgens Koele wijn nog zou kunnen helpen om volgend jaar de schade te beperken, is het vuurwerk af schieten te beperken tot alleen 's nachts een paar uur of hele maal maar afschaffen. Op enke le punten in de gemeente zou dan door professionele mensen evenementenvuurwerk afge schoten kunnen worden. HOLTEN - Een Kroatische vrachtwagenchauffeur kwam woensdagmorgen 7 februari tot de ontdekking dat er 1910 stuks cd-romspelers van het merk Samsung vanuit zijn trekker met oplegger waren gestolen. Hij had zijn vrachtwagen op 6 februari om ongeveer 22.30 uur op de parkeerplaats bij tanksta tion de Bolder aan de Al gepar keerd. De daders hebben zich de toe gang tot de oplegger verschaft door het dekzeil open te snij den. De waarde van het gestolen goed is onbekend. februari een workshop portret en figuurtekenen gehouden. Het wordt een dag intensief werken, maar aan het einde van de dag gaat men met een aantal werkstukken naar huis. Hierin is een duidelijke, stijgende lijn in te ontdekken. Men doet hierbij kennis op over kleurgebruik, compositie en perspectief. De workshop begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelo pen. De kosten voor de works hop bedragen 50 euro, inclusief materialen, lunch, koffie en thee. Voor informatie of opgave kan men contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, Tuinstraat 2, Holten, telefoon 0548 - 3627 55. wilt, ma loat die Fienpreu- vers ma schoem'n. Ik heur'n det ze noe al a an de 650 leed'n zatt'n. Amao jonge leu, diet gangs bint met waag'ns bouw'n of met ne loopgroep. Jonge leu diet uutkiekt noar het joarlijkse karnaval. Amaol verschill'n- de clubjes diet met doot in'n optoch van Keunedarp, Dèèmter en Roalte. Fienp- reuvers diet ok dè-nkt an de minder valid'n en de eul- dem van daag'n. Keunedar- pers diet met zien all'n één kèèr in't jaor volle wille maakt. Det doar ók een biertje bie wordt e nuttigt, det mött könn'n. Net zö good as det der op de döönderdag vuur't carnaval op het gemeentehuus een vergadering wordt e heul'n met as öönderwarp, minder zoep'n. Loawe hopp'n dèwe t'oop'n wekke móói weer hebt, dan köwe amoal kiek'n noar wat öönze wichter der wier van hebt e maakt. Eff n terugge dèènk'n an de tied dawe zelf nog met deud'n. Noa de tied effn een ofzakkertje, det mött könn'n en dan zingend op huusanvan; "Hooltenmien laand, laand van Keunedar- pers. Drei kèèr verzöppen en vèèr kèèr verbraand. Toch bliff het aided nog Hoolten mien laand". Ma ie wèèt het amoal, glèèsken op, loat oe no'ar huus breng'n en kroept neet zelf achter't stuur. Wis en waar achtig neet. De Vèèrkaante Viefkop. ESPELODIJK EN KEIZERSWEG HOLTEN - Om de bereikbaar heid in Holten van mobiele tele foons te verbeteren, zijn er aan vragen ingediend voor het plaatsen van nieuwe telefoon masten. Zowel aan de Espelodijk 1 en Keizersweg 45 zou een mast moeten komen. PORTRETTEKENEN HOLTEN - Verschillende Holtense groepen en solisten traden vrijdag 2 februari op in de Hervormde Kerk waar velen genoten van een gevarieerd programma met muziek, zang en dans. De opbrengst van dit benefietconcert bedroeg 820,30 euro en is bestemd voor Project Rambura. Aan het eind van de avond mochten Anja en Wim Kettelarij de cheque in ontvangst nemen voor het ICT cen trum. EOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - De gemeente houdt elke maand een fotowedstrijd met een ander thema. Deze keer gaat het om werken in de gemeente Rijssen-Holten. Een jury kiest de beste vijf foto's uit, die op de website komen. De winnaar krijgt daarnaast een Iris-cheque van 25 euro. Het in schrijfformulier is te vinden op www.holten.nl. Inzenden kan tot en met 28 februari. HOLTEN - FNV-leden kunnen van eind februari tot en met maart hun aangifte inkomsten belasting 2006 geheel gratis la ten invullen. Gezien de grote belangstelling is het wel noodzakelijk eerst even een afspraak te maken. FNV-le- den die een afspraak willen ma ken, of eerst informatie willen, kunnen bellen met Ton Leur- ink, telefoon 0548-364174. HOLTEN - Koor De Hoolter Korhanen heeft 4.700 euro van de Rabobank ontvangen. Rabo- ambassadeur Barend Schaap reikte de cheque uit aan voorzit ter Leo Thiele. De Korhanen zijn druk aan het verbouwen in het Paalhuus aan de Beusebergerweg. Nu oefe nen ze nog in de loods van Rein- aardus op industrieterrein Vlet- gaarsmaten. Maar de bedoeling is om over enkele maanden te verhuizen naar de voormalige De Schure. Het koor kan het geld dan ook goed gebruiken. Het geld komt uit het coöpera tiefonds West Twente. Voor het deel Markelo-Holten zijn vier leden aangesteld om een keuze uit de aanvragen te maken. Ra- bo-manager van coöperatieza ken Ben Beens: "Er moet aan verschillende criteria worden voldaan. Zo moet het project gericht zijn op versterking van het maatschappelijke, econo mische, sociale of culturele le ven in de lokale gemeenschap". Daar lag net een probleem, want in hoeverre versterken de Korhanen het culturele leven in de lokale gemeenschap. "Er wordt veel opgetreden in Hol ten, maar ook voor gehandicap ten", geeft Ben aan. "Het koor wordt steeds meer een onder deel van Holten". Als dank voor de gift, zongen de Korhanen enkele liederen en gaan ze een keer voor de Rabo bank optreden. Vuur de allerèèrste kèèr bink der van't joar henne wes. Noar "Keunedarp lacht", n'oamd vuur euldem van de Fienpreuvers. Det is mie merakels good bevöll'n. De hèèle zaal zat vol. Het begun drek a good. Bie'n ingaank krièèg ie èèrs a sjampanje. Doarnoa köi een pleitske zeuk'n. Wie hebt mööi ach- teran e zett'n. Wie könn'n ut good heur'n en zeen. Um acht uur kwam der nen dikk'n kèarl noa binn'n. Zie zèèr'n dat det de president was. Den sprökk en doar gungt hèn. De Braandheul- tjes bleuz'n mie toch ne koppel pett'n noar binn'n. De lest'n war'n Prins Kris van Kattan en adjudant Vros. Hoe bedè-nkt zut. Het wörd'n der vol van. Het was nen machtigen mööi'n oamd. Nen oamd denn'j as Hoolter neet meugt miss'n. Nen oamd woet ne prins, ne president, ne börgemeister en wethoolders gezellig bie meka zit en schik hebt an Gert Jan Oplaat, van het Brookduo. Ie wèèt wa den kèarl den tut vurig joar nog in de tweede kamer zat. Hij had noe meer succes as met de verkiezing'n. Toen vlèeu- ge der uut, noe mögge bliem'n. Het meuiste van 'n hèèl'n nóamd vunk toch wa det de leu van de EHBO wörd'n uut e reup'n as Keunedarpers van het joar. Gert van Zon glumm van oor tut oor. Ie könnt der van vind'n wai HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp wordt zaterdag 24 Trots neemt voorzitter Leo Thiele de cheque in ontvangst van Rabo-ambassadeur Barend Schaap, foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5