Volop zweetdruppels bij Idols op Pius X Glasvezel in Rijssen Sportverkiezingen Pianorecital Parkgebouw Gewond na ongeval Bolletjes poten Knotten Dinsdag 13 februari 2007 RUSSEN - Yoram Ish- Hurwitz, een Neder landse pianist van Israë lische afkomst, geeft op vrijdag 16 februari een pianorecital in de Theaterzaal Het Parkge bouw. Afgelopen seizoen trok pianist Yoram Ish-Hur- witz volle zalen met het project Pelgrimsjaren waarin hij de Années de Pèlerinage van Franz Liszt integraal ten geho re bracht. Zowel de pers als het publiek waren buitengewoon lovend over zijn vertolkingen maar ook over de vorm. Dit seizoen combineert Ish-Hurwitz delen uit de Iberia van de Spaanse componist Isaac Albé- niz, een nieuw project van de pianist, met de Appassionata van Beet hoven, een werk waar mee hij indertijd het Jac ques Vonk-concours met overmacht won. De so nate wordt voorafgegaan door de drie Petrarca- sonnetten van Liszt, die door hun lyrische kwali teit misschien wel de mooiste stukken zijn uit de Années de Pèlerina ge. De gedichten van Petrarca vormden de aanleiding tot de com positie van dit drieluik. Kaarten voor dit con cert. dat om 20.00 uur begint, zijn verkrijgbaar voor 14,50 euro bij het VVV-kantoor aan de Boomkamp en aan de zaal. Bij de entreeprijs is een drankje in de pauze inbegrepen. ENTER - Een 22-jarige Apeldoornse is woens dag zwaar gewond ge raakt bij een ongeval aan de Bullenaarsweg. Een 51 jarige man reed met zijn shovel met een bak op de Kartelaarsdijk richting Bullenaarsweg. Op de kruising kwam de vrouw net op dat mo ment van rechts. Uit het onderzoek van de politie Twente is gebleken dat de bestuurder van de shovel vermoedelijk geen voorrang aan de vrouw heeft verleend. RIJSSEN De Prot. Chr. Stichting voor jeugd- en jongerenwerk De Fakkeldrager houdt op woensdag 14 febru ari een activiteit voor kinderen van de basis school. Er wordt bolle tjes gepoot. Het begint om 13.30 uur. De entree is een euro. RUSSEN - De IVN gaat zaterdag aan het werk in Ypelo. Daar was nog een werkje af te maken. Deelnemers gaan dus nog een keer de reste rende leilinden knotten op het erf Barvoorde. Er wordt begonnen om 9.00 uur. Voor opgave en inlichtingen: Frans Len telink, tel. 0547-381867.. Open huis Reggesteyn 15 RUSSEN - De leerlingen van groep 8 hebben de Cito-toets net achter de rug en op basis hiervan kan straks een school worden gekozen. Ze kunnen op 14 februari in ieder geval een kijkje nemen bij Regge steyn. De schooldeuren van de ves tiging Noetselerbergweg van CSG Reggesteyn zwaaien speciaal voor leerlingen van groep 8, hun ouders en leer krachten tussen 14.30 en 16.30 uur open. Voor de ove rige belangstellenden zijn de deuren van 18.30 tot 21.00 uur geopend. Tijdens het open huis geeft de school voorlichting over de ver schillende richtingen, vak ken en leergebieden, zijn de (praktijk)lokalen geopend en geven leerlingen demonstra ties op het gebied van sport en cultuur. De vestiging Rijssen van Reggesteyn herbergt de eer ste drie leerjaren van athe- neum/atheneum+ en havo; het (vierjarige) vmbo en het praktijkonderwijs. Leerlin gen in de brugklas komen op Reggesteyn in een vaste klas met een eigen mentor en hebben een eigen plek in het gebouw en op het plein. Een extra reden om eens te kijken op reggesteyn is het feit dat de school een techna- siumschool is. Het technasi- um is een speciale techni sche richting voor leerlingen van havo en atheneum. Ook het vmbo op Regge steyn kent verschillende op ties. Zo kunnen leerlingen kiezen voor de gemengd theoretische leerweg met technologie of de beroepsge richte leerweg welke bestaat uit basis en kader. Tot slot is de stap naar praktijkonder wijs mogelijk. Geneog reden om woensdag 14 februari een kijkje te nemen. Ook buiten de lesuren om is er genoeg te doen op Regge steyn. Zo voert de school een actief sportbeleid en neemt de school deel aan toernooi- en en organiseert de school activiteiten. Deze worden ge houden voor eigen leerlingen maar ook voor leerlingen van (basis)scholen uit de regio. Verder leert Reggesteyn leer lingen een waardevolle bij drage te leveren aan de maat schappij. Dit gebeurt door middel van maatschappelijke stages en acties voor goede doelen. Genoeg reden om woensdag 14 februari een kijkje te nemen. RUSSEN - Op alle bedrij venterreinen in Rijssen wordt binnenkort een glas vezelnetwerk aangelegd. Hierdoor kunnen alle on dernemingen een glasve zelverbinding krijgen. De aanleg gebeurt door FastFi- ber in nauwe samenwer king met Kring Werkge vers. De glasvezel is de op volger van de oude koper- Verbindingen die aan hun maximum zitten qua ver werking van data. De capa citeit van glasvezel is on gekend groot waardoor enorme bestanden en be drijfsinformatie online be schikbaar kunnen worden gesteld. Glasvezel biedt zo veel extra's, dat ook oplei dingen zich moeten gaan richten op het benutten van de nieuwe mogelijkheden in datacommunicatie. De plannen van Fastfiber om een open glasvezelnet werk aan te leggen, vallen binnen het plan van de ge meente Rijssen om de be drijventerreinen verder te stimuleren. Een dergelijke infrastructuur verhoogt de concurrentiekracht en is voor nieuwe bedrijven een belangrijke item bij de keuze van een vestigings plaats. Vier kandidaten gingen uiteindelijk naar de finale van Idols Pius X. (foto: Johan Bolink) RIJSSEN - Het fenomeen wildcard heeft ervoor ge zorgd dat Sjoukje Hoog- ma ondanks een keelont steking toch naar de finale van Idols Pius X mag. In een sfeervolle ambiance en een bomvolle zaal traden woensdag veertien kandida ten op die een gooi wilden doen naar Idol Pius X. De deelnemers waren van di verse leeftijden en kwamen ui klas één tot en met vier. Maar hoe oud ook, zweet druppels kwamen bij alle maal wel even om de hoek kijken op het moment dat ze het toneel moesten betre den. Uiteindelijke leverde de avond vier winnaars op: Chiel Kamphuis, Robin van Kooten, Milou Nijenhuis en Jesse Marsman. Dit kwar tet, en de door ziekte gevel de Sjoukje Hoogma, gaan naar de Pius X finale op donderdag 8 maart in het Parkgebouw. Op die donderdag nemen de winnaars van de locatie Rijssen het op tegen de win naars van de andere Pius X locaties. Zij worden hierbij begeleid door een profes sionele band. Kaarten voor deze finale zijn bij de administratie van de school (Graaf Ottostraat 48 te Rijssen) te verkrijgen voor 2,50 euro. RIJSSEN - Rob: "Voor de gein deed ik een keer mee met de triatlon in Holten, zo als zoveel Holtenaren. Daar na weer en werd ik zelfs een keer Holtens kampioen". Springgroep VeK Rijssen mag zichzelf Talentvolle jeugd- ploeg van 2006 noemen. De groep behaalde vorig jaar in Urk, tweemaal een eerste prijs en tweemaal een derde prijs. Schaker Zagar Zeeman (17) uit Rijssen kreeg de titel Jeug dige Sporttalent van het jaar. In zijn leeftijdsklasse staat hij op de landelijke lijst van Ne derlandse spelers op de 27ste plek en dat is de hoogste posi tie die een Rijssense schaker ooit heeft bereikt. Regionaal staat hij zelfs op de vijfde plek. Seniorsporter werd Jan Comelis uit Holten. Hij loopt marathons en doet aan snel wandelen. Zo werd hij Neder lands kampioen snelwandelen op de vijf kilometer in de klasse Heren 50+. Daarnaast behaalde hij. in dezglfde klas se, de vierde plaats tijdens het NK Marathon Masters in Utrecht. Wendy Grotentraast uit Rijssen werd gekozen tot Gehandicapte sporter van het jaar. Als zwemster bij De Klup behaalde ze eerste, tweede en derde prijzen met de schoolslag, vlinderslag en wisselslag tijdens verschillen de zwemkampioenschappen. Voetbalteam 2 van Excelsior '31 kreeg de titel Sportploeg van 2006 mee naar huis. Dit team werd dan ook kampioen reserve in de hoofdklasse van tweede elftallen. Daarnaast wist het algeheel zaterdag kampioen te worden bij de tweede elftallen en Neder lands kampioen bij de tweede elftallen van zowel het zater dag- als zondagvoetbal. Het is voor de eerste keer in de ge schiedenis van Excelsior '31 dat het tweede Nederlands kampioen is geworden. Het hoogst haalbare voor tweede elftallen in de amateurcom petitie. Op de Rijssense vestiging van Reggesteyn kunnen toekomstige leerlingen kiezen uit een keur aan opleidingen. Dat va rieert van sport en cultuur tot het werken met computers.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15