Veel verkeersknelpunten «velgenen Blankert exposeert eigen schilderijen Afvallende kinderen helpen andere kinderen Holtens Nieuwsblad 7 ■w t 1 1 11 Koffieochtend -i- Huttenkloas Hulp met belastingen Sponsoractie voor spanbrug Kortnieuws De Hegeman Jaar van de Molen HOLTEN-Veilig Ver keer Nederland Holten heeft enkele verkeers knelpunten onderzocht. Zo worden verkeersre gels aan de laars gelapt, veel te hard gereden en slordig geparkeerd. Zeer gevaarlijke kruisingen, haaientanden die missen en gladde punaises Oad loot cheques uit onder deelnemers Oad mag nog even parkeren op weiland Dinsdag 30 januari 2007 Bromfietsers komend vanuit de richting Vletgoor dienen na de kruising fietspad Larenseweg- Aaltinksweg, gebruik te maken van de Larenseweg. Vanuit de richting Holten moeten zij ge bruik maken van het rijwielpad vanaf de Aaltinksweg richting Laren. Deze verandering is vol gens WN Holten, niet aangege ven en de hele situatie is nog steeds onduidelijk en gevaarlijk. Het kruispunt Larenseweg-Pas- toriestraat is volgens WN zeer gevaarlijk. Ondanks dat de Pas toriestraat een 30-kilometerzo- ne is. Afslaand autoverkeer van af de Larenseweg heeft geen vrije toegang tot de Pastorie straat. Verkeer dat, komend van de rotonde Wilhelminastraat, gebruik wil maken van het tank station, kan pas over de afstand van een meter richting aange- ven. Eerder richting aangeven zorgt voor een gevaarlijke en onduidelijke situatie. De auto zou immers ook de Pastorie straat in kunnen willen draaien. Fietsers en bromscooters ko men, volgens WN, daar veel vuldig in de knel te zitten. De punaises in De Wheeme, worden erg glad bij regen en winterse weersomstandighe den. Valpartijen van voetgan gers en fietsers zouden zich al hebben voorgedaan. De kruising Larenseweg-Sta- tionsweg-Dorpsstraat geeft di verse problemen. Moeten fiet sers die uit het dorp komen en verder willen rijden richting Abraham Berg-Hof, de ver keersgeleider volgen of mijden? Voor niet-dorpsgenoten zou dit volgens de verkeersvereniging een vreemd obstakel zijn, dat een onduidelijke verandering van de rijrichting suggereert. WN vindt het dringend nodig dat de voorrangssituatie wordt gewijzigd op de kruising Kol- weg-parallelweg Rijssens- estraat. De parallelweg heeft nu voorrang, maar hierdoor is al een dodelijk ongeval veroor zaakt. Daarnaast mist WN een voetpad, terwijl de weg vaak wordt gebruikt door toeristen. Een hoge prioriteit heeft vol gens WN de oversteekplaats Deventerweg-Aaltinksweg- Jeurlinksweg. De kruising is erg gevaarlijk. Uitzicht wordt be lemmerd door borden. Daar naast ontbreken op de hoek Jeurlinksweg de haaientanden. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp wordt vrijdag 9 februari om 9.30 uur de vijfde koffieoch tend gehouden. Onder het ge not van een kopje koffie kan men genieten van verhalen over vroeger. De koffieochtend is gratis, alleen het kopje koffie (of thee) hoeft men te betalen. Herman Pronk, sagenverteller bij uitstek, zal deze ochtend ver schillende verhalen over vroe ger vertellen. In dialect zal hij al lerlei huiveringwekkende en vrolijke verhalen vertellen over onder andere de Witte Wieven en Huttenkloas. DIJKERHOEK - Jan van de Mölle is er helemaal klaar voor. Het jaar 2007 is uitgeroepen tot het jaar van de molen en het startsein werd afgelopen zaterdag officieel gegeven. Wie een kijkje wil nemen in molen De Hegeman in Dijkerhoek, is elke vrijdag van harte welkom. foto:sander scheperman HOLTEN - Wie graag advies of hulp bij het invullen van belas tingformulieren wil, kan con tact opnemen met de Stichting Welzijn Ouderen in Holten (SWOH). De papieren moeten voor 1 april de deur uit zijn. Het kantoor van de SWOH is ge vestigd aan de Gaardenstraat 29 en is geopend op maandag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur, telefoon 0548-364910. HOLTEN - SV Bato wil voor haar gymnastiekafdeling het beschikbare materiaal graag uitbreiden met een spanbrug. Voor de aanschaf is een spon- sorparcours voor de jeugdleden georganiseerd. De sponsoractie wordt woensdag 31 januari ge houden in de sporthal aan de Rietbergstraat. Met de op brengst is een eigen spanbrug dichterbij gekomen. HOLTEN - Wie echt wil afslan ken kan bij New Figure aan de Dorpsstraat 53 terecht. Zeer veel mensen blijken baat te hebben bij de een op een coaching, die daar wordt ge bruikt. Volgens Lous van Dijk worden er geen shakes of maaltijdver vangers gebruikt. "Het gebruik te eten komt bij ons gewoon uit de supermarkt". Wel is het zaak om het aangeleerde eetpatroon aan te passen naar een gezon dere eetstijl. "Om het dieet vol te kunnen houden, gebruiken we supple menten", geeft ze aan. "Deze zorgen ervoor dat het lichaam niet blijft hunkeren naar eten. Het helpt dus om het hongerge voel kwijt te raken". Naast dat New Figure hulp biedt bij het afslanken van vol wassenen, kunnen kinderen er sinds kort ook terecht. Twintig procent van de betaling wordt geschonken aan War Child en Clini Clowns. Lous: "Kinderen helpen zo andere kinderen". Jolanda Agterkamp helpt bij de coaching van kinderen. "Bouw stoffen hebben kinderen nodig om te groeien. Daarom hebben zij een ander dieet nodig". Spelenderwijs wordt kinderen vooral verteld wat ze juist wel mogen hebben. "Het is de be doeling kinderen aan het den ken te zetten". Voor meer informatie: New Fi gure, telefoon 0548-366661. HOLTEN - De heer Blankert ex poseert tot vrijdag 23 februari in de ontmoetingsruimte van de Boschkamp. Hij is al van jongs af aan bezig met schilderen. Op de lagere school werd hij ge stimuleerd door een enthou siaste onderwijzer die hem mo tiveerde om te gaan schilderen en tekenen. Zijn eerste penteke ning dateert dan ook al uit 1941. Ondertussen heeft hij diverse cursussen gevolgd bij verschil lende docenten waardoor hij veel vaardigheden en diverse TIJDENS OAD CROSSLOOP HOLTEN - De Holterberg zal zaterdag 3 februari het decor zijn voor een pittige en uitda gende crossloop, namelijk de Holterbergcross. Deze loop is onderdeel van het Oad Reizen crosscircuit dat dit jaar voor de tiende keer wordt georganiseerd door de atletiek verenigingen uit Nijverdal, Rijs- sen, Goor en Holten. Om dit ju bileum niet onopgemerkt voor bij te laten gaan, heeft de Oad zelfs een aantal reischeques be schikbaar gesteld welke bij de wedstrijden onder de deelne mers worden verloot. Na de eerste twee wedstrijden in Nijverdal en Rijssen hebben zich ruim driehonderd deelne mers ingeschreven voor de competitie op de diverse afstan den. Er wordt aan de start in Holten wel een groot aantal mensen aan de start verwacht om hun positie in het klasse ment te verdedigen. Maar onge twijfeld zullen er ook velen zijn die gewoon een leuke uitdaging zoeken. De organisatiecommissie van AV Holten is de afgelopen week al druk in de weer geweest om het parcours weer goed begaan baar te maken want de storm van vorige week had ook hier zijn sporen aardig achter gela ten. Het programma is: 13.00 uur 1,6 km jeugd t/m 9 jaar 13.15 uur 1,6 km jeugd 10 t/m 12 jaar 13.40 uur 2,5 km t/m 16 jaar 5 km 14.00 uur en om 14.45 uur 10 km. De inschrijving voor de loop is op sportpark Meer manskamp. Voor info, kijk op www.oadreizencrosscircuit.nl technieken heeft verworven. De laatste jaren is hij bezig ge weest met het onderwerp koei en in de natuur. Een onderwerp wat hem zeer boeit. 'Wat zou het landschap treurig lijken zonder koeien!' Blankert heeft nog veel beeldmateriaal waar hij voorlopig mee verder kan en hij hoopt deze hobby nog lang vol te kunnen houden. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur en loopt tot vrijdag 23 fe bruari. EXTRA PARKEERRUIMTE HOLTEN - De Oad Groep mag nog tot 1 september van dit jaar gebruik maken van een stuk weiland aan de Oude Deventer- weg. Omwonenden hadden bij de gemeente geklaagd over het verharden van het weiland door het neerleggen van grasbeton blokken. De Oad heeft een ontheffing ge kregen om het weiland uiterlijk tot 1 september 2007 te gebrui ken als parkeerplaats of totdat de nieuwbouw van het Oad- kantoor gereed is. Volgens de omwonenden zijn de bouwwerkzaamheden allang achter de rug en heeft de Oad rijplaten op het weiland onder tussen vervangen voor verhar ding. Ook de gemeente leek de verbouwing zichtbaar achter de rug te zijn. Wethouder Willem ter Schure ging daarom vorige week pols hoogte nemen bij directeur Juli us ter Haar van de Oad. "Ik heb eerst gekeken of het toegangs pad bij het weiland al was verd wenen", geeft Ter Schure aan. Dat bleek zo te zijn. "De Oad maakt nu alleen nog gebruik van het toegangspad aan de Burgemeester Van der Borch- straat". Volgens Ter Haar zijn er nog ze ker 25 externe personen dage lijks aan het werk voor de nieuwbouw van het Oad-kan- toor. Het grasbeton is door Oad neergelegd, om te voorkomen dat de auto's wegzakten. Oad krijgt daarom respijt tot 1 september. Daarna moet het weiland weer in originele staat worden afgeleverd. mut a,3. midget go» famastegolf klootschieten kompastochten Naast dat volwassenen baat hebben bij de afvalwijze van New Fi gure, hebben kinderen dat nu ook. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7