Holtens Nieuwsblad 5 'Het is een goede manier om Afrika te ontwikkelen Mindervalidencarnaval met Circus Coentini Uitgaansoverlast een van speerpunten politie Open huis trimsalon Del Prado Open huis school Waerdenborch Nominatie Jeroen Staman Agenda HOLTEN-De her vormde gemeente houdt vrijdag 2 februari om 19.30 uur een benefiet concert. De opbrengst gaat naar het project Rambura van Wim en Anja Kettelarij. PROJECT RAMBURA Dinsdag 30 januari 2007 Benefietconcert HOLTEN - Trimsalon Del Prado zit vijftien jaar aan het Zwarte- pad. Daarom wordt zaterdag 3 februari open huis gehouden. De vier garages werden vijftien jaar geleden omgebouwd tot een echte hondentrimsalon. Yolanda en loke hebben er in middels een goed draaiende zaak van gemaakt. Iedereen is welkom om zater dag 3 februari van 13.00 tot 17.00 uur een kijkje te komen nemen aan het Zwartepad. Er is die middag de mogelijk heid om het kopje of de voetjes van de hónd bij te laten werken. Verder staat er een hapje een drankje klaar. Informatie: www.trimsalondelprado.nl HOLTEN. -De jaarlijkse open huisavond van scholenge meenschap De Waerdenborch wordt vrijdag 2 februari van 18.30 tot 21.00 uur aan de Maar straat 14 in Holten gehouden. Tijdens deze avonden kunnen de leerlingen van groep acht sa men met hun ouders demon straties bijwonen, vaklokalen bezichtigen, kennis maken met methodes, materialen, leraren en leerlingen, Ook is er gelegenheid de sfeer op De Waerdenborch te proe ven. Leerlingen en ouders wor den uitgenodigd om de avond te bezoeken. Voor nadere info: J. van Gemert, sectorhoofd on derbouw telefoon 0548-378383 Geet't noe de goeie kaante op ofn verkèèrd'n. De meining'n zöllt wa verdeeld wèèr. Ik lèèz'n det met ingaank van één januari tweiduuzend achte, de scheuipe gènstette meer offe knipt meugt word'n. Ik zal oe eerlijke vertell'n, ik wusse agèèt neet dat det gebuur'n. Het schient det de scheuipe eerder las van maai'n hebt met stat as zöönder stat. Zóö wörd'n ut të- minste verteld. Minister Veer man dech ter noe aans oaver. Dus ai volgend vuurjoar in één kèèr amoal scheupe zeet met ne stat, dan möi neet schrikk'n. Het is de gewoonstézaakvan de we reld. Het volgende wat ter noe steet te gebuur'n, det is dat ze de kleine mennekeskeune neet meer meugt castrèèm. Det ge buurt noe umdet aans det var- kensvleis zöll goa stink'n. Zie bint an't uutzeuk'n of det klopt, ja of neet. Ma doar bint nog völ- le meer vuurbeeld'n te neum'n van't miszeun'n van dier'n. Wat dach ie van al die beeste, diet rööndlööpt zö-nder heurns. Öönze wichter die dèènkt noe a dat det normaal is. Wat mie be treft meugt ze doar wa met be- gin'n. Ik goa vuur öólderwetse beeste met heums. Ik goa ok vuur öölderwetse vroole woet pit in zit. En die bint der wier in Hoolt'n. Leu, ai ze wilt zee möi noar öönze handbalsters hèn kiek'n goa Doar zit muziek in. Die goat ter vuur. De dèèms van Tiek'n, Karstens, School'n, Smit en al die aandem. In de heugste klasse winn'n van de koplöö- pers. Petje of. Hoolter loat nog mèèr zee, dai ze ööndersteunt. Det verdéént ze dubbel en dwars. Doar könnt de voetbal lers nog wat van lèèr'n. As ik voetbaltrainer wasse, stuur'n ik de spoilers verplich noar iedre thuuswedstried. Doar könt ze zee wat vech'n is vuur ieder'n meter. En dan det verdeedigen. Doar is gen duurkomm'n an. Woei ok neet mèèr duur könnt, det is de Kalfstermansweire. De peuiltjes stoat der in. Doar kön nt noe nog wier mèèr auto's dichte bie de winkels parkèèr'n. Zie mött der amoal bie Waansik wier uut, ma maakt oe gen zörg'n. B en W hef alles öönder controle. Alle 8600 verkèèrsdes- kundtgen könnt röstig goa slo- ap'n. Het völlt, ai Bee en Wee meugt geleum'n, amoal nog wa met het verkèèr in Hoolt'n. Bie de zestien punt'n die ter a war'n, bint der zesse bie e kömm'n. Det is zeum'ndartig en half pre- cent. Des neet niks. Doarumme is het good dat Koelemay en de kêêrls öönze bestuurders wak ker schudt. Wai in Hoolt'n ge- doane wilt hemm'n möi an- kaart'n en neet loat'n ofhang'n van wat ze in Riess'n wilt Want in Riess'n rèègnt ut neet allèène volle harder, het schni-jt ter ok völle harder. Vuur dai der arg in hebt, schni-j ie kaant öön der. Gewoon duur doo, det heult ze scharp en det hebt ze neurig. Wis en waarachtig. De Vèèrküiinte Viejkop David Overkempe en Marlies Nijkamp zijn al druk aan het oe fenen op de piano. Marlies laat een papier zien, waarop de naam van het stuk staat ge schreven. Sonate Mozart Quat- re Mains. "Ik weet niet precies hoe je dat moet uitspreken", zegt ze. Maar spelen kunnen de twee het wel. "We hebben beide pianoles op de muziekschool en daar oefenen we het stuk veel vuldig", zegt David. Marlies vult hem aan: "We hebben het net geleden al gespeeld tijdens het leerlingenconcert in de kerk". Ellen Stam en Annelot Nijkamp studeren het nummer Faithfull in. Annelot: "Op catechisatie vroegen ze wie mee wilde doen aan het benefietconcert". Het leek de twee wel wat en ze ko zen zelf voor het nummer. Ze gaan thuis nog even flink aan het oefenen, want over enkele dagen is het al zover. Echt zenuwachtig zijn ze niet voor het concert. David: "Wij hebben al vaker opgetreden". HOLTEN - Het mindervaliden- carnaval wordt zaterdag 10 fe bruari om 15.00 uur gehouden in manege Snorrewind. In sa menwerking met de Stichting Paardrijden Gehandicapten or ganiseert carnavalsvereniging De Fienpreuvers deze geweldi ge middag voor mindervalide medemensen. HOLTEN - De politie heeft voor dit jaar als speerpunten om de uitgaansoverlast en drankge bruik onder jongeren te ver minderen. "Als bussen de discogangers al lemaal bij het station uitzetten, is dat vragen om ellende", bena drukt Sjoers. "Dan hebben ze in De middelbare scholen heb ben in Rambura de beschik king over enkele pc's en de leerlingen krijgen op kleine schaal computerles. De overi ge jongeren, die om welke re den dan ook niet naar het ver volgonderwijs gaan, blijft hier van verstoken. Het doel van het ICT-project is Daarnaast vindt het viertal dat het voor een goed doel is. Wim en Anja Kettelarij willen name lijk een computercentrum op zetten in Rambura. Zodat kin deren die niet meer naar school gaan, toch gebruik kunnen ma ken van pc's. En daardoor niet het contact met de rest van de wereld verlie zen. Vooral meisjes komen meestal niet verder dan de lage re school en moeten daarna werken. "Het is een goede manier om Onder leiding van huisorkest De Braandheultjes en Dl Wil lem van het Proatiezer zal Prins Chris van Catan en zijn Adju dant Vros voor een mooi carna val zorgen. Enkele Keunedarpse artiesten zullen optreden: De Ponnies, Circus Coentini, Clown Dop en Zoer and Zoer. groepjes meestal nog een hele weg te gaan, voordat ze thuis zijn. En dat levert onderweg overlast op. Beter is, om ze op verschillende plekken dichterbij hun huis uit te zetten". Daarnaast komt het uitgaansle ven later op gang, wat weer leidt tot meer onrust op straat. de locale bevolking van de pa rochie Rambura toegang te verschaffen tot moderne com municatiemiddelen zoals com puters, telefoon, fax en Inter net. Op die manier krijgen zij toch een kans op educatie en zelfontwikkeling en de moge lijkheid om henzelf van ge wenste informatie te voorzien. Afrika beter te ontwikkelen", vindt Annelot. Marlies: "Meest al wordt er eten naar Afrika ge bracht. Nu is het eens wat an ders. Zo kunnen ze zelf bedrijf jes opzetten". Iedereen is welkom tijdens het benefietconcert. Er wordt be gonnen met een korte diapre sentatie door Anja Kettelarij over het project. Daarna volgen zo'n elf optre dens van onder meer HMV, de kerkband, kinderkoor Mozaïek en de Streetdancegroep. RIJSSEN - Jeroen Staman, ten nisser, is genomineerd m de ca tegorie Gehandicapte Sporter van het jaar 2006. De bijna der tienjarige Jeroen tennist al van af zijn negende jaar, eerst in Wierden waar een rolstoelten- nisgroep was, en kwam vandaar al snel bij de KNLTB terecht. Hij speelt in de Nationale Jeugdse- lectie Rolstoeltennis. Hij eindig de als tweede bij het NK-dub- bel, vandaar dat hij werd geno mineerd voor de Sportverkie- zing. In tennistoernooien staat hij in de finale en hij heeft in middels een plek op de werel dranglijst. De Sportverkiezing wordt vrijdag 9 februari gehou den bij Lucky co, aanvang 20.00 uur. De entree is gratis op vertoon van de kaart. Deze zijn af te ha len bij de WV. JANUARI Expositie Herma Borsboom en Tonny Verhoeven, Gemeentehuis Holten, dinsdag 2 januari 2007 - zaterdag 31 maart 2007 Expositie Blankert, Boschkamp, don derdag 25 januari 2007 - vrijdag 23 fe bruari 2007 NBvP Holten: jaarvergadering, Zaal Vosman, dinsdag 30 januari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kande laar, dinsdag 30 januari 2007, 14:30 Lampionnenoptocht, Diessenplas- Smidsbelt, woensdag 31 januari 2007, 18:30 FEBRUARI Benefietconcert voor project Ram bura, Hervormde kerk, vrijdag 2 febru ari 2007, 19:30 Oad Crossioop, Holten, zaterdag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vosman Hol ten, zaterdag 3 februari 2007, 20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 Kinderdanstheater Retteket, Boschkamp, zondag 4 februari 2007, 14:00 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen tegen per soon Jezus Christus aangekeken?, Ire ne, dinsdag 6 februari 2007, 20:00 Uitvaartinformatiemiddag Erna ter Steege, Boschkamp, donderdag 8 februari 2007, 14:00 Passage Holten: creatieve middag, Kandelaar, donderdag 8 februari .2007, 14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijssen, vrij dag 9 februari 2007, 19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donderdag 15 februari 2007, 20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 februari 2007 - dinsdag 20 februari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veen- huizen gesticht uit weldadigheid en hedendaags gevangeniswezen, Kan delaar, donderdag 22 februari 2007, 20:Q0 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 26 februari 2007 MAART Voorjaarsrit enduro, Beuseberger- weg 37 Holten, zaterdag 3 maart 2007, 8:30 Omloop van Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 4 maart 2007, 9:00 - 10:00 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 5 maart 2007 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 12 maart 2007 Jaarvergadering buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kande laar, dinsdag 13 maart 2007, 14:30 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, don derdag 22 maart 2007 Passage Holten: Gerrit Hazewinkel. Tussen carnaval en Pasen, Kandelaar, donderdag 22 maart 2007, 20:00 Compostactie supportersvereniging der Roodzwarten, Holten, donderdag 22 maart 2007 - vrijdag 23 maart 2007 V T Holten: toneelstuk Een man genaamd Judas, Hervormde kerk, vrij dag 23 maart 200720:00 Toneelvoorstelling Een man ge naamd Judas, Dorpskerk Holten, vrij dag 23 maart 2007, 20:00 Jubileumconcert Amazing, SG De Waerdenborch, zaterdag 24 maart 2007, 20:00 Filmhuis Holten: Stiene Eelsingh, Boschkamp, donderdag 29 maart 2007, 20:15 Fietsenbeurs, Boschkamp, zaterdag 31 maart 2007, 13:30 - 15:00 APRIL Jubileumoptreden .Reeperbahner Stimmungsmacher, Bonte Paardzon- dag 1 april 2007, 16:00 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 3 april 2007, 14:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, maandag 9 april 2007, 12:00 Toneelavond buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 14 april 2007 V T Holten: handvest van de aar de, door Kees Tinga, Irene, dinsdag 17 april 2007, 20:00 Ellen Stam, David Overkempe, Marlies Nijkamp en Annelot Nijkamp spelen op het concert voor Rambura. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5