Lening voor starters woningmarkt Politie achtervolgt daders auto-inbraak Wanneer wilt stoppen met werken? Wellicht lening mogelijk tot maximaal 51.200 euro Sport Hotra Indoor springwedstrijden Ingezonden HOLTEN - De gemeen teraad vroeg tijdens de begrotingsraad op 11 no vember 2006 om een re geling voor starters op de woningmarkt. Kortnieuws Gevangenis wegens niet betalen boetes Winkeldief Abel krijgt wellicht landelijk vervolg Marcel Messing over Worden wij wakker? Frans concert Dinsdag 30 januari 2007 3 Adviesbureau Companen heeft hierover een nota opgesteld en sluit hierbij aan op de VROM- startersregeling. Het bureau denkt bij starters aan een doel groep met de leeftijd tot 30 jaar. Daarbij zou de regeling moeten gaan gelden voor zowel nieuw bouw als bestaande woningen, met een maximumwaarde van 203.000 euro in Rijssen en 223.000 euro in Holten. De star- terslening zou dan 20 procent van de waarde van de woning kunnen zijn. Met een maxi mum van 35.000 euro. Het ren tepercentage komt voor 15 jaar vast te liggen. Het college denkt echter de leef tijd te verhogen tot 45 of 55 jaar en te kiezen tussen alleen nieuwbouw of bestaande bouw. Daarbij de maximumwaarde van het huis te verhogen naar 256.000 euro, waardoor de le ning uitkomt op 51.200 euro. De uitvoering van de startersre- geling wordt ondergebracht bij de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn). De gemeente zal daarom jaarlijks een be heersvergoeding aan SVn moe ten betalen. Deze vergoeding bedraagt maximaal 1.500 euro per jaar. De kosten van voorbe reiding en invoering van de re geling wordt geraamd op maxi maal 10.000 euro. Deze kosten zouden ten laste komen van de algemene reser ve. Het is niet goed in te schat ten hoeveel mensen straks ge bruik gaat maken van de moge lijkheid. Daarom zou een jaar lijks maximum moeten worden vastgesteld. RIJSSEN/ HOLTEN - De Hotra Indoor Rijssen werd afgelopen weekend gehouden. Onder andere Angela van Lies uit Holten deed hieraan mee. Willem Greve wist uiteindelijk de hoofdprijs te winnen. foto johan bolink HOLTEN - De politie zag woensdag 24 januari om 21.00 uur, dat er werd ingebroken in een auto op parkeerplaats Struik langs de A1. De daders reden vervolgens met hoge snelheid weg in een grijze Opel Astra. Er ontstond een ach tervolging met de politie. Daarbij wisten de daders te ontkomen. De buit: een tas met daarin een laptop, werd in de berm langs de A1 teruggevonden. Door de poli tie zal een nader onderzoek wor den ingesteld. Nieuw: Rabobank introduceert Rabo Zicht op Later. Daarmee krijgt u samen met uw adviseur direct inzicht in uw financiële toekomst. Iets voor u? Maak dan nu een afspraak bij uw Rabobank. www.rabobank.nl Rabobank Het is een tijdje geleden maar we hebben van alles gepro beerd om met de verzekering van de tegenpartij te onderhan delen om de schade zo'n 500 euro vergoed te kunnen krijgen maar trekken aan het kortste eind omdat onze kinderen er geen politie bij hebben gehaald. Op 17 juni 2006 om ongeveer 14.15 uur reden onze kinderen Samantha en Patrick op de snorscooter van Markelo rich ting Deventer door de Oranje straat in Holten. Ze reden voor bij restaurant Vosman op de fietsstrook, toen ze werden af gesneden door een grote zilver grijze landauto (merk Mitsubis hi). Ze raakte de linkerkant van de snorscooter en daarbij be zeerde Samantha haar linker pols en Patrick zijn linkerknie. Ze waren erg geschrokken en Patrick werd erg boos toen hij zag dat deze mevrouw wilde doorijden. Hij maakte toen een gebaar dat ze moest- stoppen (dit zag ze schijnbaar in haar spiegel). Toen ze zag dat Sa mantha een zere pols had, keek ze er even naar en vertelde dat ze dierenarts was. Ze zei dat er waarschijnlijk niks aan de hand was en reed toen weg. We zijn nu ruim een half jaar verder en krijgen niks vergoed. We hopen dat door getuigen verklaringen er misschien toch wat gaat gebeuren. Yvonne Rozing AANHOUDING HOLTEN - In een woning aan de Geskesdijk in Holten werd woensdag 24 januari werd een 57-jarige Holtenaar aangehou den door de parketpolitie. Hij had nog twee boetes open staan voor een totaal bedrag van 1220 euro of 27 dagen ge vangenisstraf. Hij kon dit be drag niet betalen en is ingeslo ten in een huis van bewaring. SIGARETTEN GESTOLEN HOLTEN - In een winkel aan de Dorpsstraat werd maandag 22 januari om 10.30 uur een 17-ja- rige jongen uit Holten aange houden voor diefstal. Hij had een pakje sigarettën gestolen. VOLGEND JAAR HOLTEN - Het toeristische na vigatiesysteem Abel krijgt waar schijnlijk een landelijk vervolg. Daarnaast komt het dan wel licht beschikbaar voor particu lieren. Het gaat om een handcompu tertje met gps-navigatiesys- teem, vernoemd naar de ont dekkingsreiziger Abel Tasman. De toerist loopt of wandelt de route, net als met eenTomTom. Daarnaast geeft het apparaat zeer veel informatie over be zienswaardigheden onderweg. Abel is op dit moment alleen te koop voor toeristische onderne mers in Twente die toeristen er in Twente mee willen laten wandelen of fietsen. Voor particulieren is het com putertje of software nog niet te koop omdat alleen Twente erin zit met kaarten en routes. Over een jaar hoopt de ontwikkelaar heel Nederland erin te hebben en komt het wellicht ook voor particulieren beschikbaar. HOLTEN - Auteur Marcel Mes sing komt vrijdag 9 februari om 20.00 uur naar De Kandelaar. Hij zal een lezing houden over zijn boek Worden Wij Wakker? Recente onderzoeken naar de ware toedracht van 9/11 doen velen vermoeden dat er meer aan de hand is in de wereld dan door de politiek en media wordt voorgeschoteld. Steeds vaker wprdt men geconfronteerd met berichtgeving die niet alleen de waarheid verhult, maar mensen ook in de angstgreep houdt van de war on terror. Voor de 'veilig heid' worden er vergaande technieken ontwikkeld waar mee ons hele doen en laten pre cies kan worden nagegaan. Wordt een totale controle en bewustzijnsmanipulatie uitein delijk mogelijk door de implan tatie van de microchip? Marcel Messing studeerde an tropologie, filosofie en vergelij kende godsdienstwetenschap. Hij verbindt al jaren de diepere inzichten van de esoterie met wetenschap, kunst en poëzie door middel van voordrachten en het schrijven van boeken, ar tikelen en poëzie. Opgeven kan bij voorkeur per e-mail: hol- ten.bezieling@planet.nl of: Ca- rola Stam, 0548-363123. Uitvoering van Frans concert door het koor Sanclust. Op het programma staan werken van Fauré, Debussy, Saint-Saëns, Poulenc en Duruflé. Met medewerking van Esther Ebbinge, sopraan/en Adriaan Plantinga, piano. Zaterdag 10 februari om 20.00 uur in Wams- veld, Marünuskerk Zondag 11 februari om 15.30 uur in Steen deren, NH kerkToegangsprijs 14,00 aan de kerk, 12,00 in voorverkoop (0575- 451917/554306) www.san- clust.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3