Project gevulde waterkruik Nikki Hulstein kringkampioen Holtens Nieuwsblad 19 Lezing persoonlijke uitvaartverzorging Metal Festival in Lucky Co Kortnieuws Pinnen Wim Wiefkers krijgt mobiel PIN-apparaat Christusbeeld door de j'aren heen Subsidie roetfilter HOLTEN - Stichting Vrienden Holten-Bedan- da houdt 8 februari om 20.00 uur een voorlich tingsavond over het pro ject De Gevulde Water kruik in de Boschkamp in Holten. Voorlichtingavond over hulp door Holtenaren in Afrikaans Bedanda in 200 frtm Baantjes ambtenaren Veel te hard straks op internet over snelweg A 1 Te donkere ramen Verkeerscontrole Winkeldief HOLTEN-Nikki Hul stein van ponyclub De Bergruitertjes is zaterdag 13 januari in Ambt-Del den met pony Khahendi van Klaverborch kring kampioen geworden van de klasse B categorie D. Dinsdag 30 januari 2007 i RIJSSEN - Wie alvast een voor- 3 proefje wil van Elsrock, kan vrij- I dag 30 maart om 19.00 uur te- I recht in Lucky. Dan wordt hier I namelijk het Metal Meltdown I Festival gehouden. I Zo treedt Suffocation op en En- I siferum. Maar ook Eloxerien en I Monolith Deathcult. Reguliere entreekaarten kosten I 16 euro in de voorverkoop en I 18,50 euro aan de kassa. De spe- S ciale combikaart Metal Passe I Partout kost 32,50 euro, die ook i toegang geeft aan het Dutch I Metal Fest op 9 april. Meer in- I formatie op www.lucky.nl/po- 1 dium Bedanda is een klein dorpje van duizend inwoners en het ligt in Guinee-Bissau, niet ver van de kust. Vanuit Holten is er al jaren con tact met dit dorpje, gelegen in één van de armste landen van de wereld. Het afgelopen jaar was de oogst slecht doordat het zo weinig geregend had. Ér is nu voldoende regen gevallen maar toch is er een groot waterpro- bieem. Begin maart is het grondwater zover gezakt dat er drie maan den geen water meer in de wa terputten zit. Dit moet dan kilo meters verder uit een naburig dorp worden gehaald, zolang daar nog wel water is. De putten dieper maken, kan niet omdat er dan zout water naar toe trekt en de grond gaat verziiten. De tijd dat er geen water meer in de put zit wordt de laatste jaren steeds langer, doordat er min der regen valt in Afrika. En toch moet er drinkwater zijn. Er is een oplossing bedacht door reservoirs te maken om daarmee een watervoorraad te kunnen aanleggen. Tijdens de regentijd wordt het water opge vangen en in deze grote water kruiken geleid. In de droge tijd kan dit water gebruikt worden. Het project De Gevulde Water kruik wil in 2007 vijftig huishou dens helpen met het bouwen van een eigen waterreservoir in Bedanda en vier omliggende dorpen. Over drie weken vertrekken weer enkele mensen uit Holten om de plaatselijke bevolking te Ieren hoe deze reservoirs ge bouwd moeten worden en de kennis daarover verder te ver spreiden, zodat de dorpsbewo ners zoveel mogelijk zelf kun nen doen. Wie wil helpen een kruik te vul len kan dat doen door een bij drage te storten op bankreke ningnummer 34.07.78.792 t.n.v. Stichting Vrienden Hol- ten-Bedanda, te Holten, onder vermelding van: De Gevulde Waterkruik. 200 f firn NEVENFUNCTIES RIJBEWIJS INGENOMEN HOLTEN - Erna ter Steege Per soonlijke Uitvaartverzorging verzorgt donderdag 8 februari een lezing over de vele moge lijkheden bij een uitvaart. Zij doet dit om 14.00 uur in De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 en om 20.00 uur in Het Parkge bouw aan de Oosterhofweg 49 in Rijssen. De entree is gratis. Ter Steege geeft een lezing over het vormgeven aan een uit vaart. "Direct na een overlijden van een naaste zijn wij meestal overmand door verdriet. En in die tijd ontdekken mensen hoe veel keuzes zij binnen vijf dagen moeten maken". Tijdens de lezing wordt inge gaan op de voorbereidingen die men kan treffen, wat men alle maal zelf mag en kan doen en hoe kinderen betrokken kun nen worden bij het afscheid. Te vens zijn er mensen aanwezig van een hospice en leden van de werkgroep Scripta Manent die spreken bij een uitvaart als er geen geestelijke bij betrokken is. Wie niet kan komen en behoef te heeft aan een vrijblijvend ge sprek, kan contact opnemen. Telefoon 0548-367656. HOLTEN - Het college van Bur gemeester en Wethouders wil de nevenactiviteiten van alle ambtenaren openbaar maken en op internet zetten. Hiermee moet belangenverstrengeling worden voorkomen. "Ambtenaren die gespeciali seerd zijn, worden soms door bedrijven gevraagd om te hel pen bij een vergunningaan vraag", zegt burgemeester Bort Koelewijn. "Of een ambtenaar is penningmeester bij een koor, waardoor belangenverstrenge ling zou kunnen ontstaan wan neer dit koor subsidie aan vraagt". Het landelijk overleg gemeente lijke arbeidsvoorwaarden (Lo- ga) stelt de gemeente verplicht om van een aantal medewer kers de nevenfuncties openbaar te maken. Het gaat daarbij om de bijbaantjes van de gemeen tesecretaris, directeuren van ge meentelijke diensten en bedrij ven. En daarnaast voor ambte naren, die een functie hebben waarvoor het noodzakelijk is om de nevenfuncties bekend te maken, om zo de integriteit van de openbare dienst te kunnen beschermen. "Het gaat dan onder ander om afdelingshoofden, concerncon troller, de brandweercomman dant, de gemeentesecretaris en de raadsgriffier", legt Koelewijn uit. Een goede scheidslijn is niet echt aan te brengen in deze nieuwe regeling. Het college moet volgens het Loga zelf hier bij de knoop doorhakken. "Waar leg je de lat? Van wie moeten de nevenfuncties wel en van wie hoeven ze niet open baar te worden gemaakt. Daar om heeft het college ervoor ge kozen de nevenfuncties van alle ambtenaren bekend te maken". HOLTEN - De politie consta teerde zondag 28 januari omst reeks 07.00 uur op de Al te Hol ten dat een 25-jarige man uit Deventer met een snelheid van ongeveer 190 kilometer per uur reed. Zijn rijbewijs is ingevor derd en een proces-verbaal zal worden opgemaakt. RIJSSEN - Op de Wierdens- estraat in Rijssen werd vrijdag 26 januari omstreeks 14.40 uur geconstateerd dat een 24-jarige man uit Wierden met verduis terde zijruiten aan de voorzijde reed. Met een lichtmeter werd gecon stateerd dat de verduisterde rui ten onder de toegestane 50 pro cent lichtdoorval zaten. Een be keuring werd uitgeschreven en het kentekenbewijs is ingeno men. Hij heeft vier weken de tijd om de folie op de zijruiten te verwijderen. RIJSSEN - Aan de Enterstraat in Rijssen vond vrijdag 26 januari tussen 15.30 en 17.00 uur een verkeerscontrole plaats. In totaal werden er zestien be keuringen uitgeschreven; twaalfmaal niet dragen van de gordel, eenmaal verlichting niet in orde, tweemaal verduisterde zijruiten aan de voorzijde, een maal voor het niet bij zich heb ben van het kentekenbewijs. RIJSSEN - In een winkel aan het Beatrixplein in Rijssen werd vrijdag 26 januari omstreeks 16.00 uur een 71-jarige man uit Rijssen aangehouden voor dief stal van een pakje shag. HOLTEN - Fajah Lourens van Goede Tijden Slechte Tijden zou afgelopen vrijdag het mobiele PIN-apparaat van het bedrijf CCV uit reiken aan marktkoopman Wim Wiefkers van de snoepkraam. Hij won dit apparaat tijdens de kerstmarkt, waar zijn kraam als mooiste werd uitgekozen. Fajah belde echter af. Daarvoor in de plaats kwam DJ Nienke van radiostation 100% NL langs. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting Holten houdt dinsdag 6 fe bruari om 20.00 uur in Irene een lezing over het Christusbeeld door de eeuwen heen. De lezing wordt gegeven door fulltime predikant, kerkbouwkundige en kunstkenner ds. Frans Ort uit Dieren. Iedere periode in de geschiede nis heeft Jezus afgebeeld. Dat verschilde noga) eens. In het vroege christendom ziet men amper kruisigingen, maar legt men de nadruk vooral op de Goede Herder. In de Romaanse kerk komt men vooral Jezus als de overwinnaar tegen. Dat ver andert als de gotiek opkomt. Dan is Jezus vooral de lijdende knecht, die gruwelijk aan het kruis sterft. De tegenwoordige tijd kiest weer voor andere invalshoeken, namelijk de medelijdende Christus. In de moderne kunst is Jezus vooral degene, die meelijdt met verdrukte en ge broken mensen. In de eerste manche was zij foutloos en ook in de tweede manche bleef zij dat. Nikki mag dus door naar de Overijsselse kampioenschappen die 9 en 10 februari zullen worden verre den in Mariënheem. Ook door naar de Overijsselse kampioen schappen is Angela van Lies met haar pony Lara van der Hout. Zij behaalde een zesde prijs in de klasse L categorie D. Ook zij deed beide manches fouüoos. Angela en Nikki zullen ook nog met twee andere po ny's te bewonderen zijn in Ma liënheem. Angela zal met haar pony No Doubt Sharon te zien zijn in de klasse Z categorie D. Nikki zal in dezelfde rubriek te zien zijn met pony Troublema ker. Nikki werd met Khahendi van Klaverborch kringkampioen. HOLTEN - Een auto met een dieselmotor vervuilt zeven keer zoveel als een gewone au to met een benzinemotor. Door het laten inbouwen van een roetfilter in uw auto kan veel van deze vervuiling wor den tegengegaan. Nieuwe die selauto's worden steeds meer in de fabriek al voorzien van een roetfilter. Maar ook bij ou dere auto's van na 1995 kan een roetfilter worden inge bouwd. Het Ministerie van VROM subsidieert 500 euro. De provincie Overijssel doet daar nog eens 200 euro bij.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19