Mooie momenten ftpuromithoes INSIGHT Win een rondje in de buggy! O IJl 5 belvilla Technische specificaties li I 55"^ - "i Motorsport Report Volgende week naar Spanje? Week EP" <ww. Team dé Weekkrant heeft twee weken Dakar achter de mg. De ze zwaarste woes-tijnrally ter wereld werd een avontuur met vele hoogtepunten, afgewisseld met soms diepe dalen. Naviga tor Herman Vaanholt is ieder geval tevreden dat hij zijn zesde Dakar deelname tot een goed einde heeft weten te brengen. "In de eerste week zaten we er continu goed bij. We lagen ge middeld op de 20e plaats in het dagklassement", vertelt Her man Vaanholt. "De dagen daar na rond Atar (Mauritanië) wa ren voor de meeste deelnemers de laatste paar jaar altijd de zwaardere van de rally geweest. Na een uitstekende start was de verwachting op een snelle finish met weer een stijging in het klassement te verwachten. We lagen prima op koers totdat we drie keer vast kwamen te zitten. Na de derde koprol stopte de motor ermee en hebben we uren moeten wachten op hulp. Gelukkig schoten Team Dakar- sport, met Chris Leyds en Ro nald Rijpma, te hulp en na wat kunst en vliegwerk liep de mo tor weer. We konden op eigen kracht weer verder. Hij vervolgt: "In de laatste week ging het redelijk soepel. We pakten een zestiende en een elf de plaats in de specials. In de laatste stage van Le Dakar heb ben nog één keer alles gegeven. We hadden niets meer te verlie zen en gingen voor het maxima le resultaat. Met een zesde plaats zijn we erg tevreden en dit geeft nogmaals aan dat de buggy veel potentieel heeft. Freddy Loix en Herman Vaanholt hebben bewezen dat de buggy voldoende potentie heeft om het nog beter te doen. Jammer dat we gedurende de Dakar rally met mechanische problemen kampten, want hierdoor speelden we in het al gemeen klassement geen rol van betekenis. Gelukkig wisten we de draad gedurende de laatste etappes weer op te pakken. Deze zesde positie in de finishplaats Lac Rose tijdens deze Dakar-afslui ter komt voor ons goed van pas, want iedereen herinnert zich al tijd je laatste prestaties!" Team dé Weekkrant zag de inspanningen op de laatste dag nog beloond worden met een fraaie zesde plaats in de special. Een geweldige toegift voor het enthousiaste team. Zesde plaats als toegift Een onvergetelijke editie van Le Da kar. Team dé Weekkrant heeft ge weldige hoogtepunten beleefd, zoals een veertiende positie overall met absoluut uitzicht op de top tien. En ja, toen waren er een paar mechani sche problemen, waardoor de klas sering op de helling ging. Het is spannend gebleven tot de laatste dag. Freddy Loix en Herman Vaanholt, enorm bedankt voor jullie inzet en drang om te willen winnen. Dat jullie daartoe in staat zijn is op vele manieren bewezen. Dat bleek in de laatste special van Dakar weer eens. De fabrieksteams hadden de buit wel binnen, maar wilden toch nog even een visitekaartje afgeven. Een zesde positie in Dakar! Dit maakt een hoop goed. Mannen bedankt! Een bijzonder fraaie finish in Dakar dus, nadat Team dé Weekkrant al eerder een elfde plaats in proef tien pakte. In het overall klas sement is de vijftigste plaats de eindklassering geworden. De top 10-ambitie voor de eindklassering werd in de eerste week steeds reëler, zeker toen ze virtueel op de twaalfde plaats re den. Maar onverwachts was de woestijn de buggy toch even te machtig en werd een urengroot tijdverlies genoteerd. De buggy was flink gehavend, maar na een uitgebreide opknapbeurt konden Freddy Herman in de tweede week sterk terug komen met als bekroning de zesde plaats op de laatste dag in Dakar. Deze pagina kwam tot stand in samenwerking met Insight El enDakarpress.nl. Vanaf 9 februari in de veiling: een prachtige laat-middel- eeuwse en authentieke herenboerderij. Hier geniet u van rust, een grote gemeenschappelijke tuin en heerlijk zwembad. Kijk snel op de veiling via www.belvilla.nl Wees op tijd, want WEG WEG. Fast Steed desert buggy. Carrosserie: Buizenframe van chromolbydeen met polyes ter koets Motor: Honda V6 3„5 V-Tec tuned by Fast Sneed 275 pk en 300 nm (met 32 mm restrictor) Aandrijving: Achterwielen, Fortin sequentiël zesbak met sperdifferentieel Onderstel: Voor en achter onafhankelijk met veren en dem pers van Reiger Suspension Andere bijzonderheden: Stuurbekrachtiging, tankinhoud van 400 liter, automatische bandenaflaatsysteem, hydrauli sche kriks. Krant Herman Vaanholt (r steekt de duim omhoog. Hij verheugt zich op een ritje met de winnaars van de actie van dé Weekkrant. Het Dakar avontuur zit er voor Team dé Week krant weer op. Maar nog niet voor jou! In de komende periode zal de buggy tech nisch helemaal worden nagezien1 en zal autocou- 1 reur Freddy Loix nog een keertje mét de buggy op de Maasvlakte gaan scheuren. Jij kunt live getuige zijn van deze unieke test op Nederlandse bodem! Wanneer jij de volgende drie vragen goed weet te beantwoorden, dan maak je kans om tijdens deze rit op de Maasvlakte naast Freddy Loix een rondje in de ultrasnelle oranje buggy mee te scheuren! Drie andere prijswinnaars krijgen een gesigneerd Team dé Weekkrant T-shirt van Herman Vaanholt. Vraag 1: Wat is de hoogste dagklassering van Team dé Weekkrant in Le Dakar 2007? A) 4e B) 6e C) 8e Vraag 2: Op welke plaats is Team dé Week krant geëindigd in 2007? A) 50e B) 51e C) 62e Vraag 3: Hoeveel keer heeft navigator Her man Vaanholt deelgenomen aan Le Dakar? A)4x B)5x C)6x Stuur vóór vrijdag 9 februari een email met je naam, adres, postcode, woonplaats, geboorte datum, telefoonnummer én natuurlijk de goe de antwoorden naar: dakar@whk.wegener.nl en maak kans op een uniek rondje in de Dakar buggy op het strand van de Maasvlakte! De winnaar wordt in week 7 persoonlijk gebeld door de crew!

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17