O ad parkeert onterecht op stuk weiland 3 Grote opkomst bij voorstelling COV Holtens Nieuwsblad 7 Lampionoptocht voor Beatrix Toneelstuk over Een Kort nieuws man genaamd Judas Als het nodig is, zal gemeente handhavend gaan optreden Schade Boom vernielt auto op Holterberg Hortensia's gekortwiekt HOLTEN - De gemeen te gaat navraag doen bij de Oad Groep over een toegangsweg en parkeer terrein achter de Oude Deventerweg 25. De Oad mocht deze tijdelijk ge bruiken, maar het lijkt er nu op dat de reisorgani satie dit terrein perma nent heeft aangelegd. Schadepost nog niet bekend Inbraak auto's op parkeerplaats Paalman en Tuitert winnen dartronde Dinsdag 23 januari 2007 HOLTEN - De storm heeft ook op de Holterberg goed hulsgehouden. Zo kwam een boom neer op een personenauto, die geparkeerd stond op de Holterberg. Het hele dak werd ingedeukt. VUURWERKSCHADE TWEEDE WEDSTRIJD "Hoogstens tot 1 september, maar niet langer dan de bouw werkzaamheden duren, mag Oad deze toegangsweg gebrui ken", zegt burgemeester Bort Koelewijn. "De rijplaten zijn echter ineens weggehaald. Zwarte .grond is weggegraven om plaats te maken voor wit zand en er zijn grasbetonplaten neergelegd". Het lijkt er dus op dat de Oad het weiland voor permanent ge bruik heeft bestraat, terwijl de bouwwerkzaamheden daar zo goed als afgerond lijken te zijn. Omwonenden hebben daarom dan ook geklaagd bij de ge meente en hebben DAS Rechts- HOLTEN - Toneelgroep COV speelde afgelopen zaterdag het kinderstuk Saaie meneer Grijs wordt stoer en eigenwijs. On danks het slechte weer, was de opkomst groot. Volgens kaartverkoopsters Ema Nijkamp en Susan Nijhuis viel al wel te verwachten dat er veel publiek op de voorstelling af zou komen. "Veel mensen heb ben van tevoren al kaarten gere serveerd via onze website. Dat geeft ons al een goede indicatie van het aantal mensen dat komt", aldus Erna. "Uiteindelijk zijn we helemaal uitverkocht", vult Susan haar aan. "Er moeten zelfs nog stoelen worden bijge zet." De kinderen in de zaal maken van deze stoelen geen gebruik. Zij zitten liever vooraan zodat ze alles nog beter kunnen zien. Zodra de voorstelling begint en HOLTEN - De politie kreeg dinsdag 16 januari een melding binnen dat er weer hortensia's waren geknipt in de achtertuin van een woning aaii de Laren- seweg in Holten. Ook bij de buren bleken de hor tensia's gekortwiekt te zijn. De dieven stelen de knoppen, waarschijnlijk voor het maken van drugs. bijstand in de arm genomen. Om zeker van de plannen van het bedrijf te zijn, gaat de ge meente polshoogte nemen. Mocht Oad de tijdelijke vrijstel ling toch anders interpreteren, dan zal de gemeente nog eens duidelijk hun standpunt uitleg gen. "Mocht het nodig zijn, dan zou er handhavend opgetreden kunnen worden", legt Koele wijn uit. Een permanente toegangsweg is op die plek niet mogelijk, om dat het in strijd is met het be stemmingsplan: agrarisch ge bied, zonder bebouwing. Er werd 25 augustus 2005 vrij stelling verleend, als extra par keerruimte tijdens de bouw werkzaamheden van het Oad- kantoor. Deze namen namelijk een groot deel van de bestaande parkeerplaats in beslag, waar door er te weinig ruimte voor auto's overbleef. De verbouwing lijkt te zijn afge rond en het pand is ondertus sen in gebruik genomen. De rij platen, die op het weiland la gen, werden vier maanden gele den al weggehaald. Nu is echter het stuk land verhard en weer als parkeerplaats in gebruik. diverse gekke hpetjes de revue passeren, gaat het publiek hele maal op in het verhaal. Er wordt niet alleen door de kinderen ge- HOLTEN - Omdat koningin Beatrix woensdag 31 januari ja rig is, wordt een lampionop tocht gehouden. Alle kinderen van de eerste groepen van de basisscholen en de kinderen van de peuter speelzalen en de kinderdagver blijven worden uitgenodigd. De Stichting Viering Nationale Feestdagen zal ervoor zorgen dat alle kinderen die meelopen een lampion krijgen. Aangezien HOLTEN - Jezus werd verraden door Judas. Na zijn verraad wordt er in de Bijbel niet veel meer over Judas gezegd. Eigen lijk alleen dat hij spijt kreeg. Maar wat was Judas' werkelijke drijfveer? In het toneelstuk Een man genaamd Judas, wordt een lachen. Ook de volwassenen ge nieten hoorbaar. Naast het goe de spel dat door de spelers wordt neergezet, dient er ook de stichting daarom van tevo ren graag wil weten hoeveel er gekocht moeten worden, liggen er op de scholen, peuterspeel zalen en kinderdagverblijven intekenlijsten. Kinderen die niet op een lijst staan, krijgen geen lampion. Leerlingen van het speciaal onderwijs en zij die niet naar school of opvang gaan, kunnen zich telefonisch opge ven. Telefoon 0548-362777. Om het geheel nog feestelijker andere Judas getoond. Een Ju das die als enige van de discipe len meent te begrijpen hoe het Koninlcrijk gerealiseerd zou moeten worden. Het stuk wordt vrijdag 23 maart om 20.00 uur opgevoerd in de Dorpskerk. Toegang 6 euro. een compliment te worden ge maakt voor het decor. Het is duidelijk dat hier veel zorg en aandacht aan is besteed. Na af loop van de voorstelling verla ten de kinderen opgelucht de zaal. "Ik vond het soms wel een beetje spannend", aldus één van de jonge bezoekers. "Geluk kig liep het toch goed af." Op de vraag wat hij het leukste vond antwoordt hij direct: "Dat was toen die meneer Grijs make-up op zijn gezicht kreeg en de lip penstift tot aan zijn oren kwam. Toen moest ik echt heel hard la chen." Het mag duidelijk zijn dat COV er deze middag zeer goed in is geslaagd om het volle dige publiek een leuke middag te bezorgen. Op 21 en 28 april speelt COV de komedie Wat is er mis met Jut- temis. Voor informatie: www.toneelgroepcov.nl te maken, loopt muziekcorps HMV voorop en zal namens het gemeentebestuur op Smidsbelt een woordje worden gezegd. Al le deelnemertjes krijgen na af loop een kleine verrassing. De lampions worden vanaf 18.30 uur bij Diessenplas uitge geven. Het vertrek is daarna om 18.45 uur. De route is als volgt: Diessenplasstraat, Haarstraat, Larenseweg, Dorpsstraat en Smidsbelt. RIJSSEN/ HOLTEN - Het is nog niet bekend hoe groot de vuur- werkschade is in de gemeente Rijssen-Holten. In eerste in stantie waren politie en burge meester Bort Koelewijn tevre den en dachten onder de 10.000 euro uit te komen. Totdat bijna alle brievenbussen in Holten door vuurwerk explodeerden. "We hopen dat we de daders vinden en aan kunnen spreken op de schade", benadrukt Koe lewijn. De gemeente heeft de scholen 1.000 euro beloofd, wanneer de vuurwerkschade onder de 10.000 euro zou blijven. Nu is dat nog niet zeker. "Ook meer dan de helft van de lampen in de fietstunnel in de Haarstraat zijn kapotgeschoten door vuurwerk"geeft de burge meester aan. "Een enkele was al kapot, maar bij de rest is duide lijk te zien dat vuurwerk de boosdoener is geweest". Volgens Koelewijn hebben kos ters geen gebruik hoeven ma ken van de mogelijkheid om politie op te laten treden. Tij dens kerkdiensten was het na melijk rondom kerken verbo den vuurwerk af te steken. "We willen iedereen hartelijk danken, die positief hebben meegeholpen om de schade te beperken. En degenen die zelf de bezem ter hand hebben genomen om de straat schoon te vegen". LAPTOPS GESTOLEN HOLTEN - Op ^e parkeerplaats Struik langs de A 1 in Holten werden woensdag 17 januari zeven personenauto's die ge parkeerd stonden, opengebro ken. Voornamelijk laptops en auto radio's werden weggenomen. HOLTEN - In de finale van de tweede wedstrijd van het darts- toemooi om het Gouden Keun wonnen Gerwin Paalman Jan Tuitert met 5-3 van Bert Jan Schaapherder en Robin Koning. Deze tweede wedstrijd bij Bier- lokal am Bahnhof werd zeer druk bezocht, 37 deelnemers hadden zich ingeschreven. Door middel van loting werden de deelnemers gekoppeld en verdeeld over vier poules van vier en vijf. Na de poulewedstrijden werd overgestapt naar een knockout- systeem. In de finale van de verliezers ronde waren Nick Meester en Ivor Zonderwijk met 4-1 te sterk voor Gijs Veneklaas en Andre Schuchard. Om de derde/ vierde plaats in de winnaarsronde waren Arjan Mulder en Ronald Noteboom te sterk voor Jan Deijk en Erwin Haverslag (3-1). In finale van de winnaarsronde waren Gerwin Paalman en Jan Tuitert een verassend maatje te groot voor Robin Koning en Bert Jan Schaapherder (5-3). De uitslag ziet er als volgt uit: eerste prijs: Gerwin Paalman en Jan Tuitert; Tweede prijs: Robin Koning en Bert Jan Schaapherder. Derde prijs: Arjan Mulder en Ronald Noteboom. Vierde prijs Jan Deijk en Erwin Haverslag. Eerste prijs verliezersronde: Nick Meester en Ivor Zonder wijk. De hoogste finish was voor Jan Deijk (158). De volgende wedstrijd zal wor den gehouden op zondag 18 maart 2007 bij 't Bonte Paard in Dijkerhoek. Voor meer infonnatie over het Gouden Keun dartstoemooi is te vinden op de website: www.goudenkeun.tk Saaie meneer Grijs op bezoek bij de professor, foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7