Borkeld moet brandveiliger Drie kringkampioenen bij PC De Marsruiters Heus dartarena in Het Bonte Paard Holtens Nieuwsblad 5 SWOH helpt ouderen bij belasting Crossteam Berry Pol, Erik en Allan Davids weer van de partij Opgave voor optocht Dienst over spiritualiteit HOLTEN - Recreatie terrein De Borkeld blijft op veel wegen onbereik baar voor hulpverleners. De wegen zijn soms te smal of er ligt particulie re grond in de weg, waar door de brandweer er moeilijk of helemaal niet kan komen. De gemeen te wil hier nu iets aan gaan doen. Woning niet bereikbaar voor brandweer laat dan maar branden Kortnieuws In aanmerking voor langdurigheidstoeslag Van Losser neemt Jansen Techniek over Dinsdag 23 januari 2007 "Het probleem is dat er met meerdere eigenaren afspraken moeten worden gemaakt, in plaats van één zoals op de meeste recreatieterreinen", legt burgemeester Bort Koelewijn uit. "De Borkeld is dan ook uniek. Een vergelijkbare situatie hebben we in Nederland niet kunnen vinden". Daarnaast wisselen enkele huisjes soms veelvuldig van eigenaar. Door Bureau Florian is een rap port gemaakt waarin staat be schreven, hoe het gebied brandveiliger kan worden ge maakt. "Ze gaan hierin behoor lijk ver", benadrukt Koelewijn. "Zelfs tot het onteigenen van stukken grond toe". Of het ook daadwerkelijk zover zal komen, moet nog verder worden besproken in de com missie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen. Daarnaast hangt het ook af van de bereid willigheid van de grondeigena ren in het gebied. "Vooral in risicovolle periodes is het er erg droog en brandge vaarlijk", geeft de burgemeester aan. "Er is beroep op de eigena ren gedaan om te waarborgen dat de brandweer overal kan ko men. Maar hier is niet overal aan voldaan. Daarom willen we nu verder gaan kijken". Tijdens brand geldt een nood bevel, zodat de brandweer er zo heen kan rijden. Maar de veilig heid van brandweermensen staat voorop tijdens het ontrui men van het gebied. In sommi ge gevallen kan er dan voor wor den gekozen om het gewoon uit r S! ut&ikm Wl mmtrt* f Mist&ime maime ZUTPHEN - In Fort Bronsbergen in Zutphen werd afgelopen zondag 14 januari de geslaagde presentatie van het MXN-Segers moto crossteam gehouden. Onder andere Erik Davids, Allan Davids en Berry Pol zitten in dit team. Herman Hoff presenteerde de teamle den aan de aanwezigen. Daarnaast was er aandacht voor het goede doel de Clini Clowns maar ook voor sponsoren en de Club van Vijftig, die altijd om leden verlegen zit. EIOLTEN - Wie mee wil doen aan de carnavalsoptocht van zaterdag 17 februari, kan zich hiervoor opgeven. Voor informatie over de op tocht, deelnameformulieren en reglementen kan men terecht bij de leden van. de optocht commissie van CV De Fienp- reuvers: E. Spenkelink, telefoon' 0548-366014 of G. Grave, tele foon 0548-361199. HOLTEN - In De Kandelaar wordt zondag 28 januari een Open Deurdienst gehouden. Het thema is mystiek en spiritu aliteit. Voorganger van deze dienst is ds. HA Marsman uit Deventer. Medewerking aan deze dienst wordt verleend door het koor Vision uit Apel doorn. Aanvang van de dienst is om 19.00 uur. Voor aanvang van de dienst is er samenzang. HOLTEN - Ponyclub en rijver- eniging De Marsruiters huldig den vorige week zondag drie van hun leden die op de Sal- landse Kringkampioenschap pen een ereplaats behaalden. Bij de paarden was het Wanda Spoolder die in de klasse B- dressuur met haar paard Uno het Sallands Kampioenschap op haar naam mocht schrijven. In de klasse B-springen kwa men zij op een verdienstelijke zesde plaats terecht, waardoor deze combinatie zowel voor het B-dressuur als voor het B-sprin- gen een startbewijs heeft ver diend voor de Overijsselse kam pioenschappen. Bij de pony's was het Sallands Kampioenschap weggelegd voor Denise Plette met Vienna. Deze combinatie had in de klas se Ll-DE-dressuur tijdens de selectiewedstrijden de eerste plek altijd al stevig in handen en hield dit nu ook vol. In deze klasse presteerden De De drie kringkampioenen: Denise Plette, Marieke Veneklaas en Wanda Spoolder. Marsruiters sterk, want het re- serve-kampioenschap ging hier naar Marieke Veneklaas met Passoa. Denise en Marieke mo gen ook meedoen aan de Over ijsselse Kampioenschappen. Tevens behaalden op grond van te laten branden. Bureau Florian geeft aan dat er een compleet nieuw bestem mingsplan voor de Borkeld zou moeten komen. Daarnaast zou er een openbare wegenstruc tuur moeten worden aange legd, met voldoende wegbreed- te en een ruimte van veertig me ter tussen weg en perceel. Koe lewijn: "Dit houdt in dat de ge meente stukken land zal moe ten opkopen. Of als het echt niet anders kan: onteigenen". Verder moeten eigenaren de meest actuele voorzieningen aan de woningen te treffen, die ook gelden voor nieuwbouw. HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) geeft advies of hulp bij het invullen van belastingformulieren. Deze moeten vóór 1 april worden op gestuurd naar het belastingkan toor. Senioren met een maximumin- komen tot 42.520,00 eura kun nen bijvoorbeeld in aanmer king komen voor ouderenaftrek en aftrek bijzondere lasten. Het kantoor van de SWOH is ge vestigd aan de Gaardenstraat 29 in Holten en is geopend op maandag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur. telefoon 0548-364910. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 4 februari in Het Bonte Paard de Dijkerhoekse Embassy. De zaal zal worden omgetoverd in een dartarena. Men kan zich opgeven tot en met dinsdag 30 januari 20.00 uur bij een van de bestuursle- den. Dan is er namelijk de pou le-indeling. Er zijn vier verschillende com petities, namelijk een profcom petitie (voor leden van de Dij kerhoekse dartclub), een heren competitie en een damescom petitie. Voor lagere schoolkinderen die minimaal acht jaar zijn, is er ook een competitie. De allerkleinsten kunnen zich deze middag vermaken met an dere spelletjes. Deelnamekosten bedragen 2,50 euro per persoon. De jeugd mag gratis meedoen. Deelnemers wordt verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. Meer informatie: Erik Wechsta- pel, telefoon: 0548-364034. VOORWAARDEN VERANDERD OVERNAME een goede klassering in het L- springen Patricia Baltes en we derom Denise Plette een start bewijs voor de Overijsselse. Ook Thijs Veneklaas met Chess mag in de B-dressuur aantreden voor deze wedstrijd. HOLTEN - Onlangs zijn de voorwaarden om voor een lang durigheidstoeslag in aanmer king te komen, veranderd. In woners kunnen zelfs met terug werkende kracht voor een toe slag in aanmerking komen. De toeslag is nu ook voor mensen die in zeer korte tijd slechts zeer geringe inkomsten hebben ont vangen of die een gedeeltelijke arbeidsongeschiktheidsuitke ring ontvangen. De aanvraag dient door betrokkene zelf ge daan te worden. Om voor een langdurigheids toeslag in aanmerking te komen waren de voorwaarden tot nu toe: 1. aaanvrager is 23 jaar of ouder maar jonger dan 65 jaar; 2. aanvrager heeft de laatste 5 jaar ononderbroken een inko men ontvangen dat niet hoger was dan de geldende bijstand snorm; 3. dit inkomen was geen inkomen uit of in verband met arbeid (WW, ZW of een gedeel telijke arbeidsongeschiktheids uitkering), zelfs niet gedurende een deel van die 5 jaar; 4. het vermogen bedraagt niet meer dan de geldende vermogens grens op grond van de WWB; 5. al het mogelijk is volgens de ge meente gedaan om aan werk te komen; 6. in de afgelopen pe riode van 12 maanden is geen langdurigheidstoeslag ontvan gen. In onderstaande twee situ aties is het nu toch mogelijk om alsnog voor een langdurig heidstoeslag in aanmerking te komen: a. bij een gedeeltelijke arbeidsongeschiktheidsuitke ring; b. wanneer er in de laatste 5 jaar ook maar enige inkom sten waren uit arbeid. RUSSEN - Van Losser Installa- tiegroep uit Rijssen heeft op 5 januari 2007 een overeenkomst getekend voor de overname van de aandelen van installatiebe drijf W. lansen Installatietech niek gevestigd te Zwolle. W-Jan sen installatietechniek is een gerenommeerd installatiebe drijf dat actief is in Zwolle en wijde omgeving en zich richt op het ontwerpen, uitvoeren en verzorgen van elektrotechni sche, werktuigbouwkundige en sanitaire installaties in de utili teit, onderhoud en woning bouwmarkt. Bij W-Jansen Installatietechniek zijn circa 30 medewerkers werk zaam. De overname van W-Jan- sen Installatietechniek past in het streven van de Van Losser Groep om via gerichte acquisi ties van regionaal sterke en ge specialiseerde installatiebedrij ven de marktpositie te verbete ren. W-Jansen Installatietech niek zal na de overname als een zelfstandige werkmaatschappij onder leiding van de huidige di rectie binnen de groep actief zijn. Wel wordt er een naams wijziging doorgevoerd. W-Jan- sen Installatietechniek zal ver der gaan als lansen Installaties B.V. Met de aansluiting bij de Van Losser Groep verwacht de directie van Jansen Installaties B.V. de in de afgelopen jaren in gezette omzetgroei verder te kunnen uitbouwen. De Van Lossergroep omvat een zestal installatiebedrijven en een viertal servicebedrijven. De bedrijven zijn actief in de mark ten woningbouw, utiliteitsbouw en industrie.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5