Holtens Nieuwsblad 3 Uitzending Holten draait door als rode draad Normaal slaat straks tent op aan Espelodijk Boetes uitgedeeld tijdens verkeerscontroles politie Holterberg Classic afgelast Blijspel Stokkums Toneel Wis en Waarachtig. Theater krijgt geld Rabobank HOLTEN - Onder de naam 'Holten draait door', presenteerde Ma thijs van Nieuwkerk, alias Schtammie, het Prinsenbal afgelopen za terdag in De Poppe. 'MENS, ERGER JE NIET Agenda Dinsdag 24 januari 2007 Gezellig Prinsenbal Jan Bult kwam als burgemeester Bort Koelewijn de loonzakjes op de post doen. foto: johan bounk HOLTEN - De Holterberg Clas sic, die gepland stond voor zon dag 21 januari, is afgelast. Op advies van Staatsbosbeheer is dit besloten. Door de zware storm van afgelopen donderdag zijn de terreinen van Staatsbos beheer en Natuurmonumenten onbegaanbaar geworden. Bo vendien is met slechte weer op komst het risico op vallende takken en bomen te groot. Volgens Sjaak van Dijk van Staatsbosbeheer uit Rijssen is er sprake van overmacht. "Er zijn zoveel takken en bomen geval len, dat de paden en wegen on begaanbaar zijn. Eerste priori teit is om de wegen weer toe gankelijk te maken." STOKKUM - Het Stokkums To neel geeft binnenkort haar jaar lijkse uitvoeringen in het sfeer volle en gezellige Gebouwtje bij de school in Stokkum. Speeldata zijn: 11 februari om 14.00 uur, vrijdag 16 februari om 20.00 uur, vrijdag 23 febru ari om 20.00 uur, zaterdag 17 fe bruari om 20.00 uur, maandag 26 februari om 20.00 uur, zon dag 18 februari om 14.00 uur, woensdg 28 februari om 20.00 uur, woensdag 21 febr om 20.00 uur en vrijdag 2 maart om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden be steld vanaf woensdag 31 januari vanaf 19.00 uur via telefoon 0547-3620 54. Het joar is a wier ne halve moand ööld. Het kèèint a wier het neurige leed. Het lött öóns ma wier zeen hoe betrekkelijk het lèèm'n is. N'éé'n kan neet meer en n'aandern wil neet meer. Wat'n vedreet. Ma het lèèm'n bliff ziene móóie dinge hóöTn. Want wat is het toch bezunder ai vuur de èèrste kèèr opoe en opa wordt. Hèèl greuts staoi te kiek'n noar det nie- je lèèm'n. Ie beseft det het lèèm'srad onverbiddelijk duurdrèèjt. Tut die ge dachte kom ie nog vólle meer ai a zo vèèr bint dai "oale oppo" wordt. Het bint de móóie dinge van het lèèm 'n en doar möi van geniet'n, zóó lange ast geet. Wat völlt der dan nog te zegg'n ai op 15 januari 2007 oen'n honderdsten verjeurdag mag't belèèm'n. Dan mag ie daankbaar terugge kiek'n. Mevrouw Van de Ridder- Meuldijk, names de Vèèrkaante Viefkop en ik wèète wa vaste names hèèl Hoolt'n, nog van harte ge- filstèèrt en ik zól zegg'n, knupt der nog ma wier een joar bie an. Mooie dinge. Wak neet zó mooi vin ne, det is det ze in't darp zó vólle rommel- Het was de rode draad tussen de stukjes die werden opge voerd, ter ere van Prins Chris van Catan. Toneelclub.OCH was aanwezig met de Bussenkeerls. Jan Schooien en Hans Steunenberg kwamen verkleed als rode brie venbus het podium op. "Wie bint echte gleuvengluurders", zei Hans. Net na Oud en Nieuw hadden ze overigens wel een behoorlijk opgeblazen gevoel gekregen. "Maar dat komt omdat ze er sinds kort een sticker met TNT op hebben geplakt!" Verwijzend naar het exploderen van de brievenbus in Holten, door vuurwerk. In Holten draait door, werd met DJ Botox teruggegaan in de tijd, naar het jaar 1965. Ook toen bleek hij al in 't Keuntje muziek te draaien en bekend te staan als de Koning van de lege zalen. De streetdance-groep van SV Bato liet zien, wat er nog meer op het gebied van dans is te be leven buiten de foxtrot en quickstep. ESPELO - Alhoewel de Achter- hoekse band van Bennie Jolink nog moet beginnen aan hun theatertoer, komt Normaal vrij dag 8 juni naar de Espelodijk. Het is alweer enkele jaren gele den dat Normaal Espelo aan deed, maar dit jaar gaat het dan toch weer gebeuren. Wie echter niet zolang kan HOLTEN - Aan de Larenseweg en Deventerweg werd dinsdag 16 januari een algemene ver keerscontrole gehouden. In totaal zijn er twaalf bekeurin gen uitgeschreven: niet dragen autogordel, niet dragen helm bromfietser, niet verzekerd rij den, niet kunnen tonen rijbe- "Ongelooflijk dat dit op zo'n avond kan gebeuren. Om zo'n mooie show neer te zetten", zegt Prins Chris van Catan ter afsluiting van het Prinsenbal. Het feestje, ter ere van Prins Carnaval. "En als iemand zich beledigd voelt: mens, erger je niet!" Wie het feest in de Poppe heeft Mathijs van Nieuwkerk stelde de besluiteloosheid van W Hol ten aan de kaak. Op de deur staat namelijk een sticker niet roken. "Dat kan. Dat is beleid", zegt de reporter op locatie. "Maar daaronder zit een as bak!" De familie Paalman werd als vaste bezoeker om raad ge vraagd, maar die kon ook geen uitsluitsel geven. "Op de sticker staat een sigaret afgebeeld, dus dan mag je hier toch roken?" Brand Ronsteder (Bert Reijlink), Jandré van Duin (Jan van de wachten om Jolink en z'n man nen aan het werk te zien, kan donderdag 1 februari terecht in het Parkgebouw in Rijssen. Hier zal Normaal een try-out geven van hun theatertoer. Toch heel wat anders dan spe len in een feesttent. Zittend luisteren naar Oerend Hard. wijs, rijden zonder licht fietsen, niet kunnen tonen kentekenbe wijs en overtreding van de maximumsnelheid. Aan de Larenseweg werd dins dag 16 januari een radarcontro le gehouden. Van de 207 pas santen kregen er 33 een bekeu ring. gemist, krijgt zaterdag 3 febru ari een herkansing. Dan houdt carnavalsvereniging De Fienp- reuvers in Zaal Vosman het Keunedarp Lacht. Naast muzikale optredens, zul len hier buutredners en andere acts te zien zijn. Meer in de stijl van het Prinsenbal uit de be ginperiode. Paapen) en Jan Rietman (Erik Reijlink) presenteerden Mop pentoppers. Onder andere Hens Jansen kwam langs om een mop te vertellen. Later op de avond gaven de Re giotappers, Willy Oosterhuis en Edwin van Hoevelaak, nog een spetterend optreden. Waarna Straight Ahead de sfeer vast hield met het spelen van beken de liedjes. Hierbij kregen ze nog ondersteuning van Renske De- ijk. die bij enkele nummers de zang voor haar rekening nam. HOLTEN - De Coöperatie fondscommissie van de Rabo bank heeft uit 25 inzendingen drie projecten geselecteerd die de Rabo Projectprijs Extra gaan verdelen. Tijdens de ledenvergadering in april stemmen leden van de bank over de verdeling van de beschikbare 10.000 euro. Onder meer een komend theaterspektakel is uitgekozen. Het gaat om een theatervoor stelling voor en door jongeren op Kalfstermansweide in Hol ten, op 25 en 26 april 2008. Vele lokale verenigingen hou den zich bezig met dans, mu ziek, zang en toneel. De rode draad van dit cultureel evene ment wordt het verhaal van Da vid. In 2004 werd een vergelijk bare voorstelling gehouden, toen over Daniël. JANUARI Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donderdag 25 januari 2007,19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergadering Zaal Vosman, dinsdag 30 janu ari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kan delaar, dinsdag 30 januari 2007, 14:30 Lampionnenoptocht, Diessen- plas-Smidsbelt, woensdag 31 januari 2007,18:30 FEBRUARI Oad Crossloop, Holten, zater dag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vosman Holten, zaterdag 3 februari 2007,20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen te gen persoon Jezus Christus aan gekeken?, Irene, dinsdag 6 fe bruari 2007,20:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 8 fe bruari 2007, 14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijssen, vrijdag 9 februari 2007,19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donderdag 15 februari 2007,20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 fe bruari 2007 - dinsdag 20 febru ari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veenhuizen gesticht uit welda digheid en hedendaags gevan geniswezen, Kandelaar, don derdag 22 februari 2007,20:00 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 26 februari 2007 MAART Voorjaarsrit enduro, Beuseber- gerweg 37 Holten, zaterdag 3 maart 2007,8:30 Omloop van Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 4 maart 2007, 9:00 -10:00 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 5 maart 2007 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 12 maart 2007 Jaarvergadering buurtvereni ging Schooilcring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kan delaar, dinsdag 13 maart 2007, 14:30 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 22 maart 2007 Passage Holten: Gerrit Haze- winkel. Tussen carnaval en Pa sen, Kandelaar, donderdag 22 maart 2007,20:00 Compostactie supportersver eniging der Roodzwarten, Hol ten, donderdag 22 maart 2007 - vrijdag 23 maart 2007 V T Holten: toneelstuk Een man genaamd Judas, Hervorm de kerk, vrijdag 23 maart 2007, 20:00 Jubileumconcert Amazing, SG De Waerdenborch, zaterdag 24 maart 2007,20:00 Filmhuis Holten: Stiene Eel- singh, Boschkamp, donderdag 29 maart 2007,20:15 Fietsenbeurs, Boschkamp, za terdag 31 maart 2007, 13:30 - 15:00 bekke uut de gröónd hebt e trökk'n. Ie vroagt oe of, mött det noe. Det ver- neel'n van aandermans spul. Ie zóll'n hoaste dèènk'n det det normaal is, ma det is het neet. Blieft der of! Wie zöllt ter met zien ail'n an mönn'n wark'n det het neet meer gebuurt. Het spoort neet. Wa ter ok neet spoort? Ik krèège één disser daag'n het nieje carnavalsbeuks- ke öónder óóg'n. Wat steet der in! Juust de Keune- feest'n bint van zes tut en met nèèg'n september. Doar klopt niks van. Zie bint der met mis. De Keu- nefeest'n bint van'n dar- tien'n tut'n zestien'n sep tember. Veraandert det amoal snel in oen'n agen da, zöödai het meuiste fees van't joar neet mist. Det zöll zü-nne wèèr. Die kar- navalskèèrls, ie mött ze in de gaat'n hóól'n. Gróöte kaans det ter nog wa mèèr doatems veraandert wordt. N'doatem van carnaval hebt ze good. Det zall't ök wa wèèr. Carnaval, doar is hallef Hoolt'n drok met. Het dak bie Gerda geet ter straks wier of en neet duur de wi-nd. Doar kiekt ze noe èèrs noar uut en ikke met eur, alaaf. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3