Verbazing over staaltjes van kracht en souplesse E «J 1 Vakantiekrachten iezt n luisteren Chinees Nationaal Circus met Marco Polo in Nederland De lage Landen van Boudewijn de Groot sÉT - <r die ervoor zorgen dat onze medewerkers van een zorgeloze vakantie kunnen genieten! Meld je snel aan, dan ben je zeker van die vakantiebaanf Leib o o mZliC__ Ander beeld van verscheurd Parijs Dinsdag 23 januari 2007 30 Het publiek kijkt ademloos naar boven, bij na naar het plafond van de zaal. Want ook op die hoogste stoel wordt nog een acroba tisch hoogstandje uitgevoerd. Daardoor ontgaat het merendeel van het publiek wel wat zich beneden afspeelt. Trillende spie ren zorgen dat de enorme stapel stoelen in evenwicht blijft. Het Chinees Nationaal Cir cus treedt op in Nederland met de voorstel ling Marco Polo. Of Marco Polo nou echt die reis helemaal naar China heeft gemaakt, daar zijn de meningen nog altijd over verdeeld. Er is heel wat voor te zeggen om te veronderstellen dat juist het Chinese ge deelte van de door hem beschreven reis niet be rust op eigen indrukken maar op verhalen die tot hem gekomen zijn. Maar waar of niet, de verwondering die spreekt uit de reis beschrijving sluit uitstekend aan bij een voorstelling van het Chinees Na tionaal Circus. Het gemak waarmee artiesten zich letterlijk in bochten wringen, de souplesse waarmee de jongste (wel erg jonge) artiesten ,1 van de ene stapel mensen naar de andere worden gegooid en de pure kracht waarmee een gespier de Chinees zijn vechtkunsten demonstreert. Het zijn allemaal onderdelen waar Marco Polo geob sedeerd naar zou kunnen kijken. En dat doet de als de dertiende-eeuwse wereldreiziger verklede acteur dan ook.Wie als bezoeker een 'ouderwets circus' verwacht komt bedrogen uit; het circus heeft geen dieren en geen clowns. Gróte liefheb bers van acrobatiek en andere staaltjes van men selijk kunnen komen echter ruimschoot aan hun trekken. Van het - zo eenvou- 'Jt dig 'ij- v kende draaien van schoteltjes op een stokje en jongleren met diabolo's tot uiterste krachtsin spanningen en toonbeelden van lenigheid en souplesse. In de pauze is dat laatste hetgeen het meest over de tong gaat. 'Hoe is het toch mogelijk dat die meisjes dat kunnen?' Een heel begrijpelij ke vraag, want eigenlijk kan het ook helemaal niet. Maar misschien is dat iets waar je als bezoe ker van het circus helemaal niet over na wilt den- ken.Om te genieten van de voorstelling van het Chinees nationaal Circus hoeft nadenken ook he lemaal niet. Dat kan na de voorstelling wel weer. Zit achterover en laat je, net als Marco Polo, verrassen door hetgeen zich op het podium Het Chinees Nationaal Circus is te zien in de IJs- selhallen in Zwolle op donderdag 1, vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 februari, aanvang 20.15 uur. De matinee op zondag 4 februari is uitver kocht. In Den Haag komen de Chinezen op za terdag 3 februari in het World Fomm Theatre, aanvang 20.15 uur. Voor deze voorstellingen kan gereserveerd worden via tel. 0900-3005000. Op vrijdag 9 februari is er om 20.00 uur een voor stelling in schouwburg Amphion in Doetin- chem, reserveren via tel. (0314) 37 60 00. Op zondag 11 februari om 20.00 uur in het Rabo- theafer in Hengelo, (tel. (074) 255 67 89) en op donderdag 15 februari om 20.15 uur in de Stads schouwburg in Nijmegen, (tel. (024) 3221100). ■iy Op 7 en 8 februari ook in Sittard- Geleen en Amsterdam. www.chineesnationaalcir- cus.nl. Voor de zomerperiode 2007 zijn wij op zoek naar Als vakantiekracht kun je aan de slag binnen diverse afdelingen: Zorg: niveau 2, 3. Voor werkzaamheden in de zorg moetje aan kunnen tonen dat je een opleiding volgt op niveau 2 of 3 en minimaal je eerste stage hebt gehad. Facilitair: voor werkzaamheden in de keuken, huishouding, linnendienst en Mocht je na de vakantieperiode belangstelling hebben om te blijven werken binnen onze organisatie dan is dat ook mogelijk. Geef dit tijdig aan zodat de mogelijkheden met je besproken kunnen worden. Het vakantiewerk vindt plaats op de volgende locaties: Verpleeghuis De Hartkamp te Raalte, (0573) 35 82 83 Verpleeghuis Sint Jozef te Deventer, (0570) 63 39 39 •'Woonzorgcentrum Diessenplas te:Holten, (0548) s6 25 05 Woonzorgcentrum Huize Salland te Colmschate (0570) 65 92 00 Woonzorgcentrum Het Averbergen te Olst, (0570) 50 03 00 Woonzorgcentrum Sparrenheuvel te Diepenveen, (0570) 59 81 59 Woonzorgcentrum Park Braband te Schalkhaar, (0570) 66 34 66 Woonzorgcentrum Sint Willibrord te Óist, (0570) 56 13 77 Kijk op onze website www.de-leiboom.nl voor adressen of meer informatie. Op elke locatie liggen inschrijfformulieren klaar. Vervolgens kun je het ingevulde formulier «r^wgien bij of toesturen naar de locatie waar je belangstelling naar uitgaat. 1 J H E 1 N Z G Zorggroep www.deieiboom.nl Zorggroep De Leiboom is een samenwerkingsverband van zes woon- en zorgcentra en twee verpleeghuizen in Boskamp, Deventer, Diepenveen, Colmschate, Holten, Olst, Raalte en Schalkhaar. Ons motto is Vrijheid m Zorg Vrijheid voor cliënten en medewerkers: in diverse vormen van zorg- en dienstverlening, in opleiding en ontwikkeling. Rekening houdend met de couleur locale van de diverse locaties en met de vermogens van onze mensen. Dat is wonen, werken en samenleven binnen De Leiboom Snuuewijn de Graat La e Linden De nieuwe cd van Boude wijn de Groot, getiteld La- I ge Landen, heeft volgens de maker een compleet ander geluid dan de vorige twee. Waar Een Nieuwe Herfst en Eiland in de Ver te teruggrepen naar de muziek en de arrange menten van zijn eerste platen, is er nu gekozen voor een kleine bezetting. Al leen de band waarmee De Groot de afgelopen tien jaar toerde, vormt de begeleiding, terwijl de muziek geïnspireerd is door de muziekstroming die tegen woordig Americana wordt genoemd. Op de cd staan drie teksten van Lennaert Nijgh, waaronder een son net uit 1963. De twee andere schreef Nijgh een jaar voor zijn dood en bestonden slechts uit aanzetten die De Groot tot teksten heeft uitgewerkt. Verder staan er op Lage Landen ook tekstuele bijdragen van Willem Wilmink, Freek de Jonge en Jack Poels van Rowwen Hèze. Tegen de achtergrond van (etnische) onlusten in Pa rijs, loopt Mulder plotseling met een hond door de Franse hoofdstad. Niet hij koos de hond, maar de hond koos hem toen hij stond te kijken bij een grote brand in een kraakpand waar een groot aantal bewo ners om het leven kwam. Adriaan van Dis gebruikt de rellen die ontstonden na de branden in illegale pen sions als decor voor zijn nieuwe roman De Wande laar. Door de ogen van Mulder én 'zijn' hond worden de wellicht eerst nog wat abstracte onlusten plotse ling persoonlijk. Mulder is een buitenstaander maar wordt door de hond en zijn tijdelijke naam Nicolas Martin onderdeel van een gemeenschap waar illega len en zwervers het beeld bepalen. En door de hond gaat Mulder dat allemaal met andere ogen zien. Hij doet dingen die hij vooraf niet voor mogelijk gehou den zou hebben. Met het idee mensen te helpen. Maar of het allemaal echt helpt.Langzaam keert de rust weer in Parijs. Door de wandelingen van Van Dis' Mulder komt het oude beeld van Parijs echter niet meer terug. Adriaan van Dis, De Wandelaar, is ver schenen bij uitgeverij Augustus en kost 17,90 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 30