Gezellig avondje weg met OCH Zege voor handbaldamesteam Holtens Nieuwsblad 21 Blijspel Pret na Ernst Knieperige gebroeders Jalving Jalving Handelsvereniging blij met structuurvisie Bestuurslid gezocht Gemeente doet mee aan SMALL HOLTEN - Wat Holten tot nu toe mist, bracht toneelclub OCH afgelo pen vrijdagavond op het podium jn gebouw Irene. Namelijk de mogelijk heid van een gezellig avondje uit in eigen dorp. De zaal zat dan ook vol, voor de voorstelling Jalving& J al ving. Het stuk is een vrije vertaling Kort nieuws Handelsvereniging blij met prullenbakken Gebroeders Jalving Jalving zorgen voor lachsalvo's in zaal OCH Larenseweg staat op lijst Dinsdag 23 januari 2007 RIJSSEN - De toneelvereniging Pret na Emst geeft zaterdag 27 januari de laatste voorstelling van het stuk Er loopt een streep je door in het Parochieel Cen trum De Rozengaarde aan De Rozengaarde 59. Het is een vrolijk en spannend stuk, dat de toeschouwers een leuke avond bezorgt. Kaarten voor deze avonden zijn voor 3,50 euro in de voorver koop te bestellen bij Peter Wil- lemsen, Graaf Ottostraat 29, te lefoon 0548-625822 en indien nog niet uitverkocht, 's avonds aan de kassa aan de zaal. Ieder een is welkom. VERANDERINGEN HOLTEN - Voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, Jan-Herman ten Velde, vindt dat de gemeente enkele goede veranderingen heeft doorge voerd. "Naast de Kalfstermansweide is ook de Smidsbelt op enkele punten verbeterd. "De prullen bakken zijn vervangen en de plantenbaldcen zijn weer toon baar. De wens om de bestrating van de Smidsbelt en het openbare toilet een betere functie te ge ven blijft echter op onze ver langlijst staan. Ook toerisme welke voor velen het beleg op de boterham is moet een speer punt van onze mooie gemeente blijven. De injectie die de Holterberg heeft gekregen zal dan ook een vervolg moet krijgen in de pro motie van ons mooie Twentse Salland. Dit heeft de verant woordelijke wethouder dan uit eindelijk ook goed begrepen door gelukkig financiële midde len beschikbaar te stellen voor de promotie van zowel Twente als Salland. Het letterlijke hoog te punt van vele vakantievier- ders in onze gemeente is im mers de Holterberg." De Holtense Handelsvereniging ontvangt de toerist en haar ei gen inwoners dan ook graag in een compact en vriendelijk cen-4 trum met goede sociale voorzie ningen, met de VW en de plaat selijke politie en horeca in het centrum waar volop expansie mogelijkheden zijn voor zowel de schone industrie als dienst verlening en waar zowel de ver grijzende inwoners als de jeugd betaalbare mogelijkheden heb ben om in deze prachtige ge meente te mogen blijven wo nen." van het blijspel van Herman van der A, naar het Holtens dia lect. Twee broers wonen bij elkaar in een boerderij en keren elk dub beltje twee keer om. Een kop koffie voor de bedrijfsleider kan er niet af. En schaften in de huiskamer zou ook niet mogen. Albert Jalving (Jan Schooien) stuurt daarom een brief op po ten naar de Koningin. Als de be drijfsleider niet wil luisteren, dan moet zij maar een uitspraak doen. Albert en zijn broer Jan (Hans Steunenberg) krijgen bezoek van een maatschappelijk werk ster (Ria Nijland) die de gebroe ders onderdak van drie meiden 'verplicht' stelt. Daar zitten ze al helemaal niet op te wachten. Al- bert probeert dan ook de boot af te houden door te zeggen dat er maar twee slaapkamers zijn. Maar zijn broer zegt per onge luk dat het er toch vijf zijn. Al- bert: "Oh ja, ik had de bedstedes niet meegerekend". Het wordt een dolle boel in hui ze Jalving en de meiden- nemen het niet zo nauw met het geld. Uiteindelijk lijkt makelaar Arend de Jong (Jan Bult) de op lossing voor het probleem. Hij weet een manier om de be drijfsleider weg te krijgen. Waar de gebroeders een jaar aan vast zitten, wegens een testament. Hij blijkt echter een bedrieger te zijn, die uit is op een groot stuk land. Het stuk zat vol leuke en grappi ge momenten, waardoor het publiek zich opperbest ver maakte. Zoals het haren kam men voor de spiegel en het af borstelen van de kleding door J an Jalving, voordat hij de hoorn van de telefoon pakte. Wie het toneelstuk heeft gemist, kan nog terecht in Laren op 27 januari. Dan wordt het stuk nog tweemaal gespeeld in zaal 't Langenbaergh. GEVAARLIJKE KRUISINGEN RIJSSEN/ HOLTEN - Het kruis punt Butaanstraat-Nijverdalse- weg-Spoelerstraat blijkt in drie jaar tijd behoorlijk onveilig ge worden te zijn. Deze kruising komt namelijk nieuw binnen op nummer een, in de lijst van ge vaarlijke wegen in de gemeente Rijssen-Holten. Hier deden zich binnen drie jaar 22 ongevallen voor, waar van drie met letsel. Er is geen di recte oorzaak aan te wijzen, waarom dit kruispunt ineens zo gevaarlijk is geworden. De ge meente houdt echter de situatie in de gaten. Mocht het aantal ongevallen verder toenemen, dan zullen maatregelen worden overwogen. Op de kruispunten Morsweg- Reggesingel en Morsweg-Nij- verheidsstraat zijn sindskort ro tondes neergelegd. De gemeen te verwacht dat hier het aantal ongevallen dan ook zal gaan af nemen. Op het kruispunt Oranjestraat- Verlengde Oranjestraat in Rijs- sen deden zich binnen drie jaar twaalf ongevallen voor, waar van een met letstel. Volgens de gemeente blijft dit een kwetsba re kruising, waar zich in het ver leden vaker ongevallen voorde den. De kruising maakt deel uit van de eerste centrumring en wordt na voltooiing van de recon structies van de wegen van de tweede centrumring waar schijnlijk verkeersluw gemaakt. Ook de op- en afrit zuid van de N 332 (Larenseweg) staat op de gevaarlijke wegenlijst. Hier de den zich in drie jaar tijd twaalf ongevallen voor, waarvan drie met letsel. Deze weg is in beheer van de Provincie Overijssel. De provin cie heeft hiervoor echter geen maatregelen gepland. HOLTEN - Holten heeft afgelopen vrijdag kennis mogen maken met de knieperige broers Jalving Jalving. Gespeeld door toneel club OCH. Ging de zestigjarige jubileumvoorstelling vorig jaar wegens omstandigheden niet door, OCH maakte dit in Irene meer dan goed. De volle zaal genoot met voUe teugen van het blijspel in drie bedrijven, foto: johan bolink HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging hield afgelopen vrijdag een goed bezochte nieuwjaarsreceptie in Bierlokal am Bahnhof. Voorzitter Jan- Herman ten Velde vertelde in zijn toespraak blij te zijn met de structuurvisie. "Nu staan we op een plaats waarin de nabije toekomst het centrum van Holten wat ons betreft mag gaan beginnen. Na jarenlang discussiëren en de batteren hebben we in 2006 de structuurvisie mogen ontvan gen welke in de nabije toekomst uiteindelijke zal moeten leiden tot een nieuw en gezond hart voor Holten", vertelt Ten Velde. "Dat de patiënt Holten niet meer zo springlevend is mag duidelijk zijn, verschillende HOLTEN - In een enerverende wedstrijd heeft handbaldames team Holten een verdiende overwinning geboekt op koplo per AAC 2. Uit verloor Holten kansloos door onder meer harsgebruik en het was de dames er alles aan gelegen om te laten zien dat er meer mogelijk was. Holten nam het initiatief en kwam met twee fraaie treffers van Jolanda Kar- sten op voorsprong. Daarna ging de wedstrijd gelijk op en waren beide team volledig aan elkaar gewaagd. Met soms leuke combinaties van beide zijden werd de ruststand bepaald op 12-12. Langzamerhand kreeg Holten echter meer vat op het spel en werd een voorsprong genomen van drie doelpunten. Holten kreeg via breaks nog en kele goed kansen, maar die wer den niet benut. Daardoor bleef het een spannende ontmoeting waarin Holten de voorsprong tot het einde wist vast te ouden. Door deze zege is de spanning geheel terug in de regioklasse B. Holten staat nu vijfde met slechts drie punten achterstand op de koplopers AAC en Mars- na. Het was veelvuldig vechten om de bal. foto: iohan bolink aders zijn inmiddels dichtge slibd en de hoofdkransslagader staat op barsten. Langer wach ten heeft geen zin meer voor de ze patiënt. Over de wijze van opereren is al lang en uitvoerig gesproken, verschillende dok toren zijn geraadpleegd en uit eindelijk is men het er over eens dat langer wachten onverant woord is." RUSSEN - Het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten is op zoek naar een nieuw bestuurslid uit Rijs- sen. Wegens vertrek van één van de zeven bestuursleden van de bibliotheek is er een plek ontstaan voor een nieuw be stuurslid. Voor een evenwichti ge verdeling van het aantal be stuursleden uit Rijssen en Hol ten verdient een kandidaat uit Rijssen de voorkeur. Belangstel lenden kumien contact opne men met mw. K. Pennewaard, directeur van de bibliotheek, tel.: 0548-513431. RIJSSEN - De gemeente Rijssen- Holten is door de Rijksuniversi teit Groningen uitverkoren om hun SMALL-project uit te pro beren. De bedoeling is mensen boven de 55 jaar te stimuleren aan sport te gaan doen. Kem- rand Zuid in Rijssen krijgt de eer om hieraan mee te doen. Vijfhonderd bewoners van deze wijk in de leeftijd van 55 tot 70 jaar krijgen een brief thuisge stuurd waarin het project wordt uitgelegd. Daarnaast wordt ge vraagd zich op te geven. Een week na de brief krijgen de be woners een telefoontje om extra uitleg te geven. "We zoeken 23 tot 30 deelnemers die nu niet of nauwelijks aan beweging doen", geeft Geurt Leppink van Sportraad Overijssel aan. Het programma begint met een fit test. Daarna volgt een acht we ken durend programma met vier activiteiten. Geurt: "Het gaat dan om sportief wandelen, gymnastiek voor ouderen en nordic walking. De laatste acti viteit is nog niet rond".

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21