ciubmatch Handhavingsplan Handbalherenteam krijgt nieuwe outfit aangeboden Holtens Nieuwsblad 10 Open huisavonden in SG De Waerdenborch Blijspel Krassen over familie Van de Weide Jaarlijkse TT 11 1 Opsomming van handhavingstaken binnen de gemeente Beth Hart naar Lucky Optreden Lucassen Paaltjes Afscheiding tussen lang en kort parkeren HOLTEN - Het Heren 1 -team van de Handbal vereniging Holten heeft zondag 21 januari de langverwachte nieuwe outfit in gebruik geno men. Dit complete tenue is aangeboden door Teamsport.com, onder deel van Schuurman Schoenen in Borculo. Teamsport.com is geves tigd bij Intersport Me- gastore in Hengelo. HOLTEN - De gemeen te Rijssen-Holten wil meer duidelijkheid in de bevoegdheden van poli tie, bijzonder opspo ringsambtenaren (BOA) en toezichthou ders. Per boa moet wor den bepaald wat wel en niet binnen zijn taken pakket valt. Kortnieuws Diëtiste vertelt over haar werk Hervormde gemeente krijgt geld voor dak Grobben vertelt verhalen in dialect Liezenboerderij krijgt extra geld Dinsdag 23 januari 2007 RUSSEN - Kynologenclub REO houdt zaterdag 27 januari haar jaarlijkse clubmatch in de sport hal De Reggehal aan de Nieutv- landsweg. Er doen tussen de 325 en 350 rashonden aan mee. Publiek en inschrijvers met klei nere rassen kunnen gebruik maken van een schitterende tri bune. Er is plaats voor meer dan 500 personen. Elke Beste hond in een groep gaat naar huis met een Twente Trophy en de Beste van de Clubmatch mag de fel begeerde Twente Bokaal in ont vangst nemen. Verder is er- de Broer Holtkamp-prijs voor de Beste Zelfgefokte hond. RUSSEN - Beth Hart komt don derdag 5 april naar Lucky co voor een optreden. De strot van deze dame vertelt het allemaal. Ze wordt vaak ver geleken met Janis Joplin en Me lissa Etheridge. Net als deze da mes legt Beth heel haar ziel en zaligheid in de optredens met haar rockende band, die van be gin tot eind garant staan voor kippenvel. De voorverkoop is inmiddels begonnen bij Ticket service en de bekende voorver koopadressen. RUSSEN - Arjen Lucassen is vooral bekend'van zijn solo project Ayreon. Hiermee maakt hij op klassiek-getinte symfoni sche rock. Met het nevenproject Star One speelde hij in 2002 bij ons en nam meteen maar even de live-dvd live On Earth op. Hij komt donderdag 25 januari naar Lucky Co voor een optre den. Kaarten kosten 15 euro per stuk. Websites: ww.streamofpas- sion.com en www.elister.nl Het team en de vereniging zijn natuurlijk zeer content met dit fantastische aanbod en zullen de nog resterende wedstrijden met nieuw elan aangaan, waar bij de resultaten hopelijk ook vanzelf komen. Op dit moment is de stand op de ranglijst nog niet geweldig, maar gezien de nieuwe uitstra ling zal hier zeker verandering in komen. Om dit kracht bij te zetten werd de aansluitende wedstrijd al Nu is er vaak onduidelijkheid wat de verschillende wethand- havers wel en niet mogen doen. De verdeling moet daarom wor den vastgelegd, wie concreet iets mag doen. - "In eerste instantie wordt dit ge regeld voor de eigen politie, bo a's en toezichthouders", geeft burgemeester Bort Koelewijn aan. "Maar daarnaast worden er ook afspraken gemaakt met boa's die niet in dienst zijn van de gemeente, maar van landei genaren op de Holterberg". Zij overtuigend gewonnen door ons Heren-team, dus we zijn al op de goede weg. De vertegenwoordigers van Schuurman, dhr. Veurink en Steunenberg, werden bedankt. hebben bijvoorbeeld mobilo foons gekregen, die zijn aange sloten op het C2000-systeem. Hierdoor kunnen ze zich on middellijk in verbinding stellen met politie, brandweer en am bulancedienst. De boa's van de gemeente kij ken onder meer toe op honden poep in de straat, zwerfafval en verkeersovertredingen als ver keerd parkeren. Maar ook of het afval in de juiste container wordt aangeboden. Op dit moment heeft de ge- ENTER - De jongeren van C.J.V. Timotheüs zullen zaterdag 20 en 27 januari het blijspel Kras sen van Johan E.G. Ruiter op voeren in het Hervormd Dienst gebouw aan de Oude Pastorie straat 5. Het blijspel speelt zich af op de boerderij van de familie Van de Weide. Na jarenlang hard wer ken, zou de boer wel eens op va- HOLTEN - De jaarlijkse open huis-avonden van scholenge meenschap De Waerdenborch vinden plaats op vrijdag 26 ja nuari te Goor (Gruttostraat 1) van 18.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 2 februari te Holten (Haarstraat 14) van 18.30 tot 21.00 uur. Tijdens deze avonden kunnen de leerlingen van groep acht sa men met hun ouders demon- meente slechts een boa in dienst. Dit waren er twee en de gemeente wil dit weer terug brengen naar het oude aantal. Wel vindt Koelewijn het erg jammer dat uitgeschreven boe tes nog steeds moeten worden afgedragen aan het Rijk. Terwijl er toch al heel lang plannen zijn, om dit geld bij te laten schrijven op het bankboekje van de ge meente. De gemeente draait nu wel voor de kosten op, maar de baten gaan naar het Rijk. kan tie willen. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Kaarten kan men be stellen via 06-38128693 van maandag tot en met donderdag tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Tevens zijn kaarten te koop bij Modehuis Velten Dorpsstraat 62/64 te Enter. De kaarten kosten drie euro per stuk. straties bijwonen, vaklokalen bezichtigen, kennis maken met methodes, materialen, leraren en leerlingen. Ook is er gelegenheid de sfeer op De Waerdenborch te proe ven. Leerlingen en ouders wor den van harte uitgenodigd om een van beide avonden te be zoeken. Voor nadere info: I. van Gemert, sectorhoofd onder bouw telefoon 0548-378383 De politie zou ook actiever inge schakeld moeten kunnen wor den. Het handhavingsplan Fysieke Leefomgeving 2007-2009 moet zorgen voor een betere afstem ming tussen de. verschillende wethandhavers. Het geeft een opsomming van de handhavingstaken die bin nen de gemeente worden uitge voerd. Het gaat om een basisno titie van waaruit invulling kan worden gegeven aan de integra le handhaving. JAARVERGADERING PASSAGE HOLTEN - Passage Hólten houdt donderdag 25 januari haar jaarvergadering. De bijeenkomst wordt gehou den in de Kandelaar en begint om 20.00 uur. Na het huishoudelijke gedeelte komt er éen diëtiste vertellen over haar werk. SUBSIDIE GEMEENTE HOLTEN - De hervormde ge meente heeft 2.000 euro subsi die gekregen van de gemeente. Het geld is bedoeld voor de ver nieuwing van het dak van de Dorpskerk. Deze werkzaamhe den zullen nog dit jaar worden uitgevoerd. JAARVERGADERING NBVP HOLTEN - De jaarvergadering van de NBvP Vrouwen van NU Holten wordt dinsdag 30 janu ari om 20.00 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranje straat. Na de pauze komt W Grobben uit Holten vertellen over Op Vi site. Ze vertelt verhalen en gedichten in het dialect. Voor inlichtingen, telefoon 0548-363600. RABO PROJECTPRIJS EXTRA HOLTEN - De Coöperatie fondscommissie van de Rabo bank heeft onder meer de in richting van het jongerencen trum De Liezenboerderij geko zen voor de Rabo Projectprijs Extra. De stichting SoCuWe zet zich in om een nieuw jongerencen trum op te zetten in een gedeel te van de Liezenboerderij. De jongeren leveren zelf een bij drage en zullen betrokken wor den bij de inrichting van hun nieuwe ruimte, zodat zij zich hier ook verantwoordelijk voor gaan voelen. Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Holten-Markelo in april van dit jaar, wordt door de leden gestemd over de ver deling van de beschikbare 10.000 euro over drie projecten. HOLTEN - Inmiddels is de Kalfstermansweide gehalveerd door paaltjes. Langparkeerders kunnen hun auto via de Kerkhofsweg kwijt op het plein. Wie alleen boodschappen komt doen, bereikt het plein via de parkeerplaats van Albert Heijn. Hier zijn de paaltjes als afscheiding verdwenen. Het is nu wel hopen dat niemand de auto voor de ingang neerzet, want dan moeten kortparkeerders noodgedwongen toch iets langer blijven staan, foto: sander scheperman Herenteam 1 van handbalvereniging Holten is blij met de nieu we OUtfit. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 10