Holtens Nieuwsblad 7 Nominatie sportvrouw voor Thessa Bresser Speel-o-theek krijgt cheque van Silvo Jeugddienst over goede voornemens Eerste baby in jaar 2007 voor Holten Filmhuis draait Leef! Haverslag wil zorgboerderij HOLTEN - Wethouder W. Stegeman wil mede met belanghebbenden een andere landelijke re gelgeving bepleiten ten aanzien van de meting van schone compost. Dat gaf hij aan tijdens de commissievergadering Grondgebied, waar de aanvraag voor een com- posteerinrichting bij ag rariër Rietberg aan de or de kwam. 'We hebben als gemeente nu eenmaal te maken met wet- en regelgeving' Ruth Sportkort Gelijkstond voor BC Holten 2 Wedstrijduitslagen Bergruitertjes Dinsdag 16 januari 2007 Meting schone compost Momenteel worden de voor de compost aangeleverde produc ten gemeten, terwijl het eigen lijk gaat om het veel schonere eindproduct. "We hopen met Rietberg dat de norm wordt bij gesteld, dat niet de aangelever de stoffen voor de mest maatge vend zijn, maar dat het eindpro duct maatgevend is." Zolang echter de landelijke regelgeving niet veranderd is, kan de ge meente niet anders dan geen medewerking verlenen aan een composteerinrichting bij Riet berg, was de boodschap van Stegeman. Het kleinschalig composteren van door derden aangevoerd materiaal voor het gebruik op de eigen grond past wel binnen het bestemmings plan en daarmee kan Rietberg dan ook doorgaan. Rietberg BV aan de Schupperts- weg diende een verzoek in om wijziging van het bestemmings plan buitengebied om op zijn agrarisch bedrijf een compos teerinrichting te kunnen vesti gen. Het gaat om het composte ren van berm- en slootmaaisel. Henk Rietberg zelf hield in de commissievergadering een pleidooi voor deze manier van compost vervaardigen. Hij ver telde dat het ging om een pilot- project voor het vervaardigen van schone compost. De wethouder liet, voordat de commissievergadering plaats vond, nog natrekken of de lan delijke cijfers klopten, en dat bleek zo te zijn. "Wordt die lan delijke norm bijgesteld, dan zal de gemeente dat zeker accepte ren. Maar we kunnen daar niet op vooruiüopen", betoogde hij. VVD-er J. Kevelam vond de 'schone compost', een interes sant pilotproject, dat hij niet graag in de weg wilde staan. Ke velam vroeg zich af of Rietberg deze pilot kan blijven uitvoeren binnen zijn vergunning. Stegeman gaf aan dat het colle ge bereid is tot de maximale verwerkingscapaciteit te gaan, maar dat de gemeente niet meer kon doen: "We hebben als gemeente nu eenmaal te maken met wet- en regelgeving." HOLTEN - Ruth, het eerste kindje van Annekarien Grave (25 jaar) en Henk Müller (30 jaar) werd op 6 januari om 22.59 uur in het ziekenhuis in Deventer geboren. Baby Ruth is het eerste Holtense kindje dat in 2007 het levenlicht zag. Reden voor mevrouw A. Koe- lewijn, echtgenote van de burgemeester van de gemeente Rijssen-Holten, om de jonge ouders namens de gemeente met de geboor te van hun dochter te feliciteren. F0T0: harry broeze HOLTEN - Filmhuis Holten draait donderdag 18 januari om 20.15 uur de film 'Leef!' in de Boschkamp. De film gaat over Anna, een le venslustige vrouw van begin veertig met een druk bestaan. Op aandringen neemt ze haar oude passie weer op: schrijven. Met autobiografische schetsjes probeert ze in het reine te ko men met haar verleden. HOLTEN - De familie Haverslag aan de Tolweg 8 in Holten wil een zorgboerderij beginnen. Hiervoor moet een schuur wor den verbouwd voor agrarische bedrijfs- en zorgactiviteiten. Zo moet er een overblijfruimte ko men, een eetruimte en een ver blijf om te kunnen knutselen. De bedoeling is om er een dag opvang van te maken voor mensen met een beperking. HOLTEN - Thessa Bresser van de Holtense rijvereniging De Bergruiters is genomineerd als Sportvrouw van het jaar 2006. Thessa is op de Overijsselse kampioenschappen reserve- dressuurkampioen geworden met haar paard Usher in de klasse LI. Dit is de tweede keer dat Thessa reservekampioen van Overijssel is geworden. In 2002 werd zij in de klasse M2 reservekampioen met de goedgekeurde dek hengst Goodlord. In Haaksbergen werd in sep tember de dressuurwedstrijd om de Zilveren Ster gehouden. Thessa, voor het eerst startend in de klasse L2, wist de vierde plaats in de finale te bereiken. Ook in Luttenberg bij de dres suurwedstrijd om het Gouden Hoefijzer heeft ze mogen star ten in de finalewedstrijd. In Rijssen werden begin juli de kringkampioenschappen ge houden en Thessa plaatste zich Thessa Bresser op haar paard Usher, is door De Bergruiters ge nomineerd als sportvrouw van 2006. voor de regiokampioenschap pen in Lonneker. De amazone eindigde in 2002 tijdens de Overijsselse kam pioenschappen, rijdend op de hengst Goodlord in de klasse M2, met exact dezelfde punten HOLTEN - De jeugddienstcom missies van de Hervormde en Gereformeerde Kerk uit Holten houden zondag 21 januari om 19.00 uur een jeugddienst met als thema De Bijbel is ook van deze tijd. Een nieuw jaar wordt vaak be gonnen met goede voorne mens. Maar inmiddels is 2007 alweer enkele weken oud en veel mensen hebben het beoog de doel alweer moeten opge ven. Was doet vroeger niet an ders? Staan er ook verhalen in de Bijbel over goede voorne mens? De dienst wordt geleid door ds. Gijsen in de Kandelaar. HOLTEN - Silvo Helping Hand (SHH) is het bedrijfsfonds van Silvo en ondersteunt maat schappelijke organisaties die een belangrijke rol spelen in het leven van gezinnen in Neder land. SHH is ondergebracht bij het Oranje Fonds, het grootste nationale fonds op sociaal ge bied. Speel-o-theek de Boshut in Hol ten is een van de gelukkige speel-o-theken die uit handen van Silvo Helping Hand een cheque van 1250 euro in ont vangst mocht nemen. Deze bij drage wordt toegekend volgens het euro voor een euro principe. Wat inhoudt dat de speel-o- theek een eigen inbreng van 1250 euro verdubbeld zal krij gen door Silvo Helping Hand. De financiële bijdrage zal be steed worden aan allerlei nieuw speelgoed, waaronder in elk ge val een nieuwe spelcomputer. Voor meer informatie over speel-o-theek de Boshut: 06- 38287689, www.socuwehol- ten.nl. als de uiteindelijke kampioen. Bij een gelijke stand werd ver volgens gekeken naar een speci aal onderdeel en daar had zij een puntje minder. Goed voor een tweede plaats en reserve kampioen. BADMINTON HOLTEN - BC Holten 2 speelde afgelopen maandag 8 januari de eerste wedstrijd. Ismael Wind mocht ook als eer ste spelen tegen de erg sterke heer uit Losser van Shuttle. Hij verloor zijn single met 21-19 en 21-12. Tweede heer Rolph Rik- kering had het gemakkelijker hij won met 21-11 en 21-11. Eerste dame Renate Oosterik had een zware kluif aan haar tegen standster en verloor deze helaas met 21-11 en 21-11. Tweede dame Marijke Offen- berg had ook een zware dobber maar won wei in drie games, 21 - 12,16-21 en 21-14. Tussenstand 2-2. De herendubbel mocht begin nen, deze begon eigenlijk veras send goed, na de eerste game met 24-22 te hebben verloren wonnen we de tweede met 21- 14. De derde game moest de doorslag geven, helaas mocht het niet zo zijn 15-21. De damesdubbel ging ook in drie games maar deze werd mooi gewonnen door de da mes,21-14, 14-21 en21-17.Tus- senstand 3-3. De twee mixdubbels waren aan de beurt, het ging er om span nen. In de eerste mix ging de eerste game, na een voorsprong van 19-13, toch verloren. Na de ze teleurstelling, die vooral Is mael niet kon verkroppen ook verloren met 21-11. De tweede mix die gelijk begonnen was was inmiddels bezig met de derde game. Het was dus spannend, zouden we een puntje pakken? Gelukkig wonnen ze de derde ook. Eind stand 4-4. PONYRIIDEN HOLTEN - Enkele leden van po nyclub De Bergruitertjes heb ben in december enkele wed strijden gereden. Op 2 decem ber behaalde Beau Barveünk in Nijkerk met haar pony Xarola een tweede prijs in het jachtpar- cours van het M springen cate gorie E. Op 28 en 29 december was er een dressuurwedstrijd in Hoogenweg, hier behaalde Ulri- ke Oostervelt met haar pony Guranja F een tweede prijs in de klasse Ml categorie E. Zij reed ook een springwedstrijd in Sleen, hier was ze zowel in het klassiek als progressief eerste met haar pony Guranja F in de klasse L categorie E. Op 30 december was Emmalie den Heijer te vinden in Bath- men zij was hier eerste met 196 punten in de klasse LI categorie D met haar pony Kinkie. Nikki Hulstein heeft met haar pony Troublemaker deelgenomen aan de Sallandse Ruiterdagen in Marienheem, in het eerste par cours was zij 3e, in het tweede parcours was zij 4e. Door haar goede prestaties mocht ze door naar de finale helaas had ze hier een pech- balkje. Bij CSIP Wierden dat werd ver reden van 25 tot en met 29 de cember behaalde Angela van Lies een 7e prijs van de tweede groep van de klasse L categorie D met haar pony Lara v.d. Hout. Beau Barvelink behaalde met Xarola een 2e prijs in het progressieve parcours van de klasse M categorie E. Zij mocht door naar de finale, maar hier had ze helaas drie balkjes.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7