Honderdste verjaardag Holtens Nieuwsblad 5 Maria van de Ridder-Meuldijk viert feest Grote uitverkoop bij Wereldwinkel Holten Wereldwinkel zoekt enthousiaste mensen Lezing over kunst en engagement Tegenvaller voor team 5 BC Holten Agenda k Wis en Waarachtig Bungalows op Succespark De Prins HOLTEN - Maria van de Ridder-Meuldijk vierde maandag 15 januari haar honderdste verjaardag in Woon-Zorgcentrum De Diessenplas aan de Vrij heidslaan 1. Ter gelegen heid daarvan kwamen bur gemeester B. Koelewijn, fa milie en bekenden langs om haar in het dagverblijf van De Diessenplas te feli- citeren. De honderdjarige woont al vanaf 1973 in De Diessenplas. HARINGHANDELAAR MEULDIJK Dinsdag 16 januari 2007 HOLTEN - Elvira van Eijl geeft maandag 22 januari in de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 een lezing over kunst(enaars) en (hun) engagement. Elvira is docent aan de AKI in Enschede. Recent raakte ze met haar studenten in gesprek over het thema Kunstenaars en hun Engagement. Elvira zal op haar wijze laten zien dat kunstenaars door de tij den heen altijd blijk van hun en gagement in hun werk hebben gegeven (hoever kunnen ze daarin gaan?) en wat het effect op de maatschappij daarvan is geweest. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang: 20.00 uur. HOLTEN - De eerste wedstrijd in 2007 werd een behoorlijke te genvaller voor het vijfde team van badmintonclub Holten. In Bathmen werd een 8-0 ne derlaag geleden. Rob Kelder be haalde nog een derde game. Harry Knuiman kwam in de tweede game pas een beetje in z'n ritme, maar toen was het al te laat. Ook Alie Bijen had veel moeite tegen de hard meppen de dame uit Bathmen. Tessa La- huis leek in de tweede game even de goede kant op te gaan, maar verloor uiteindelijk toch ook in twee games. Vervolgens werden alle dubbels ook in twee games verloren. Zo werd 8-0 voor Bathmen. Maria van de Ridder-Meuldijk: "Ik kan het artikel jammer genoeg zelf niet meer lezen". FOTO: HARRY BROEZE Hartje januarie. Ik lekker laank uut vuur de kachel. De schnèèjach vleuig um het huus en het weerberich had neet volle goods met ööns vuur. Nog mèèr schnèè en völle wind en doar bie ok nog Siberi sche temperatuur'n. Zo völl ik in sloap en'n n'aan- dern mann'n wörd'n.ik wakker. Ik kekke noar buut'n hen en doar lèè mie toch nen bult schnèè. Det hak van mie hèèle Ièèm'n nog nóóit e zeene. Zóó vèèr ak kekke gröóte bult'n. Ie kónn'n de buut'nduure neet löss krieg'n. En toejem met völ le meuite löss hadd'n, kój nog niks begin'n. Het was oaveral schnèè, schnèè en nog is schnèè. Öónze va zat óóns an de schuppe en n'hèèl'n godsgaanselijken dag biw we an't gream'n e wes, tut dawe an't eine van'n middag eindelijk ne duurgaank hadd'n noar de grööte weg. Heinig an kwamm'n de be- richt'n binn'n dröppeln. Alles lèè plat in Ne- derlaand. N'hèèl'n Beuse- barg was offe slöttn van de buut'nwèèreld en zóó tert uutzag kon det ok nog wa ne wekke duur'n. Det was arg, vuural vuur die jonge jongs en dèèrns, diet ter wat te vriej'n hadd'n. Niks kon der mèèr duur goa, al- lène in Vreeslaand rèèd'n ze nen Elfsteed'ntoch. Do ar kekke wie tuss'n de be- driem'n duur ok nog noar op de televisie. In Bartle- hiem stunn Koos Posthu- ma de schaatsenrieders op te wach'n. Vèèrder stunn der gen höönd. De leu zöl- l'nja gek wèèr, hetwaseur völl te kööld. Noa een paar uur kiek'n noar een leuig beeld, zag ie der ene an kómm'n, Reinier Paping. Det was wat. Hij kwam uut Oaveriessel. Ik drèèj'n mie is umme, braand'n mie an de kachel en wörd'n met de schrik wakker. Ik kekke is um mie hèn en het zunneke stroal'n mie in het gezichte. Mill'n janu arie tweiduuzend en zeu- me, vieftien groad'n, het zwèèt leup mie van de rug- ge. De krokuss'n staot in bleui, det kan neet goat goa. Doar zall nog een bet- je vörs rnönn'n kómm'n aims hèwe temèè in april a wier lass van de Blauw- tong. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop. Hij heeft zelf geen kinderen, maar telt wel vier neefjes en één nichtje van haar mans kant en van haar kant vier nichtjes en een neefje. Ze wonen allemaal verder weg en dat is wel jammer", ver telt de jarige. Toch komen ze re gelmatig". Maria woonde tot augustus vorig jaar in een aanleunflat. Ze is re cent verhuisd van de flat naar de ziekenafdeling in het hoofdge bouw. Ze wacht er op een eigen kamer. "Ik ben gevallen en sinds dien is mijn gezondheid achter uitgegaan", zegt ze. "Ik kan geen krant meer lezen, geen tv kijken en eigenlijk zit ik de hele dag in de rolstoel. Ik doe niks en kan alleen met bezoek praten. "Ik vind het niet erg om alleen te zijn", voegt ze eraan toe. Hoewel ze honderd is, zou je dat niet zeggen. Ze kan overal over praten en weet nog veel. Tot een dik jaar geleden ver zorgde ze haar eigen boekhou ding. Nu laat ze dat over aan haar Maria werd in Vlaardingen ge boren. Zij was de oudste in het gezin van haringhandelaar Meuldijk. Na haar kwamen er nog drie kinderen, twee broers en een zus. Ze doorliep met succes dertien klassen van de lagere school en volgde daarna naail es. Ook hielp ze bejaarde men- trouwe hulp Joke Herms. Joke komt elke dag even om het hoek je kijken. Een bezoekje vindt ze wel prettig en ook dat de 'krant' langskomt stelt ze zeer op prijs. "Ik kan het artikel jammer ge noeg zelf niet meer lezen", maar dan wil men mij misschien wel voorlezen". In 1936 trouwde ze en vestigde zich in Genemuiden. Haar man, huisarts Van de Rid der, werd in alle opzichten ge steund door Maria. Zij werd door haar man opgeleid om de apo theek te verzorgen en daarnaast deed ze de boekhouding. "Het was fijn werk", benadrukt ze. Drieëntwintig jaar later kreeg sen. Toen haar ouders nog een nakomertje kregen, kwam ze thuis om daar de handen uit de mouwen te steken. Maria heeft ook nog een aan tal jaren een kantoorbaan ge had bij Unilever. Op haar ze ventiende leerde ze haar man kennen. Hij studeerde voor arts. HOLTEN - Wereldwinkel Hol ten begint het nieuwe jaar goed met een uitgebreide opruiming. Op vrijdag 19 januari en 26 ja nuari gaan veel artikelen zelfs voor de helft van de prijs over de toonbank. De Wereldwinkel die uitver koop houdt, kan dat eigenlijk wel? Krijgen de producenten dan nog wel een eerlijke goede prijs voor htm product? Jazeker. De producenten merken er niets van. De artikelen die de Wereldwin kel verkoopt, heeft ze ingekocht bij de importeurs. De impor teurs betalen een eerlijke prijs en ondersteunen de makers. Dat is dus gegarandeerd. HOLTEN - Wereldwinkel Hol ten kan nog steeds nieuwe vrij willigers gebruiken. Vooral en thousiaste jonge mensen, die interesse hebben voor eerlijke handel. Naast de verkoop vanuit de ca ravan besteedt de Wereldwinkel ook graag aandacht aan voor lichting en bewustwording over de producten en het werk van Wereldwinkels. Wie interesse heeft, kan langs gaan bij de caravan op de markt, elke vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur. Of bellen met Saskia van de Brink, 0548-365111 of Marjade Jong, 0548-364351. huisarts Van de Ridder een har tinfarct en stopte met zijn werk. "Het was ook een hondenbaan. Mijn man stond dag en nacht voor de patiënten klaar", herin nert de honderdjarige zich. Het huisartsenpaar vertrok uit Genemuiden en kwam na nog in Deventer te hebben gewoond in Holten terecht, waar familie woonde. In 1963 werd aan de voet van de Holterberg huize Li bra gebouwd. In 1970 overleed de heer Van de Ridder en drie jaar later verhuisde mevrouw Van de Ridder-Meuldijk naar de Diessenplas. HOLTEN - Na enkele keren van eigenaar te zijn gewisseld, wil huidige eigenaar Hokam Pro jectontwikkeling van recreatie terrein De Prins een bungalow park maken. Er waren in 2003 al plannen om veertig recreatiewoningen te plaatsen, maar door de vele wis selingen van de wacht is het nooit zover gekomen. Hokam wil het recreatieterrein nu gaan aansluiten bij Succes parken. en zestig bungalows plaatsen. Hiervan zouden tien woningen twee aan twee aan el kaar geschakeld moeten kun nen worden. Soms is er behoef te aan gekoppelde woningen. Daarnaast wil Hokam een aan tal geplande huisjes vergroten naar 300 kubieke meter, zodat ze geschikt zijn voor minderva- liden.' JANUARI V en T Holten: Lezing over kruistochten, Kandelaar, dins dag 16januari 2007,19:30 Filmhuis Holten: Leef, Bosch kamp, donderdag 18 januari 2007,20:15 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jalving, Irene, vrijdag 19 januari 2007 Loting triatlon, SG De Waer- denborch, vrijdag 19 januari 2007,19:30 Kindervoorstelling Saaie meneer Grijs wordt stoer en ei genwijs, Kandelaar, zaterdag 20 januari 2007,15:00 Prinsenbal, De Poppe, zaterdag 20 januari 2007,20:00 Holterberg Classic, Meermans- kamp, zondag 21 januari 2007, 9:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Liberale nieuwjaarsborrel WD, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007,20:00 Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donderdag 25 januari 2007,19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergadering Zaal Vosman, dinsdag 30 janu ari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 30 januari 2007,14:30 Lampionnenoptocht, Diessen- plas-Smidsbelt, woensdag 31 januari 2007,18:30 FEBRUARI Dad Crossloop, Holten, zater dag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vosman Holten, zaterdag 3 februari 2007,20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen te gen persoon Jezus Christus aan gekeken?, Irene, dinsdag 6 fe bruari 2007,20:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 8 fe bruari 2007,14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijssen, vrijdag 9 februari 2007,19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donderdag 15 februari 2007,20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 fe bruari 2007 - dinsdag 20 febru ari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veenhuizen gesticht uit welda digheid en hedendaags gevan geniswezen, Kandelaar, don derdag 22 februari 2007,20:00 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 26 februari 2007 MAART Voorjaarsrit enduro, Beuseber- gerweg 37 Holten, zaterdag 3 maart 2007,8:30 Omloop van Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 4 maart 2007, 9:00 -10:00 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 5 maart 2007 Provinciale volksdansdag NBvP, Bonte Paard, maandag 12 maart 2007 Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 13 maart 2007,14:30 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 22 maart 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5