Holtens Nieuwsblad 15 Andere sponsor Holterbergloop Oad gekozen tot beste allround touroperator Kringkampioenen bij sportagenda PC De Bergruitertjes Erik Davids support broer Allan tijdens Enduro Wandeling IVN over en langs Herikerberg Bekroningen Oad Reizen Tweede wedstrijd om Gouden Keun Liters cola gestolen uit vrachtwagen Onderlinge wedstrijden Bergruitertjes Nominatie Nijkamp Winst voor BC Holten 1 CROSSMOTOREN GESTOLEN ENTER-Allan Davids heeft de ONK Enduro in Enter supergoed gere den. Hij had geen last van technische proble men of vallen van de mo tor. Allan eindigde uit eindelijk als zevende in deze eerste enduro van het nieuwe seizoen. Dinsdag 16 januari 2007 HOLTEN - Reisorganisator Oad Reizen is door de gezamenlijke Nederlandse reisbranche op nieuw uitgeroepen tot beste al lround touroperator, de meest prestigieuze award in de reiswe reld. Het was voor het vijfde achtereenvolgende jaar dat Oad deze prijs in de wacht sleepte. Ook werd Oad uitgeroepen tot touroperator met de beste prijs- kwaliteitverhouding en beste bustouroperator. Tijdens de uitreiking op de Vakantiebeurs in Utrecht werd Oad Reizen ook nog eens verkozen tot Neder lands beste aanbieder van rei zen naar Turkije, Italië, Azië en de Caribbean. Oad was hiermee het meest be kroonde reismerk tijdens het zogenaamde Verengala. Daarnaast werd het bedrijf uit geroepen tot beste leerbedrijf voor de opleiding van nieuw personeel. HOLTEN - Oad Reizen won voor de negentiende keer sinds 1984 in de categorie 'Beste bu stouroperator'. Evenals vorig jaar werd Oad Reizen ook dit jaar bekroond als beste specialist op Turkije, Italië en de Caribbean. Nieuw was de bekroning tot beste Azië-spe- cialist Ook werd het bedrijf uit geroepen tot organisatie die de beste service aan reisagenten biedt. HOLTEN - Leden van de Berg ruitertjes deden zaterdag 6 ja nuari mee aan de kringkam pioenschappen in Vriezenveen. Angela van Lies reed met haar pony Lara van der Hout 190 en 192 punten bij elkaar. Dit was goed voor een derde plaats in de klasse B categorie D. Emmalie den Heijer behaalde met Kinkie H 193 en 186 punten en was hiermee reservekampioen van de klasse Ll-categorie D. Aleid Groenewoud werd reservekam pioen met haar pony Ledy H in de klasse Ml. De jury's gaven haar 186 en 182 punten. Eva Hoefman was met haar pony King Kadanz zeer succesvol. Zij wist de titel kringkampioen mee naar huis te nemen van de klas se Zl. Ze reed 205 en 211 pun ten bij elkaar. Ook Nikki Hul- stein werd kringkampioen met pony Khahendi van Klaver- borch. Met 188 en 185 punten. W HOLTEN Zaterdag 20 januari Holten Al - DES/ Nijverdal A1 14.30 Holten BI - Marienheem BI 14.30 Witkampers BI - Holten Cl 13.00 Holten C3 - Lettele C2 13.00 Holten El - Blauw Wit El 10.00 D-pupillen 11.15 tot 12.00 E-pupillen 10.00 tot 11.15 F-pupillen 09.00 tot 10.15 HANDBAL HOLTEN - De tweede wedstrijd van het darttoernooi om het Gouden Keun wordt zondag 21 januari gehouden in Bierlokal am Bahnhof. Dit geloot koppeltoernooi wordt gespeeld over vier wed strijddagen. De inschrijving begint om 13.30 uur. De loting is om 14.00 uur. Inschrijfgeld: 2,50 euro. De volgende wedstrijddata zijn: 18 maart in Het Bonte Paard en 22 april in Bar 't Mossink. Meer info: www.goudenkeun.tk HOLTEN - Tijdens een onder zoek op de parkeerplaats Bolder langs de Al te Holten op zondag 14 januari, bleek dat van tien opleggers de dekzeilen waren opengesneden om in de opleg ger te kunnen kijken. Uit deze vrachtwagens werd niets ontvreemd Een vrachtwa gen met een gesloten opbouw werd geopend. Hieruit werd 128 liter cola ontvreemd. Het betrof allemaal buitenlandse chauffeurs uit geheel Europa. HOLTEN - De Bergruitertjes houden zaterdag 20 januari hun jaarlijkse onderlinge indoor wedstrijd. Op dit clubkampioenschap bin den de leden onderling, de strijd aan om de Vincent Bokaal. Dit doen ze in de onderdelen sprin gen en dressuur. De wedstrijden beginnen 's middags bij Vincent Horses aan de Pasopsweg 1 te Holten, met het onderdeel dressuur, en 's avonds kan men kijken naar het springen. Supergoede enduro Allan Davids heeft een zeer goede enduro gereden in Enter. Tijdens de enduro werden vier crossmotoren en een aan hangwagen gestolen. De vier benadeelden (26 jaar uit De Kiel, 43 jaar uit Buinen, 25 jaar uit Emmen en 28 jaar uit Exloo) hadden eerder op de dag meegedaan. Drie bena deelden hadden na de wed- merk KTM op een zwarte aan hanger gezet en met stalen sloten vastgezet. Vervolgens gingen de mannen naar het clubhuis om iets te drinken. Toen ze terugkwamen, was de aanhanger inclusief de moto ren gestolen. De vierde motor werd ontvreemd uit een geslo- strijd hun motoren van het ten aanhanger. "Er waren meer tegenstanders voor mij. Motorrijders die zijn overgestapt naar mijn klasse", vertelt Allan. "Maar ik heb geen anderen voor hoeven laten gaan, dan die ik normaal voor moet laten gaan". Het scheelde maar net of de en duro in Enter was niet doorge gaan. Door het slechte weer was een deel van het parcours on bruikbaar geworden. "De orga nisatie heeft stukken weilanden uit het parcours gelaten en meer stukken over de openbare weg erbij gevoegd", geeft Allan aan. Hierdoor was het mis schien wel iets minder een en- duroroute, maar de Holtenaar vindt dat de organisatie een goede keuze heeft gemaakt. "Hadden de natte weilanden er wel in gezeten, dan waren veel deelnemers waarschijnlijk weg gebleven, omdat het te zwaar zou worden. Daarnaast heb ik liever een aangepaste route dan dat de enduro helemaal was af geblazen". De natte gedeelten vond Allan erg leuk om te rijden. "Zo moest er over spekgladde palets wor den gereden. Nou, daar zijn er FOTO: JOHAN BOUNK heel wat onderuitgegaan". De Holtense motorcrosser is erg blij met zijn eindresultaat. "Ik heb een goede prestatie neerge zet. Ik heb tegen mijn limiet ge reden, maar ben daar niet over heen gegaan". Zijn broer Erik Davids moest deze wedstrijd voorbij laten gaan, door een blessure aan zijn schouder. "Het liefst had hij meegedaan. Hij vond het dan ook niet leuk om alleen maar aan de kant te moeten staan", benadrukt Al lan. "Maar als hij ervoor had ge kozen om toch te starten, dan is het maar net hoe je daar dan weer uitkomt. Een grote kans dat het erger was geworden. Daarnaast kun je met zo'n bles sure niet alles geven. En Erik kennende, die gaat alleen voor het allerhoogste. Anders hoeft het voor hem niet". 8 kilometer en een van 10 kilo meter. De kortere route gaat grotendeels door het bosgebied van de Herikerberg en de lange re route gaat ook door het open gebied de Herikervlier. Start en eindpunt is bij café Jachtlust, Markeloseweg, Goor. Informatie: Joke Vosman, tele foon 0547-361450. MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 28 januari een winter- wandeling over en langs de Her ikerberg. Het betreft ditmaal een be schreven wandeling met veel informatie over dit interessante gebied binnen onze gemeente Hof van Twente. Er zijn twee routes gemaakt en wel een van HOLTEN - De Wilgenweard stopt als hoofdsponsor van dit hardloopevenement. Zowel de sponsor als de organisatoren van de loop kijken met volle te vredenheid terug op de afgelo pen vier jaar dat de Wilgenwe ard hoofdsponsor was. De organiserende atletiekver- enigingen AV Holten en Atletics in Nijverdal zijn druk bezig een nieuwe hoofdsponsor te vin den. Ze voeren momenteel be sprekingen met een mogelijke kandidaat en zijn vol vertrou wen. Wim Brinks, van AV Hol ten, die dit jaar de organisatie op zich neemt: "We zijn hoop vol gestemd over deze mogelij ke hoofdsponsor. We kunnen er nu nog niets over zeggen, maar we hopen eind januari met een naam naar buiten te kunnen komen." Op zaterdag 27 oktober 2007 is de twintigste editie van de Die pe Hel Holterbergloop. De start en finish zijn dan in het cen trum van Holten. De Holtense commissie die dit jaar verant woordelijk is voor de organisa tie van de loop heeft haar werk zaamheden alweer opgepakt. HV HOLTEN Zaterdag 20 januari SDOL 1 - Meisjes BI 16.50 Wesepe 2 - Meisjes B2 14.15 Swift '64 - Meisjes C1 12.25 Meisjes C3 - Voorwaarts 4 15.00 Meisjes Dl - Wesepe 1 15.45 Zondag 21 januari Dames 1 - AAC 1899 2 13.10 Heren 1 - Duiven 2 12.05 Atlantis 1 - Dames 2 14.15 Heren Al - De Gazellen 1 11.00 RIJSSEN - Herman Nijkamp is genomineerd als Seniorsporter van het jaar 2006. Het hele jaar fietst hij gemid deld drie dagen in de week van huis in Rijssen naar z'n werk in Deventer en weer terug. Met el kaar dagelijks toch zestig kilo meter. Daarnaast is van maart tot en met september actief als wed strijdrenner. Zo rijdt hij twee avonden in de week op de wie lerbaan van De Zwaluwen in Al melo, waar hij veertig kilometer aflegt. Om daar te komen, pakt hij de fiets: ook een afstand van dertig kilometer. In de zomer fietst hij daarnaast in het weekend veehmldig wed strijden in de veteranencatego- rie. Hierbij deinst hij er niet voor terug om regelmatig in een weekend zowel op zaterdag als zondag een wedstrijd te rijden. Een van de hoogtepunten was een negende plaats in de Ronde van Rijssen. HOLTEN - Het eerste van BC Holten moest afgelopen vrijdag 12 januari aantreden tegen Trefeeker uit Dalfsen. De eerste heer Harold Konij nenbelt mocht als eerste en hij speelde een zeer goede single, hij won met 21-15 en 21-14. In valler Ismael Wind had in de eerste game moeite maar won deze toch in de verlenging met 26-24. De tweede game ging aanmerkelijk sneller 21-8. De eerste dame LidyKuiper won haar single vrij gemakkelijk met 21-8 21-12. Tweede dame Gea Stam won haar wedstrijd ook vrij simpel 21-17 en 21-12. Tus senstand 4-0 voor BC Holten. De dubbels waren aan de beurt, het herendubbel en damesdub- bel startte gelijktijdig. De heren- dubbel, nu met vaste speler Pie- ter Aarsen, werd een lastige 3- gamer. Het werd gelukkig wel gewonnen 21-14, 14-21 en 20- 22. De dames hadden weer wei nig moeite met hun tegen standsters 11-21 en 15-21. Tus senstand 6-0. De twee mixdubbels, begon nen gelijktijdig. In een 3-gamer werd gewonnen, 24-22, 19-21 en 21-16. De eerste mix werd ook gewonnen, hoewel ook las tig, met 21-13,16-21 en 22-20.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15