Nido geeft kerstkaartgeld aan HMV Holtens Nieuwsblad 11 OCH brengt blijspel Jalving Jalving ondertekenen Christiaan van Meurs wint Programma Sploder Feest Toneelstuk over saaie meneer Grijs Darten Win een prijs met darten in Albert Heijn Kort Handbaldames verliezen van V&L HOLTEN-Onder ideale weersomstandig heden vond zondag 7 ja nuari de drieëndertigste editie van de traditionele Oliebollencross van de W Holten plaats. Uitslagen Oliebollencross Honderdvijftig deelnemers tijdens Oliebollencross Dinsdag 16 januari 2007 HOLTEN - Vijf scholen voor voortgezet onderwijs onderte kenden 15 januari in de regio Midden-IJssel een overeen komst waarin afspraken ge maakt worden over het onder wijsaanbod in het vmbo van de deelnemende scholen. De deelnemende scholen zijn: het Etty Hillesum Lyceum; De Waerdenborch; SG Jacobus Fruytier; het Carmel College Salland en CSG Reggesteyn. Deze afspraken maken het mo gelijk dat de scholen zich verder kunnen ontwikkelen en een kwalitatief hoogstaand onder wijsaanbod kunnen realiseren. UITSLAGEN HOLTEN - In de belangrijke uit wedstrijd tegen V&L 2 in Geleen heeft Holten de stunt bij aan vang van de competitie niet kunnen herhalen. Voor beide teams stond de vierde plaats op het spel. Holten met vijftien en V&L met veertien punten kon den bij winst deze plaats inne men. Vele tegenstanders hebben in deze competitie hun tanden al stuk gebeten op deze stugge en fysiek sterke tegenstander. Dus Holten was dus gewaarschuwd. Het met hars mogen spelen in de hal bleek voor Holten op nieuw een probleem. Al in de beginfase kwam Holten door af- speelfouten met 8-1 achter en liep het volledig achter de feiten aan. Toch kwam Holten terug en wist het de opgelopen ach terstand bij rust tot 11-8 terug te brengen. Na rust ging het gelijk op, maar toen Holten in dubbel ondertal kwam te staan, wist de thuis ploeg daar goed gebruik van de te maken en uit te lopen tot een voorsprong van zes doelpun ten. Holten zag haar kansen verloren gaan en leek het wel te geloven. Zoals het dan vaak gaat, ging het bij een ontspan nende spelend Holten ineens weer beter. Holten kwam sterk terug maar zag net geen kans nog een punt je weg te snoepen. Kijkend naar de uitslagen van andere teams, hebben de dames met de 25-23 nederlaag toch duidelijk aange geven een team in de regioklas se te zijn waar rekening mee dient te worden gehouden, hoe wel het gevoel overbleef dat er meer in had gezeten. Zondag 21 januari kan Holten thuis om 13.10 uur tegen koplo- per-AAC 1899 laten zien, wat het thuis in huis heeft. HOLTEN - Nido Universal houdt jaarlijks een kerstkaar tenactie. In plaats van het ver sturen van kerstkaarten, wordt een bedrag aan een goed doel geschonken. De medewerkers van Nido mo gen zelf aangeven wat het goede doel mag zijn. Voor de kerstkaartenactie 2006 is aan muziekvereniging HMV een bedrag van 1.250 euro ge schonken. Directeur Han Leemhuis kwam dit persoonlijk aan de HMV- voorzitter Gerhard Voordes overhandigen, tijdens een repe- Ongeveer honderdvijftig deel nemers bonden met elkaar de strijd aan op een loopparcours uitgezet in de bosrijke omge ving van de Holterberg, met als start- en finishplaats het sport- CROSSLOOP Groep Poffertjes 7 t/m 9 jaar, 2 kilometer Jongens: 1. Hylke Rensen, 8.00 min.; 2. Patrick KLaasses, 8.01 min.; 3. Jesse Spenkelink, 8.30 min. Meisjes: 1Emmy Deterd Oude Weme, 9.18 min.; 2. Iva Klein Baltink, 10.13 min.; 3. Ilse KLaasses, 10.40 min. Groep Appelflappen 10 t/m 12 jaar, 2 kilometer Jongens: 1. Stijn Uijen, 7.25 min.; 2. Koen Kaffener, 7.29 min. 3. Stefan Brandwacht, 7.43 min. Meisjes: 1Madelief Uijen, 8.06 min.; 2. Lisa van Eek, 8.14 min.; 3. Mar leen Boode, 8.40 min. Groep Pannenkoeken 13 t/m 14 jaar, 4 kilometer Jongens: 1. Wouter Jansen, 16.38 min.; 2. Werner Lubber- sen, 17.11 min.; 3. Jard de Vries, 17.17 min. Meisjes: 1. Silke Nijland, 22.20 min.; 2. Janneke Paalman, 23.10 min. Groep Roomsoezen, dames 15 jaar en ouder, 4 kilometer 1. Jeanet Nijland, 21.34 min.; 2. Berthien Markvoort, 21.54 min.; 3. Marinda Markvoort, 23.12 min. Groep Bitterballen, heren 35 jaar en ouder. 4 kilometer 1. Wim JQein Baltink, 17.43 mi nuut; 2. Henk Jansen, 17.50 mi nuut; 3. Freek Koopman, 18.08 minuut. Groep Kroketten, heren 15 t/m 34 jaar, 4 kilometer 1. Remco ter Brake, 14.30 mi nuut; 2. Mark Groot Bronsvoort, 15.20 minuut; 3. Tjarko Hissink, 16.35 minuut. titieavond aan het eind van vo rig jaar. Hij gaf aan de blaasmuziek een warm hart toe te dragen, aange zien hijzelf trombonist is in een big band. Helaas kon Gerhard Voordes hem niet overhalen de trombo nesectie bij de Holtense mu ziekvereniging te komen ver sterken. HMV is uiteraard erg blij en dankt Nido Universal dan ook voor deze zeer mooie gift. Het geld zal goed worden be steed aan (de promotie van) de jeugdopleiding. park Meermanskamp. Om klokslag 10.00 uur werd het startsein gegeven voor de jong ste jeugd, die een afstand van 2 kilometer moest afleggen. De eerst aankomenden in hun leef tijdscategorie, te weten Hylke Rensen en Stijn Uijen bij de jon gens en Emmy Deterd en Madelief Uijen bij de meisjes, waren de besten en zetten fan tastische tijden neer. Daarna was het de beurt aan de wat oudere jeugd en de dames en heren om de vier kilometer in een snelle tijd af te leggen. HOLTEN - Toneelclub OCH was vorig jaar zestig jaar jong. Echter, door diverse omstan digheden is er toen geen uitvoe ring in Holten gehouden. OCH speelt daarom vrijdag 19 januari om 20.00 uur weer in Zaal Irene. De club brengt dan het blijspel Jalving Jalving op de planken, geschreven door Herman van der Aa. Ook hier werd voldoende strijd geboden en werden de vele ca lorieën van de achterliggende feestdagen afgeschut. Om 11.15 uur werd het startsein gegeven voor zowel de zes als de tien kilometer. De grote over- Het stuk gaat over twee verstok te vrijgezellen die zo zuinig zijn dat ze zelfs de koffie voor zich zelf nog te duur vinden. Deze twee mannen worden ge confronteerd met drie nichtjes die ze onderdak moeten verle nen door een erfenis. Maar met de dames in huis ver zeilen ze in allerlei problemen die handenvol geld kosten. winnaar bij de heren tien kilo meter bleek uiteindelijk Christi aan van Meurs, met een super- tijd van 37.19 minuten, te zijn. Bij de dames ging de hoofdprijs naar Robin Kampman. Na af loop werden de diverse bekers en wisselbekers uitgereikt, ter wijl alle deelnemers werden voorzien van een herinnerings medaille. Groep Oliebollen, dames 15 jaar en ouder, 6 kilometer Dames: 1. Robin Kampman, 28.00 mi nuut. Of zou het ook geld kunnen op leveren? De toegangsbewijzen voor deze opvoering zij n verkrijgbaar voor 5 euro bij de leden en in het VW-kantoor, Dorpsstraat 27 te Holten. Tevens kan men kaartjes reser veren via de site van OCH (www.toneelcluboch.nl) onder het kopje Uw reacties. ESPELO - De feestcommissie van Espelo heeft het program ma van het Sploder Feest rond. Zoals gewoonlijk opent de re vue op vrijdag 13 juli het feest met Splo löt zicht wier höm. Na afloop is er Kleintje Sploder Feest met Reijling en Co. De tweede dag begint met de optocht. Daarna treedt 's avonds de Alpha Showband en Black Light op. De entree van de tent is zondag 15 juli gratis. Naast de bmnch, zijn er optredens van Erik Dolle- kamp (The Cherry's), KasBend- jen en Corry Konings. 2. Catelijn Gorkink, 29.55 mi nuut. 3. JannieWolters, 35.51 minuut. Heren: 1Dinant Markvoort, 23.28 mi nuut. 2. Carlos Baltus, 24.00 minuut. 3. Gijs Marissink, 24.57 minuut. Groep Krakelingen, 15 jaar en ouder, 10 kilometer Heren: 1. Christiaan van Meurs, 37.19 minuut. 2. Pim ten Brinke, 38.50 minuut. 3. Jan Comelis, 39.13 minuut Dames: 1. Paula Krooshoop, 58.35 minuut. HOLTEN - Toneelvereniging COV houdt zaterdag 20 januari om 15.00 uur in De Kandelaar de kindervoorstelling 'Saaie meneer Grijs wordt stoer en ei genwijs'. Geschreven door Lianne Jongsma van COV. Het grappige toneelstuk gaat over de saaie meneer Grijs. Hij woont in een van de kamers van een groot huis. Griselda is de ei genaresse. Meneer Grijs moet in ruil voor woonruimte vervelen de klusjes voor haar doen. Hij vindt dit niet leuk en kruipt dan stiekem via de luchtkoker naar de kelder van het huis, waar de professor woont. De professor probeert een tur- bo-powerdrankje uit te vinden waardoor een zieke cavia weer snel opknapt. Dit lukt. De cavia wordt niet alleen gezond, maar ook heel slim en eigenwijs. Meneer Grijs besluit om ook een paar slokken te nemen. Kaarten kosten 3 euro zijn te re serveren via www.toneelgroep- cov.nl of telefoon 0548-363503 of0548-364364. HMV-voorzitter Gerhard Voordes krijgt de cheque van Han Leemhuis, directeur van Nido. HOLTEN - Klanten die afgelopen vrijdag en zaterdag kwamen winkelen in de Albert Heijn, maakten kan op een leuke prijs. Daar moest echter wel wat voor worden gedaan. Namelijk darten. Hiervoor was een speciaal hoekje afgezet in de winkel. Velen voelden zich even Co Stompe, en gooiden geconcentreerd op het dartbord. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11