Holtens Nieuwsblad 9 Ondanks gladheid geen Expositie 2 kunstenaars ongelukken Bergtoer i i i t-» 0 Borsboom en Verhoeven OCH speelt Jalving en Jalving Rik Markvoort en Hans Coster krijgen aanmoedigingsprijs Optreden Neva Ensemble iiit Russisch Sint Petersburg Liberale borrel Schoonmaak in de natuur Brandweer Nieuwe slangenwagen HOLTEN - Daarnaast heeft hij ook nog tijd voor het collecteren voor goede doelen. Zeker acht tot tien goede doelen kunnen op zijn inzet als collectant rekenen. Kort Co Stompé naar darttoemooi Gewond aan hand Winnaars puzzel Dinsdag 9 januari 2007 HOLTEN - Toneelclub OCH speelt vrijdag 19 januari om 20.00 uur het blijspel Jalving Jalving in Irene. Het verhaal is geschreven door Herman van der Aa en gaat over twee oude vrijgezelle broers die door de komst van hun nichtjes veel trammelant moeten oplos sen. De toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar of te reserveren bij de leden van OCH, het VW-kan- toor of via de website www.to- neelcluboch.nl, onder het kopje Uw reacties. Tevens zijn er 's avonds aan de zaal nog kaartjes te koop. De prijs is 5 euro. Vrijwilliger Gert van Zon VERVOLG VOORPAGINA In zijn vrije tijd is hij enthousiast lid van een koor in Nijverdal. En zelfs daar ziet hij nog kans, in dien nodig, ondersteuning te geven aan de uitvoeringen van oratoriumvereniging Hosanna uit Rijssen. Marjan van der Steen is al bijna 25 jaar bestuurslid van Zonne bloem, afdeling Rijssen. Naast de 'reguliere' bestuurswerk zaamheden is ze actief voor on der meer de organisatie van de ziekendag. Verder is ze weke lijks actief binnen de welfare- groep en organiseert ze wande lingen. Ook bezoekt ze vanuit Zonnebloem wekelijks zieke mensen, organiseert uitstapjes en gezellige middagen/ avon den voor hen. Verder is ze jarenlang wekelijks actief geweest gedurende een dagdeel per week voor de dag opvang van ouderen en heeft ze receptwerkzaamheden bij het verzorgingshuis De Parkstede verricht. De aanmoedigingsprijs voor de jeugdvrijwilliger 2006 ging naar het duo Rik Markvoort en Hans Coster. Beide jongens wonen in de Beuseberg en zijn al jaren lang actief als boakebouwers. Elk jaar vanaf januari, zijn ze el ke zaterdag hiermee bezig en vanaf zo'n drie weken voor Pa sen loopt dat op naar vijf tot zes avonden per week. Het gaat niet alleen om het bouwen van het paasvuur, maar er komt meer voor kijken. Zo voeren ze over leg met grondeigenaren, om wonenden van het paasvuur, brandweer, VW en eigenaren van terreinen waar gekapt mag worden. Uiteraard zijn ze er ook wanneer na afloop alles opge ruimd moet worden. Dit folkloristisch evenement van formaat is ook van toeris tisch belang. Van heinde en ver re komen toeschouwers kijken. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Dat weten zij ook. Rik en Hans zijn opgeleid door Harry Ebrecht en z'n vrienden. Afgelo pen jaar hebben Hans en Rik zelf enkele jongere jongens on der hun hoede genomen om hen in te leiden in het werk als boakebouwer van de Beuse berg. HOLTEN - De oude slangenwagen uit 1982 heeft z n tijd gehad. De brandweer in Holten heeft daarom sinds 28 december een nieuwe wagen van het merk Man gekregen. Er zit een haspel in met duizend meter brandweerslang. Omdat het om een automaat gaat, krijgen de chauffeurs 13 januari een korte training. Daarnaast is de elektronica stukken verbeterd. FOTO: SANDER SCHEPERMAN De Beemd en Bergtoer verliep afgelopen weekend vlekkeloos. De deelnemers genoten met volle teugen. foto: johan bolink DIJKERHOEK - In café Het Bon te Paard in Dijkerhoek wordt maandag 22 januari om 20.00 uur een Liberale Nieuwjaars borrel gehouden. Charlie Aptroot, lid van de WD fractie in de Tweede Kamer en WD-gedeputeerde in de Pro vinciale Staten Job Klaasen zijn uitgenodigd als gastsprekers. Charlie spreekt over de Neder landse economie in 2010 en een liberale samenleving. Job praat over ruim baan in Overijssel. RIJSSEN - IVN Rijssen houdt dinsdag 16 januari een schoon maak in de natuur. Het IVN draagt bij aan een duurzame samenleving door mensen te betrekken bij natuur, milieu, landschap en leefomge ving. Het werk bestaat onder meer uit het knotten van wil gen, het verwijderen van opslag op de heide en het verwijderen van vogelkers. Bel voor meer informatie Bert de Jong, telefoon 0548-514899 na 16.30 uur. HOLTEN - Wielervereniging Holten kreeg zondag 7 januari 1313 fietsers te verwerken die deelnamen aan de jaarlijkse Beemd en Bergtoer. De grootste animo was er voor de vijftig kilometer route. Hier vóór kwamen 963 fietsers aan de start. Er kwamen 350 fietsers, waar onder veel jeugd, aan het ver- Irek voor de dertig kilometer lange route. De vele fietsers waren erg en thousiast over de prachtige rou tes die door gebieden voerden die normaal zijn afgesloten voor terreinfietsers. Zij moesten niet alleen de vele hoogteverschillen op de Zuur- berg, Beuseberg en de Holter- berg overwinnen, maar de vele regen de laatste dagen had het parcours ook extra zwaar en glibberig gemaakt. Iedereen hield goed rekening met de gladde omstandigheden want er deden zich geen ernsti ge valpartijen voor. Bij de rust halverwege het par cours werd er bouillon, thee en een krentenbol verstrekt. Wie aan de langste route was begonnen maar zich halverwe ge bedacht, kon op dit punt kie zen om verder te gaan met de korte route. Hier kwamen de routes name lijk bij elkaar. HOLTEN - Twee nieuwe kun stenaars exposeren tot en met zaterdag 31 maart in de hal van het gemeentehuis in Holten. De vriendinnen Herma Borsboom en Tonny Verhoeven stellen hun kleurrijke werken tentoon. Beide dames schilderen samen, gaan naar workshops en gale rieën. Na lessen gevolgd te heb ben bij Maria Arts en Joepe Bos, BATHMEN - Stichting Muziek- kring Bathmen verzorgt zondag 14 januari om 20.00 uur in de Nederlands hervormde kerk een optreden van het Neva En semble uit Sint Petersburg. Om dat een eerder optreden van dit ensemble in Bathmen zo'n ge weldige indruk heeft nagelaten, besloot het bestuur van de stichting om de groep nog eens uit te nodigen. worden hun schilderkunsten nu al enkele jaren verder ont wikkeld onder leiding van kun stenaar Gijs Dragt. Herma heeft een kleurrijke stijl. Afwisselend realistisch en abstract, maar al tijd herkenbaar. Tonny Verhoe ven is gefascineerd door schet sen en tekenen. De expositie is tijdens kantoor uren te bezichtigen en is gratis. Het Neva Ensemble is een klein koor bestaande uit zes perso nen (drie dames en drie heren) met een vaste pianiste als bege leidster. Alle vocalisten zijn hoog opgeleid aan het Rimsky Korsakov conservatorium in Sint Petersburg. Naast hun werkzaamheden bij het Neva Ensemble zijn deze zangers als solist verbonden aan een opera gezelschap in hun vaderland. NU NOC OP LAKESIDE ENTER - Dartvereniging De Krol houdt voor de tiende keer een open toernooi. Ook dit jaar is de interesse groot want het toernooi is volgeboekt. Op het programma staan 96 koppels en 112 singles die in poules probe ren verder te komen. Vrijdagavond 26 januari begin nen om 19.00 uur de poulewed strijden koppels. Zaterdag 27 ja nuari beginnen om 11.00 uur de poulewedstrijden singles. Zon dag wordt het toernooi vanaf 11.00 uur voor koppels en sing les vervolgd. Om ongeveer 15.30 uur denkt de organisatie aan de finale te kunnen beginnen, met vooraf de spectaculaire op komst van de finalisten. De deelnemers dienen zich vooraf te melden bij het wedstrijdse cretariaat. Darters die te laat zijn voor hun partij verliezen deze met 2-0. Zaterdagavond 27 januari staat in het teken van een Neder landstalige After Dart Party met medewerking van Mark Perik met de drive-in-show, de Ne derlandstalige artiest Alex en darter Co Stompé. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar voor 5 euro bij café De Kröl. VUURWERKSLACHTOFFER RIJSSEN - Een negentienjarige jongen raakte zaterdag 30 de cember om 21.35 uur aan de Molenstraat in Rijssen zwaarge wond aan zijn rechterhand. Hij had een vlinderbom aange stoken die in zijn hand ontplof te. Net op het moment dat hij de vlinderbom had willen weg gooien. Zijn rechterhand raakte hier door zwaar beschadigd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis in Almelo en is vanaf daar naar het Academisch ziekenhuis in Groningen over gebracht. UITSLAG KERSTSUOOKU HOLTEN - D.J. van de Poppe en S.P.M. Langeveld uit Rijssen zijn winnaars geworden van de Kerstsudoku. Zij ontvangen beiden een waar debon van 10 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9