Lever oude mobiele telefoons in Amnesty zoekt coördinator Kerken zetten zich in voor project Rambura Holtens Nieuwsblad 3 Dartclub Tik van de Mölle houdt bedrijventoernooi Handbalheren maken nummer drie Esca in Kruistochten naar het Heilige Land Agenda HOLTEN - De commis sie jeugdwerk van de hervormde, gerefor meerde en katholieke kerk houdt vrijdag 2 fe bruari om 19.30 uur in de Dorpskerk een bene fietconcert voor het pro ject Rambura van de fa milie Kettelarij. Column COMPUTERCENTRUM VOOR RAMBURA HOLTEN - Wie een mobiele te lefoon van ouder dan een jaar of twee heeft, loopt al snel achter. Vooral jongeren wisselen veel vuldig van nieuw model. Het oude mobieltje verdwijnt dan ergens in een diepe lade om nooit weer te worden gebruikt. Maar voor de kerken levert zo'n afdankertje geld op. Namelijk 4 euro per stuk. Een welkome bij drage. Zeker als het er veel zijn. Daarom wordt iedereen met oude mobiele telefoons ge vraagd, deze in te leveren in de bak die bij de ingang van ge bouw Irene staat. Ook is het mogelijk deze in te le veren tijdens het benefietcon cert op vrijdag 2 februari. HOLTEN - Amnesty Interna tional zoekt voor Holten een collectecoördinator. De organisatie heeft wel collec tanten, maar niet iemand die de komende collecte, van 11 tot en met 17 februari, in goede banen wil leiden. Zonder een plaatse lijke coördinator, is het voor Amnesty bijna ondoenlijk om de collecte te organiseren. Wie van organiseren houdt, vrij willigers weet te motiveren en interesse heeft om Amnesty In ternational een handje te hel pen, kan reageren. Men kan zich opgeven via col- lecte@amnesty.nl. Voor informatie: Dineke Kooij- mans, telefoon 0523-611880. Benefietconcert Leden van De Band zijn druk aan het oefenen om de nummers goed onder de knie te krijgen. FOTO: WWW.FOTOBOUNK.NL Noe dagge wie toch da we al's hadd'n e had en wat ge buurt der. Juust joa, noe möss'n zo neurig alle pos- buss'n in Hoolt'n nog effn word'n vemeeld. Ik heb der gen good woord vuur oaver. Het is te hopp'n det de plietsie ze bie de kladd'n krig, want dit slött nargens op. Ma loawet oaver wat meui- ere dinge hemm'n. Bevuur- beeld de receptie op't ge- meentehuus in Hoolt'n. Noa joar'n van reiz'n noar het vèère Riess'n, köwe dit joar vuur één keer wier in Hoolt'n biiem'n. Det is mie good bevöll'n. Ik veul'n mie wier heamoal thuus. Het likk mie een good idee as straks det nieje kultuurhuus in Hoolt'n kloar is, dat het gemeentebestuur um't aandere joar de receptie gif in het Hooltnse. Wethool- der Ter Keurs geet ter vuur. Vuur de kultuurhuuze in Hoolt'n en Diekerhook. Woet e ok vuur geet is het an beeine legg'n van het al- coholgebruuk vuur de jeugd. Misschien is't een idee um te beginn'n in de sportkantines. De alcoholp- rieze op café nivo en de prieze van de frisdraank'n noar beneed'n. T'is mar een begin, ma alle betjes könnt help'n. Toch bliff het moei lijk ai zeet det ne kiste bier in de winkel te kööp is vuur nog gen 30 cèènt per fleske. In verscheid'n gelèèg'n- heed'n betaal ie a gauw één zestig of nog meer vuur een glèèske bier. Det zut öönze jeugd ok wa. Doar lig duudelijk nen taak vuur de öölde leu en misschien ok wa vuur aandern. Ik lieke wa,ne döömie. Um terugge te kömm'n op de niejoars- receptie. Het was der gezel lig drok en an ett'n en drink'n mankèèr'n ut ok neet. Noe mökk wal eerlijk zegg'n, derre wie neet zo gewèènd bint an die piano muziek in ööns gemeente- huus. Vuur mie mag det HMV wèèr of de Braand- heultjes. Ma ja, smaak'n verschilt, ie könnt neet alles hemm'n in't lèèm'n. Ik wasse toch wal een klein betje ööndern indruk toen de vriewilligers van't joar noar vuur'n wörd'n e haalt. Ie stoat doar völls te weinig bie stille, hoe-volle vriewilli gers of der bint in de ge meente en hoe völle wark of ter duur disse mèèns'n wördt verzat. Doarumme vuur de prieswinnaars, de genominèèrd'n en al die honderden aandern, ge- filstèèrt en boam'n al, duur doo. Loawet joar doar ma met beginn'n. Wis en waarachtig. De vèèrkaante viefkop. "We wilden met alle jeugd uit Holten iets doen met een diaco nale bestemming en kregen het idee om een benefietconcert te organiseren", zegt Dini Teese- link. "Muziek spreekt iedereen aan en kun je met elkaar doen". Ria Berends: "We hebben over al bekendgemaakt dat we muzi kanten zochten. Er kwamen heel wat aanmeldingen bin nen". Een aantal groepen heb ben hun medewerking toege zegd, waaronder De Band, het jeugdorkest van HMV, kinder koor Mozaïek en de streetdan- cegroep van Hester Paalman. Maar ook individuele jongeren meldden zich spontaan aan. Totaal zullen vijftig personen optreden. Ze maakten groepjes en stu deerden leuke liedjes in. Zo zingt Marianne Oldenburg bij voorbeeld het nummer Mwama wa mama van Khadja Nin. Ire ne, Kim en Sandra zingen De Speeltuin van Marco Borsato en op piano spelen David en Mar- De opbrengst van het bene fietconcert is bestemd voor het project Rambura van Wim en Anja Kettelarij. Zij willen in deze plaats in het Afrikaanse Rwanda een gaan computercentrum opzetten. Middelbare scholen hebben daar wel de beschikking over enkele pc's. Maar veel kinde lies Quatre Mains. "De Band bestaat uit Ronald Brinks, Anton Frans Gijsen, Harm-Pieter Gijsen, Elsemiek Hofman, Marleen OSringa en Renske Bondrager. Ze treden regelmatig op in jeugddien sten", vertelt Dini. Tijdens het concert worden moderne popnummers ge speeld, maar er is ook dans. "In oktober zijn we al begonnen met het opzetten van het bene fietconcert", geeft Ria aan. "Nu wordt er druk geoefend. Een twee competitiespelers speelt op één avond een voorronde. Per bedrijf/ vereniging kunnen meerdere teams deelnemen. Ook damesteams zijn van harte welkom. Voor meer informatie: party centrum 't Bonte Paard. Per email: info@bontepaard.nl of via telefoon 0548-361202. DIJKERHOEK - Dartclub Tik van de Mölle Dijkerhoek en par tycentrum 't Bonte Paard hou den een darttoemooi voor be drijven en verenigingen. Dit toernooi wordt gehouden van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 februari. Een team, bestaande uit vier spelers met daarin maximaal HOLTEN - De handbalheren van Holten startten met een verrassende overwinning op de nummer drie: ESCA. Holten dat nog steeds veel bles sures kent, had een beroep ge daan op de oudspelers Meino van Beek en Ton Muller. Met deze heren in de gelederen was Holten met name verdedigend sterker. Met goed spel en snelle breaks nam Holten bij rust al een 10-7 voorsprong. Na rust wist Holten de ESCA-defensie meerder keren te verrassen, waarbij de doelverdediger niet zijn beste dag had. Uitslag: een 24-17 overwinning. ren studeren niet verder, om dat ze in het huishouden no dig zijn of moeten werken. Zij blijven dan verstoken van pc's. Het centrum dat Wim en Anja willen opzetten, geeft de be volking de mogelijkheid om gebruik te kunnen maken van moderne communicatieappa ratuur. dag voor het concert zelf, heb ben we de generale repetitie om alles zo perfect mogelijk op eb kaar af te stemmen". Dini: "Het zijn allemaal Holtense talenten, die optreden en een gevarieerd programma aanbieden. Niet al leen jeugd, maar ook enkele vol wassenen". De entree bedraagt 3,50 euro. Basisscholieren mogen gratis naar binnen. In de pauze zijn er door de jeugd gebakken cakejes te koop voor bij de koffie. HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting Holten verzorgt dinsdag 16 januari een lezing over de kruis tochten. De lezing wordt gege ven door kunsthistorica drs. M. Hanrath. De avond begint om 19.30 uur in de Kandelaar. Naast een historisch overzicht over hoe het tot de kruistochten gekomen is, komen de pel grimstochten en de verschillen de orden van de kruisvaarders aan bod. Ook wordt verwezen naar de culturele uitwisseling. Ruim 900 jaar geleden trokken vele Europeanen via Turkije naar Syrië en het Heilige Land met de bedoeling christelijke bedevaartsoorden te veroveren op de moslims. Dit leidde tot bloedige confrontaties. De toegang voor de lezing is gratis. JANUARI Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijker- hoek, Bonte Paard, dinsdag 9 januari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 9 januari 2007, 14:30 V en T Holten: Lezing over kruistochten, Kandelaar, dins dag 16 januari 2007,19:30 Filmhuis Holten: Leef, Bosch kamp, donderdag 18 januari 2007,20:15 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jalving, Irene, vrijdag 19 janu ari 2007 Kindervoorstelling Saaie meneer Grijs wordt stoer en ei genwijs, Kandelaar, zaterdag 20 januari 2007,15:00 Prinsenbal, De Poppe, zater dag 20 januari 2007,20:00 Holterberg Classic, Meer manskamp, zondag 21 januari 2007,9:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Liberale nieuwjaarsborrel WD, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007,20:00 Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donder dag 25 januari 2007, 19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergadering, Zaal Vosman, dinsdag 30 janu ari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 30 januari 2007,14:30 Lampionnenoptocht, Dres- senplas-Smidsbelt, woensdag 31 januari 2007,18:30 FEBRUARI Benefietconcert voor project Rambura, Hervormde kerk, vrijdag 2 februari 2007,19:30 Oad Crossloop, Holten, zater dag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vos man Holten, zaterdag 3 febru ari 2007,20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen heen tegen persoon Jezus Christus aangekeken?, Irene, dinsdag 6 februari 2007,20:00 Passage Holten: creatieve middag. Kandelaar, donder dag 8 februari 2007,14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijs- sen, vrijdag 9 februari 2007, 19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donder dag 15 februari 2007, 20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 fe bruari 2007 - dinsdag 20 febru ari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veenhuizen gesticht uit welda digheid en hedendaags gevan geniswezen, Kandelaar, don derdag 22 februari 2007, 20:00 MAART Voorjaarsrit enduro, Beuse- bergerweg 37 Holten, zaterdag 3 maart 2007, 8:30 Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 13 maart 2007,14:30 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 22 maart

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3