Expositie is reünie voor kunstenaars Fietstocht Beemd en Bergtoer Vrijwilligersprijs jaar 2006 Holtens Nieuwsblad 9 Gemengdkoor zoekt enthousiaste zangers Expositie schilderijen zes kunstenaars uit Monaco Muntje Scholieren krijgen speciale hanger V,. Van der Steen bij Bijbelkring HOLTEN - In het ge meentehuis van Holten aan de Smidsbelt in Hol ten wordt vanaf 2 januari tot en met 22 maart een expositie gehouden van werk van eén zestal kun stenaars uit Monaco. De ze kunstenaars logeer den in 1958 in het kader van het uitwisselingsplan van huisarts dokter Na gelhout enige tijd in Hol ten. Het meeste van het geëxposeerde werk is in deze periode gemaakt. Kort HOLTEN -De vrijwilli gers van het jaar 2006 worden dinsdag 2 janu ari om 19.30 uur tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente be kendgemaakt. Expositie twee vriendinnen Expositie schilderijen Workshop scratchen Werken in natuur Dinsdag 2 januari 2007 De zes kunstenaars, Clérissi, Fontaine, Molné, Pagès, Peri- nello en Rousseau, streken in het najaar van 1958 in Holten neer. Dokter Nagelhout had voor hen onderdak gevonden in de Holtense hotels. Ze werden bij aankomst op het gemeente huis van Holten ontvangen door toenmalig burgemeester W.H. Enklaar. Bij deze gelegen heid werden geschenken uitge wisseld. Tijdens hun verblijf werden ze in de gelegenheid gesteld een aantal bekende toeristische plekken in Nederland te bezoe ken, zoals musea in Amsterdam en het Kröller-Müller Museum in Otterlo. In Giethoorn werd het atelier van de kunstenaar Piet Zwiers bezocht en in Stap horst de Witte Boerderij van Stien Eelsingh. Aan het eind van hun verblijf werd in het oude gemeentehuis een expositie gehouden van werk dat ze tijdens hun verblijf in Holten gemaakt hadden. Er werd verkocht, en uiteraard kocht en verwierf ook Nagel hout werk voor zijn eigen col lectie. Op deze expositie zijn de door Nagelhout aangekochte werken en enkele bruiklenen uit parti culiere collecties te zien, waar uit blijkt dat deze kunstenaars hun sporen in Holten hebben achtergelaten. De expositie op de bovenver dieping van het gemeentehuis kan bezocht worden op maan dag tot en met vrijdag tijdens kantooruren en op donderdags ook van 18.00 tot 19.30 uur. HOLTEN - Vooraf aan de herdenlcing op de Canadese Begraafplaats, zondag 24 december, kregen enkele basisscholieren een specia le hanger uitgereikt. Hierin zit een replica van de Canadese 5 cent munt uit 1945. Hiermee wil een Canadese school de Holtenaren bedanken voor het jaarlijks plaatsen van kaarsjes bij de oorlogsgraven. foto: iohan bounk R1JSSEN - Het Rijssens Ge mengd Koor houdt maandag 8 januari open huis. Voor de bas-, tenor- en altpartij is nog plaats voor enthousiaste mensen die graag zingen. Iedereen is van harte welkom op maandag 8 januari in zaal 4 van het parkgebouw in Rijssen. De repetities beginnen van 19.45 tot 22.00 uur. Voor inlichtingen kan men con tact opnemen met: voorzitter, Dianne Pas, telefoon 0548- 512384 of secretaris, Dini te Ho ve, telefoon 0548-518502. HOLTEN - Wielervereniging Holten opent het nieuwe jaar met de organisatie van de Beemd en Bergtoer. Deze lan delijk goed aangeschreven veld- toertocht staat zondag 7 januari op de kalender van de Neder landse Toer Fiets Unie (NTFU). Fietsers die geen lid zijn van een wielervereniging kunnen ook deelnemen aan deze toertocht over de Zuurberg, Beuseberg, Borkeld en de Holterberg. De route gaat door gebieden die normaal zijn afgesloten voor fietsers. De tocht wordt dit jaar mogelijk gemaakt dankzij de welwillende medewerking van maar liefst 29 landeigenaren waaronder Staatsbosbeheer. Er kan gekozen worden uit twee afstanden. De 30 kilometer is geschikt voor iedereen die het veldtoerfietsen eens wil probe ren, terwijl de 50 kilometer RIJSSEN - De Evangelische Bij belkring Rijssen (EBR) houdt op vrijdag 5 januari een openbare bijeenkomst. Op deze avond, die om 20.00 uur in gebouw Jeruël aan de Van Heekstraat 40 begint, spreekt Ing. Joh. Van der Steen uit Baam. Van der Steen is con servator van het orgelmuseum in Elburg. Voor informatie kan men bellen naar 0548 513634. De tocht gaat onder meer over de Holterberg. Over zandpaden m mooie natuur. naast de meer ervaren veldtoer- fietsers ook fanatieke (oud) wielrenners aantrekt. De korte route met een lengte van 30 ki- FOTO: WWW.FOTOBOUNK.nl lometer loopt uitsluitend over de Holterberg. De lange route van 50 kilometer lengte loopt eerst nog een stukje ten zuiden van Holten, hier worden de fiet sers geconfronteerd met de hoogteverschillen op de Zuur berg en Beuseberg. Wie eigenlijk de langste route wil fietsen maar bij de controle post de benen wat al te erg gaat voelen, kan bij de controlepost op de Holterberg ook de korte route vervolgen. Wat resulteert in een afstand van 40 kilometer. De beide routes kunnen in ei gen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitge zet. Start- en eindpunt is sport hal 't Mossink aan de Keizers- weg. Deelnemers kunnen ver trekken tussen 9.00 en 10.30 uur. Leden van de NTFU en KN- WU betalen 3 euro. Overige deelnemers dienen 1 euro extra te betalen wegens een dagver- zekering. Voor informatie: J. Scheperman 0548-361809 of via de website www.wvholten.nl Ongeveer tweehonderd vrijwil ligersorganisaties zijn aange schreven. Daarnaast kon via de website van de gemeente online een nominatieformulier inge vuld worden. Verder stonden op diverse plaatsen binnen de kernen ver kiezingsbussen met nominatie- formulieren. Door diverse organisaties, maar ook door mensen op persoonlij - ke titel zijn vele nominaties in gediend. Uit alle inzendingen heeft de ju ry per kem drie vrijwilligers ge nomineerd. Voor Holten zijn dat in wille keurige volgorde: Frieda Hof man-van Zon, Kolweg 69, Gerrit van Zon, Churchillstraat 25 en Anton Beuwer, Churchillstraat 59. Vrijwilligers jeugd: Rik Mark voort, Brummelaarsweg 22 en Hans Coster, Kwintenweg 3. Beide als vrijwilliger actief als paasvuurbouwers Beuseberg. KLEURRIJKE WERKEN HOLTEN - De vriendinnen Her- ma Borsboom en Tonny Ver hoeven stellen hun kleurrijke werken tentoon. Zij doen dit vanaf dinsdag 2 januari tot en met zaterdag 31 maart in de hal van het gemeentehuis in Hol ten. Beide dames schilderen samen, gaan naar workshops en gale rieën. Na lessen gevolgd te hebben bij Maria Arts en Joepe Bos, wor den hun schilderkunsten nu al enkele jaren verder ontwikkeld onder leiding van kunstenaar Gijs Dragt. Hernia Borsboom heeft een kleurrijke stijl. Afwis selend realistisch en abstract, maar altijd herkenbaar. De schilderijen kenmerken zich door warme kleuren, die in goe de harmonie samengebracht worden. Tonny Verhoeven is al lange tijd gefascineerd door schetsen en tekenen. De laatste jaren heeft zij zich toegelegd op schilderen en de verschillende toepassingen die daarbij aan de orde komen. Ook bij haar stijl zijn warme kleuren de basis. HET ATELIER HOLTEN - In de periode van 15 december tot en met 19 januari hangen in de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp zeer kleurrijke schilderij en die gemaakt zijn op Het Ate lier stof bedrukken/ schilderen. De expositie, waaraan enkele cliënten afkomstig uit Holten hebben meegewerkt, is te bekij ken op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur aan de Tuinstraat 2 te Holten. Meer informatie is te verkrijgen bij: Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk aan de Tuin straat, telefoon 0548-362755. VOOR SCHOLIEREN RIJSSEN - De Openbare biblio theek Rijssen-Holten houdt woensdagavond 3 januari in de bibliotheek een workshop Scratchen en samplen voor middelbare scholieren. Tijdens deze workshop Shake your brain laat Hans Beuzel, alias DJ Dr. Anders, jongeren kennis maken met de wereld achter house, techno, R&B, hip hop, triphop. Drum 'n' bass en breakbeats. Hierachter schuilt een hele ge- scfiiedenis. Anders maakt dit duidelijk met beelden en muziek uit het dis- co- en funktijdperk en van hou- se-dj's, scratchkampioenen en samplepioniers. Deelnemers kunnen het scratchen, samplen en mixen zelf uitproberen met een quiz zijn leuke cd-tjes te winnen en ook kan deze workshop in som mige gevallen CKV-punten op leveren. Kaarten a 1,50 euro zijn te koop in de bibliotheken in Rijssen en Holten. De workshop begint om 19.30 uur. RIJSSEN - De afdeling Rijssen- Enter van de vereniging tot be vordering Natuur- en Milieube sef (IVN) werkt op zaterdag 6 ja nuari mee aan de werkmorgen in het natuurgebied De Borkeld. Op een heideveld worden jonge berken en opslag van de grove den verwijderd. Boompjes wor den uitgetrokken, gestoken of omgezaagd. Wie mee wil helpen moet om 8.45 uur bij De Boerderieje bij de parkeerplaats van het Park gebouw zijn of om 9.00 uur op de dagcamping van Staatsbos beheer aan de Borkeldweg in Markelo. Voor aanmelding en informatie bellen naar Frans Lentelink, telefoon 0547- 381867.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9