m Stap in bij cursussen Bato Holtens Nieuwsblad 5 Help mee met collecteren Darttoernooi Rustebiel en Alphen de voor Hoofdcollecte Dijkerhoek Veer winnen kerstdrive Wedstrijden tafeltennis in sporthal Concert koor Goed Gestemd Aangepaste bustijden in januari Vuurwerkshow Love is in the air Win laptop bij verloting voor project Rambura Nomineer een sporter Decemberactie "HOBBY MAC BEST GELD KOSTEN HOLTEN - Een knal lende vuurwerkshow ga ven Stefan Schöppers en Remi Hoefman op Oude jaarsdag aan de H.J. Wansinkstraat. Ook een beetje als ode aan de ges loopte huizen daar, waar de familie Schöppers ja ren heeft gewoond. Dinsdag 2 januari 2007 HOLTEN - De inmiddels tien jaar oude Nationale collecte Hersenziekten en Psychische ziekten heeft een metamorfose ondergaan en heet vanaf nu de Hoofdcollecte van Nederland. Deze collecte is een gezamenlijk initiatief van de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychi sche Gezondheid. Het gaat om een collecte voor mensen met een aandoening in het hoofd. HOLTEN - Tafeltennisvereni ging Holten houdt zaterdag 6 ja nuari de jaarlijkse Holtense Kampioenschappen Tafelten nis in de gymzaal aan de Vrij heidslaan, bij sporthal 't- Mos- sink. De jeugd begint met de wed strijden om 10.00 uur en de se nioren starten daarna om 13.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Opgeven voor dit toernooi kan bij Nico Valk, Kollingserf 65, te lefoon 0548-361413. BATHMEN - In dorpshuis Braakhekke aan de Schoolstraat 6a in Bathmen, wordt zondag 14 januari om 11.15 uur een nieuwjaarsconcert gehouden. Er zijn optredens van de Lan- genberger Muzikanten en man nenkoor Goed Gestemd. Begin het jaar dus meteen goed met muziek. De entree is gratis. Voor meer informatie: André Olden, telefoon 0570-544140 of mail: andreolden@wanadoo.nl HOLTEN - In verband met de feestdagen en de jaarwisseling wordt tot en met vrijdag 5 janu ari de dienstregeling op diverse dagen aangepast. De vraag naar openbaar vervoer is tijdens deze periode een stuk minder dan normaal en Syntus stemt haar dienstregeling dan zoveel mogelijk af op de vraag. Van dinsdag 2 tot en met vrijdag 5 januari wordt gereden als tij dens schoolvakanties. Voor meer informatie: www.syntus.nl Dat kan zowel een hersenletsel zijn, als een psychische ziekte. De eerste Hoofdcollecte wordt gehouden van 4 tot en met 10 februari. Vrijwilligers om mee te helpen met collecteren, kunnen zich aanmelden bij Joke Overbeek, telefoon 06-55 30 89 88. Of via het coördinatiepunt in Utrecht: telefoon 030-2971197. Zie voor meer informatie ook www.hoofdcollecte.nl DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 4 februari een darttoernooi in het Bonte Paard. Strijd mee om de beste darter van Dijkerhoek te worden. Iedereen vanaf acht jaar kan zich hiervoor inmiddels aan melden. Dit kan nog tot en met 30 janu ari bij een van de leden van de buurtvereniging. HOLTEN - Bridgeclub Holten hield donderdag de Kerstdrive bij grand-café de Biester. Er dedem 36 deelnemers (acht tien paren) mee. Toen na zes speelronden de eindstand werd opgemaakt, bleek Hennie Rus tebiel samen met Heieen van Alphen de Veer (Goor) het beste resultaat te hebben behaald. Met 59,11 procent eindigde dit bridgepaar ruim 1 procent bo ven de gedeelde nummers 2 en 3, namelijk het echtpaar Wim en Liesbeth Glaudemans en de heren Wouter Bekkemens/ Be rend Bril die 58.07 procent wis ten te bereiken. De verdere uitslag: 4. Saraber/ Van Klooster 57,03 5. Mul der/ Vrijburg 54,69 6. Beek man/ Vreriks en De WitKlein- burink 54,43 8. Blok/ Hanen- burg 52,34 9. Roubos/ Van Tongeren 50,52 10. De Wit Van Basten Batenburg 50.00 HOLTENSE HANDELVERENIGING LAATSTE TREKKING Half uur spektakel Stefan Schöppers en Remi Hoefman hebben het jaar 2006 goed uitgeknald. foto sander scheperman "Alles gaat volgens de regels", zegt Stefan, die er een compleet draaiboek bij pakt. Aan alles is gedacht. "Via Internet heb ik op een kaart van de Wansinkstraat twee cirkels gemaakt. Precies het gebied waar ze elkaar snij den, werd het vuurwerk afge schoten. Een strook van 35 bij 4,5 meter". Er moet minimaal een afstand van 30 meter wor- Uiteindelijk ontstond er een show van een half uur, be staande uit vier op elkaar vol gende onderdelen. Stefan: "Voor eik onderdeel werd zestig kilo vuurwerk ge bruikt. Dit werd gebracht door 'zes man, omdat je niet meer dan tien kilo bij je mag heb ben". Ook mocht er niet meer den aangehouden tussen de af- steekplaats en het publiek. Voor Stefan en Remi genoeg om er een spektakel van te maken. En dat werd het. Binnen een dik half uur konden kijkers genie ten van sier- en knalvuurwerk, synchroon lopend op muziek. Het thema dat de vuurwerk- show meekreeg, was Love is in the Air. "Op het nummer Rood dan zestig kilo vuurwerk tege lijk op het terrein aanwezig zijn, dus werd gewacht tot er een hoeveelheid de lucht in was geschoten. Pas daarna werd het weer aangevuld. In totaal ging er voor 2200 eu ro aan vuurwerk de lucht in. Stefan: "Maar een hobby mag best geld kosten". van Marco Borsato werd een reuze hart van drie bij drie me ter verlicht", geeft Stefan aan. Ter herinnering aan de afgebro ken huizen werden er op de plekken van de woningen grote en kleine ballonnen opgelaten. Ook stonden de huisnummers op borden waar de voordeuren hebben gezeten. Dat het niet echt gemakkelijk gaat om een vuurwerkshow op te zetten, blijkt wel uit de tegen werkingen die Stefan en Remi hebben gekregen. Zo sputterde Spectrum Wonen tegen en deed de gemeente moeilijk. "Ik mocht het niet aankondigen of uitnodigingen versturen. Want dan is het een evenement en moet je er vergunning voor aan vragen", geeft Stefan aan. "Ook werd in de gaten gehouden dat ik niet teveel vuurwerk in huis zou hebben". In totaal is er 250 kilo de lucht ingegaan, maar werd dit over 25 adressen verdeeld bewaard. Re mi: "Je mag maar tien kilo in huis hebben". Volgens de twee wilde de gemeente eerst nog de totale 250 kilo aan Stefan toe schrijven, maar het vuurwerk is in pakketten van tien kilo weg gegeven aan verschillende adressen. HOLTEN - De ZWO-commissie van de hervormde gemeente in Holten houdt de komende maanden een verloting ten be hoeve van project Rambura. De eerste prijs is een laptop, be schikbaar gesteld door Broek huis Automatisering. De tweede prijs een benzinecirkelmaaier van MG Agri dier en tuin. De derde prijs een Columbus globe van Boekhandel Heusinkveld en verder nog vele andere leuke prijzen. De loten kosten 1 euro per lot en zijn verkrijgbaar bij leden van de ZWO-commissie en ds. H. Gijsen. De trekking is 14 maart 2007 in gebouw Irene. HOLTEN - Bij meerdere cursus sen en afdelingen van SV Bato kan worden ingestapt in de week van 8 tot en met 12 janu ari. Voor de jeugd zijn er moge lijkheden bij gymnastiek, de springgroep, kidsdance, jazz- dance, streetdance en judo. Volwassenen die zoeken naar een manier om gezond fit te blijven, kunnen terecht bij cay- orobics, callanetics of pilates. Cayorobics is een mix van calla netics, yoga, aerobic en stret ching. Callanetics is een combi natie van figuurverbetering en conditietraining. Pilates is een work-out op matten met grond- oefeningen voor het hele li chaam. Voor vijftigplussers zijn er diver se mogelijkheden waaronder de Aanstoot HJ Aanstoot J Aefstvan R Beekvan J Beldman K Brinkman R Broekmaat J Diessenplasstraat 20 Weverstraat 33 Vixseboxsestraat 15 Kozakkenstraat 17 Boschkampstraat 37 Nagelhoutstraat 3 Larenseweg 18 cursus Blijf fit! Voor senioren dames en heren is een speciale cursus bewegen voor ouderen. Voor alle cursussen geldt dat vrijblijvend twee lessen mogen worden bijgewoond. Eerst ko men kijken kan ook. Voor meer informatie over aile activiteiten van SV Bato kan contact wor den opgenomen met Marietje Eggink, telefoon 0548-366030. Bronsvoort G Waardenborchstraat 16 Bruggeman Van Holtenserf 45 Coster Kwintenweg 3 Ebrecht J Hakkertsweg 10 Erkelens M Mossinkserf 21 Fransen Stationstraat 2-202 Geerling T Churchillstraat 22 Gerritsen AM Molenbelterweg 20 Haagen J Erve Lukensveld 23 Haverslag Tolweg 8 Heck A Nagelhoutstraat 26 Hegeman E Holterenkstraat 20 Hoek A Houtweg 5 Hofstede F Hoffestraat 31 Huis in 't Veld M Doldermansweg 1 a Jalving D Nagelhoutstraat 57 Jansen Churchillstraat 68 Jansen-ManenschijnBoerendanssteeg5 Kissing Waardenborchstraat 36 Koeleman B Slingestraat 6 Lammertink K Bergmanstraat 31 Langen Van Kieftenbelt 5 Meijerman Aaltinksweg 2 Meijerman ErveTeeselink 26 Nijland Schapendijk 1 la Oolbekkink Erve Broekhuis 12 Oplaat Bj Noordenbergstraat 7 Scholman C Oranjestraat 14 Schooien GW Kwintenweg 14 School kate Hoffestraat 30 Schuppert-KeuningDiessenplasstraat3 Sjoers Lookermolen 10 Spikker Kolweg 6 Stam M Erve Broekhuis 23 Surksum Van Beusebergerweg 28 Torn Broers Molenbelterweg Udink RJ Kozakkenstraat 26 Verveda R Industriestraat 2 Vincent Mossinkserf 22 Visser D Fazantenweg 38 Wechstapel A Oude Deventerweg 49 Zeeman M Tuinstraat 15 Zendman R Lichtmissenweg 1 Zijthofften J Pannenbakkersstraat 4 Zuethoff De Wheeme 11 Prijswinnaars kunnen hun prijzen op halen bij Blokker van de Maat. HOLTEN - Jarenlang veel trai nen, afzien, jezelf telkens weer opnieuw motiveren, zweten, la ter op feestjes komen. Zo her kenbaar voor vele sporters in de gemeente. Vaak zijn deze personen niet opvallend aanwezig maar heb ben wel een positieve inbreng voor de samenleving. Hierbij hoort een gezonde levenswijze, tijdig rust nemen, goede voe ding en niet roken. Want al deze zaken zijn nodig om goed te kunnen presteren. In Partymall Lucky Co zal op 9 februari de Sportverkiezing Rijssen-Holten 2006 worden ge houden. Er is dit jaar veel aan dacht voor de sporters, langere interviews met sporters, met als hoogtepunt de uitreiking van de sportprijzen. Voor de sporters een erkenning voor het vele trainen en de prestatie. Tijdens de sportverkiezing wor den ook talenten in de sport, (het jeugdig sporttalent, de ta lentvolle ploeg), de senioren- sporter en natuurlijk de gehan dicapte sporter in het zonnetje gezet. De sportverkiezingscommissie doet een beroep op de besturen van de clubs, maar ook op fami lieleden en vrienden van spor ters om gebruik te maken van de mogelijkheid te nomineren en daarmee de sporters of teams in de schijnwerpers te plaatsen. Het nominatieformu lier is op te vragen bij het secre tariaat van de commissie, Jenny Burgers telefoon 0548-542000.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5