Holtens Nieuwsblad 3 Grootste wens wethouder Ter Keurst voor Holten Jongeren gaan over naar Liezenboerderij Na paar botsingen toch evenwicht gevonden Plannen rond Kol en kom Bejaardensoos viert kerstfeest Voor WMO volgt nu overgangsjaar HOLTEN - „Wat ik in het nieuwe jaar echt graag wil zien? Eindelijk zou ik wel eens willen zien dat er in Holten huizen gebouwd werden. Daar wordt door de gemeente heel hard aan getrokken. Het is een taaie materie, maar ze zijn nu zo ver dat ze ermee door kun nen gaan. Woningbouw in Holten, dat zou ik in 2007 Column willen zien." TEVREDEN OVER JAAR 2006 2 Dinsdag 2 janauri 2006 Huizenbouw in 2007 ag""" Belangrijk in 2007 vindt Ter Keurst ook de plannen rond de Kol en de kom. „We moeten qua planvorming :het ei van wat we in Holten wil len, nog leggen, inclusief het beeldkwaliteitsplan. IWe zitten al enkele jaren te po pelen om meer industriegrond en in 2007 zal de kogel door de kerk moeten", stelt hij. „Inmiddels is al wel bekend dat alle partijen inzien dat die 44 tot 50 hectares industriegrond toch nodig zijn. Alleen de vraag is waar: in 't Lo kerbroek of Vletgaarsmaten." Het college van B en W ziet het liefste bij Catsmeer een indus trieterrein herrijzen. HOLTEN - De Bejaardensocië teit Holten heeft afgelopen dinsdag 19 december kerstfeest gevierd. Jo Roelofs opende de bijeen komst. Daarna werd de liturgie die het kerstevangelie weergaf, afgewisseld met samenzang en mooie gedichten. Het orgel werd bespeeld door H. Kruk- Aanstoot. Na de pauze was er een verrassing, toen Martine Knol en Birgit Brinks enkele lie deren speelden. Martine op het orgel en Birgit op het keyboard. Daarna werd een spannend kerstverhaal verteld door me vrouw Roozenboom. Ter afsluiting werd het lied 't Kindje in de kribbe gezongen. Wethouder Hans ter Keurst: Wat kunnen we doen om het toch in sommige gevallen excessief alcoholgebruik bij jon geren in te dammen? FOTO, SANDKK SCHEPERMAN Sunterkloas lig met ziene zwarte Piet'n lekker te zun- n'n an de Spaanse costaas. De Sunterkloaskedoos ligt in'n spöllegoodbak. De wich- ter kiekt der neet mèèr noar umme. De kèèrs'n bint op e braandt. De Canadeese sul- doat'n bint op karsoamd herdach. De leu hebt eur jo- arlijkse uutstapje, met kars- fees noar de karke, e had. Ds. Roozeboom hef móói e sprökk'n. Wie könnt een joar vedan. De verwerping'n bint e wes. Amoal met tass'n vol vleis op huus an. Wie hebt amaol genött'n van de vrieje daag'n met de karsdaag'n en ööld en niej. De karbidbuss'n hebt e plèèrt. N'ieder hef in zien gedach'n op öölejoarsoamd het hèèle joar nog is vuur zichzelf oaverdach. Twaalf uur s'- nachts, het geplèèr is neet van de loch. Doar wordt e kust en e doane. Een borrel tje op het nieje joar. Het veurwark is wier meer as vuurig joar. De olieboH'n en'n draank goat der in as Gods woord in ne oolderling. De karsbeume ligt an de weg neuis de leuige wienfless'n. Wie hebt ut amoal achter de rugge. Wie hebt het ammoa duurstoane. Wie könnt wier röstig oaver straote goa. Gelukkig Niejoar, wie könnt vedan. Det doowe dan ok. Een ieder geet wier an't wark en doar jach en jakkert het wier hèn. Wat doowe noe met "de vrede op aarde" Is der wat veraandert? Wis en waarachtig is ter wat veraan dert. De buurman is vuur de zövöllste kèèr e stopt met röök'n en de buurvrouwe dut wier an de lijn. Det geet ongevèèr good tut eind janu ari en dan bint ze zöö zagge- rijnig, det ze allebeire wier stopt en opniej begint De buurman róókt wier as ne schössteen en het achter- wark van de buurvrouwe zut der wier uut as vanöölds. Vèèrder in de wereld scheet ze der nog altied röstig op löss. Doar maakt het hèèmo- al niks uut wat vunn'n dag oft is. Vrede op aarde, móóie woord'n, ma zó vèèr weg. Vuur miezelf mökk et amoal nog eff n op de riege zett'n. Het èèrste joar vèèrkaante viefkop zit der bienao op. Van mie kontrak hek nog niks e heurt. Het zal wa good zitt'n. Misschien dai mie do ar nog eff n met könt help'n. Schrieft, belt of meelt dan ef- fn met de Hoolterkraante. As't an mie lig dook nog wal een joar vedan, ma het lig an oele. Wat'n uutslag ok wordt, ik wèènse alle lèèzers een hèèl gelukkig niejoar, ok den één'n uut Riess'n. Móch'n het der óóndertuss'n a mèèr wèèr, amoal völle geluk en zèèg'n in tweiduuzendzeu- me. De vèèrkaante viejkop Wethouder Hans ter Keurst heeft daarnaast voor Holten nog een belangrijk item, waarin 2007 het nodige aan gebeuren moet. „We hopen met het Kulturhus Holten, compleet met grote zaal, een hink-stap-sprong te maken. In september 2006 ging de raad ak koord met de uitgangspunten voor het Kulturhus: de 'hink'. Dit nieuwe jaar moet de 'stap' geno men worden: de definitieve keu ze en de voorbereiding van de bestemmingsplanwijziging. Tot mei 2008 is het gebouw nog in gebruik als gemeentehuis, maar dan zou ik graag kort daarna de 'sprong' zien. Ergens in 2009, voor het einde van deze zittings periode, moet het Kulturhus voor elkaar zijn.Ter Keurst heeft een behoorlijke portefeuille met daarin Zoig en welzijn. Onder wijs en educatie en Werk en bij stand. „Het is wel druk. Het is ook geen portefeuille die je met twee vingers in de neus doet. Of vier wethouders nodig geweest wa ren? Ik merk zelf dat ik minder tijd heb op dit moment om echt Voor wethouder Hans ter Keurst was 2006 politiek ge zien een goed jaar. De ge meenteraadsverkiezingen ver liepen voor de PvdA in Rijssen- Holten tot tevredenheid. Ter Keurst kreeg zelf, hoewel geen lijsttrekker, 734 voorkeurstem men, goed voor bijna één ze tel. Hij kwam als wethouder te- alles te lezen wat op me af komt Daarin ga ik wat selectiever te werk. Vijf wethouders is een luxe, een politieke keus. Vier kunnen het werk goed doen. En dat heeft ook iedereen vóór de verkiezin gen geroepen, en zelfs onom wonden uitgesproken. Het is bij drie gebleven. Maar de verhou dingen binnen het college zijn goed. Tot nog toe is er binnen het college niet één verdeeld besluit genomen, we zijn altijd nog una niem tot een besluit gekomen. Het betekent dat je er wel eens wat langer over doet, maar het geeft ook tegelijkertijd de kracht In 2007 verhuizen de jongeren van de Tuinstraat naar de Lie zenboerderij. „Daar zijn we nu druk mee bezig. Elixer en Socu- we schreven een gezamenlijk een plan van aanpak. De ge meente heeft dat besproken met beide partijen. We hebben heider op papier laten zetten hoe we het willen hebben als gemeente. Begin januari komt er een notitie waarin dat ver woord wordt. In Holten hebben we straks het doorgaand jeugd- en jongerenwerk in één hand", aldus Ter Keurst. De jongeren kunnen vanaf februari/ maart 2007 naar de Liezenboerderij. Het gymlokaal aan de Tuin straat wordt daarna afgebroken. Na de spraakmakende coalitie vorming werd in de raadsverga dering na een paar botsingen een zeker evenwicht gevonden. De ene oppositiepartij ging sneller over tot de orde van de dag dan de andere. „De Chris tenunie kijkt naar wat het beste is voor de burgers. Ik merk wel dat ook de SGP zich langzaam over de situatie heen begint te zetten; bij zaken in mijn porte feuille is de SGP wel kritisch, maar ook constructief. Maar laatst zat ik bij de commissie ABZM, en na twee uur vergade ren dacht ik: 'jongens waar gaat dit over, wat doe ik hier?" rug in het college, samen met W. ter Schure en W. Stege- man. Zelf stak hij tijdens de spraakmakende college-onder handelingen nog eens zijn nek uit om te kijken of er bij SGP of Christenunie nog beweging zat. „Bort Koelewijn heeft dat zelfde gedaan. Helaas zat er geen beweging in." van het college aan. We gaan het nieuwe jaar gewoon door!" Speerpunt voor Ter Keurst is met name het alcoholmatigingsbe- leid. „De SGP kwam in het najaar 2006 met dit item, maar dat idee lag al een half jaar eerder bij de gemeente. In het voorjaar ko men we met een voorstel in de commissie. In grote lijnen komt het hier op neer: wat kunnen we doen om het toch in sommige gevallen excessief alcoholge bruik bij jongeren in te dam men? Daar heb je de ouders bij nodig, maar ook jeugd- en jon gerenwerk." In de portefeuille van Ter Keurst zit ook de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning, kortweg WMO. „Wat de WMO betreft is 2007 een overgangsjaar, maar er blijft genoeg te doen: je moet door met de ontwikkelingen, veror deningen moeten aangepast, er zullen ongetwijfeld dingen mis gaan, er komt ongetwijfeld ju risprudentie. Het kan ook nog best zijn dat er geld bij moet. Dat weten we allemaal in 2008. Dan moeten we beleidsonder delen integreren in de WMO: sport, jeugdbeleid, ouderenbe leid, minderheden, allemaal onder de grote WMO-paraplu. In de WMO werken vijf ge meenten samen, eind januari komen we weer bij elkaar om te bespreken hoe we de rest van het traject vorm gaan geven." JANUARI Nieuwjaarsreceptie en vrijwilli- gersprijzen, Gemeentehuis Holten, dinsdag 2 januari 2007, 17:00-20:30 NBvP Holten: Nieuwjaarsbij eenkomst, Zaal Vosman, don derdag 4 januari 2007 Veldtoertocht WV Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 7 januari 2007,9:00 -10:30 Oliebollencross, Meermans kamp, zondag 7 januari 2007, 10:00 Shantykoor Op Koers uit Gors- sel, Bonte Paard, zondag 7 janu ari 2007, 11:00-13:00 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijker- hoek, Bonte Paard, dinsdag 9 ja nuari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Ire ne, dinsdag 9 januari 2007, 14:30 Filmhuis Holten: Leef, Bosch kamp, donderdag 18 januari 2007,20:15 Toneel OCH: blijspel lalving en Jalving, Irene, vrijdag 19 januari 2007 Kindervoorstelling Saaie meneer Grijs wordt stoer en ei genwijs, Kandelaar, zaterdag 20 januari 2007,15:00 Prinsenbal, De Poppe, zaterdag 20 januari 2007,20:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Liberale nieuwjaarsborrel WD, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007,20:00 Informatiemorgèn Virus en Spam, Boschkamp, donderdag 25 januari 2007,19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergadering Zaal Vosman, dinsdag 30 janu ari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 30 januari 2007,14:30 FEBRUARI Benefietconcert voor project Rambura, Hervormde kerk, vrijdag 2 februari 2007,19:30 Oad Crossloop. Holten, zater dag 3 februari 2007 Keunedarp Lacht, Zaal Vosman Holten, zaterdag 3 februari 2007,20:30 Dijkerhoekse Embassy, Bonte Paard, zondag 4 februari 2007 V T Holten: ds. Frans Ort Hoe werd door de eeuwen-heen te gen persoon lezus Christus aan gekeken?, Irene, dinsdag 6 fe bruari 2007,20:00 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 8 fe bruari 2007,14:00 Sportverkiezing, Lucky Rijssen, vrijdag 9 februari 2007,19:00 Filmhuis Holten: The White Masai, Boschkamp, donderdag 15 februari 2007,20:15 Carnaval, Holten, vrijdag 16 fe bruari 2007 - dinsdag 20 febru ari 2007 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 19 februari 2007 Passage Holten: J. De Maar. Veenhuizen gesticht uit welda digheid en hedendaags gevan geniswezen, Kandelaar, don derdag 22 februari 2007,20:00 MAART Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 13 maart 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kan delaar, dinsdag 13 maart 2007, 14:30 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 22 maart 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3