Holtens Nieuwsblad 19 Regghe Sangers komen ochtend op de koffie Nieuwjaarsreceptie met uitslagen stamppot en playback Vijfde boek psychotherapeut Carolien Roodvoets Nieuwjaarsreceptie in gemeentehuis Holten Prijzen BC Holten op C-toernooi Valkenshow Zandvoort Jaarlijkse week van gebed Gemeente tekent overeenkomst Gezellige borrel voor ouderen Toertocht over Friezenberg IK VOEL ME EEN MEISJE NIKS HOLTEN -Niemands- kinderen is het vijfde boek van psychothera peut Carolien Roodvoets uit Holten. Naast boeken over vreemdgaan en de aantrekkingskracht van foute mannen, gaat Nie- mandskinderen over mensen die een slechte, onveilige jeugd hebben gehad. Dinsdag 2 januari 2007 HOLTEN - De eerste koffieoch tend van het nieuwe jaar belooft een gezellige ochtend te wor den. Met het shantykoor De Regghe Sangers. Het koor komt vrijdag 12 janu ari om 9.30 uur met een deel van zijn zangers naar De Bosch kamp aan de Tuinstraat in Hol ten om het nieuwe jaar vrolijk muzikaal in te luiden. Het repertoire van het koor be staat uit gezellige zeemanslie deren. Meezingen en meeklap pen mag. Dit alles onder het genot van een kopje koffie of thee. Iedereen is welkom en de en tree is gratis. Alleen het kopje koffie of thee hoeft men te betalen. Het programma duurt ongeveer tot half 12. Daarna is er de gelegenheid nog wat na te praten. Vooraf opge ven is niet nodig. RIJSSEN - Valkenier Gerrit Zandvoort geeft op woensdag 3 januari een roofvogelshow op het grasveld voor de kinder boerderij in het Volkspark. De demonstratie begint om 14.00 uur. Gerrit laat zien wat roofvogels allemaal kunnen. Dit levert soms indrukwekkende duikvluchten op. Iedereen is welkom hierbij aan wezig te zijn. De toegang is gra tis. BADMINTON HOLTEN - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt dinsdag 9 januari om 20.00 uur in Het Bonte Paard de nieuw jaarsreceptie. Er wordt eerst met z'n allen stamppot gegeten, waarna de playbackshow begint. Artiesten van eigen bodem laten zien wat ze waard zijn. Opgeven voor deze show kan tot en met 4 januari bij Erik Wechstapel. Deelnemers moeten die avond de muziek van hun act zelf op cassettebandje of cd meene men. Wie gebruik wil maken van het buffet met diverse soorten stamppotten, wordt gevraagd zich uiterlijk voor 7 januari op te geven bij een van de bestuursle den. De kosten van het buffet inclu sief een kop koffie, zijn 9 euro per persoon. RIJSSEN - De jaarlijkse week van gebed wordt zondag 7 tot en met vrijdag 13 januari ge houden. Elke avond van 19.30 tot 20.15 uur. Het thema is: De Koning komt. Dit is onderdeel van de landelij ke gebedsweek van de Evangeli sche Alliantie, een samenwer kingsverband van christenen, kerken en organisaties. Het accent van de week ligt op lokale bijeenkomsten, in huis kamers. Informatie: telefoon 0548-516243. RIJSSEN - De gemeente Rijssen- Holten en Ter Steege Vastgoed Rijssen bv hebben maandag 18 december een intentieovereen komst ondertekend. Het betreft de (her) ontwikkeling van het stationsgebied te Rijssen: de strook grond direct aan het spoor, aan de Stationdwarsweg. In de intentieovereenkomst spreken partijen uit om geza menlijk een stedenbouwkundig plan te ontwikkelen en te ko men tot uitvoering (2009). RIJSSEN - De vrijwilligers van de Unie Van vrijwilligers houden dinsdag 9 januari een Nieuw jaarsborrel voor ouderen in ge bouw De Rozengaarde. Deze bijeenkomst begint om 14.00 uur en is om 16.30 uur af gelopen. De entree bedraagt 2 euro. In de zaal mag niet meer gerookt worden. Voor meer informatie kan ge beld worden naar mevrouw Di- na Brinckman, telefoon 0548- 512812. N iemandskinderen Carolien Roodvoets: "Sommige ouders houden meer van hun auto dan van hun eigen kinderen." Het gaat over taboes en over wat mensen overhouden aan een slechte opvoeding. "Som migen zijn té beschadigd om ooit nog van iemand te kun nen houden", benadrukt Caro lien. "Sommigen houden meer van hun auto dan van hun ei- De titel van haar nieuwe boek, is ontstaan uit opmerkingen van haar cliënten. "Ik voel me een meisje niks. Niks lukt en ze missen een gevoel van eigen waarde. je niks voelen, dat is het ergste wat er is", vertelt Carolien Roodvoets. gen kinderen. Maar kinderen houden altijd van hun ou ders". De schrijfster beschrijft drie categorieën ouders in haar boek. "Egocentrische ouders, die alleen maar aan zichzelf denken. Deze groep zou beter helemaal geen kinderen kun nen hebben", vindt ze. Een andere categorie ouders heeft veel eigen problemen. Hierdoor raakt de aandacht Het boek is onder meer te koop bij de boekhandel Heus- inkveld in Holten. Paperback, 224 Pagina's, Ara- mith, 2006 ISBN 10: 9068342096, ISBN13: 9789068342093 Prijs: 15,90 euro. voor de kinderen verwaar loosd. "Soms kan een vader zijn verhaal niet kwijt en komt hij uithuilen bij zijn kind", ver telt Carolien. "De kinderen moeten dan de ouders helpen bij de problemen die ze heb ben. Een familie streeft naar evenwicht. Als het tussen de ouders niet botert, dan pro beert het kind ertussen te springen De laatste groep ouders heeft FOTO: SANDER SCHEPERMAN geen weet van pedagogische vaardigheden. "Hoe je een kind moet leren praten, op voeden en wat je moet doen als het huilt", geeft ze aan. "Deze ouders waren vaak zelf ook ooit beschadigde kinde ren. Ze hebben van huis uit niets meegekregen, ze werden geslagen of uitgescholden. Voortdurend gekleineerd". Ook al hebben ze zichzelf be zworen hun eigen kinderen nooit zo op te voeden. "Onge wild gebeurt dat dan toch. Ge woon, omdat ze totaal geen idee hebben hoe het moet. Ze gaan dan de strijd met hun kinderen aan, alsof het volwas senen zijn. Daardoor wordt het alleen maar erger". Het boek is geen roman, maar wil begrip kweken voor niet vertelde verhalen. HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten nodigt iedereen uit voor de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 2 januari 2007. De nieuwjaarsreceptie vindt dit keer plaats in het gemeentehuis in Holten. Afwijkend van het begintijdstip van voorgaande jaren begint het programma om 17.00 uur. Tussen 19.30 en 19.45 uur houdt burgemeester drs. mr. B. Koelewijn zijn nieuwjaarstoe spraak, waarbij tevens de uitrei king van de vrijwilligersprijs 2006 plaatsvindt. Hiervoor zijn ook. enkele Holterise vrijwilli gers genomineerd. Het einde van de receptie is voorzien om 20.30 uur. HOLTEN - Voor de veertiende keer hield badmintonclub Hol ten zaterdag 16 december een C-toemooi, dat volgens het zo genaamde Zwitsers Laddersys teem werd verspeeld. Met 42 deelnemers was hét toernooi goed bezet. Een klein aantal van hen deed nu al voor de veertiende keer mee, maar er was ook een groot aantal nieu we gezichten. Uit de wijde regio (Salland, Twente, Achterhoek, Veluwe, Noord Oost Polder) was men naar Holten getogen. De wedstrijden in de spelsoor- ten damesenkel, herenenkel, damesdubbel, herendubbel en gemengddubbel waren over het algemeen van een zeer goed ni veau en waar de techniek tekort schoot, werd dat veelal gecom penseerd door een tomeloze in zet, zonder dat het ten koste ging van de sportiviteit. Veel viel er dus te genieten in sporthal 't Mossink voor de lief hebbers van de badminton- sport. De Holtense deelnemers heb ben zich uitstekend geweerd. Vooral bij de dubbelspelen wer den goede prestaties geleverd. C TOERNOOI BC HOLTEN Damesenkel 1Samantha Hutink BV Doesburg 2. Carola van der Vreede BC Holten 3. Linda de Witte BC Kwiek Herenenkel 1Neal Bouwman BC Lochem 2. Wilmar Platenkamp BC NOP 3. Anne Riemersma BC Rijssen Herendubbel 1Ismaël Wind/ Rolph Rikkering BC Holten 2. Arno Bouwman/ Neal Bouwman BC Lochem 3. Pieter Aarsen/ Harold Konijnenbelt BC Holten Damesdubbel 1Lidy Kuiper/ Cea Stam BC Holten 2. Carola van der Vreede/ Hermanna Boode BC Holten 3. Karin Luchtmeijer/ Anita v.d. Tuin BC WIK 80 Gemengddubbel 1Lidy Kuiper/ Harold Konijnenbelt BC Holten 2. Gea Stam/ Pieter Aarsen BC Holten 3. Marijke Offenberg/ Ismael Wind BC Holten RIJSSEN - De Tourclub Rijssen (TCR) houdt zaterdag 6 januari haar jaarlijkse Schwarzwald- veldtoertocht, een bos- en veld- rit door de bossen en velden rond Rijssen. Het parcours loopt langs de Friezenberg, door het Rijssense veld en over de Borkeld. Ieder een met een mountainbike of een veldtourfiets kan meedoen. Er kan gekozen worden uit twee verschillende afstanden, een van 25 kilometer en een van 45 kilometer. Tussen 9.00 en 10.30 uur kan gestart worden bij de kantine van Sportclub Rijssen op het sportpark De Koerbelt aan de Arend Baanstraat. Het inscJirijfgeld bedraagt vier euro, NTFU-leden betalen drie euro. De deelnemers aan deze bos- en veldrit vertrekken op ver schillende tijdstippen. "Ieder een is vrij of hij alleen of in een groep rijdt", vertelt Gerrit Wes- sels, bestuurslid van de Tour club Rijssen. "Het is een erg aantrekkelijk parcours door de bossen van Hollands Schwar- zwald, onder langs de Friezen berg en door-het Rijssense veld. De deelnemers komen van alles tegen. Ravijntjes, steile klimme- tjes, mulle zandpaden, smalle en brede bospaden door een prachtig natuurgebied. De jon gens van de Tourclub besteden er elk jaar veel tijd aan om zo'n aantrekkelijke mogelijke route uit te zetten. Voor de rijders, die de langste route willen afleggen is onderweg een extra lus ge maakt, maar geen enkel stuk wordt twee keer gereden". Voor alle deelnemers is er on derweg een versnapering en na afloop is er gelegenheid om te douchen, de fiets af te spuiten en het nuttigen van een drankje. Het aantal deelnemers varieert elk jaar. Wanneer de weersom standigheden goed zijn, ver schijnen er 500 aan de start en bij slecht weer soms maar 350. Het vertrek is om 09.00 uur de sporthal aan de Nieuwlandsweg te Rijssen, waarna er een trai- ningsveldrit door velden en bossen naar Holten wordt ge maakt. Na ongeveer een uur wordt er dan koffie gedronken bij Boer Biet (Café Jansen).

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19