Stoer design voor eindeloos buitenleven Een goede nachtrust op een matras van Medipas Han en Tine Kraan stoppen Intieme fashionshow van She's Different Kinderen vallen af bij NewFigure Dinsdag 2 januari 2007 29 augustus 2006 Cliënten met een verwijzing kunnenbij Medipas terecht vooreen persoonlijke matras op maat (foto: Harry Broeze) HOLTEN/ ENTER - Han en Tine Kraan uit Holten stappen 30 december uit de DA dro gisterij Wedda in Holten. Op de laatste dag in hun zaak kunnen klanten afscheid nemen en kennis maken met de nieuwe eigenaars Erik en Dorothé Pinkert. Het echtpaar Kraan nam in 1968 drogisterij Wedda in Enter over van mevrouw Wedda, de moeder van Tine. In datzelfde jaar kreeg Han de gelegenheid om het pand van de kruideniersfa milie Johan Müller aan de Dorpsstraat (bij de grote poort) in Holten te huren en naderhand met bovenwoning te kopen. Sneller dan ver wacht had het kersverse drogistenpaar twee zaken onder hun hoede. In 1986 verhuisde de DA drogisterij Holten van het pand Müller naar de huidige locatie aan de Dorpsstraat 10. Naderhand werd ook nog een DA-winkel in Nijverdal geopend, maar die is begin dit jaar aan een collega verkocht. De geschiedenis herhaalt zich, want in 1999 stonden dochter Dorothé» en haar man al weer klaar om DA Enter voort te zetten. En ook nu komt de derde vrouwelijke lijn in de Wedda- familie met partner aan het roer van twee zaken. "De nieuwe opvolgers staan klaar, ze zijn enthousiast en ambitieus. Als wij nog een jaar of vijf door zouden gaan hebben ze misschien wel minder trek in overname", zegt Kraan. Han Kraan (65) en zijn vrouw vinden dat dro gist een prachtig beroep is. "De contacten met mensen van alle leeftijden, de adviserende taak die je hebt en bovendien is het vak constant ver nieuwend. Daar blijf jezelf ook jong bij", lacht Kraan. Toch bekent hij dat er de laatste jaren ook in de drogisterij veel regeltjes bij zijn gekomen waar aan je moet voldoen, zoals aan de wettelijke hygiëne en andere rompslomp. "Daar zitten we niet op te wachten. Dat is mede de oorzaak dat we het welletjes vinden", aldus Kraan. De tijd is NewFigure in Holten kan nu ook helpen om kinderen te laten afvallen. (Foto: Harry Broeze) RUSSEN - De Fashion Show van She's Different vond afgelopen maandag plaats in de Bejaardier in Rijssen. In een gezellige ambiance, voor een kleine maar zeer geïnteresseerde groep vrou wen, pakte de speciaalzaak met hoogwaardige merken fantastisch uit. Maar liefst negen modellen show den outfits van onder andere Stills. Mart Visser. Blacky Dress en de allernieuwste aanwinst van She's Different: Ernie van Revmersdaal. Rijssen - "Goed slapen is belangrijk Nog belangrijker is hoe je 's morgens uit bed komt: uitgerust of juist niet. Zijn je spieren ontspannen of ben je stijf en moe?" Arie Nijkamp van Medipas. medische matrassen, weet waarover hij praat. In zijn werk komt hij die mensen tegen die 's nachts niet bijtanken, maar doodmoe en niet uitgerust hun bed uitkomen. Of 's nachts wakker worden en uit de slaap gehouden worden door pijnlijke gewrichten, of in een verkeerde hou ding liggen. Bij Medipas aan de Huttenwal 31a wordt daar iets aan gedaan. Cliënten met een verwijzing van arts. fysiotherapeut, chiropractor of osteopaat kunnen hier terecht voor een per soonlijke matras op maat. Daarvoor beschikt Medipas over een matras met sensoren. Als de cliënt op die matras ligt meet de computer elke centimeter van het lichaam en geeft de verschil lende drukpunten aan. Dan wordt zichtbaar waar het lichaam teveel druk heeft, de spieren teveel spanning hebben. Vervolgens wordt een matras er om hobby's te zoeken, te gaan wandelen. "We zien wel wat er op ons pad komt". "De overname betekent voor ons een grote uit daging en we hebben er reuze zin in", reageert Dorothé Pinkert. De klanten in Holten zien mis schien nieuwe gezichten zoals dat van mij of Erik, maar verder verandert er niets. Zoals blijkt, heeft Dorothé de liefde voor het vak niet van vreemden. Als jong kind hielp ze in de win kel en deed ook elders vakkennis op en behaal de de nodige diploma's. "Het is een afwisselend vak met een breed assortiment; van geneesmid delen tot cosmetica. Je hebt contacten met ver schillende mensen en dat is boeiend", aldus Dorothé. Ook echtgenoot Erik Pinkert heeft de diploma's op zak en werkt met veel plezier in de drogisterij. "Het lijkt er al een beetje op dat ook een volgende generatie belangstelling heeft", zegt Dorothé genietend. "We zien het wel". samengesteld, rekening houdend met de druk punten van hel lichaam. Dat betekent dat er in één matras verschillende soorten materialen zit ten De samenstelling van de matras is zodanig, dat verkeerde lighoudingen gecorrigeerd worden en dat rekening gehouden wordt met fysieke gebreken "Rugklachten, stijve spieren, maar ook hoofdpijn kan vaak teruggebracht worden op een verkeerde slaaphouding", vertelt Nijkamp. De juiste lighouding is dan ook van het grootste belang. Om die juiste slaaphouding te bewerkstelligen moet de combinatie van matras en kussen voor een goede lichaamsondersteu ning zorgen. De druk moet gelijkmatig over het lichaam verdeeld worden. Ook met andere zaken, bijvoorbeeld als mensen veel zweten, wordt rekening gehouden. Een tweepersoons matras is bij Medipas niet een en dezelfde matras, want de ene persoon is de andere niet. Medipas levert tweepersoons matrassen die afgestemd zijn op beide personen. Cliënten uit het hele land hebben inmiddels het matrassen- systeem van Medipas ontdekt. De geleverde matras wordt met enige regelmaat aangepast, zodat de correcties steeds beter worden. Maar het kan ook zijn dat iemand een blessure opgelo pen heeft dikker geworden is. of zwanger geworden is. waardoor de drukpunten van het lichaam veranderen. Dan passen we de matras daarop aan. Want comfortabel slapen, een hele nacht doorslapen, moet voor iedereen mogelijk zijn. Medipas levert ook kussens op maat. De klant krijgt er een boekje met siaapadviezen bij.In de showroom van Medipas aan de Spoelerstraat 5 staat een slaapkamer opgesteld, helemaal aangepast aan mensen die verzorgd moeten worden, tegen een betaalbare prijs. Ook her geldt dat alleen op een verwijsbrief van de behandelende arts, fysiotherapeut, chiropractor of osteopaat geleverd wordt. Info: telefoon 0548-54 09 92. e-mail: info@hafomeubelen. nl 19 december 2006 Han en Tine stoppen bij Wedda. Erik en Dorothé nemen de zaak over. Foto: Sarider Scheperman \£W FIGURE CLINIC Onder het genot van een goed glas en wat lekkers genoot iedereen zichtbaar. Vooral omdat volgens de bezoek sters in deze intieme opzet alle kle ding veel beter te bekijken en te bepraten was. Ook de accessoires oogsten volop bewondering. Volgens Hetty en Inge Wansink was de kleinschalige aanpak een succes: "In het verleden hebben we meer dere grote fashion-events in Lucky gedaan en we gaan dat in de toe- HOLTEN - "De afgelopen jaren zijn wij meer en meer in onze praktijken geconfronteerd met ouders die verontrust waren over het overgewicht van hun kinderen", vertelt Lous van Dijk van NewFigure aan de Dorpsstraat in Holten. "Niet alleen ouders zijn hierover verontrust maar ook de overheid is met een campagne begonnen om overgewicht bij kinderen tegen te gaan". komst vast weer herhalen. We kre gen nu spontaan het idee om een kleine, compacte show met een hapje en een drankje voor onze klanten te organiseren. Gewoon even met vriendinnen even een avondje showtje kijken. Aan de reacties te ho'ren gaan we dit zeker volgend seizoen weer doen!" De winkel was na de show geopend en er werd nog tot in de late uurtjes gepast en bewonderd. Binnen de NewFigure-clinics werd daarom geprobeerd om kin deren vanaf een jaar of veertien te helpen zonder dat ze daar echt een gericht programma voor hadden. "Daar komt vanaf 20 november verandering in", benadrukt Lous. "Met een speciaal aangepast pro gramma voor kinderen, genaamd NewFigure for kids. Hierin wor den op medisch verantwoorde wijze ook jongere kinderen behandeld". ■s rtlVVVg.ENT "Met een speciaal ontwikkeld programma voor kinderen met documentatiemateriaal, proberen we zo de kinderen te bereiken. De kinderen moeten zelf willen afvallen". 24 oktober 2006 She's Different organiseert veelvuldig fashionshows. (Foto: Harry Broeze) De winter is hét moment om alvast te gaan plannen hoe je er de komende zomer bij wilt zitten. Heerlijke ontbijtjes, grootste tuinfees ten, feestelijke etentjes en bijzondere wijnmo menten. Natuurlijk ben je afhankelijk van goed weer, maar goed tuinmeubilair is ook be langrijk. Buiten mag het minstens zo mooi worden als in de smaakvol ingerichte woonkamer of leef- keuken. Door te kiezen voor materiaal dat on der druk is geïmpregneerd, is het meubilair ja renlange beschermd tegen alle weersinvloe den. Mooi blijft dus gewoon mooi. Om de meubels een persoonlijke touch te geven, kun nen de Countrytafel en de -banken voorzien worden van een kleurtje. Misschien in een contrasterend tintje, of toch liever harmonisch en helemaal passend bij die eindeloze out- doorsfeer die zoveel energie oplevert! Kijk op www.hillhout.com voor meer informatie.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18