1 Newport Blue viert veijaardag met acties Werk van Jansen naar Meinders MMEMÊI Juwelier Bomedo biedt ruime collectie sieraden Zestig jaar Steenbergen Luuk Scheppink kwart eeuw bij Intertoys Jalink Newport Blue verkoopt kleding voor de sportieve man en vrouw. (Foto: Harry Broeze) RUSSEN - Marcel Mulder opende een jaar geleden zijn mooie heren- en damesmodezaak Newport Blue aan de Haarstrayt 28. Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van de zaak zijn er tot en met zaterdag 1 april enkele aantrek kelijke acties. Zo krijgt iedereen vijftien procent korting. Dit geldt voor de gehe le nieuwe collectie. Bovendien krijgt iedere klant, die deze week voor meer dan honderd euro koopt een leuk pre sentje. Het is volop lente in de moderne winkel aan de Haarstraat. Newport Blue verkoopt sports- and leisureware voor de sportieve man en vrouw. Franchise ondernemer Marcel Mulder is aangesloten bij een lan delijke winkelketen, waarvan alle 35 win kels een zelfde uitstraling en interieur heb ben. maar waarbij elke zaak zelf zijn col lectie samen stelt uit een groot aantal mer ken. Dit jaar heeft Mulder vooral gekozen uit de dames- en herencollecties van La Martina, North Sails en Raid Gauloises. Mooie en kleurrijke mode voor sportieve mensen. Verder hangen er voor de heren mooie broeken, shirt en sweaters van Mc Gregor en Canterbury en voor de dames heeft hij ingekocht uit de trendy collecties van Signal en La Coste. Verder verkopen de Newport Blue winkels nog-het eigen merk Newport Blue. Dit voorjaar zijn vooral de kleuren blauw, groen en rood hot en ook zien we veel stre pen. T-shirt en polo's zijn van fijne, lekker vallende jersey gemaakt en ook zien we volop broeken en bermuda's in katoen, canvas en rib. Alles met bijpassende caps en ceintuurs. Veel kledingstukken zijn voorzien van opvallende prints and bad ges. Klanten, die, in het bestand staan van Newport Blue krijgen regelmatig het live- style krantje Newport Times thuis gestuurd, waarin informatie te lezen is over de nieuwe mode. boeken, muziek en sporten. Newport Blue doet op zaterdag 1 april ook mee aan de grote Looking Good-show op Het Schild. De winkel is die dag geopend tot 21.00 uur en is nu ook altijd op dinsdag open. limenten op elkaar af te stemmen. Dus wie weet komen er nog meer specialiteiten van Jansen in het assortiment van Meinders. RIJSSEN/MARKELO Henk en Jo Jansen zijn afgelopen zater dag gestopt met hun bakkerij in Eisen. Een aantal werkzaamheden en een aantal werknemers zijn over genomen door bakkerij Meinders uit Markelo. Vanaf vandaag wordt bij bakkerij Meinders de speciali teit van Jansen verkocht: de Markefose koek. Daarnaast zijn bakker Jansen en bakkerij Meinders nog bezig om de assor- De kennis over de specialiteiten van bakkerij Jansen blijft aanwe zig, want de bakker die altijd in dienst was bij Jansen werkt nu bij Meinders. Ook een winkelmeisje is meegegaan naar de bakkerswin kel in het centrum van Markelo. Henk Jansen blijft voorlopig nog venten bij vaste klanten voor Echte Bakker Meinders. Klanten van bakkerij Jansen zijn met een folder op de hoogte gebracht van alle veranderingen. Om de 'over name' te vieren heeft bakkerij Meinders een aanbieding. Bij aankoop van 7,50 euro krijgen klanten in Markelo een gratis Markelose koek. Natuurlijk kun nen de oude klanten van Jansen ook genieten van Meinders' spe cialiteiten. Bakkerij Meinders is in Markelo gevestigd aan de Grotestraat 7, (0547) - 361374. Ruben en Hesier Meinders (links) nemen een deel van de werkzaamheden van het echtpaar Jansen over. Zij stoppen met hun bakkerij, (foto: Harry Broeze 7 ntaart 2006 Het pand van Steenbergen Schoenen door de jaren heen. De laatste verbouwing dateert van vorig jaar. (eigen foto) RUSSEN - Dit jaar bestaat Steenbergen Schoenen aan de Haarstraat zestig jaar. In 1946 begon Jan Steenbergen, de opa van de huidige generatie schoenverko pers Steenbergen, met een schoenmake rij in een schuurtje achter zijn woning aan de Haarstraat. Zijn vrouw ging klompen en schoenen verkopen vanuit het oude huis. De zaken gingen goed en Jan Steenbergen kon enkele knechten in dienst nemen. Op de fiets haalden zij door heel Rijssen bij de mensen thuis de schoenen op, die gerepa reerd moesten worden. Met de veters aan elkaar gebonden werden deze dan over het stuur gehangen en naar de schoenmakerij gebracht. De winkel begon goed te lopen en in 1957 opende Steenbergen een winkel in een geheel nieuw pand. dat op de plaats van het oude huis was gebouwd. In 1970 werd ook het naastliggende oude deel van de voormalige boerenwoning afgebroken en werd de winkelruimte verdubbeld. In de jaren daarna werkten ook de zoons Jan en Wim in de schoenenzaak. Tijdens de renovatie van het centrum, beginjaren tachtig, kreeg ook de gevel van de schoenenwinkel een facelift en werd de inrichting vernieuwd. Door de inrichting van het winkelerf kreeg de schoenenzaak veel meer ruimte aan de voorkant. In 1999 onderging de voorkant van de winkel opnieuw een verbouwing en kreeg de schoenenwinkel een eigentijdse uitstra ling. Ook binnen werd de inrichting ver nieuwd en gemoderniseerde. De verkoop ruimte werd eens zo groot. De laatste verbouwing vond vorig jaar plaats. Een achterliggend pand werd bij de winkel aangetrokken. De schoenenzaak werd naar achteren uitgebreid en er kwam een tweede ingang aan de kant van de Huttenwal. De collectie herenschoenen werd naar achteren verplaatst, zodat er meer ruimte kwam voor de dames- en kin derschoenen. Boven dit nieuwe gedeelte kwam een aparte afdeling met werk- en veiligheidsschoenen. De totale verkoop ruimte is nu meer dan vierhonderd vier kante meters. Steenbergen Schoenen wordt nu gerund door de kleinkinderen van Jan Steenbergen. RUSSEN - Frank Kuper (25 jaar) uit Vriezenveen heeft juwelier Bomedo overgenomen. Vorige week ging de win kel achter de Schildkerk na bijna twee maanden gesloten te zijn geweest weer open. De nieuwe jonge eigenaar heeft een opleiding voor goudsmid in Schoonhoven gevolgd en had al een eigen goud- en zilversmederij. Ook heeft hij van jongs af aan zijn vader geholpen, die een juwelierszaak in Delden heeft. "Vanaf 2004 heb ik al mijn eigen goud- en zilversmederij. Ik repareer en maak sie raden en ontwerp bijvoorbeeld ook speld jes met bedrijfslogo's", vertelt de jonge goudsmid. "Bij toeval kwam ik in contact met de vorige eigenaar van Bomedo en hoorde twee maand geleden dat de zaak nog steeds te koop was. Ik wilde altijd al graag mijn bedrijf verder uitbreiden en dit was een mooie kans". Kuper heeft maar enkele dingen in de win kel veranderd. "In de ruimte achter de toonbank heb ik nu mijn werkplaats. Het is een open werkplek geworden, zodat men in de winkel goed kan zien waar ik mee bezig ben". Eén van de werkzaamheden, waardoor hij bekend is in de juwelierswereld is het restylen van trouwringen. "Van oude trouwringen maak ik bijvoorbeeld ringen met diamantjes voor dames en zegelringen voor heren. Maar ook het ontwerpen en maken van eigentijdse trouwringen behoort tot mijn werkzaamheden". In de nieuwe juwelierswinkel kan een keuze gemaakt worden uit een ruime col lectie horloges, ringen, kettingen en ande re sieraden van onder andere Certina, Prisma, Diamondo, Pandora en Spinning. Er zijn trouwringen van AS en Constant en ook kan men er terecht voor een nieuw batterijtje in een horloge. "Wij verkopen simpele zilveren kettinkjes, maar ook complexe sieraden naar eigen ontwerp gemaakt en restylen oude sieraden". Juwelier Bomedo is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur, op donderdag van 8.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur. Frank Kuper gaat verder met Bomedo. 'Wij verkopen simpele kettinkjes, maar ook complexe sieraden' (Foto: Harry Broeze) I RUSSEN - Luuk Scheppink werkt donderdag 18 mei 25 jaar bij Intertoys Jalink in Rijssen. Hij begon als tiener na schooltijd met allerlei werk zaamheden bij warenhuis Jalink, zoals het destijds heette. Hier startte Luuk zijn speelgoedloopbaan op 18 mei 1981. Hij werd het bekende gezicht van deze speelgoedwin kel. Iedereen kenl Luuk en Luuk kent (bijna) iedereen. Veel kinde ren van vroeger komen nu met hun eigen kinderen in de winkel. de overkant van Elsenerstraat 31 Toen hij uit militaire dienst kwam. opende Jalink een speel goedzaak aan de Elsenerstraat 34 (momenteel Jalink verlichting cadeauj. Luuk Scheppink {achteraan) viert donderdag 18 mei dat hij 25 jaar bij Intertoys Jalink werkt. Jalink werd franchiser van de Intertoys-organisatie. Intertoys Jalink groeide, het pand op num mer 34 werd te klein en tien jaar geleden is Luuk meeverhuisd naar de straat: Hij is inmiddels bedrijfsleider en nog altijd even enthousiast met zijn vak bezig. In de winkel wordt het donderdag 18 mei een gezellige dag. Voor de kinderen is er een kleine attentie. Zijn gezin en de overige perso neelsleden krijgen vrijdag 19 mei een feestavond aangeboden.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13