Kuipers volgt Dul op als CDA-fractievoorzitter Holtens Nieuwsblad 9 PvdA: verkeer niet over N 350 bij werk aan A1 Frisse wandeling met als beloning stamppot Win varken tijdens verwerping Winst en verlies voor Holtense schaakteam Geld leden Afscheid Herman Beltman kijkt temg op mooie tijd stembureau Receptie gemeente HOLTEN - Het eerste schaakteam speelde af gelopen zaterdag 16 de cember haar derde exter ne wedstrijd in de pro motieklasse. Kort Horeca mag hele nacht open zijn Regels rond afsteken vuurwerk Politie treedt streng op Verboden vuurwerk Woensdag 27 december 2006 DIJKERHOEK - Schietvereni ging de Zaagmolen houdt vrij dag 29 december om 20.00 uur een grote verwerping in het Bonte Paard in Dijkerhoek. Er zijn elk jaar diverse activitei ten. Bij het ene heb je wat geluk nodig, bij het andere komt vaar digheid en concentratie goed van pas. Zo is er onder meer boogschieten, doldarten en computer(analyse) schieten en het Rad van Avontuur. Hoofdprijs is het halve varken. Verder wordt een grote vlees- schaal verloot onder de aanwe zigen. Deze extra prijs zal om 21.30 uur getrokken worden. Wedstrijden schaken Ditmaal thuis tegen ESGOO 3. Wederom was de tegenstander te sterk en kon voor de derde achtereenvolgende maal een nul op het conto bijgeschreven worden. Maandagvond speelde de schaakvereniging in de tweede ronde van de SBO cup tegen Raalte, die vorig jaar evenals Holten nog de halve finale haal den. Holten verpletterde Raalte al was de uitslag wel wat geflat teerd. Tegen ESGOO 3 kwam Holten al slecht uit de startblokken. Dick van de Griendt (7e bord) kwam slecht uit de opening. Hij verloor een pion en konn niet meer rokeren. Kortom een ne derlaag. Karl Heinz Leisten (8e bord) verloor door een tusssen- schaak een stuk en kon even eens opgeven. Voor een licht puntje zorgde Jan Scheperman aan het vierde bord. In het mid denspel won hij een stuk en hoewel het nog wel even duur de gaf hij de winst niet meer uit handen. Gerrit Luggenhorst (bord 2) had inmiddels geremi seerd in een partij waarbij het evenwicht voortdurend be waard bleef. Daarna ging het verder bergafwaarts. Aloys Meulenbroek (5e bord) kreeg een loperoffer op h7 te verduren dat hij niet mocht aannemen. Het bleek vergeefs, er volgde een overdonderende mataan- val. Gerrit Stevens (y6e bord) vergistte zich in de opening en verloor een pion. Hij kwam daarna nog wel goed terug maar speelde het eindspel te passief waardoor de partij toch nog ver loren ging. Ton van Oijen (3e bord) was ondertussen bezig met zijn favoriete spelletje, net zo lang peuteren en mieren tot HOLTEN - Stembureauleden krijgen straks 75 euro aan ver goeding in plaats van de huidige 50 euro. Het college van B en W vindt dit een beter bedrag, omdat het aantal uren zittingstijd in de loop van de jaren ook meer is geworden. Uit navraag bij ande re gemeenten, bleek Rijssen- Holten het laagst te zitten. Met de verhoging wil het college ook stimuleren, dat meer men sen zich gaan inschrijven als stembureaulid. HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten nodigt iedereen uit voor de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 2 januari 2007. De nieuwjaarsreceptie vindt dit keer plaats in het gemeentehuis in Holten. Het programma begint om 17.00 uur. Tussen 19.30 en 19.45 uur houdt burgemeester drs. mr. B. Koelewijn zijn nieuwjaar stoespraak, waarbij tevens de uitreiidng van de vrijwilligers- prijs 2006 plaatsvindt. Het einde is om 20.30 uur. TOMHY3 TlLFiGEH HOLTEN - Herman Beltman heeft afgelopen woensdag 20 december afscheid genomen van zijn klanten. Hij stopt namelijk na 44 jaar met Beltman Mannenmode. Erik Beltman (luiks op de foto) neemt de zaak over. Zijn vader Jan Beltman en Dick en Irma zullen doorgaan met de winkel aan de Dorpsstraat. Erik is inmiddels de derde generatie in dit familiebedrijf. HOLTEN - Henny Kuipers neemt vanaf 1 januari het CDA- fractievoorzitterschap over van Harry Dul. Dit was aan het begint van de nieuwe raadsperiode binnen de CDA-fractie al zo afgespro ken. Het tijdstip is mede geko zen met het oog op de voorbe reiding van de kaderstelling 2008. Harry Dul is vanaf 1986 fractie voorzitter geweest. Eerst in Holten en na de herindeling in Rijssen-Holten. Hij vond de tijd gekomen om het stokje over te dragen aan een ander. Henny Kuipers was vanaf 1998 al vice-fractievoorzitter. Door drukke werkzaamheden stelde lijsttrekker Henk Kasten- berg zich niet beschikbaar als fractievoorzitter. In de verdere taakverdeling en in de bemensing van de com missies komt geen verande ring. HOLTEN - De N 344 en N 350 mogen geen alternatief zijn voor het verkeer op de A 1Dat vindt IVdA Rijssen-Holten. Wegens groot onderhoud aan de snelweg, zijn er plannen om een derde rijstrook te maken tussen Deventer-Oost en Hol ten-West. Hierdoor is de kans groot dat het verkeer via een an dere route wordt omgeleid. De PvdA vraagt daarom het col lege van burgemeester en wet houders om er bij de minister op aan te dringen, de derde rij strook door te laten trekken naar de afrit Rijssen. Het verkeer kan zo worden om geleid via de N 347. Omdat dit een autoweg is, is deze volgens de PvdA beter geschikt om het verkeer af te wikkelen. Harry Dul was sinds 1986 fractievoorzitter van het CDA. Nu neemt Henny Kuipers het stokje over. foto: harry broeze HOLTEN - Winterse ingrediën ten als frisse lucht, vroege sche mering, een stevige wandeling en natuurlijk stamppot zijn aanwezig bij de winterwande- lingen van Natuurdiorama Hol- terberg. Dit speciale arrangement be gint met een bezoek aan het na- tuunnuseum waarna een na- tuurgids van Natuurdiorama Holterherg u mee neemt naar de meest bijzondere plekjes van de Holterherg tijdens een an derhalf uur durende wandeling. Bij terugkomst wacht bij restau rant Woody's pancakes en ste aks een uitgebreid stamppot buffet. Het arrangement kost 14,95 euro per persoon, kinde- ren tot 12 betalen de helft. De wandelingen zijn op 27 decem ber en 3 januari en starten om 13.30 uur. Reserveren gewenst. hij op voordeel komt. Hij kreeg dit weer voor elkaar maar toen vergooide hij het vergaarde voordeel weer met één zet en werd het remise. Ook Jim Klinge kwam op winst te staan. Echter op de één of andere manier los te diens opponent zijn zwaktes op en splitste Jim er enkele in zijn maag. Het bleek teveel van het goede en een nederlaag voor onze eerste bordspeler was het gevolg. Een 6-2 nederlaag stond aan het eind van de mid dag op het scorebord. ONTHEFFING HOLTEN - De burgemeester heeft besloten dit jaar de hore cabedrijven in Holten en Rijs sen tijdens oud en nieuw een ontheffing te geven van het slui tingsuur zoals dat is genoemd in de Algemene Plaatselijke Ver ordening. Dit betekent dat op 1 januari alle horecabedrijven de hele nacht geopend mogen zijn. HOLTEN - Als men vuurwerk afsteekt buiten de toegestane dagen en tijden en in de vuur- werkvrije zones, dan wordt het vuurwerk in beslag genomen. Er kan ook een boete volgen. Jongeren die jonger zijn dan 18 jaar worden doorverwezen naar bureau HALT. Deze jongeren worden 2 en 3 januari onder meer ingezet bij het opruimen van de vuurwerkresten die nog op straat liggen. Degene boven de 18 jaar die de vuurwerkregels overtreedt krijgt een proces-verbaal waarbij men op een boete kan rekenen. Indien de schade wordt aange richt door een minderjarige, dan zijn de ouders daarvoor aansprakelijk. Bij opzet keert de verzekering niet uit. Ouders van kinderen die iets kapot maken, kunnen hier financieel de dupe van worden. HOLTEN - Depolitie gaat streng optreden tegen overtre ders van de regels die gelden voor het in bezit hebben en af steken van vuurwerk. De boetes worden bepaald door het Openbaar Ministerie. Zo staan er behoorlijke straffen op het vroegtijdig voorhanden hebben, afleveren of afsteken van vuurwerk. HOLTEN - Al het vuurwerk dat niet is voorzien van de aandui ding 'bestemd voor particulier gebruik' is niet toegestaan. De hierna genoemde soorten vuur werk zijn bijvoorbeeld verbo den: vuurwerk zonder Neder landstalige gebruiksaanwijzing; strijkers; 100.000-klappers; la winepijlen; zelfgemaakt vuur werk; Chinese vlinders; knalpa tronen; nitraten.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9