Overtollige pondjes vliegen weg WhoZnext gaat sport stimuleren Holtens Nieuwsblad Midwinterhoornblazers spelen op grasdak Dijkerhoek°W bankoop grond Beukenlaantje Sport Lekker hardlopen over de Holterberg Loop ze weg door mee te doen aan Oliebollencross W Holten Aangepaste openingstijden gemeentehuis Holten Kort Politie paraat Veel slachtoffers Onderzoek naar man op Nieuwjaarsdag Brandveiligheid is eigen verantwoording in brandende auto Woensdag 27 december 2006 HOLTEN - Boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 is don derdag 28 december vanaf 18.30 uur het domein van mid- winterhoomblazers en sprook jesvertellers. Ook de blazers uit Holten zijn aanwezig en spelen vanaf het grasdakhuis. Naast het vertellen van sprook jes, wordt ook voorgelezen uit het nieuwe boek van Anne van der Meiden. Wie met een grote groep wil ko men, wordt gevraagd even te bellen: telefoon 0573-221102. HOLTEN - Het startsein voor de Oliebollencrass van de voetbal vereniging Holten wordt zon dag 7 januari om 10.00 uur ge geven. De crossloop wordt gehouden op en rond het sportpark Meer manskamp op de flanken van de Holterberg. De oliebollencross met een lan ge historie, wordt voor de 34e keer georganiseerd en staat open voor leden en niet-leden in de leeftijd van 7 tot en met 70 jaar. Het is een prachtige mogelijk heid om de overtollige calorieën van de feestdagen kwijt te raken en biedt tevens de gelegenheid om elkaar sportief tegemoet te treden in het nieuwe jaar. Voor elke leeftijdscategorie zijn er prijzen beschikbaar en elke deelnemer ontvangt een me daille als herinnering aan een leuke dag hardlopen. De jaarlijkse Oliebollencross wordt zondag 7 januari gehou den op Meermanskamp. Hier zijn verschillende categorieën. De Poffertjes 7 tot en met 9 jaar en Appelflappen, 10 tot en met 12 jaar, om 10.00 uur voor 2 ki lometer. De Pannenkoeken, 13 tot en met 14 jaar; Roomsoezen (dames), 15 tot en met 34 jaar; de Kroketten (heren), 15 tot en met 34 jaar en Bitterballen, 35 jaar en ouder, om 10.30 uur voor 4 kilometer. De Oliebollen, 15 jaar en ouder, 6 kilometer en De Krakelingen, 15 jaar en ou der, 10 kilometer om 11.15 uur. Inschrijven kan tot een half uur voor aanvang van de wedstrijd. HOLTEN - Het gemeentehuis is tijdens de feestdagen gesloten van maandag 25 tot en met vrij dag 29 december en maandag 1 januari. Dinsdag 2 januari vanaf 10.30 uur, is het gemeentehuis weer telefonisch bereikbaar. De ba lies zijn op dinsdag 2 januari vanaf 09.00 uur open. Voor een beperkt aantal zaken kan men wel terecht bij de ba lies. De publieksbalie in Holten is maandag 25 december tot en met dinsdag 2 januari 2007 ge sloten. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt dinsdag 9 januari om 20.00 uur de nieuwjaarsreceptie in het Bonte Paard. Er wordt dan een playbackshow voor volwassenen gehouden. Ook is het mogelijk om voor drachten te doen. Men kan zich aanmelden bij Erik Wechstapel tot en met 4 ja nuari, telefoon 0548-364034 HOLTEN - De gemeente wil graag een stuk grond aan het Beukenlaantje kopen. Het gaat om een perceel cultuurgrond van de heer Beldman, met een waarde van 12.100 euro. Het stuk zou gebruikt kunnen worden als ruilmiddel voor een stuk grond bij het Groenewegje. Dit loopt ten noorden van de spoorlijn en de bedoeling is om daar een verhard fietspad aan te kunnen leggen. Zo is er al een stuk grond geruild met de familie Aanstoot en wordt er een lap grond aange kocht van de familie Meijer. Beldman heeft nu 0.33.80 hec tare aangeboden aan de ge meente. De gemeente ziet het als een strategische aankoop. Het is na melijk nog niet bekend wat ze ermee kan doen. Eventueel ge bruiken als ruilmiddel of voor de versterking van de recreatie ve binding tussen station Hol ten en de Holterberg. Omdat Beldman de grond zelf niet meer wil gebruiken, zou de gemeente het in tussentijd in bruikleen kunnen geven aan ie mand die daar belang bij heeft. Wegens kosten voor bodemon derzoek, overdrachtsbelasting en notariskosten, is een krediet van 15.500 euro nodig. Hierover moet de gemeenteraad nog goedkeuring over geven. HULLEN - Wie tijdens de feestdagen zich iets teveel tegoed heeft gedaan aan al dat lekkers op tafel, kan dit in januari weer goed ma ken. Dan wordt namelijk de oliebollencross gehouden. Heeft lekker hardlopen en de kilo's weer proberen kwijt te raken. FOTO' JOHAN BOL1NK HOLTEN - Zo'n 25 leerlingen van scholengemeenschap De Waerdenborch hebben zich ge stort op het WhoZnext-project. Met het organiseren van ver schillende sportactiviteiten, proberen zij leerlingen te stimu leren om aan sport te doen. Zo is een groep bezig met pan- navoetbal. "Het gewone voetbal heeft iedereen wel gezien. Daar om hebben we gekozen voor iets anders". Omdat hiervoor kooien nodig zijn, wordt gedacht om dit in een gymzaal te houden. "Je hebt dan ook geen last van het weer" Verder wordt er gedacht aan streetdance en kickboxen. De leerlingen denken zelf de lessen te kunnen geven of eventueel met behulp van een trainer. Wel worden de trainingen altijd in het bijzijn van een leraar licha melijke oefening gegeven. Een deel van de groep leerlingen van De Waerdenborch, die meedoen aan het WhoZnext-project. foto: sander scheperman Het is echter de bedoeling dat de leerlingen zelf de organisatie in handen nemen. De leerlin gen moesten dan zelf ook een stappenplan maken. "De activiteiten zijn eerst be doeld voor de onderbouw, om dat deze leerlingen eerder mee doen. Bij de bovenbouw is er vaak minder belangstelling, omdat ze dan liever ervoor kie zen naar huis te gaan", spreekt een leerlinge uit ervaring. Een tweede groep gaat zich be zighouden met het organiseren van basketbal, hockey en vol leybal. Eerst zal echter worden gekozen voor basketbal. "Je kunt dan kijken wat je de eerste keer fout doet, zodat je dat bij de volgende keer beter kunt doen". De leerlingen vinden het leuk om mee te doen aan dit WhoZnext-project. "Je bent be zig met sport en je kunt laten zien welke verschillende spor ten er zijn." Volgens leraar Pim Gruijter heeft het als leuk bijko mend doel, dat je leiding geeft aan kinderen. "Je kunt dan me teen kijken of je dat leuk vindt. Zeker voor degenen die (sport)leraar willen worden". ZWERFVUURWERK POLITIE ZOEKT GETUIGEN HOLTEN - De inzet en de pa raatheid van politie tijdens de feestdagen zijn als normaal. Wel verzoekt de politie de inwo ners van de gemeente in nood gevallen te bellen met 0900- 8844 en bij spoedgevallen te bellen met 112. Zien inwoners dat er vernielin gen aan gemeentelijke eigen dommen worden gedaan, dan kan men 06-12890087 bellen. HOLTEN - Cijfers tonen aan dat bijna de helft van de vuurwerk slachtoffers vallen op Nieuw jaarsdag. Jongeren in de leeftijd van 10 tot 19jaar rapen op 1 januari zwerf- vuurwerk op van de straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen van dien. De oplossing ligt voor de hand: als de straten op 1 januari 's ochtends vuurwerkvrij zijri, vin den de jongeren geen zwerf- vuurwerk om mee te stunten. Het valt de burgemeester op hoezeer buurtbewoners afgelo pen jaar actief het zwerfvuil in hun straat netjes hebben opge ruimd om ongelukken met niet afgestoken vuurwerk te voorko men. Ook dit jaar doet de bur gemeester opnieuw het drin gende beroep: zorg voor vuur- werkvrije straten op 1 januari 2007. HOLTEN - Inwoners van de ge meente zijn zelf verantwoorde lijk voor de brandveiligheid in en om hun huis. De brandweer ziet met name toe op de brandveiligheid bin nen de horeca. De inzet en de paraatheid van de brandweer zijn verder als normaal. HOLTEN - De politie Twente is bezig met een onderzoek naar de gewelddadige dood van een 52-jarige man uit Zwolle en vraagt de hulp van getuigen. De man werd vrijdagavond 15 december om ongeveer 21.00 uur, zwaar gewond in zijn auto aangetroffen op de parkeer plaats van het AC restaurant langs de Al in Holten. Hij is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. Bij de politie werd die avond ge meld dat er een auto in brand stond op de bewuste parkeer plaats. ffet slachtoffer werd na het bluswerk door brandweer en politie in zijn auto gevonden. De politie Twente wil nu graag in contact komen met mensen die het slachtoffer met of zon der zijn auto tussen vrijdagmor gen en vrijdagavond op 15 de cember hebben gezien. Ook mensen die hem kennen en wellicht bijzonderheden over hem weten wordt verzocht contact op te nemen. Getuigen en mensen die op de gestelde vragen mogelijk een antwoord kunnen geven wordt verzocht contact op te nemen met de politie Twente via het gratis opsporingsnummer 0800-6070 of middels Meld Mis daad Anoniem 0800-7000.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7