Holtens Nieuwsblad Vrijwillige Thuiszorg zet PvdA: Niet vrijwilligers in zonnetje Boekje over kerkhoven Sallandse Heuvelrug Open Holtens Kampioenschap carbid schieten Sylvesterparty met veel housemuziek Shantykoor Op Koers in Bonte Paard Wis en waarachtig Dag ööle joar alleen maïs verbouwen Agenda HOLTEN-Het carbid schieten voor het Open Holtens Kampioenschap wordt zondag 31 decem ber van 15.00 tot 17.00 uur gehouden op Erve Van Menum aan de Beusebergerweg. Net voor de kruising met de Evertj'esweg. VEILIGHEID STAAT VOOR ALLES Woensdag 27 december 2006 HOLTEN - Voor wie dit jaar lek ker dansend het nieuwe jaar in wil, kan naar de Sylversterparty 2007 bij Grand Café 't Keuntje Met als thema 'Dance to the house' zal DJ Mamix zich met vinyl draaiend van zijn beste kant laten zien. Top hits van DJ Jean, Tiësto en veel van dit soort lekkere house muziek zal er te horen zijn deze nacht. Dus wil het nieuwe jaar met een lekker 'Sensation-gevoel' begin nen, koop dan alvast je ticket in de voorverkoop bij 't Keuntje voor de spectaculair lage prijs van maar 5 euro. De vette beats zullen beginnen te dreunen vanaf 01.00 uur. DIJKERHOEK - Shantykoor op Koers uit Gorssel verzorgt zon dag 7 januari om 11.00 uur in Het Bonte Paard in Dijkerhoek een koffieconcert. Het shantykoor bestaat ruim zes jaar en heeft al een indruk wekkende serie van meer dan 250 optredens achter zijn naam staan. Als het koor op volle kracht is, staan er tachtig 'zeemannen' op het podium. Reservering wordt aanbevolen. Dat kan door rechtstreeks kaar ten te bestellen bij het Bonte Paard in Dijkerhoek, bij J. van Noesel in Bathmen, telefoon: 0570-542330 of via e-mail: se- cretaris@opkoers.org. Wie schiet het verst? Eèrs wai nog lich, ma noe bie'j zwoar. Oöle joar ie könnt wa goa. Ie brach'n ööns volle, ök ve- dreet. Onverwachs, zöö't vaake geet. Te volle bint der hèn e go- ane, Hei doar wa bie stille stao- ne? Woerumme möss det, ööle joar? Woerumme maak'n ie t oöns zö zwoar? Bi-j helg op ööns, is't oe neet good, Umdaw verkèèrde dinge doot? Oöle joar, köj ööns det zeg- g'n, Het völlt toch aans neet uut telegg'n. Al den armood en vedreet, Oöle joar, wie wilt det neet. Wie wilt det aans en vèèrder goa, An de haand van't nieje jo ar. Wie wilt ööns bettem, be- griept ööns good. Gèèf ööns hoppe, gèèf ööns mood. Neet mèèr knibbeln, meka verstoa. JANUARI Burgemeester Bort Koelewijn zal, net als vorig jaar, meedoen aan het Open Holtens Kampioenschap carbid schieten. FOTO: JOHAN BOLINK Köi ööns help'n in' t nieje joar? Wie wilt, ma veult ööns mangs alleene, Det zöi toch zelf ok hemm'n e zeene. Wie loat oe in vreade goa. Het geet oe good, dag ööle joar. Oöle joar maakt ööns wier blie. Het nieje joar kump korter bie. Ie wèèt daw oe straks ach- terloat, En met het nieje vèèrder go- at. Hööld ööns vaste an de haand, Tut dawe bint anne laand, Bie een machtig mööi niej joar, Dan köw oe röstig loat'n goa. De Vèèrkaante Viefkop Omdat Oudejaarsdag deze keer op zondag valt, ging Gert van Evertjes om tafel zitten met bur gemeester Bort Koelewijn. "De gemeente wil graag vasthouden aan tradities en daar hoort het carbid schieten ook bij", zegt Gert. Om geen problemen te krijgen met kerkdiensten, wer den de drie plaatselijke kerken aangeschreven. De katholieke kerk wenste de organisatie veel succes. De andere twee lieten weten geen probleem te zien, omdat het evenement buiten de tijden van de kerk valt. Gert: "Je moet respect voor elkaar hebben en dus ook rekening houden met degenen die naar de kerk gaan". Gert schiet al sinds 1960 met carbid. Sinds hij in 2000 Prins Carnaval werd, ging hij het met zijn adjudant Marco van Menum en Jan van Menum groter aanpakken. Iedereen werd uitgenodigd langs te komen om onder het genot van een hapje en een Gert: "Veiligheid staat voor al les. Er wordt niet geëxperi menteerd met carbid. Daar naast mankeert er niets aan de melkbussen. Zou dat wel zo zijn, dan kun je er simpelweg niet mee schieten". Er wordt van het publiek af ge schoten. Het deksel kan daar door nooit richting de kijkers vliegen. Het Open Holtens Kampioen schap carbid schieten bestaat uit drie categorieën: heren, da mes en jeugd. Kinderen schieten onder bege leiding van ouders of aanwezi ge organisatoren. De toegang is gratis. Wel staat er een bus voor een vrije gift. drankje carbid te komen schie ten voor het Open Holtens Kampioenschap. "Het is een uniek evenement", benadrukt Gert. "Het loopt af en aan en je spreekt heel veel men sen, zo net voor het nieuwe jaar". Drive-in show Effe Dimmen zorgt voor de muziek. Wie wil schieten, kan zich melden bij de organisatie. Maar alleen kijken mag ook. Er wordt met twee man tegelijk geschoten, ledereen mag twee melkbussen aansteken met een lange stok, die eerst in een vuur- ton wordt gestopt. Daarna wordt de vlam bij een gaatje in de achterkant van de melkbus gehouden. Wie dat op het goede moment doet, kan ervoor zor gen dat het deksel met een har de knal een behoorlijk eind over het weiland vliegt. Wie uiteindelijk het deksel het verst weet weg te schieten, wint. De burgemeester en enkele wethouders hebben inmiddels toegezegd ook te komen. HOLTEN - De Vrijwillige Thuis zorg, organisatie voor vrijwillige thuiszorg, mantelzorgonder steuning en terminale zorg, heeft 2006 op een sfeervolle ma nier afgesloten met een gezelli ge bijeenkomst. Ruim tachtig vrijwilligers uit de gemeenten Hellendoom, Wier den, Rijssen en Twenterand zijn bijeengekomen voor een gezel lig samenzijn op de kerst inn in de Welle in Nijverdal. Onder het genot van een hapje en een drankje was er tijd voor gezelligheid en ontmoeting. Voor de Stichting een moment om haar waardering en erken ning voor het werk als vrijwilli ger uit te spreken. HOLTEN - In de boekenreeks Funeraire Cultuur is een nieuw deel uitgebracht. Dit besteedt aandacht aan zo wel geloofsuitingen als vonnge- ving en materiaalgebruik op de begraafplaatsen rond de Sal landse Heuvelrug. In hoeverre heeft de sobere volkscultuur zijn stempel ge drukt op de laatste rustplaat sen? Auteur Bert Pierik neemt de le zers mee naar de kerkhoven en begraafplaatsen van Raalte, Heeten, Nieuw-Heeten, Lutten- berg, Haarle, Hellendoom, Da len, Holten en Rijssen. HOLTEN - PvdA ergert zich er aan dat er in de gemeente erg veel maïs wordt verbouwd. Het liefst ziet de partij meer ver schillende gewassen langs de weg groeien. Volgens de PvdA wil de raad de gemeente aantrekkelijk maken. "Helaas zie ik dat er in onze mooie gemeente erg veel maïs wordt verbouwd wat door velen als niet mooi wordt ervaren", zegt Remi de la Haye. "Wij wil len dat ons landschap er gedif ferentieerder uit gaat zien en denken dit te bereiken door een regeling te ontwikkelen die be vordert dat andere gewassen worden verbouwd waarbij wij zelf denken aan diverse graan soorten, koolzaad en papavers". Als een aanzet voor de uitwer king hiervan, denkt de PvdA aan het verfraaien van de essen. Sylvesterparty, Stadskelder, maandag 1 januari 2007, 1:00 Sylvesterparty, Café 't Keun tje, maandag 1 januari 2007, 1:00 Nieuwjaarsreceptie en vrij- willigersprijzen, Gemeente huis Holten, dinsdag 2 januari 2007,17:00-20:30 NBvP Holten: Nieuwjaarsbij eenkomst, Zaal Vosman, don derdag 4 januari 2007 Veldtoertocht WV Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 7 januari 2007, 9:00 - 10:30 Oliebollencross, Meermans kamp, zondag 7 januari 2007, 10:00 Shantykoor Op Koers uit Gors sel, Bonte Paard, zondag 7 janu ari 2007,11:00 -13:00 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijker hoek, Bonte Paard, dinsdag 9 januari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 9 januari 2007, 14:30 Filmhuis Holten: Leef, Bosch kamp, donderdag 18 januari 2007, 20:15 Toneel OCH: blijspel Jalving en Jalving, Irene, vrijdag 19 janu ari 2007 Kindervoorstelling Saaie meneer Grijs wordt stoer en ei genwijs, Kandelaar, zaterdag 20 januari 2007,15:00 Prinsenbal. De Poppe, zater dag 20 januari 2007,20:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007 Liberale nieuwjaarsborrel WD, Bonte Paard, maandag 22 januari 2007, 20:00 Informatiemorgen Virus en Spam, Boschkamp, donderdag 25 januari 2007,19:30 - 21:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 25 januari 2007,20:00 NBvP Holten: jaarvergadering, Zaal Vosman, dinsdag 30 janu ari 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 30 januari 2007,14:30 FEBRUARI Benefietconcert voor project Rambura, Hervormde kerk, vrij dag 2 februari 2007,19:30 Oad Crossloop, Holten, zater dag 3 februari 2007 Stamppotwandeling, Natuur- diorama Holterbergj woensdag 27 december 2006 - woensdag 3 'januari 2007.13:30 Dieren prepareren, Natuurdio- rama Holterberg, donderdag 28 december 2006 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 Holten, don derdag 28 december 2006, 14:00 Midwinterhoomblazers en sprookjes vertellen, Boerderij Zorgvliet Larenseweg 106 Hol ten, donderdag 28 december 2006,18:30 Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, vrijdag 29 decem ber 2006, 20:00 Nacht van Blauw Wit, Sporthal 'f Mossink, vrijdag 29 december 2006,20:00 Grote Verwerping Zaagmolen, Bonte Paard, vrijdag 29 decem ber 2006, 20:00 Vuurwerkspektakel Love is in the air, Holten, zondag 31 de cember 2006 Open Holtens Kampioenschap melkbusschieten, Beusberger- weg, zondag 31 december 2006, 15:00 -17:00

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5