BELVILLA Prijswinnaars Peter Bils en Theo Ebbers genieten volop Route Dakar 2007 LISSABON - DAKAR Freddy Loix Herman Vaanholt INSIGHT Voensdag 27 december 2006 45 USBOA Malaga Porttmao Nador MAROC Er Rachidia Ouarzazate Zouerat Tombouctou Tantbacounda Le Dakar gaat op 6 januari 2007 van start in het Portugese Lissabon en voert de deelnemers vervolgens via Spanje, Marokko, Mauritanië en Mali, naar de finish in Dakar, Senegal op 21 januari 2007, Er wordt in totaal 8.708 kilometer afgelegd. Op 13 januari is de rustdag in Atar. Een dag later vervolgt Dakar zich met de twee zwaarste etappes. De eerste is Atar - Tichit met een afstand van 474 km. Tijdens de tweede rit (Tichit - Néma) zul len de grootste verschui vingen in het klasse ment plaatsvinden, wegens de te ver wachten grote uitval j van deelnemers. Hier ligt de uitdaging voor Team dé Week- f krant. Het landschap, dat t gekenmerkt wordt door veel gras pollen en hoog duinengebied, is zwaar. Het duo Loix/Vaanholt kan hier het verschil maken, om dat de Honda EVO III Buggy met j de langere veerweg is uitgerust. Navigator Team dé Weekkrant Nationaliteit Nederlandse Geboortedatum: 6 november 1961, Enschede Burgelijke staat: Ongehuwd, vriendin Beroep: Ondernemer Mede organisator Bavaria City Racing Rotterdam Dakar: Heeft vijf keer Le Dakar gereden Hoogtepunten: 18e algemeen in Dakar met Bob ten Harkei (2005) 15e algemeen in Dakar met Chris Leyds (2004) 51e algemeen in Dakar met Chris Leyds (2002) «MOT Coureur: Team dé Weekkrant Nationaliteit Belg Geboortedatum: 11 oktober 1970, Millen (België) Burgerlijke staat: Ongehuwd, vriendin Beroep: Rallycoureur Dakar Vormde een duo met Erik Verhoef (uitgevallen) Hoogtepunten: 6e plaats algemeen World Rally Championship 2001 met Mitsubishi vier keer 4e in WRC in 1999 met Mitsubishi drie overwinningen 1996, twee overwinningen 1997, drie overwinningen 1998 in groep A rally's met Toyota Celica Met de spectaculair ogende Honda Buggy verwacht het team dé Weekkrant een spectaculair resultaat te kunnen neerzetten. DAKAR Evenals dé Weekkrant is ook Belvilla Va- n I kantiewoningen hoofdsponsor van het Da kar-team Loix/Vaanholt. Als medesponsor van Loix/Vaanholt heeft Belvilla Vakantiewoningen voor de lezers van dé Week krant een aardige actie georganiseerd. Verdien nu alvast 15 euro voor de volgende vakantie. Vertel Belvilla Vakantiewoningen uw voorkeur en registreer uw antwoord op www.belvilla.com/dakar en ontvangt direct de 15 euro cadeau! Registreer u ook op de nieuwsbrief, want vakantie met Bel villa heeft altijd veie voordelen voor u in petto ais lezer van uw huis aan huiskrant Ook de moeite waard is het Beivilla kerst spel, waarmee prachtige prijzen te verdienen zijn. Kijk daarvoor op www.befvilla.nl/kerstspel Het rallyteam dé Weekkrant met au tocoureur Freddy Loix en navigator Herman Vaanholt neemt deel aan Dakar 2007. Met hun Honda EVO III Buggy richt Team dé Weekkrant zich op een plaats in de top 10 overall van de eindrangschikking. De 29ste editie van Le Dakar belooft een mooie uitdaging te worden voor het duo Loix/Vaanholt. Herman Vaanholt, onder andere initiatiefnemer van het succesvol le zomerse Bavaria City Racing evene ment te Rotterdam, begint inmiddels aan zijn zesde Dakar, LDe co-piloot maakte in 2001 zijn debuut in de woestijnrally en heeft reeds de nodi ge ervaringen opgedaan. De Rotterdam mer vormt deze editie een team met de ervaren en supersnelle Freddy Loix, die vele successen behaalde in zowel het WRC, Europese als nationale rally's. Toprijder Het Benelux team heeft met 'Fast Freddy' een absolute toprijder in huis gehaald, waarmee men hoge ogen probeert te gooien. Alle ingrediënten zijn aanwezig om deze rally tot een succes te maken. De Hollandse Buggy van Johnny Hakvoort doorstond glansrijk de tests op Dubai en Valkenswaard. Verder heeft het Nederlands/Belgische team met Freddy Loix een toprijder aan het vertrek staan. Begeleiding Voor de technische ondersteuning tijdens de ruim 9.000 kilometer lange tocht, heeft het serviceteam van Fast Speed de be schikking over een mobiele werkplaats. Deze is ingericht in een Ginaf 6X6 vracht auto. Daarnaast is er nog een snelle T4 wedstrijdtruck van MA.N. voor de reser veonderdelen onderweg. Het ambitieuze team kan gezien hun er varing en degelijke voorbereiding wel eens uitgroeien tot dé grote verrassing van Dakar 2007! DEZE PAGINA KWAM TOT STAND IN SAMENWERKING MET Motorsport Report Team dé Weekkrant heeft tijdens de Pre-Proloog een geslaagde test met de Hon da EVO III buggy kunnen maken. Op het Eurocircuit •n Valkenswaard werd de bolide uitvoerig getest en kwam zonder problemen door het zware parcours. De regen was hierbij een ex tra moeilijkheidsfactor voor de deelnemers, wat re sulteerde in vastzittende auto's, motoren en trucks. Het duo met startnummer 327, kwam op Valkenswaard voor de eerste keer met de oranje bolide °P de proppen. Ook hun gloednieuwe oranje overalls met de logo's van dé Weekkrant en Belvilla Vakantie woningen werden aan publiek en media getoond. De auto-equipes moesten ieder om beurten een getimede ron de rijden, waarna de twee hoogst geklasseerde coureurs nog een extra ronde moesten rijden om uit te maken wie daadwerkelijk de snelste was, Freddy Loix en Herman Vaan holt reden totaal twee rondjes op het circuit met de 4 liter V6 Buggy die aangedreven wordt door een 280 pk krachtige Hon da motor. Alle terreinomstandigheden waren dus aanwezig: het driften op asfalt, het ploegen door het zand en het springen over de jumps en de grote zandheuvel. Na de races werden er nog in terviews afgenomen. Prijswinnaars Via een speciale lezersactie op internet en in dé Weekkrant ontvingen Loix en Vaanholt ook twee gelukkige prijswinnaars. Peter Bils en Theo Ebbers had den beiden de vragen juist be antwoord en mochten naast Freddy Loix tijdens de Pre-Pro loog een uniek rondje in de ul trasnelle buggy scheuren. Tevens waren zij deze dag de speciale gasten ran het team. Peter Bils (links) en Theo Ebbers genieten volop van hun dag bij het team van dé Weekkrant.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 45