Dierenfïguren in elkaar knutselen Nacht Blauw Wit is een van oudste toernooien Holtens Nieuwsblad Show met valken, uilen en buizerds Sportverkiezing Nominatie Mike Bolink als sporttalent van het jaar Deelnemers van de Nacht Start Nacht Blauw Wit HOLTEN-'"Ik laat je meteen weten hoe het is gegaan", zei Mieke Gu- lien (1962) tegen haar zus de dag voordat ze een zwangerschapson- derzoek zou hebben in het AMC in Amsterdam. Meldpunt Vermis ten: 0800-8376478. Het telefoonnum mer is er ook voor de vermisten zelf. Terugdringen vernielingen Melder krijgt tien procent Direct betalen bij schade Betalen, ook voor anderen Speciale brief buurtbewoners WoënsQa^^êcêmbe^ÖÖ6 Vermist tijdens feestdagen Dat was op 20 september 1989. Noch Miekes zus, noch de rest van de familie is ooit te weten gekomen hoe het is afgelopen. Wat zij wel weten is dat de af spraak in het AMC, die Miekes vriend zou hebben gemaakt, er nooit is geweest. Verder is er sinds die twintigste september niets meer van Mieke verno men. Greetje Stolk, de nicht van Mieke, is al jaren naar haar op zoek. Er is geen dag dat Greetje niet aan de verdwijning van Mieke denkt. En in de tijd rond Kerst is het gemis extra pijnlijk. Greetje: "Miekes ouders heb ben het er tijdens de feestdagen erg moeilijk mee." Greetjes grootste zorg is dat de vermis sing van haar nichtje in de ver getelheid raakt. "Je blijft je af vragen wat er is gebeurd. En als ze nog leeft, wat is er met haar toen nog ongeboren kindje ge beurd." Ook de ouders van MarceJ Tim mer Arents worstelen steeds met een vraag: "Moeten we wel een kerstboom neerzetten? Onbekommerd genieten van feestdagen als Kerst of Oud en Nieuw zit er voor de familie Timmer Arents sinds mei 1995 niet meer in. In april van dat jaar vertrok zoon Marcel (1971) voor drie maanden naar India. Op zijn verjaardag, 27 mei 1995, belde Marcel met zijn ouders. Dat was het laatste contact dat zij met hem hadden. Marcels ouders hebben duizenden pos ters met zijn signalement laten verspreiden in India. Hij is door toeristen verschillende keren gezien, voor de laatste keer in een Indiaase badplaats ten zui den van Kerala. Sindsdien ont breekt ieder spoor. De familie Timmer Arents en Greetje Stolk zijn niet de enigen voor wie de feestdagen moeilijk zijn. Volgens Karen Berger van het Meldpunt Vermisten van Het Nederlandse Rode Kruis worden in Nederland tussen de 16.000 en 20.000 personen als vermist opgegeven bij de poli tie. Ongeveer 85 procent van deze vermisten is binnen 48 uur weer terecht. Tien procent blijft langer dan een week vermist en elk jaar komen er tien tot vijftien mensen bij die minstens een jaar spoorloos zijn. Sommige achterblijvers hebben een aan wijzing over het waarom van de vermissing. HOLTEN - Op Erve Deijk wordt donderdag 28 december een roofvogelshow gehouden. Gerrit en Jannie Zandvoort ver tellen niet alleen over de vogels maar ze laten ook zien hoe ze vliegen. Er zijn buizerds, valken, uilen en sinds kort hebben ze ook een gier met een spanwijdte van 2,20 meter. Vooral de valken zijn erg spectaculair om te zien vliegen als Gerrit met de loer draait. De show begint om 14. 00 uur en is gratis te bezoeken. Erve Deijk is gelegen aan de Chur- chillstraat 19 in Holten.. r HOLTEN - In de kerstvakantie is er van alles te doen en te bele ven bij Natuurdiorama Holter- berg. In beide vakantieweken kan de jeugd op woensdag, donderdag en vrijdag aan de slag met pa pier, ijzerdraad, hamer, en ma terialen uit de natuur. Onder begeleiding worden daarvan dierenfiguren in elkaar geknut seld. Daarnaast zijn er voor kin deren van alle leeftijden speur tochten Toppreparateur Manny Wegen komt donderdag 28 december demonstreren hoe je dieren op zet. Om zoiets te kunnen moet je zowel vakman, kunstenaar als natuurkenner zijn. Wegen werkt momenteel aan een aantal vossen voor een nieuw diorama. In de filmzaal draait tijdens de kerstvakantie een nieuwe film over wilde katten. In het natuurmuseum kan men vervolgens op zoek naar de grootste kat van Europa: de lynx. MELDLIJN VANDALISME HOLTEN - Er werd vorig jaar voor zo'n 23.300 euro aan ge meentelijke eigendommen ver nield. Het betrof hier met name ver nielingen aan verlichting, ver keersborden en prullenbakken. Jammer van het geld. De inwo ners wordt dit jaar opnieuw ge vraagd te signaleren wanneer er vernielingen aan eigendom men plaatsvinden en deze bij de gemeente te melden. Speciaal voor deze meldingen is een mo biel (meld) nummer ingesteld. Dit nummer is: 06-12890087. De gemeentelijke opsporings ambtenaar en de toezichthou ders van of namens de gemeen te komen vervolgens in actie. HOLTEN - Wanneer het om ge meentelijke eigendommen gaat en wanneer de daders worden opgepakt en de schade op de daders kan worden verhaald, ontvangt de opmerkzame in woner hiervoor een vergoeding van ongeveer 10 procent van de geleden schade. Met een mini mum van 25 euro en een maxi mum van 100 euro. De voor waarde hiervoor is dat het ver nielde een gemeentelijk eigen dom is en dat de schade op de daders verhaald wordt. "Wie wordt gepakt, moet me teen de kosten van de schade betalen", legt burgemeester Koelewijn uit. "En dat kan uit eenlopen van 380 euro voor een prullenbak tot 1.000 euro voor een lantaarnpaal". HOLTEN - Degene of de groep die vernielingen heeft aange richt, krijgt op dezelfde dag nog een rekening van de gemeente gepresenteerd. Betaalt de dader de schade di rect, dan is hiermee de zaak af gedaan. Betaalt hij niet direct, dan wordt door de politie een proces-ver baal opgemaakt, een bekeuring uitgedeeld en volgt voor de ge leden schade de gebruikelijke invorderingsprocedure via de gemeente. HOLTEN - Het verhalen van de schade geldt ook in het geval een groep vernielingen aanricht en één groepslid wordt her kend. In dit geval kan het groepslid dat is herkend, aan sprakelijk worden gesteld voor alle geleden schade die door de groep of een ander lid van de groep is veroorzaakt. Deze aansprakelijkheid geldt dus ook indien de herkende persoon niet de feitelijke dader van de overtreding is. HOLTEN - Een aantal bewoners ontvangt deze maand een brief met daarin het verzoek dit jaar tijdens oud en nieuw in hun buurt extra alert te zijn op ver nielingen aan gemeentelijke ei gendommen en straatmeubilair en in voorkomende gevallen contact op te nemen met de meldlijn van de gemeente. Holten - In het Holtens Nieuwsblad worden alle genomineerden voor de Sportverkiezing 2006 gepubliceerd. Deze Sportverkie zing wordt 9 februari 2007 gehouden bij Lucky co. Inmiddels zijn de eerste nominaties binnen. In de categorie Sporttalent is voorgedragen 8-jarige Mike Bolink uit Holten. Vier jaar geleden deed hij zijn eerste motorervaring op en op 6- jarige leeftijd reed hij wedstrijden bij de 50 cc mini automaten. Inmiddels rijdt hij, met dispensatie vanwege de leeftijdsgrens van 8 jaar, in de 65 cc kleine wielen klasse en eindigde daar voor het Nederlands Kampioenschap op een mooie derde plaats. Hij reed al internationale wedstrijden en is onder andere clubkam pioen van de MAC de Holterberg. Nominaties van sporters en sportteams kunnen nog tot 5 janu ari 2007 ingeleverd worden bij de Commissie Sportverkiezingen Rijssen-Holten op de volgende adressen: Ab Bruggink, Jan ter Horststraat 22,7462AH Rijssen of Diny ter Harmsel, Kozakken- straat 2,7451GP Holten, of per e-mail naar: s portverkiezingrijssenholten@gmail.com HOLTEN - De poule-indeling van de Nacht van Blauw Wit is als volgt: Poule A: Blauw Wit '66, SC Markelo Zat., Hector en GFC Poule B: Twenthe Goor, W Hol ten, SC Rijssen en SC Markelo Zon. De poulewedstrijden zijn voor 24.00 uur afgelopen. - Om 00.10 uur beginnen de hal ve finales en om 01.10 uur be gint de finale. HOLTEN - De wedstrijden van de Nacht van Blauw Wit staan onder leiding van André Leus huis en Jeroen Roetgerink. Zij worden geassisteerd door lijn rechter Bert-Jan Paalman. De eerste wedstrijd begint vrijdag 29 december om 20.00 uur. Het voorprogramma vanaf 18.00 uur wordt ingevuld door de jeugdafdeling. De C-jeugd speelt de voorwedstrijden. HOLTEN - Blauw Wit '66 houdt vrijdag 29 december voor de 28e keer de Nacht van Blauw Wit '66 in sporthal 't Mossink in Holten. Het zaalvoetbaltoernooi voor standaardteams is een van de oudste toernooien in de regio. Met de komst van een sporthal werd ook het zaalvoetbal een veel beoefende sport. Niet al leen vriendenteams maakten dankbaar gebruik van de ruim te. Ook Blauw Wit '66 begon on der leiding van Gerrit Dikkers aan een zaalafdeling bij Blauw Wit '66. In de winterperiode was er 28 jaar geleden nog niet zo veel mogelijk voor de veldvoet- ballers. Nadat de sporthal ge reed was, begon Blauw Wit al snel met de eerste uitvoering van wat toen nog echt een Nachttoemooi genoemd mocht worden. Het aanvangstijdstip lag in die jaren rond 22.00 uur. De finale vond ver na midder nacht plaats. Inmiddels is het Nacht van Blauw Wit is een zaalvoetbaltoemooi, bedoeld voor standaardteams. fotouohan bolink toernooi qua opzet niet veel veranderd. Nog steeds spelen acht teams verdeeld over twee poules hun wedstrijden, maar het aanvangstijdstip is inmid dels verplaatst naar 20.00 uur. Ook is sinds de editie 2000 het aantal te verdelen prijzen toege nomen. Naast de grote wisselbeker is er een prijs voor de sportiefste ploeg en is er ook een prijs voor de beste speler van het toer-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3