feestdagen Tips voor veilige feestdagen Kaarslichtjes in de duisternis Holtens Nieuwsblad 18 Nieuwe regelgeving carbidschieten Themadag De Waerdenborch zamelt geld in voor goede doelen Geen verlaging tarief Essent Sylvesterparty Stadskelder Expositie Borsboom en Verhoeven Kort Huisvuil ophalen op andere dag Bijeenkomst W Holten Borrel WD in nieuwe jaar Gemeentewerf Veilig omgaan met afsteken vuurwerk De folder over feest versiering is te ver krijgen bij de ge meentewinkel. Op www.brandweer.nl staat ook informatie. Woensdag 27 december 2006 vraag dan om een schriftelijk bewijs waar het bedrijf aan toont dat het materiaal door de behandeling aan de eisen vol doet. Let er in elk geval op dat het bedrijf dat de materialen impregneert gecertificeerd is. De toezichthouder kan van ie mand verlangen dat hij dit aan toont. Men kan de brandveilig heid van versieringen met een eenvoudige proef zelf testen. Daarbij gaat men als volgt te werk. Neem een monster (5 bij 25 centimeter) van het materi aal. Ga naar buiten en houd een uiteinde van het monster mini maal 5 seconden in een vlam, zoals van een aansteker of luci fer. Houd het monster daarbij vast met bijvoorbeeld een meta len tang en let op dat men zich niet brandt. Als het monster vlam heeft gevat, of nadat 5 se conden zijn verstreken, neemt men de vlam weg. Tijdens de verhitting zijn geen druppels vrijgekomen. Tijdens de verhit ting zijn geen roetvlekken vrijge komen. Het materiaal vlamt niet meer dan 15 seconden na en gloeit maximaal 60 seconden na. HOLTEN - Om geld in te zamelen voor enkele projecten, werd afgelopen donderdag 21 december een themadag gehouden in scho lengemeenschap De Waerdenborch. Zo werd er een fancyfair gehouden en een sponsorloop. foto: sander scheperman HOLTEN - Wethouder Willem ter Schure heeft tijdens de aan- delenvergadering van Essent een motie ingediend om de winst te verdelen onder particu liere energiegebruikers. Dit zou kunnen door een verlaging van de energiekosten. De aandeelhouders zagen hier echter geen heil in, omdat slechts 7 procent van het bedrag te verlagen is. De rest bestaat uit vaststaande tarieven. Daarom werd voorgesteld het geld te investeren in energiebe sparende maatregelen voor de burgers. Er wordt dan gedacht aan spaarlampenacties. VERSCHUIVING HOLTEN - Wegens de feestda gen verschuift het ophalen van het huisvuil. Waar normaal maandag 1 janu ari 2007 het vuil zou worden op gehaald, wordt dit nu zaterdag 30 december 2006 de groene container leeggehaald. Op al deze dagen begint de inzame ling om 6.00 uur. NIEUWJAARSRECEPTIE HOLTEN - Op sportpark Meer manskamp vindt zaterdag 6 ja nuari 2007 de nieuwjaarsrecep tie van de Voetbalvereniging Holten plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. MET LIBERALE SPREKERS HOLTEN - In café Het Bonte Paard wórdt maandag 22 janu ari om 20.00 uur een Liberale Nieuwjaarsborrel gehouden. Charlie Aptroot, lid van de WD fractie in de Tweede Kamer en WD-gedeputeerde in de Pro vinciale Staten Job Klaasen zijn uitgenodigd als gastsprekers. Charlie spreekt over de Neder landse economie in 2010 en een liberale samenleving. Job praat over ruim baan in Overijssel. De gemeentewerven zijn tij dens de feestdagen alleen open op: woensdag 27 december 2006; donderdag 28 december 2006; vrijdag 29 december 2006. Dinsdag 2 januari zijn de wer ven vanaf 10.30 uur weer be reikbaar HOLTEN - Op de Canadese Be graafplaats werden voor de zes tiende keer op Kerstavond door de schoolkinderen kaarsen voor de graven geplaatst. In 1991 was het Lena van Dam, Finse van geboorte, die het ini tiatief nam tot deze bijzondere gebeurtenis. De eerste vijf jaar nam zij ook de kosten van de kaarsen op zich. Vanaf 1996 is het de Stichting Welcome Again Veterans (WAV) die zorg draagt voor de financiering van dit door de Stichting Viering Natio nale Feestdagen Holten in sa menwerking met de basisscho- HOLTEN - Ook op een feest zit een ongeluk in een klein hoekje. Daarom is het noodzakelijk dat men even de tijd neemt om kri tisch te kijken naar de brandvei ligheid. Er zijn veel brandveilige of moeilijk brandbare versierin gen op de markt. Sommige zijn gemaakt van veilige materialen, zoals aluminiumfolie, andere zijn geïmpregneerd, zoals som mige papieren vlaggetjes. Het blijkt niet eenvoudig te zien welke materialen veilig zijn en welke niet. Vraag de leverancier ENKELE TIPS Een paar tips om veilig het nieu we jaar in te gaan. Lees voor het afsteken de Nederlandse ge bruiksaanwijzing. Doe dit bij goed licht. Stop vuurwerk nooit in jas- of broekzakken. Neem alleen mee naar buiten (niet in plastic zak) wat je gaat afsteken en bewaar de rest op een droge koele plaats. Draag katoenen kleding. Nooit nylon (is erg brandbaar) en geen capuchon (kan vuurwerk in komen) of deze capuchon binnenste buiten draaien. Laat het lontje goed uitsteken voor je het afsteekt. Steek nooit vuurwerk met een beschadigd lont af. Gebruik aansteeklont. Nooit een lucifer of een aansteker. Steek vuurwerk niet uit de hand af (de meeste ongelukken ko men hierdoor). Zet vuurpijlen voor het aanste ken in een fles die verzwaard is met zand of water. Houd brandwonden minstens 10 minuten onder koel, zacht stromend water. Laat het van bovenaf over de wond lopen. Koud vuur en kindervuurwerk bestaat niet. Ook sterretjes kunnen brand wonden geven. Sterretjes wor den bij ontbranding 1.500 C warm. Houd na het afsteken voldoen de en veilige afstand. Let bij het afsteken op mens en dier. Weigert vuurwerk, steek het niet opnieuw aan. Het kan dan gelijk gaan ontploffen. Ruim na het afsteken het vuur- werkafval op. len in Holten georganiseerd evenement. Dankzij de subsidie van CV De Fienpreuvers en dit jaar een bij drage uit het Rabo Projecten fonds en het jaarlijks benaderen van sponsoren is het de WAV dit jaar weer gelukt de hoge kosten te financieren. In de landelijke Canadese kranten is ook dit jaar veel aandacht geschonken aan deze bijzondere kerstherden king in Holten. De sponsoren van 2006 van dit evenement wil het Bestuur van de Stichting Welcome Again Veterans harte lijk bedanken. nadrukkelijk naar de artikelen met een moeilijk brandbare kwaliteit en kijk op de verpak king. Het is verstandig de ver pakking te bewaren om aan te kunnen tonen dat het materiaal een brandvertragende kwaliteit bezit. Als de materialen uit de verpakking zijn gehaald, is nau welijks meer te achterhalen aan welke eisen ze voldoen. Het kan dus zijn dat een toezichthouder namens de gemeente uw ver sieringen alsnog wil testen op brandveiligheid. De eenvoudige brandproef waarmee dit ge- HOLTEN - Het carbid schieten is afgelopen oud en nieuw in de bebouwde kom aanzienlijk toe genomen. Om mogelijke geva ren voor gebruiker en zijn of haar directe omgeving te voor komen heeft de gemeente een aantal voorwaarden voor het carbid schieten in de APV opge nomen. Binnen de bebouwde kom is beurt, is hieronder beschreven. Het impregneren van materia len is specialistisch werk. Laat het daarom door een gespecia liseerd, bedrijf doen. Als men materialen laat impregneren, het toegestaan om zonder mel ding of vergunning op Oude jaarsdag tussen 10.00 en 24.00 uur en op nieuwjaarsdag tussen 0.00 en 2.00 uur carbid te schie ten, mits men daarbij gebruik maakt van bussen met een maximale inhoud van 1 liter. Buiten de bebouwde kom is het toegestaan om zonder melding of vergunning op Oudejaarsdag tussen 10.00 en 24.00 uur en op nieuwjaarsdag tussen 0.00 en 2.00 uur carbid te schieten, mits men daarbij gebruik maakt van bussen met een maximale in houd van 1 liter. Het carbid schieten met melkbussen of buizen met een inhoud van meer dan 1 liter en maximaal 30 liter moet worden gemeld bij het college. HOLTEN - De Stadskelder houdt ook dit jaar een knallen de Sylvesterparty om 2007 op spetterende wijze in te luiden. Vanaf een uur na middernacht zijn de deuren geopend. Dus, thuis eerst op 31 december naar de klok kijken, vuurwerk afste ken en iedereen de hand schudden. Daarna naar de Stadskelder. Onder de klanken van gast dj's en The Dance Factory, zal het nieuwe jaar weer met een groot feest geopend worden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Stadskelder en kosten 7,50 euro. HOLTEN - De vriendinnerfHer- ma Borsboom en Tonny Ver hoeven stellen hun kleurrijke werken tentoon. Zij doen dit vanaf dinsdag 2 januari tot en met zaterdag 31 maart in de hal van het gemeentehuis in Hol ten. Beide dames schilderen samen, gaan naar workshops en gale rieën, Na lessen gevolgd te heb ben bij Maria Arts en Joepe Bos, worden hun schilderkunsten nu al enkele jaren verder ont wikkeld onder leiding van kun stenaar Gijs Dragt. Herma Bors boom heeft een kleurrijke stijl- Afwisselend realistisch en abs tract, maar altijd herkenbaar. De schilderijen kenmerken zich door warme kleuren, die in goe de harmonie samengebracht worden. Tonny Verhoeven is al lange tijd gefascineerd door schetsen en tekenen. De laatste jaren heeft zij zich toegelegd op schilderen en de verschillende toepassingen die daarbij aan de orde komen. Ook bij haar stijl zijn warme kleuren de basis. Het leverde een gezicht op, al die kaarsjes, roxo: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 18