Jurjens en Ten Dam grote winnaars Bergvliegers Holtens Nieuwsblad 7 Gevarieerd kerstconcert met samenspel en solo's Volkskerstzang met HMV en Mozaïek Lokerbroek C7 m. Nieuwe entree Natuurdiorama, vernieuwde diorama's en andere looproute Expositie Erve Deijk Roofvogelshow door Gerrit Zandvoort schilderijen Oad Reizen breidt uit HOLTEN - Natuurdio rama Holterberg gaat verbouwen. Er komt een nieuwe entree en binnen wordt een andere route aangelegd. Daarnaast zijn enkele diorama's vernieuwd en wordt een grote diorama als halve cirkel in ere hersteld. Vrijwilligers van jaar 2006 Koekjes bakken en kaarsen maken Nieuwjaarsreceptie in gemeentehuis Dinsdag 19 december 2006 Xr Verbouwing op de berg HOLTEN - Het plan bedrijven terrein Lokerbroek ligt van 27 december tot en met 6 februari ter inzage. Belangstellenden kunnen het inzien in de ge meentewinkel in Rijssen of in het gemeentehuis in Holten. Daarna komt het rond 27 mei 2007 formeel ter visie. Het structuurplan wordt in ok tober 2007 vastgesteld. Het ontwerp bestemmingsplan moet voor oktober 2009 klaar zijn. In de tussentijd krijgen betrok kenen ruimschoots de moge lijkheid eventuele bezwaren bij de gemeente in te dienen. Al druk wordt er bij buurman, hotel 't Losse Hoes, gewerkt aan het realiseren van het hoofd steunpunt Nationaal Park. De hele parkeerplaats ligt over hoop. Rond volgend jaar april moet alles klaar zijn en is er een groot plein gecreëerd. Cor Schagen en Regien Vincent hopen rond die tijd de verbou wing van Natuurdiorama Hol terberg ook klaar te hebben. "De dassenburcht is al klaar en bij het vossendiorama is het nog even wachten op de vossen", vertelt Regien. "Tammo Luk- kien zorgt voor de beschilde ring, terwijl Manny Wegen de dieren prepareert". Cor laat de bouwtekening zien. "De entree blijft aan dezelfde kant zitten. Wel wordt deze gro ter gemaakt, want naast de balie en winkel komt er een kleine openbare tentoonstelling over het Nationaal Park. Deze is gra tis toegankelijk en vertelt in het kort de geschiedenis van het ge bied". Verder komen er nieuwe sanitaire faciliteiten. De baliemedewerkers beheren de winkel en zorgen voor de verkoop van entreekaartjes aan wie het museum wil bezichti gen. Daarnaast beantwoorden zij allerhande vragen _over de Sallandse Heuvelrug. De looproute door het museum wordt anders. Bezoekers begin nen straks aan het eind van de huidige route en komen uitein delijk bij het huidige begin uit. De dieren in de vitrines zullen ook anders worden gerang schikt. Cor: "Het wordt voor de bezoeker veel logischer dan nu. De start is bij het begin van de Sallandse Heuvelrug, zo'n 15 duizend jaar geleden. Het ein digt met dieren die er nu te vin den zijn". Cor en Regien zijn erg trots op de in ere te herstellen halfronde diorama. Nu lopen bezoekers er nog dwars doorheen, maar het gangpad wordt straks gedicht en de twee dioramahelften weer naadloos aan elkaar gemaakt. Om er te komen, moet straks om het grote diorama heen worden gelopen. HOLTENSE NOMINATIES HOLTEN - De vrijwilligers van het jaar 2006 worden dinsdag 2 januari om 19.30 uur tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente bekendgemaakt. Ongeveer tweehonderd vrijwil ligersorganisaties zijn aange schreven. Daarnaast kon via de website van de gemeente online een nominatieformulier inge vuld worden. Verder stonden op diverse plaatsen binnen de kernen verkiezingsbussen met nominatieformulieren. Door diverse organisaties, maar ook door mensen op persoonlij ke titel zijn vele nominaties in gediend. Uit alle inzendingen heeft de ju ry per kem drie vrijwilligers ge nomineerd. Voor Holten zijn dat in willekeurige volgorde: Frieda Hofrnan-van Zon, Kol- weg 69, Gerrit van Zon, Chur- chillstraat 25 en Anton Beuwer, Churchillstraat 59. Vrijwilligers jeugd: Rik Markvoort, Brumme- laarsweg 22 en Hans Coster, Kwintenweg 3. Beide als vrijwil liger actief als paasvuurbouwers Beuseberg. BOERDERIJ ZORGVLIET HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 worden zaterdag 23 december koekjes gebakken en druipkaar- sen gemaakt. Iedereen is welkom om tussen 11.00 en 17.00 uur langs te ko men. Toegang is gratis. Voor meer informatie: telefoon 0573- 221102. GEMEENTE RIJSSEN-HOLTEN HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten nodigt iedereen uit voor de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 2 januari 2007. De nieuwjaarsreceptie vindt dit keer plaats in het gemeentehuis in Holten. Afwijkend van het begintijdstip van voorgaande jaren begint het programma om 17.00 uur. Tussen 19.30 en 19.45 uur houdt burgemeester drs. mr. B. Koelewijn zijn nieuwjaarstoe spraak, waarbij tevens de uitrei king van de vrijwilligersprijs 2006 plaatsvindt. Het einde van de receptie is voorzien om 20.30 uur. HOLTEN - In de periode van 15 december tot en met 19 januari hangen in de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp zeer kleurrijke schilderij en die gemaakt zijn op Het Ate lier stof bedrukken/ schilderen. De expositie, waaraan enkele cliënten afkomstig uit Holten hebben meegewerkt, is te bekij ken op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur aan de Tuinstraat 2 te Holten. Meer informatie: Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk, 0548-362755. HOLTEN - In de gereformeerde kerk De Kandelaar in Holten wordt vrijdag 22 december een kerstconcert gehouden. Aan deze avond werken Hadas- sa Fikse (viool?, Leon Koppel man (panfluit) en Dick Slagman (orgel) mee. Op het programma staan veel kerstbewerkingen van onder andere J. Mulder, A Adams, J. Zwart en D. Slagman. Tevens staat er literatuur van J.S. Bach, G.F. Handel en Vivaldi op het programma. Naast het samenspel worden er ook diver se solo's ten gehore gebracht. Het programma is gevarieerd en afgestemd op het prachtige drie klaviers Kaat en Tijhuis-or gel. Het concert begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. HOLTEN - In de Kandelaar wordt door de Open Deur Groep Holten woensdag 20 de cember een Volkskerstzang ge houden. Het gaat om een laagdrempeli ge kerstviering met veel muziek en zang, waarin muziekvereni ging HMV van de partij is en ook interkerkelijk kinderkoor Mo zaïek van zich laat horen. Spre ker in de viering is ds. H. Gijsen. Het thema is: Hoe vinden we geluk. Burgemeester Koelewijn zal het Lucas(kerst)evangelie lezen. Midwinterhoornblazers zullen de bezoekers verwelkomen met hun karakteristieke tonen, pas send bij deze streek en dit jaar getij. Uiteraard is iedereen van harte welkom. De viering begint om 19.30 uur. HOLTEN - Oad Reizen zal ook het komende zomerseizoen uit sluitend met Nederlandse char termaatschappijen blijven vlie gen. Oad constateert een nog steeds stijgende vraag naar regionaal vertrek. "Daarom breiden we ons regionale aanbod met bijna 100 procent uit", aldus Julius ter Haar. "Vooral vanaf Groningen, Enschede, Eindhoven en Rot terdam zal ons aanbod regiona le vluchten enorm worden uit gebreid." HOLTEN - Op Erve Deijk wordt donderdag 28 december een roofvogelshow gehouden. Gerrit en Jannie Zandvoort vertellen niet al leen over de vogels maar ze laten ook zien hoe ze vliegen. Er zijn buizerds, valken, uilen en sinds kort hebben ze ook een gier met een spanwijdte van 2,20 meter. Vooral de valken zijn erg spectaculair om te zien vliegen als Gerrit met de loer draait De show begint om 14.00 uur en is gratis te bezoeken. Erve Deijk is gelegen aan de Churchillstraat 19 in Holten. HOLTEN - De jaarlijkse club tentoonstelling van de Bergvlie gers in Holten werd afgelopen zaterdag 9 december gehou den. Er kon door de liefhebbers in zes verschillende klassen wor den meegedaan. Ook is er een hokkampioenschap waar de duiven uit de eerste vier klassen voortellen. De liefhebbers boden 98 duiven aan, die door een erkende keur meester werden gekeurd. Tij dens de keuring wordt een duif bekeken van kop tot staart en worden er punten gegeven voor de verschillende onderdelen. Na de keuring kwamen G. Jur jens en A. ten Dam 2 als grote winnaars uit de bus. Oude doffers: 1- A. Kramer, 2. B. Jurjens, 3. F. Meester. Oude duivinnen: G. Jurjens, 2. G. Jurjens, 3. B. lurjens G. Jurjens en A ten Dam kwamen als grote winnaars uit de bus tijdens de clubtentoonstelling van de Bergvliegers. Jonge doffers: 1. A. ten Dam 2, 2. B. Jurjens, 3. G. Jurjens Jonge duivinnen: 1. F. Meester, 2. J. Lubbers, 3. J. van Werven. Onbevlogen Duiven: 1. J. van Werven, 2. G. Jurjens, 3. J. van Werven. Hokkampioenschap: 1. G. Jurjens, 2. A. ten Dam 2, 3. F. Meester.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7